Sve se vraća - sve se plaća
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 59
  1. #1

    Sve se vraća - sve se plaća

    Koliko puta smo čuli "Neka ga, još ne zna da se sve vraća i sve plaća" ili "Na žalost, ne njemu, nego deci će se sve vratiti".
    Bojite li se da ćete platiti za učinjene greške? Ili da će to platiti vaši naraštaji?
    Smatrate li da učinjeno dobro delo možda neće biti vraćeno vama, ali neka vam se vrate deci?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    ...da podseti me na detinjstvo ... pa se vratilo na mene ...
    tata kad me poslo po kiselu vodu u radnju s staklenom flaşom da vratim ...
    a ja je slomio usput pa moro da je platim ...
    eh te kaucije za flaşe ... to je bilo vreme a ne ova plastika sada
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #3

    14 Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koliko puta smo čuli "Neka ga, još ne zna da se sve vraća i sve plaća" ili "Na žalost, ne njemu, nego deci će se sve vratiti".
    Bojite li se da ćete platiti za učinjene greške? Ili da će to platiti vaši naraštaji?

    Na žalost - mnogo sam puta čula izjave ovakvog tipa.
    Reagujem na njih sa užasavanjem, strahom i pitanjem...
    ''Zašto, decu?'' Iako odgovor znam...
    Po Borinim stihovima ''decu ti neću oprostiti'',
    sada upotrebljenim u drugom kontekstu,
    ne dozvoljavam, da se deca spominju u ovoj priči.


    Verujem u kosmičku ravnotežu.
    Verujem
    ...da ću svoje grehe i pokore da plaćam sama.

    Poruku je izmenio Goga, 04.10.2008 u 00:10 Razlog: ops...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Baš tako..sve,i dobro i loše.

    "Učini dobro i zakopaj pod kamen, ono će od kamena načiniti sebi jezik i objaviti se",reče jedna mudra glava.

    Ne brinem za sebe,nek platim šta sam dužna...već za svoju decu,i često mi je ta misao prisutna, nedao Bog da oni plaćaju moje životne cehove.

    Ovih dana,pravim neko malo istraživanje na netu o jednoj porodici...čestiti ljudi,plaćaju tuđ ceh,i kada sam otkrila tek samo neke detalje,bilo mi je jasno,zaista plaćaju nedužni...ali takođe i podaci koje sam otkrila tek u naznakama,nisu naivni nimalo...

    Ono na što mi sami možemo da utičemo u ovoj priči,je upravo do nas...imati to na umu.

  5. #5

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Ako se sve vraća neka donesu taj zakon o restituciji više
    Ne verujem u te gluposti oko vraćanja retroaktivno Ono što je loše su ljudi izmislili kako bi sebe utešili što se trenutno pate. A dobrom valjda svako treba da teži ne nadajući se da će biti nagrađen... ali najčešće nije tako Dobri su dobri da bi im se vratilo, a loši su loši jer drugačije ne umeju.

    "Neka ga, još ne zna da se sve vraća i sve plaća"
    "Na žalost, ne njemu, nego deci će se sve vratiti".
    Light proklinjanje.
    Ovo je na primer sigurno rekao neki dobar čovek

    Sve svoje plaćam sama A buđelar... kafanski
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku

    Verujem u kosmičku ravnotežu.

    Da, verujem u to... Verujem da se dobro dobrim vraća(ili loše lošim), mada to ponekad ne izgleda tako... Često puta nam se učini kako loši dobro prolaze, ali kad tad sve dođe na naplatu... Ipak, mislim da čovek najpre zbog samoga sebe treba da se trudi da bude ispravan... Najlepše se spava mirne savesti...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  7. #7

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku




    Verujem u kosmičku ravnotežu.
    Verujem
    ...da ću svoje grehe i pokore da plaćam sama.


    Neka Bog radi svoj posao , a ja ću svoj...

    Ono o čemu mislimo često(positivno/negativno) i ono u šta verujemo je to šta dobijamo u životu, prije ili kasnije.
    To je suština Zakona Privlačnosti-slično se sličnom raduje!
    i u tome je neka istina...karma je čudo.

    Na kraju puta, mislim da da!
    Mora postojati balans.
    Dobro i zlo! Crno i belo! Vruće i hladno! Prosto to tako ide.
    Ćuti i prenesi dalje....

  8. #8

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Verujem u balans u životu.
    Balans između dobra i zla, suza i smeha.
    Verujem da se dobro vraća dobrim a loše lošim, jer sam već bila u situaciji da svoje grehe platim sama i to na isti način kako sam ih i počinila, a da mi se dobre stvari dogode baš onda kada se najmanje nadam ali gotovo u istom obliku u kom sam ih i ja činila.
    Decu već ne bih mešala u tu stvar.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  9. #9

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Koliko pazarim, toliko i placam. I niko drugi.... samo ja! Ne znaci da je svaki "pazar" i dobar pazar. Desavalo se da su cene nekih od njih bile preskupe, da neke nisam mogla da priustim, ali mnogi od mojih "pazara" naucili su me da budem malo stedljivija u zivotu.
    neunistiva zlojebaba!

  10. #10

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Jing-Jang

    Verujem da postoji ravnoteza izmedju dobra i zla koju dragi Bog odredjuje i vaga.
    Pazim na svoje postupke jer polazim od cinjenice da ne radim drugima ono sto ne bih zelela meni da rade.
    Naravno,zapitala sam se kako to da ljudi koji su toliko zli imaju lep zivot,ali sve se to negde opet vrati.Na zalost,mislim da se vrati na nekom ko to najmanje zasluzuje(porodica,deca,...).
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  11. #11

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koliko puta smo čuli "Neka ga, još ne zna da se sve vraća i sve plaća" ili "Na žalost, ne njemu, nego deci će se sve vratiti".
    Dodala bih i onu "Ima Boga da je k'o makovo zrno."

    Velikim dijelom vjerujem u to,jer su me par puta stigle neke moje greške. A ovo za djecu mi više zvuči kao kletva.
    I'm floating on air..

  12. #12

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Verujem u Kosmicku Ravnotezu, Pravdu i Veliki Kosmicki Bumerang....
    Mislim da deca na ovaj svet dolaze rastercena, cista...bez dugova...


    Mozda je sve to samo sarena laza, i glupo tesenje, da ce zlo koje nam drugi cini vratiti tim ljudima, al prosto verujem...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  13. #13

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Da li se sve plaća i vraća? Ne znam.

    Ako to jeste istina,neka se vrati počiniocu...

    ...ali davno je rečeno "Roditelji jedu kiselo grožđe,deci trnu zubi."

    Ježim se i od same pomisli na to.
    Don't tease me if you can't please me!

  14. #14

    apsolutno sujeverje i dogma.

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koliko puta smo čuli "Neka ga, još ne zna da se sve vraća i sve plaća" ili "Na žalost, ne njemu, nego deci će se sve vratiti".
    Bojite li se da ćete platiti za učinjene greške? Ili da će to platiti vaši naraštaji?
    Smatrate li da učinjeno dobro delo možda neće biti vraćeno vama, ali neka vam se vrate deci?
    Sve su to zablude prihvacene od Judaizma, za one koji se lako daju slagati.
    Postoje samo dve grupe ljudi, inteligentni bez religije, i religiozni bez inteligencije.

    Uopste ne razumem kako neko "pravi gresku" ?
    Mi svo svi stvoreni onakvi kakvi smo, i na osnovu toga radimo ono sto moramo da radimo.
    Zivimo u uzrocno - posledicnoj realnosti, is sve se desava sa razlogom.

    Bog je rekao Jevrejima - sve cu vas pobiti, za koga je to radio Hitler ?
    A Hitler je bio "deciji vrtic" za pokolj koji sledi.

    Da li je necija greska to sto mu je mama Jevrejka ?

    (naravno, ja volim Jevreje, kao is sve ostale nacije, ali dovoljno dugo proucavam njihove proroke)

    piter

  15. #15

    01 Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Među ljudima ne postoji pravda.Za svoje neokajane grehe plaćamo posle smrti,pa otuda i to da ima toliko velikih grešnika i zlih ljudi a žive dugo fizički zdravi i u blagostanju,ali i u sopstvenim zlim mislima i mržnji prema drugim ljudima,i ne samo prema ljudima nego i prema svemu živom,prema prirodi,jer misle samo na ovaj trenutak ovde,a od Boga su se davno udaljili,ili je neko ubio Boga u njima.A Bog je veliki i preblag i premilostiv i čeka na pokajanje svakoga.
    Za tragične i iznenadne smrti dece u porodicama čestitih,bogatih,duhovno obrazovanih i humanih ljudi,dece,božijih anđela,upitamo se,pa zašto,zašto njima i tom detetu tako da se desi,kad znamo i osećamo da ti ljudi nisu to zaslužili.A onda se upitam,a ko sam ja pa da sudim.Verujem da Bog sklanja svoje andjele,pokaže nam anđela,bude nam lepo sa njim,sa njegovom srećnom porodicom u lepoj i toploj kući,a onda ga vrati ka sebi,i verovatno kaže,vi njega ne zaslužujete
    Zar nas Isus time ne opominje,pokajte se,približilo se Carstvo Nebesko.
    Pokajte se za vaše zle misli,za zavist u ljubavi i bogastvu i sreći,za zlobnost i ružne pomisli takvim ljudima,zata što su bogati u svemu što je dobro,što nisu znali da zavide drugima,što se radovali i oni i njihovo dete više uspehu i sreći drugih nego sopstvenom uspehu i sreći.
    Molim Boga da udalji zle misli,zle i nesrećne, od dobrih i čestitih ljudi,od njihove dece,anđela Božijih.Daj Bože mojim i njihovim neprijateljima dobre misli i izvedi ih na pravi put.Daj Bože svim ljudima samo dobre misli i blagostanje,mir,radost i ljubav svima želim

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •