Pisanje CV-a - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24

Tema: Pisanje CV-a

  1. #16

    Odgovor: Pisanje CV-a

    kako da nije...
    nisam bash ishla tako u detalje, obzirom da me ljudi ipak znaju,
    ali neke osnovne podatke sam im napisala
    chisto da obavimo formalnost
    i predala
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  2. #17

  3. #18

    Odgovor: Pisanje CV-a

    Jedna stvar je jako bitna kada krenete pisati CV, a to je da imate 'materijala' kojim cete taj CV popuniti. Tek nakon toga mozete krenuti u potragu za odgovarajucom formom.

    Ne podrzavam koriscenje nikakvih sablona za svoj CV, pa sustina je da vi pokazete da imate, znate, mozete nesto vise od 'proseka', pa u tom smislu pokusajte napisati i urediti sami. (naravno mozete koristiti neki sablon kao osnov, ali samo da bi napravili slican sami.)
    Takodje, nisu CV-i za razlicite poslove isti. Lilith je dala izuzetno dobra uputstva za pisanje CV-a , ali je pitanje dali se oni mogu primeniti u nasim uslovima, i za sve poslove.

    Meni je osnov trazenja posla CV i internet (radim u Instrumentaciji, IT, Inzenjeringu), promenio sam do sada dosta stilova, od pocetka pre 10-ak godina, kada sam koristio sablone, samo sa ubacenim tekstom, pa do danas kada sam vec 'razvio' neku svoju formu, (koja se pokazala uspesna)

    Moj CV ima 3 strane A4, nista preterano.
    Prva stranica, tzv Cover letter sa slikom i kratkom biografijom, bez neke posebne forme (samo da zainteresujete moguceg poslodavca ili agenta da 'zaviri' i dalje.
    Sledeca sa osnovnim podatcima o vama, par reda u nekoj vrsti tabele, nakon toga kratko nabrajanje poslova koje znate ili ste radili, sledece malo detaljnije, hronoloski od sadasnjeg vremena do vaseg pocetka., mali naslov od-do, gde i koja pozicija, pa zatim malo detaljnije o tome, 5-6 redi teksta, pa sledeci posao, i tako do kraja. (odnosno pocetka)
    i na kraju, da bi zatvorili dokument, idu jezici koje znate, sa stepenom (slab, dobar, odlican) govor-pisanje.

    Skolska sprema jeste bitna, ali ako trazite posao mnogo je bitnije da navedete koje ste poslove radili i koje znate da radite. (ima mnogo poslova koje nikada niste radili, a znate da bi mogli, navedite i njih...)
    Ja sam tehnicar (IV stepen elektrotehnicke ) ali mi to nije nikada predstavljalo problem. Radim kao Control&Instrument Engineer, i nije problem ni poslodavcima. U pocetku sam bio uporan da kolegama inzenjerima prvo kazem da sam tehnicar, ali sam nakon jedne 'packe' prestao to da radim...niko te ne pita sta si zavrsio, vec sta radis...
    Napolju nije toliko bitno sta ste zavrsili, vec koliko znate i mozete.
    Nikada nisam pisao o tome da bih 'voleo' da radim za tu i tu firmu, zbog sanse za napredak, zbog neznam kakvih ambicija, ili slicno. Cist Profesionalizam, znam to, mogu to, radio sam to. Bez emotivnih hvalospeva o buducoj firmi.

    O 'malim' lazima, ako nesto moze da vam pomogne da dobijete posao koji zelite, koristite i to, uvek. Ako znate posao u globalu, nece biti problema zbog toga (naucicete usput)- ali ako ne dobijete posao necete ni imati priliku za to...

    Da napomenem jos jednom ovo sto sam gore napisao vazi za 'tehnicke' poslove, i moje iskustvo stoji iza toga.

    Ako nekome treba pomoc, kao i prethodni u ovom postu i ja cu ponoviti, javite se....
    Mogu postaviti i svoj CV, ako mi neko obj. kako...

    p.s. Nikako da skinem cv od Lilith?? uvek mi prijavi da nisam ulogovan???
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  4. #19

    Odgovor: Pisanje CV-a

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    Lilith je dala izuzetno dobra uputstva za pisanje CV-a , ali je pitanje dali se oni mogu primeniti u nasim uslovima, i za sve poslove.
    CV koji sma ja prilozila je sablon koji je zahtavan u Evropi tj po evropskim standardima no point je ,a to je mislim jasno,da ako trazite posao konobara da necete pisati da imate znanje na racunaru jer to vaseg poslodavca ne zanima i samim tim te rubrike samo izbacite...
    Dalje tamo ima vise mjesta predvidjenog za radna iskustva ali ako nemate uopce radnog iskustva ili samo jedno ostatak cete forumulara koji pripada tom djelu izbrisati,jer nema potrebe ostavljati prazan prostor...

    Znaci onaj CV koji sam ja prilozila se moze iskoristiti za sve poslove jer je sveobuhvatan,jednio je na podnosiocu da brise ili dodaje ono sto je bitno za taj posao na koji aplicira...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  5. #20

    Odgovor: Pisanje CV-a

    Ja uvek pokusam da CV bude kratko i jasno,jer nikad ne gledaju drugu stranu,fotografija je dosta vazna,sto se tice "sminkanja" naravno da i ja radim,ali to nema veze,jer svaka firma ima svoj nacin rada,moz ti kazati,e pa na drugom mestu tako smo radili,ovaj ce ti reci,e ovde se radi ovako,znaci moz malo olepsati CV,bez preterivanja,mene su pitali znam li engleski ,sta ce mi engleski za istovaranje ,cak sad stavim i malo informatika,word,paint,net,sta ja znam,ma ono basicno,i uvek stavim "predhodno radno mesto"imam dosta i na kraju obavezno napisem da mi je sve jedno radno vreme i da mogu poceti odmah,i nemam problem za prevoz jer imam vozacku u sopstvena kola,tako da ne zavisim od autobuse
    No me toques

  6. #21

    CV i pismo o motivaciji

    Postovanje,

    Da li poznajete firme koje uz ce CV traze i pismeno izrazenu formu vase motivacije za rad? Sta bi vi napisali? Zasto zelite raditi u toj firmi? itd. Hvala!
    Pogledajte moj link u profilu! Hvala!

  7. #22

    Odgovor: CV i pismo o motivaciji

    Citat Poslodavac kaže: Pogledaj poruku
    Postovanje,

    Da li poznajete firme koje uz ce CV traze i pismeno izrazenu formu vase motivacije za rad? Sta bi vi napisali? Zasto zelite raditi u toj firmi? itd. Hvala!
    pa koliko je meni poznato svaka firma trazhi uz CV/rezime i obavezni cover letter iliti taj pismeni deo u kojem se izrazi zhelja zashto aplicirate bash za njihovu firmu.. a neki chak trazhe i preporuke bivshih poslodavaca ili profosora [u sluchaju da neko nema radno iskustvo]..

    meni je trebalo nekoliko meseci prije nego shto sam rezime i cover letter dovela u red kako spada.. osobito mi je bio problem cover letter s obzirom da nisam znala kako i shta sve treba da kazhem.. onda sam napisala jedan sluzhbeni, a od onda menjam delove, zavisno kako mi treba za koji intervju.. s obzirom da sam trazhila posao bash u struci koja me interesuje nije mi bilo teshko da napishem zashto sam bash njih izabrala i koje su zapravo moje motivacije za to..

    nisam za preuvelichavanje.. no s obzirom da imam neshto iz iskustva sa Balkana mogu reci da sam u rezimeu samo produzhila trajanje tih iskustava shta oni znaju.. niti probjeravaju niti ih u biti interesuje
    moomoo meee jooouu

  8. #23

    Odgovor: Pisanje CV-a

    Jako dobar CV, a nepokrepljen jakom vezom < Los CV , a potpomognut jakom vezom


    Ovo je Balkan
    ...................

  9. #24

    Odgovor: Pisanje CV-a

    Uvijek je prvi CV štur i amaterski. Rijetko tko je znao na samom početku kako CV treba da izgleda. U donjim postovima je nabrojano što sve CV treba da sadrži i kada se šalje, bez obzira na koje radno mjesto pretendirate, poželjno je poslati jedan na našem a jedan na engleskom jeziku. Također se slažem da CV treba da sadrži šture informacije, da se ne ulazi u detalje. Pod time mislim da ćete svakako nabrojati što ste sve radili u kojoj firmi i na kojem radnom mjestu ali ne na taj način da će to biti napisano kao esej.

    Evo da i ja priložim hrvatsku stranicu gdje se može pogledati kako se piše Životopis...

    Primjeri životopisa za posao - Životopis primjer | Životopis

    I mogu da Vam kažem da je moj trenutni CV po principu primjera Životopisa Europskog formata.

    Posao.hr - Primjer životopisa

    Vizualno je profesionalan i objelodinjuje sve informacije.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Pisanje dnevnika :)
    Autor coolgirl u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 12:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •