Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...
Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 175
  1. #1

    05 Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    Nakon dužeg premišljanja i skanjivanja (mlogo sam, brate, skroman ), odlučih da svoj jubilarni 200-ti post (konačno da i ja jednom skinem mrak i postanem iskusan član ) proslavim otvaranjem nove teme, na kojoj ću moći do mile volje da hranim sopstvenu sujetu

    Sad malo ozbiljno... Odnedavno sam shvatio da me posao korisničke podrške zaista ispunjava neopisivim zadovoljstvom i radošću, te pozivam sve forumaše (a naročito slatke male forumašice ) da ovde postavljaju pitanja u vezi svega što su oduvek hteli da znaju o bilo kojoj vrsti kompjuterskog softvera (naročito sam dobro potkovan u oblasti Windows-a i Office-s, ali dolaze u obzir i svi drugi softverski paketi i sitniji programčići), a nisu smeli ili nisu imali koga da pitaju.

    Zauzvrat ne tražim ništa (osim onog što bi one da mi dobrovoljno daju ), jer sam osećaj da sam nekome pomogao za mene predstavlja ogromnu satisfakciju.
    Dobro, ako neko baš insistira da svoju zahvalnost ovekoveči na opipljiv način, pozivam ga da to učini tako što će pozitivno uticati na moju reputaciju, klikom na dugme "Dodaj članu gogothegreat reputaciju" (srednje dugme u donjem levom uglu svakog mog posta)

    Unapred vam zahvaljujem na svakom postavljenom pitanju!

    Iskreno vaš, do bola skromni, gogothefuckin'greatest!!!
    Poruku je izmenio gogothegreat, 05.07.2006 u 15:45
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  2. #2

    11 Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    samo da opet ne bude mudrolija tipa prolijevanja kafe...
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    Citat nattydread kaže:
    samo da opet ne bude mudrolija tipa prolijevanja kafe...
    E, smeo sam u litar krvi da se kladim da će upravo Dreadful Natalija pokušati da mi u startu minira temu!

    Preslatka moja Nato, ako pažljivije pogledaš, videćeš da sam temu otvorio u podforumu "Softver".
    Iskreno govoreći i uz dužno poštivanje tvojih izvanprirodnih (da ne kažem protuprirodnih ) moći, ne vidim na koji bi način mogla da proliješ kafu po Windows-u ili Word-u!?

    No, čak i ako ti se to dogodi, nemoj se sramiti da potražiš pomoć. Verujem da ću, uz nesebičnu pomoć Lebovu i ostalih vrsnih stručnjaka, uspeti nekako da ti pomognem, NE?
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  4. #4

    11 Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    za rezac si mi pomogao, svaka ti cast...
    a sto se tice kafe, samo prolijes po ekranu...
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    A na koji šalter ja da stanem za ovu moju tastaturu? Gogo, 'ajde mi nađi taj snapshot, pa se ispuni neopisivim zadovoljstvom dokle 'oćeš!

    p.s. možda sam pogrešila forum, a?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    Citat SQUAW kaže:
    Gogo, 'ajde mi nađi taj snapshot, pa me ispuni neopisivim zadovoljstvom dokle 'oćeš!

    E, nek sam ovo čuo, pa nek mrem!
    Sad svi oni pekari mož' da mi pljunu pod prozor!

    Vala, ću ti nađem taj snapšot, makar morao da izvršim obimnije modifikacije na tvojim dirkama! Al' aj' da to odradimo na MSN, private. Znaš, to bi ovdi bilo malo , jer se pod hardverom, kao što mu samo ime kaže, podrazumeva sve ono što možeš da opipaš, daklem čvrsto, da prostiš
    Ova tema je više namenjena onim nežnijima, koji imaju problema sa softverom!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  7. #7

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    pa me ispuni neopisivim zadovoljstvom dokle 'oćeš

    Pa shto je bAbi Gogou milo toj mu se i snilo

    jer se pod hardverom, kao što mu samo ime kaže, podrazumeva sve ono što možeš da opipaš, daklem čvrsto, da prostiš
    ? Hehe pa zato si se ti i pronashao medju softwerskim problemima deda. Znash ono "bakin kolach -mek ko dekin"



    Mada, podrzavam akciju jer ovo:


    Verujem da ću, uz nesebičnu pomoć Lebovu i ostalih vrsnih stručnjaka

    ....je dosta lepo recheno

  8. #8

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    Citat gogo, Moderator Ove Teme kaže:
    Jebote, ode mi čitava tema skroz u offtopic.

    Pitam se da l' će neko, nekad da mi ovde uopšte postavi neko pitanje? Ajde, bre, ljudi, PLEASE!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  9. #9

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    Citat SQUAW kaže:
    pa se ispuni neopisivim zadovoljstvom dokle 'oćeš!
    Onaj Koji Stoji U Ladnu Vodu:
    pa me ispuni neopisivim zadovoljstvom dokle 'oćeš!


    Član 126/78... zabranjeno prepravljati citate
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    Citat gogothegreat kaže:

    Pitam se da l' će neko, nekad da mi ovde uopšte postavi neko pitanje? Ajde, bre, ljudi, PLEASE!
    ajd evo da ja nesto pripupitam... da ti spasim reputaciju

    elem o cemu se radi... pored regularnog svakodnevnoupaznjavanog MSNa imam i jos neki netmesindzer koji je zavucen sam Bog zna gdje... dakle totalno neopipljivo... no to nebi bio problem da se kreten sam ne pokrene svaki put kad dizem sistem... a vezan ej nekim cudom za MSN jer i na njemu imam iste ljude ko i na pravom MSNu... e ja sam cudo trazio i na add/remove, i na startupu al' dzaba nikako da ga se resim.... savjet
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  11. #11

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    E pa, swbo, prijatelju, fala ti k'o bratu! Nikako da se ratosiljam ovih neozbiljnih!

    Što se tiče tvog pitanja, ukoliko se radi o zloglasnom Windows Messengeru, problem mi je savršeno poznat i znam više pouzdanih načina za njegovo uklanjanje!
    Ako se, pak, radi o nekom drugom IM programu, bilo bi mi neophodno da malo detaljnije obrazložiš o kom programu se radi, kao i da ovde objaviš snapshot-ove sadržaja prozora System Configuration Utility (onog što se pokreće pomoću Start > Run > msconfig), konkretnije - jezičaka Services i Startup. Takođe me interesuje da li se ikonica tog programa pojavljuje u system tray-u (donji desni ugao ekrana), te da li nudi bilo kakvu mogućnost konfiguracije. Drugim rečima, da bih mogao da ti pomognem, moraš da budeš malo detaljniji i precizniji!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  12. #12

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    OK sad trenutno nemam vremena za snapshotove pa cu to da ti dostavim veceraske kad se vrnem sa posla. A fazon je da mi u system tray-u nema nikakve ikonice za taj program i to me najvise buni
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  13. #13

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    Citat gogothegreat kaže:
    Pitam se da l' će neko, nekad da mi ovde uopšte postavi neko pitanje? Ajde, bre, ljudi, PLEASE!
    Evo ja... upoznat si sa mojim power point problemom... dakle, zasto zvuci ne rade?

    Hvala unapred,
    zadovoljni korisnik



    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #14

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    meni nema smisla da postavljam nova pitanja, kad mi jos nisi ni na ona stara pitanja odgovorio.. ono formatiranje i oni cd/i i sve ono sto sam onomad pitala na onoj drugoj temi...

    ali znam ja, mene niko ne dozivljava..
    moomoo meee jooouu

  15. #15

    Odgovor: Sve što ste oduvek želeli da znate o Windows-u, Office-u i još koječemu...

    Uhh..bem li ti sušu! Nema vas, nema, pa odje'nput navalite k'o mutavi!
    DakleM:
    • swbislava još uvek čekam da pruži detaljnije informacije o svom problemu.
    • Megijanin problem je već rešen sinoć, uživo , ali evo da zbog ostalih objasnim u čem je stvar bila: Kada u PowerPoint prezentacije ubacujete iole veće audio fajlove (bilo u .mp3 ili .wav formatu) on po podrazumevanoj vrednosti (default) u prezentaciju ubacuje samo pointer ka tom audio fajlu ali ne i sam fajl, koristeći pritom još i apsolutno adresiranje. Ako jednu takvu prezentaciju sačuvate na uobičajen način (komandom File - Save) i prebacite na neki drugi računar, reprodukcija audio fajlova neće biti moguća, jer se oni, jednostavno, ne nalaze unutar .ppt fajla. Da bi svi ubačeni audio ili video fajlovi funkcionisali ispravno, neophodno je da, kada završite s izradom multimedijalne prezentacije, upotrebite komandu File - Package for CD (ukoliko koristite verziju PowerPoint 2003), odnosno komandu File - Pack and Go (ako imate verziju 2002 ili stariju). Tako sačuvani fajl možete narezivati na CD, prebacivati putem flash memorije, i pregledavati čak i na kompjuterima koji u sebi nemaju instaliran programski paket Office. Dobijate, dakle, jednu potpuno samostalnu (standalone) prezentaciju.
    • Eto, vešturak, dođe i ti na red kod čika partibrejkera ( ). Daklem, tvoj slučaj je malo komplikovaniji (da ne kažem beznadežan ). Da rekapituliramo:

    Citat Ona Koja Bi da Pojede Ivicu kaže:
    ma na znam bre sta mu je.. zadnjih par dana mi se stalno zamrzava.. i ja pred koji dan odem do chike koji se kuzi u to.. i on kaze da treba da kupim neki hardrajv za bek ap svih fajlova.. i ja kupim.. i kao prebacim sve fajlove na to cudo.. to je velicine malo vece od pakle cigareta..
    i tamo u uputama pise za to formatiranje diska

    elem, dalje mi je chika rek'o da moram da 'ocistim' nesto (ne znam jel se bas tako izrazio ) kao u stilu da bude prazan kao onda kad se kupi.. ali ja, jel' te, nemam taj cd koji sam navodno dobila kad sam kupila igracku (zbilja se ne secam nikakOvog cd/a) i onda mi je rek'o da mogu da ga kreiram (start>programs>recovery tolls>create recovery disc) potom kad to kreiram idem ponovo start>aksesoris>system tools>system recovery

    ja krenula sinocke da kreiram taj disk.. al' kaze da mi za to treba 8 praznih cd/a ili 2 za DVD nista nisam skuzila, pa sam odlozila to.. rek'o da prvo priupitam nekog ko zna...

    nije virus, kaze chika Norton da je sve po tom pitanju ali nesto shteka.. osetim to

    pa ne bi sama reshavala kad bi te chike bile jeftinije.. 'vako moram da pljunem poprilicno $$ ako ce mi oni ista pomazu.. a to mi ne pada na pamet
    a posto se zna da vechni studoshi kinte u dzepu nemaju, moram se idem po principu 'snadji se druze'
    mada jos nista nisam poduzela po pitanju problema moje igrachke
    Kaki bre da plaćaš dolari na tamoneki šalabajzeri!
    LM, taj čika je izgleda primenio Zekanov metod, koji glasi: "Ako kompiška počne malko da ti štuca, oma kupi nov i biće sve u redu!"
    Iako lično nemam ništa protiv ovakvog metoda "otklanjanja neispravnosti", a poštujući tvoj ionako uzdrmani standard večitog sudenta, predložio bih ti da poslušaš tog čiku koji ti je, u principu, sve lepo objasnio (samo što, izgleda, nije imao ko da ga sluša )
    Ti si, dakle, već kupila eksterni hard drajv čiji kapacitet ti verovatno omogućava da kreiraš rezervne kopije (t.j. da uradiš backup) svih važnijih fajlova sa tvog kompa. To što ti je čika reko da očistiš, to je tvoj postojeći, interni hard drajv, koji je verovatno pretpan gomilom gluposti (uključujući i meni jako mrski i potpuno nepotreban Norton).
    Sad bi, po meni, trebalo da uradiš sledeće: Start - All Programs - Accessories - System Tools - Backup. Ako ti se pojavi prozor na kome piše Backup Utility Advanced Mode, idi na Tools - Switch to Wizard Mode. Ako, pak, u naslovnoj liniji piše Backup or Restore Wizard, onda zanemari prethodnu rečenicu i klikni na Next.
    Odaberi opciju Backup Files and Settings, pa klikni na Next. Na sledećoj stranici te pita šta sve hoćeš da backup-uješ. .
    E sad, odgovor na to pitanje zavisi od mnogo faktora. Prvo, da li samo ti koristiš kompjuter, ili je na njemu otvoreno još korisničkih naloga pored tvog. Drugo, da li na kompu imaš instalirane jako bitne programe za koje ne poseduješ instalacionu verziju, pa ćeš morati ponovo da se zajebavaš sa njihovom instalacijom. Treće, da li nakon backup-a želiš da formatiraš interni hard disk (u prevodu, da ga vratiš u stanje u kome je bio kao nov) i iznova instaliraš operativni sistem (Windows or whatever), u kom slučaju MORAŠ posedovati instalacioni CD za Windows or whatever (da si mi bliže, to ne bi bio nikakav problem - long live software piracy!), al pošto si, ako se dobro sećam, locirana preko bare, tu ti zaista nema druge do da prekopaš po stanu i pronađeš disk koji si dobila prilikom kupovine računara.

    U najjednostavnijem slučaju - sama koristiš komp, nemaš važnijih podataka i programža na njemu i imaš instalacioni CD za Windows - onda na pitanje What do you want to back up? treba da odabereš opciju My Documents and settings i klikneš na Next. Na sledećoj stranici, Wizard traži od tebe da odabereš lokaciju na kojoj će biti sašuvan backup odabranih fajlova. E, tu sad treba da odabereš svoj novi, eksterni hard disk i sve lepo na njemu sačuvaš. Nakon toga, treba da ubaciš instalacioni CD i, postupno odgovarajući na sasvim jasna pitanja koja ti komp upućuje, izvršiš formatiranje svog internog drajva (tog što te sad zajebava i koči) i na njemu ponovo instaliraš Fresh Copy operativnog sistema.

    Uhhh...kad mene zabole ovol'ka glava, kako li je tek tvojoj lepoj glavici dok sve ovo čita?
    Ako imaš još nekih nejasnoća ( ) najbolje da se neke od ovih večeri nađemo prsa u prsa na MSN-u, da ti čika objasni još neke važne stvari

    Eto, nadam se da sam te bar donekle zadovoljio (za ono od nekle, pobrinućemo se neki drugi put )
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. POMOĆ: Windows Vista / Windows 7
    Autor DBlica u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 22.02.2014, 20:05
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.08.2012, 00:19
  3. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 31.07.2011, 21:53
  4. 10 stvari koje žene ne žele da znate o njima
    Autor Crazy Angel u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.12.2007, 09:59
  5. Google Office vs Microsoft Office
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.11.2006, 05:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •