Čokolada
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40

Tema: Čokolada

  1. #1

    Čokolada

    Istorija čokolade:

    Po meksičkoj legendi, čokolada, odnosno "xsocotlatl", kako su je Asteci, drevni narod današnjeg Meksika, nazivali, bila je piće bogova u raju, a seme kakao drveta su bogovi darovali ljudima kao poseban blagoslov. Asteci su u znak zahvalnosti svake godine prinosii ljudsku žrtvu, a poslednji obrok žrtvovanog bio je kakao.

    1525. Kortez donosi španskom kralju kakao zrna, koja su u španskim manastirima obrađivana u strogoj tajnosti.
    1606. Antonio Karleti, Italijanski trgovac, uspeo je da dođe do kakao zrna koje je zajedno sa recepturom tajno preneo u Evropu. Za samo nekoliko godina, "Čokoladna groznica" je zahvatila sve zemlje.
    1657. Prva prodavnica čokolade otvorena je u Londonu. Cena je bila takva, da su je sebi mogli priuštiti samo najelitniji slojevi. U isto vreme, španski istoričar beleži: "Niko osim najbogatijih nije sebi mogao da priušti čokoladu. To je, u prenosnom smislu rečeno, bilo kao da pijete zlatnike". U isto vreme čokolada je bila prepisivana bogatim slojevima kao lek za mnoge bolesti, pa je lični lekar kardinalu Rišeljeu prepisivao svakodnevnu upotrebu čokolade.
    1660. Marija Tereza od Austrije, kćer Filipa IV, udaje se za Luja XIV i na francuski dvor dovodi sa sobom posebnog slugu za spremanje čokolade.
    1692. Luj XIV uvodi porez na kakao zrno.
    1750. Čokolada stiže u Švajcarsku, zahvaljujući italijanskim proizvođačima čokolade i trgovcima.
    1765. U Americi, u mestu Dorčester, država Masačusets, počinje sa radom prva proizvodnja čokolade.
    1778. U Austriji je nastala Zaher torta, prvi kolač od čokolade koji i danas nije izgubio na popularnosti.
    1780. Dibau je naimenovan za "čokolatijera" francuske kraljice.
    1815. U Holandiji je osnovana fabrika "Van Houten", u kojoj je kasnije prvi put pronađen način za ekstarkciju kakao butera i obradu kakao praha u obliku u kojem se i danas koristi.
    1830. U Švajcarskoj čokolada se po prvi put meša sa lešnikom.
    1831. U Engleskoj fabrika "Kadberi" (Cadburry) počinje sa proizvodnjom čokolade.
    1847. U Engleskoj se pojavljuje prva čokolada u bloku.
    1861. U Italiji Kafarel stvara čuvenu čokoladu "Đanduja", (Gianduia) mešavinu čokolade i nugat mase.
    1875. Švajcarac Daniel Peter (partner Nestlea) stvara mlečnu čokoladu.
    1911. Otvara se fabrika "Kalebo" (Callebaut) u Belgiji, danas proizvođač jedne od dve najkvalitetnije svetske marke čokolade.
    1995. Ustanovljava se "Salon čokolade", koji se svakog oktobra održava u Parizu.

  2. #2

    Odgovor: Čokolada

    Vrste čokolade:

    Crna čokolada - kod nas se često naziva "čokolada za kuvanje". Sadrži veći procenat kakao zrna od drugih vrsta. Kvalitetna crna čokolada sadrži min 50% kakao delova. Ostali sastojci su šećer, vanila i soja lecitin. U svetu se smatra najkvalitetnijom vrstom čokolade, upravo zbog visokog sadržaja kakao delova
    Mlečna čokolada - sadrži sve što i crna čokolada, ali i mleko u prahu. Kvalitet se meri procentom kakao delova i vrstom mleka u prahu. Kvalitetne mlečne čokolade sadrže najmanje 31% kakao delova, a mleko u prahu je švajcarsko.
    Bela čokolada - sadrži mleko u prahu, kakao buter /ne kakao masu/, šećer, vanilu i soja lecitin. Kvalitetna bela čokolada ima min 26% kakao delova, odnosno kakao butera.

  3. #3

    Odgovor: Čokolada

    Crna čokolada sadrži biljne proteine, kako buter lipide, mleko u prahu, kalcijum, kakao masu, potasium, magnezijum i fosfor. Takođe, poznato je da čokolada izaziva lučenje tzv. "hormona sreće", odnosno serotonina, u mozgu. Kakao zrno ima veliku energetsku vrednost, pa se čokolada uvek preporučuje sportistima i osobama koje su izložene većim fizičkim naporima. Sadrži suspstance pod imenom alkaloidi - gorke supstance sa jakim delovanjem na organizam. To su teobromin i kofein. Teobromin stimuliše bubrege, a kofein mozak. Čokolada sadrži oko 1/4 količine kofeina koja se nalazi u jednoj šolji kafe. Crna čokolada, odnosno kakao zrno, sadrži tzv. "pozitivan" holesterol, kao i maslinovo ulje, pa se preporučuje osobama koje imaju povećani novo holesterola.

  4. #4

    Odgovor: Čokolada

    Opšte je poznato da je najčistija čokolada zapravo ona koju mi nazivamo "čokolada za kuvanje" te i da je naša čokolada "Najlepše želje" po kvalitetu mnogo iznad mnogih svetski poznatih mlečnih čokolada.

    Da li vi preferirate čistu čokoladu, ili ste od onih ljudi koji je najviše vole u kombinaciji sa ekstraktom jagode, jogurta i sličnim đakonijama?

    Koja je vaša omiljena čokolada?

  5. #5

    Odgovor: Čokolada

    Citat Lady S kaže:
    Koja je vaša omiljena čokolada?
    Milka Nougat

    Ne volim cokolade koje su bez icega, nekako mi se cini da su jako slatke. NajvolEm kombinaciju sa lesnicima (i to celim ) ili sa keksom, a druge varijante (sa jagodama, jogurtima i ostalim glupostima) mi apsolutno nisu zanimljive
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    Odgovor: Čokolada

    Ja najvolem Yo Yo, mada u principu volim sve cokolade osim sa jogurtom i slazem se da su Starkove cokolade bolje od svih drugih. Milku npr. je samo reklama napravila da bude to sto jeste. Marketing je cudo!

  7. #7

    Odgovor: Čokolada

    MILKAAAAA

    Volim onu sa mehuricima.
    Mada je ona sa krupnim lesnicima preterana.

  8. #8

    Odgovor: Čokolada

    ufff cokolada...
    voliiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmm najvise!
    i ne mogu da izdvojim neku posebnu, samo da nije bela...e to mi je

  9. #9

  10. #10

    11 Odgovor: Čokolada

    uuuuuuuuuuuuuuuuuh, tu bas nisam izbirljiva. volim ih svakave, u svim oblicima i ukusima
    nattydread is coming to dinner

  11. #11

    Odgovor: Čokolada

    Ja ne volim slatkiše, menjala bih 100 čokolada za jedan kuvani đevrek npr, ali kada je sebi namenski kupim to bude obično čokolada bez šećera ili ona sa visokim procentom kakaa, preko 70%. Te čokolade obično niko ne voli, ali su one zdravije i kada se kaže "zdrava čokolada" misli se na crnu čokoladu a ne na ostale. Blaža varijanta su one za kuvanje, pa jedem i te. Ali često u torbi imam neku extra slatku zafrkanciju za slučaj ako mi rokne šećer (imam taj problem, nimalo naivan), a da ne roknem ja negde u gradu (e onda slistim neki kinder ili slično + otrčim na prvu trafiku da kupim koka kolu koju jedva progutam i inače je ne pijem osim u tim situacijama, stavim ličnu kartu u zube za svaki slučaj i čekam da vidim da l' će se situacija popravi ).

    Obzirom da mi je jedan deda živeo Engleskoj, kao mala sam jela Cadburry čokolade i mislim da su nenadjebive ako pričamo o mlečnim čokoladama. Sećam se "Bate" i "Seke", one su mi isto bile jake, ali se slažem i da je naša "Najlepše želje" isto tako dobra.

    Dve sestre mi žive u Belgiji, pa tetka odande stalno dovlači njihove perverzije, jesu lepe (kažu ljudi najlepše i najkvalitetnije na svetu), ali meni je to mnogo slatko

    Dole čokolada, živeo kačamak!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    14 Odgovor: Čokolada

    Joj,kada su cokolade u pitanju,ja ne biram Volim ih apsolutno sve,ali najdraza mi je Milka sa lesnicima,kao i sa jogurtom

  13. #13

    Odgovor: Čokolada

    Ja sam čokoholičar.
    Bilo koja čokolada.Isve sa čokoladomI pile sa čokoladom.

  14. #14

    Odgovor: Čokolada

    nemozes me kupit cokoladom.slatko menjam za slano ili ljuto!
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  15. #15

    Odgovor: Čokolada

    Moja omiljena cokolada?!

    Definitivno CRNA,pa bilo koja kombinacija s lesnicima pa sve ostale

    Nekako najmanje volim onu s jagodama u bilo kom obliku i (znam da ce me neko zbog ovoga ) Milku s mehuricima-ta mi je kao papir
    Lako cu,ako je do mene.........

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •