Misevi
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Tema: Misevi

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Misevi

    Pre neki dan sam prolazila pored jednog izloga i ugledala sam jako lepe male miseve (za komp). Jedan je bio narandzast sa tigrastim sarama a drugi je bio beo sa crnim macijim stopalima.


    Evo kratke istorije miseva:

    Misa je izmislio Douglas Engelbart na Stanford Research institutu 1963 godine. Prvobitno su ovu napravicu nazivali "The bug" ali ubrzo je zamenjeno simpaticnijim nazivom Mouse-Mis. Ovaj mis je imao dva tocka postavljena jedan naspram drugog. 1070. godine je nastao prvi mehanicki mis. Izumeo ga je Bill English. Kod ovog misa su dva tocka zamenjena jednom kuglicom koja je postavljena na sredini misa-kuglicni mis. Zatim je nastao opticki mis. Opticki mis koristi LED (light emitting diode) i fotodiode (photodiodes) da bi detektovao pomeranje podloge (za razliku od mehanickog misa gde se detektuje okretanje mehanickog dela u misu - kuglice). 1980. godine su nastale dve vrste optickog misa. Jedna vrsta je koristila infrared LED i 4 detektora i radio je po principu detektovanja linija na povrsini po kojoj se krece i pretvaranja tih podataka u x i y koordinate. Druga vrsta optickog misa koristi cip na kojem se nalazi senzor sa ugradjenim detektorom za pokrete. Zatim je nastao laserski mis. Ljudi cesto mesaju opticki i laserski mis. Laserski mis ne koristi LED nego koristi laser. Laserski misevi su precizniji od optickih miseva.

    Danas imamo razne varijante miseva. Bezicni, sa dodatnim raznoraznim dugmetima, ergonomicni, sareni, providni, liquid, 3G, bluetooth....

    Evo slicice apple-ovog misa.




  2. #2

  3. #3

    Odgovor: Misevi

    ergonomic:


    i ostali:

    Poruku je izmenio goldie, 04.06.2006 u 17:15

  4. #4

    Odgovor: Misevi

    Da li volite da imate lep mis? Ili preferirate ergonomicne sa dodatnim dugmicima? Mali ili veliki?

  5. #5

    Odgovor: Misevi

    Oblik i kvalitet misa je jako bitna stvar ako se ozbiljno bavite compjuterima.
    Jeste da su nabudzeni, veliki i mali mishevi sa milion dugmica ili oni aorodinamicni relativno atraktivni, ali su chesto nepraktichni i zamaraju ruku.

    Od bezzzichnih misheva sam odustao, jer baterije mogu da izdaju bash onda kad vam najvise treba.

    Opticki misevi u principu nisu loshi, ali i tu treba obratiti paznju na kvalitet.

    Za mene, koji se bavim 3D programima, najbolji i najpraktichniji je ovaj moj mish, kakvih josh vrlo retko moze da se nadje u prodavnicama, a to je obican logitech sa tri dugmeta i kuglicom. Od takvog misha necete dobiti grcheve u ruci, nece vam trnuti prsiti i otkazivati podlaktice nakon ultramnogochasovnog kliktanja kakvo zahteva program kakav je, na primer, Maya.

    Da napomenem, mish sa scroll wheelom je dobar za surf, ali je uzasan za rad, jer je skroll nemoguce koristiti kao srednje dugme, a da pri tom ne smorite prste do bola pri chemu vas i usporava u radu.

  6. #6

    Odgovor: Misevi

    Ja svog postojećeg miša ne bih menjao ni za jedan drugi.
    Missim, on mi se dopaĐa i po obliku i po tome kako "leži" u ruci, a pre svega po kvalitetu usluga koje pruža

    Sorry, folks! It was REALLY beyond my control!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  7. #7

    Odgovor: Misevi

    Ja sam se nameračio na dotičnog gospodina sa donje slike:



    Logitech G5 Laser Mouse

    Skup je, mamicu mu njegovu, 60 evrića, ali svi kažu da vredi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  8. #8

  9. #9

    Odgovor: Misevi

    OK, eboye, kad se odlucis za G7, imaj nesto na umu: Nemoj slucajno da zaboravis da instaliras drajvere za njega, iako ce raditi i bez drajvera. Kad ga "vozas" bez drajvera, baterija traje samo jedan dan (recharge bat), dok sa drajverom traje duze. Neznam koji je fazon, ali ja sam umalo bacio moj kada sam video da moram svaki dan da ga punim

  10. #10

    Odgovor: Misevi

    Citat Open-air kaže:
    OK, eboye, kad se odlucis za G7, imaj nesto na umu: Nemoj slucajno da zaboravis da instaliras drajvere za njega, iako ce raditi i bez drajvera. Kad ga "vozas" bez drajvera, baterija traje samo jedan dan (recharge bat), dok sa drajverom traje duze. Neznam koji je fazon, ali ja sam umalo bacio moj kada sam video da moram svaki dan da ga punim
    Ok imacu to u vidu ...
    A kad cu ga imati, josh se nezna ... prvo ide RAM, pa FIREGL, pa .... MISH

  11. #11

    Odgovor: Misevi



    Predstavljen je miš koji ergonomiji pristupa na potpuno drugačiji način - kao što možete da vidite iz priložene slike, on stoji vertikalno, zarotiran za 90 stepeni oko svoje ose u odnosu na "normalne" miševe. Vertical Mouse 3 kompanije Evoluent je dizajniran pomoću naučnika sa univerziteta Berkli i Kalifornija. Svi oni zajedno su ustanovili da je položaj ruke prilikom držanja ovog miša daleko prirodniji u odnosu na "klasični" pristup, te da je u ovakvom položaju opterećenje na šaku, zglobove i ruke neuporedivo manje. Cena ovog uređaja će iznositi oko 80 dolara. Kratak prikaz možete pronaći na ovoj adresi.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •