Ishrana u vrtiću
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Ishrana u vrtiću

    Imali smo problem sa Dakicom ove godine jer je od početka odbijao da jede u vrtiću, žaleći se da mu se hrana ne dopada.
    U razgovoru sa vaspitačicom saznala sam da je hrana potpuno ista, kao i prošle godine ali da niko od dece neće da jede.
    Dakica je imao razne izgovore i opravdanja, sendviče nije jeo jer na njima ima majoneza a on majonez ne voli, pa ne voli gulaš pa ne voli paprikaš itd.
    Pokušala sam da sa njim sklopim dogovor, da svaki dan bar proba jedan zalogaj bilo koje hrane koju dobije i onda odluči da li mu se dopada ili ne.
    I nisam mogla da verujem da je upalilo!
    Jedan dan me je vaspitačica bukvalno dočekala na vratima da mi kaže da je Daki pojeo sve i za doručak i za ručak i to se nastavilo i dalje s tim što je u vrtiću počeo da jede i jela koja ranije ni kod kuće nije hteo da jede.
    Da li vaša deca imaju problem sa ishranom u školici i kako vi rešavate slične probleme?
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  2. #2

    Odgovor: Ishrana u vrtiću

    Nisam imala tih problema, a vaspitačica mi je napomenula da su im kuvarice dobre, pa su mrljavila ona deca koja inače i kući mrljave ili im se kuva samo ono što vole, ako im se kuva uopšte. Nikad ne bih rekla da bi pojeo recimo sardine propuštene kroz viljušku i razvučene na hleb. Ko će i da im da da ih razvlače po tanjiru drugačije? A tamo je to jeo možda čak i prvi put probao. Pasulj je bio lepši tamo nego moj, od jedne babe, od druge babe... tome se radovao sećam se

    Ima ona caka da nikad ne počneš rečenicu sa "Jel hoćeš?" jer ako shvati da može da kaže da neće - to će najčešće i biti slučaj, bez da išta proba. Mnogo vole to - neću

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/r...i-ishrana.html
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Ishrana u vrtiću

    Nekad su se deca radovala i marmeladi preko suvog hleba ...
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #4

    Odgovor: Ishrana u vrtiću

    Moja deca nikada nisu imala problem sa hranom. Pošto su formirala ukus na tatinoj kuhinji, klopa u vrtiću je bila za njih pravo otkrovenje.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Ishrana u vrtiću

    Dete koje ima problema sa adaptacijom na vrtic cesto odbija da jede.To ume i da potraje i sve zavisi od samog deteta kad ce poceti da jede.
    Deca se uglavnom ugledaju jedni na druge.Dovoljno je da jedno za stolom mrckelja,pa ce i ostali.Siri se kao epidemija.
    Moja curica inace ima problem sa hranom.Nikako da se upoznaju kao svet.Stalno se sretaju samo u prolazu.Sta ce cura mora da vodi racuna o liniji jos tako mala
    Uglavnom je teram da jede,ucenjujem,obecavam,...Pre neki dan je sedela pored ''aktuelnog''(tog dana)momka.On dete jede kao mecava.Prisetim se ja male prevare:''Jel tako Ivane da ti volis kada devojcice lepo jedu?'',a on sta ce dete,klimne glavomTog dana je moja curica pojela sve sto je bilo u tanjiru.Ljubav cini cuda
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  6. #6

    Odgovor: Ishrana u vrtiću

    Moji momci su u vrtiću imali totalno drugačiji ukus u odnosu na hranu kod kuće. To znači da sve ono što kod kuće nikad nisu ni probali, tamo ''obožavaju''. Tokom raspusta, moj biserko je samo ponavljao kako jedva čeka ponedeljak i testo sa sirom u vrtiću... Ja mu ponudim da napravim testo, ali ne, ono što pravi njegova Soka (žena se zove kao i ja) je ono što on voli...
    Davno sam još shvatila da oni baš vole da jedu u društvu i onda im je sve slatko i ukusno. A to ne važi samo za vrtić nego i kad odemo negde, oni i onda klopaju sve, bez biranja... Gosti kakve svako voli - ne biraju...

  7. #7

    14 Odgovor: Ishrana u vrtiću

    Dok je odbijao sve, odbijao je.

    Kada se adaptirao,
    Kiki je naravno počeo i lepo da jede.
    Bez problema.

    Što kaže Sokica, skoro sve im je slađe u vrtiću,
    nego kod kuće.

    Ne stidi se ni inače,
    gde god da odemo,
    da ako je gladan
    - traži da jede, pije soka ili vode.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Slične teme

  1. Drugar/ica iz vrtića
    Autor Kunic u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 17.09.2015, 00:47
  2. Vrtić
    Autor Goga u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.11.2013, 18:18
  3. Recitacije iz vrtića, škole
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 23.08.2012, 23:14
  4. Priče iz vrtića
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26.01.2010, 07:38
  5. Ishrana i sport
    Autor DrinChe u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.09.2008, 16:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •