Trajanje,ili postojanje...?
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Trajanje,ili postojanje...?

    Kada mislimo da nam je život ugrožen,mi se plašimo za sopstveno trajanje.Tada ga se setimo u svoj njegovoj veličini.Tada shvatamo koliko nam je bitno da trajemo.Između rođenja i smrti,pokušavamo da postojimo.To pokušavamo na razne načine.
    Koliko nam je zaista bitno da trajemo?
    Koliko nam je bitno da postojimo?
    Kako pomiriti trajanje i postojanje?Kako premostiti put od trajanja ka postojanju?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Trajanje,ili postojanje...?

    Zdravo kohili, trajanje je termin koji ima pocetak i kraj, postojanje nemora imati
    pocetak i kraj.
    Materija i zivot nema pocetak (ni kraj), mi postojimo, a ne "pokusavamo da postojimo".
    Pocetak tvog zivota je pocetak zivota tvog oca, a pocetak zivota tvoga oca......
    Mi nemamo kontrolu naseg postojanja, a tvoja pitanja su postavljena kao da
    mi imamo kontrolu.

    piter
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 13:24 Razlog: nema potrebe za citiranjem prethodnog posta

  3. #3

    Odgovor: Trajanje,ili postojanje...?

    Možda je odgovor na 'premošćavanje' trajanja i postojanja- suštinsko trajanje,trajanje kome ćemo pridodavati svakog trenutka nešto od suštine,onog jezgra postojanja kakvim ga zamišljamo.Možda je spas,ali i pogubljenje istovremeno,ta primisao o ''suštini'' koja bi nas podsećala na trenutnost,na prolaznost i obavezivala nas da barem nekoliko trenutaka dnevno dopustimo melanholiji koja nas izjeda,strahu od smrti i nestajanja,da preuzme ''kontrolu'' i natera nas da se prepustimo sanjarenju,da odlutamo u neke dubine duše iz koje bismo izvukli sve ono nama bitno,a na šta smo možda već zaboravili.To bi nas vratilo nekim idealima kojih smo se odrekli,to bi nas,verovatno,dovelo u bespuće straha,ali bi nas i trglo.
    Ponekad,potrebno nam je nešto da nas na tren dotakne kako ne bismo zaboravili da smo ljudi.Kako ne bismo zaboravili na dobrotu.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  4. #4

    Odgovor: Trajanje,ili postojanje...?



    Uh...

    Skratiću priču - za sada...
    Bitno je da postojim na najbolji mogući način...
    Na prvom mestu zbog deteta koje gajim,
    sve ostalo je nebitno.
    Na drugom mestu zbog sebe...
    To, što je sadašnjost možda ''van kontrole'',
    nije ništa novo...
    Samo menja oblike.
    Pomiriti se sa stvarima na koje ne možeš direktno da utičeš,
    živeti život, igrati se, u svaki novi dan unositi, makar i sitnicu,
    koja nekome,
    (što je opet relativno)
    malo,
    a isto to ''malo'',
    nekome je mnogo.

    Kako pomiriti trajanje i postojanje?

    Biti umeren u svemu,
    a to je već umetnost (u mom slučaju)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •