Švaler - Strana 6
Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 117

Tema: Švaler

  1. #76

    Odgovor: Švaler

    Veruj veruj keru,
    ne veruj švaleru

    Da, postoji neka konstrukcija na osnovu koje se muškarci dele na šuntave, normalne ili švalere. I onda u odredjenim periodima života, odredjeni ljudi im lepe etikete. Meni je to bezveze
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #77

    Odgovor: Švaler

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Imam predlog
    posto nikako nemozemo da definisemo sta i ko je gospodin
    Svaler,
    predlazem ako ima takvih,
    neka nam se jave,
    da bi razotkrili tu misticnost,
    a mi zene da bi znale koga se treba kloniti
    Pogledajte Formanov ``Valmont`` i sve ce vam biti jasno...
    Jedino, cemu se kloniti?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #78

    Odgovor: Švaler

    Imala sam priliku da upoznam dvojicu. Ono sto sam ja primjetila je da su puni samopouzdanja,sarmantni i nikad ne govore imena djevojaka ili zena sa kojima su bili,kao i da se ne hvale brojem. Jedan od njih je moj prijatelj,stariji je od mene 15-tak godina a bio i sa djevojkama mladjim od mene. Takav tip ljudi jednostavno ne drzi mjesto i nikad i niko ih nece promjeniti.
    I'm floating on air..

  4. #79

    Odgovor: Švaler

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Memento upravo opisa emotivnog invalida. Bar bih ja to tako rekla.
    Не можемо да уопштавамо...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Jadničak ...upita li se on,zašto je ona nezadovoljna možda?

    Hipotetički...proganjaju jadničci jedni švalerski...ne mami njih ništa..jer im ne treba razlog ..niti im je bitno da li ona kod kuće bolje izgleda,ili ne...a ni da li je bolja domaćica...to tek nije razlog...
    А ко је рекао да је она незадовољна?

    Мами их, како их не мами. Жене без морала и самопоштовања које себи допуштају да буду нечија рецка и хране нечију сујету из сопственог осећања мање вредности!

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Da, postoji neka konstrukcija na osnovu koje se muškarci dele na šuntave, normalne ili švalere. I onda u odredjenim periodima života, odredjeni ljudi im lepe etikete. Meni je to bezveze
    Не би ти било безвезе да си ти тај шунтави мушкарац коме се жене смеју и који остари као самац док му мама кува...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #80

    Odgovor: Švaler

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не можемо да уопштавамо...
    А ко је рекао да је она незадовољна?
    Мами их, како их не мами. Жене без морала и самопоштовања које себи допуштају да буду нечија рецка и хране нечију сујету из сопственог осећања мање вредности!
    Pa nemoj sad se demantuješ i sam kažeš ne možemo da uopštavamo.

    I reći da su žene koje su meta švalera,žene bez morala... i da dopuštaju da budu recke ?

    Možda ima takvih..ali nemoj onda da uopštavamo .

  6. #81

    Odgovor: Švaler

    dok kuja ne mrdne repom ...
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #82

    Odgovor: Švaler

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не може швалер свако да буде, као што рекох, на оне праве, жене просто лете. Тако да само теоретски можемо да причамо како су незрели, жељни доказивања, никакви... у пракси је малко другачије.



    Нисам сигуран да сам разумео шта ја то желим да кажем
    Наравно да је грозно уопштавати... али раширена је то појава... да не причамо о женама које су знале с ким су имале посла, ал ето, заљубе се ех, па се после питају...

    Иначе, да све жене гледају на швалере овако, па они би јадни били верни, не би имали с ким да се швалерају...
    yoss ok ako nije nedozreo sta je tip koji ne ume da voli vec ide od ruke do ruke onako povrsno? bez obaveze? ok ako ti je lakse , nedozreli tip koji ima zvaku da se za njega lepe zenske ko muva na .....o
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #83

    Odgovor: Švaler

    Živ je muškarac i kad uđe u vezu, ali to ne znači da nije uvezan

    Jedno je nemiran duh, koji ne može da savlada potrebu da koketira, a koji zna da ne ide dalje od koketiranja. Sasvim druga stvar je osoba koja je u "emotivnoj" vezi (ovde navodnici baš pristaju), a to ga ne sprečava da ima samačke navike i dalje. To je znak nezrelosti i površnosti, kako su već ovde mnogi rekli. Ta osoba ili ne shvata smisao veze (ako hoćeš da šaraš, ne zavlači živo biće u svoj život; šaraj i ne vezuj se), ili je nesposobna da voli, ili je malograđanin koji smatra da je imanje trajnog partnera obaveza, pa za tog partnera izabira slučajnog prolaznika kroz svoj život, ženu/devojku koja mu se bar malo sviđa, a koju ne voli, jer i ne zna šta je to voleti. Sviđa se meni bar 30% žena koje vidim u prolazu, ali to nije dovoljno da bih s njima bio u vezi. A znamo svi, siguran sam, mnogo ljudi koji moraju da imaju neku figuru pored sebe, "nešto" što će drugi nazivati njihovom devojkom ili suprugom, jer za njih nema veće sramote nego biti - samac. A, što je možda i žalosnije, većina tih devojaka zna da ih taj niti voli, niti imalo ceni kao ličnosti, znaju da su prevarene 100 puta, i ništa ne preduzimaju. Osuđujem i "švalere", koji su ništa drugo nego karikature bez ličnosti, koje neki svoj nedostatak leče "reckama", i devojke koje ih trpe.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  9. #84

    Odgovor: Švaler

    Hmm...
    Ispada da nije normalno sve ono što se ne uklapa u naše lične standarde...
    Da li je normalan onaj što se u životu nikad ne oženi/uda, onaj koji ceo život provede nesrećan uz samo jednog partnera, onaj ko zavoli osobu istog pola, onaj ko je u večnom traganju za dobrim seksom, ili iskrenom ljubavlju, onaj ko posle dva partnera nađe pravu osobu, onaj koji je ne nađe ni posle 5, 15, 20... ili je normalan samo onaj koji se u nekom "adekvatnom" dobu veže za jednu osobu i ostane joj veran dok ih smrt ne rastavi?
    Ne volim generalizacije, svaki pojedinac ima svoje jedinstvene razloge za život koji je izabrao. Pitanje je više do nas, šta tražimo sa takvima, ako razmimoilaženja već u startu bude, ili kako ćemo se postaviti ukoliko naš izabranik odjednom odluči da postane sredovečni Kazanova. Ipak ne mislim da su svi švaleri duševni bolesnici, niti da ih treba listom osuđivati. Čak mi je tvrdnja da su svi oni u stvari duboko nesrećni isto tako neprimerena. Ako je za njih sreća u pronalaženju i ostvarivanju brojnih ljubavnih veza, a to im i pođe za rukom ili čim drugim, ko može tvrditi da su nesrećni? Da li je moralnija nesreća nekog oženjenog čoveka koji se nikad nije upustio u realizaciju svojih mokrih snova, ili napravio korak više ka ostvarenju svojih emotivnih potreba?
    Rekla sam već da mi se švalerski način života ne sviđa, ali ga ni ne osuđujem, jer me ne dotiče, tj. ne osećam se ugroženom od švalera, baš kao ni od samaca, homoseksualaca, itd.
    Vrag odneo šnalu...

  10. #85

    Odgovor: Švaler

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Živ je muškarac i kad uđe u vezu, ali to ne znači da nije uvezan

    Jedno je nemiran duh, koji ne može da savlada potrebu da koketira, a koji zna da ne ide dalje od koketiranja. Sasvim druga stvar je osoba koja je u "emotivnoj" vezi (ovde navodnici baš pristaju), a to ga ne sprečava da ima samačke navike i dalje. To je znak nezrelosti i površnosti, kako su već ovde mnogi rekli. Ta osoba ili ne shvata smisao veze (ako hoćeš da šaraš, ne zavlači živo biće u svoj život; šaraj i ne vezuj se), ili je nesposobna da voli, ili je malograđanin koji smatra da je imanje trajnog partnera obaveza, pa za tog partnera izabira slučajnog prolaznika kroz svoj život, ženu/devojku koja mu se bar malo sviđa, a koju ne voli, jer i ne zna šta je to voleti. Sviđa se meni bar 30% žena koje vidim u prolazu, ali to nije dovoljno da bih s njima bio u vezi. A znamo svi, siguran sam, mnogo ljudi koji moraju da imaju neku figuru pored sebe, "nešto" što će drugi nazivati njihovom devojkom ili suprugom, jer za njih nema veće sramote nego biti - samac. A, što je možda i žalosnije, većina tih devojaka zna da ih taj niti voli, niti imalo ceni kao ličnosti, znaju da su prevarene 100 puta, i ništa ne preduzimaju. Osuđujem i "švalere", koji su ništa drugo nego karikature bez ličnosti, koje neki svoj nedostatak leče "reckama", i devojke koje ih trpe.


    lepo receno
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #86

    Odgovor: Švaler

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Hmm...
    Ispada da nije normalno sve ono što se ne uklapa u naše lične standarde...
    Rekla sam već da mi se švalerski način života ne sviđa, ali ga ni ne osuđujem,
    Naravno da ne mora biti ispravno,ono što se ne uklapa u naše lične standarde.

    Eto ne sviđa se ni meni švalerski način života ,a mogu se i ja pohvaliti da imam drugare,takozvane švalere ...s tim da ih gledam kao drugare,i ne bistrim im u stilu:ej to ti je no no,ja mislim drugačije... ma ne..rekoh već na početku teme...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ...nek svako radi ono što mu srce ište...

  12. #87

    Odgovor: Švaler

    -I jos jedna podela
    na svalere
    i one koji im zavide

  13. #88

    Odgovor: Švaler

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ja poznajem te ljude. Jedan moj rođak je arhetip švalera. Nešto mlađi od mene, u kondiciji, visok, plavook, nasmejan itd. i pri tome još i ginekolog. Nikada se nije ženio, a sa svojom devojkom zabavlja se nekih 16-17 godina. Žive u različitim gradovima i viđaju se samo vikendom.
    Njegov auto je uvek maksimalno uredan i čist, kako spolja, tako i unutra. Tu se uvek može naći gomila orbit žvakaćih guma, bombona, papirnih maramica za tazličite namene. Osveživač vazduha se redovno menja itd. Što bi rekli, cakum-pakum.
    Njegova garderoba je uvek brendirana. Od cipela, košulja, odela, farmerica, pa do naočara za sunce.
    Ponašanje mu je potpuno šablonizirano za mnoge situacije. Nikada ne jede beli i crni luk. Čak ni ćevape, ako ni svu ostalu hranu koja ih čak i tragovima sadrži, jer se boji da može nekada podrigne ili da se oseća na hranu, pošto se nikada ne zna kada može naići neka zgodna prilika u vidu nepoznate žene.
    Uvek ide u iste kafane, restorane i radnje. Ne voli nepoznate situacije, uvek se druži sa istim ljudima i nerado ostvaruje nova prijateljstva. Ima dva mobilna kojima je isključena signalizacija za poruke, a niko ne sme ni da ih pogleda, a kamoli da ih uzme u ruke.
    Zazire od emancipovanih žena, ako mu one same nedvosmisleno ne pruže signal da su zainteresovane za njega. I inače nije uporan u osvajanju i lako odustaje, što jasno govori o njegovoj nesigurnosti. Uglavnom se bavi ženama koje padaju odmah, već kod prvog kontakta, na njegovu pojavu, položaj i titulu. Socijalni status žena, kao ni njihovo obrazovanje mu nije bitno. Dobra je svaka koja mu se divi i koja je bar koliko toliko zgodna...
    Posle osvajanja žene, naglo prestaje da se zanima za nju i ubrzo je ostavlja. Od svega mu je najdraže da sluša priče o sebi kao švaleru...
    Savrsena karakterizacija...

  14. #89

    Odgovor: Švaler

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Hmm...
    Ispada da nije normalno sve ono što se ne uklapa u naše lične standarde...
    Da li je normalan onaj što se u životu nikad ne oženi/uda, onaj koji ceo život provede nesrećan uz samo jednog partnera, onaj ko zavoli osobu istog pola, onaj ko je u večnom traganju za dobrim seksom, ili iskrenom ljubavlju, onaj ko posle dva partnera nađe pravu osobu, onaj koji je ne nađe ni posle 5, 15, 20... ili je normalan samo onaj koji se u nekom "adekvatnom" dobu veže za jednu osobu i ostane joj veran dok ih smrt ne rastavi?
    Naši lični standardi ipak nisu odlučujući o nekoj pojavi. Opšteprihvaćeni standardi si ti prema kojima se ravnamo i prema kojima se formira opšte mišljenje. Ovde nije reč da li "švaleri" normalni ili ne, već se pokušava odgovoriti koji su uzroci njihovog ponašanja i njihov mogući uticaj na ljude oko sebe.

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ne volim generalizacije, svaki pojedinac ima svoje jedinstvene razloge za život koji je izabrao. Pitanje je više do nas, šta tražimo sa takvima, ako razmimoilaženja već u startu bude, ili kako ćemo se postaviti ukoliko naš izabranik odjednom odluči da postane sredovečni Kazanova. Ipak ne mislim da su svi švaleri duševni bolesnici, niti da ih treba listom osuđivati. Čak mi je tvrdnja da su svi oni u stvari duboko nesrećni isto tako neprimerena. Ako je za njih sreća u pronalaženju i ostvarivanju brojnih ljubavnih veza, a to im i pođe za rukom ili čim drugim, ko može tvrditi da su nesrećni? Da li je moralnija nesreća nekog oženjenog čoveka koji se nikad nije upustio u realizaciju svojih mokrih snova, ili napravio korak više ka ostvarenju svojih emotivnih potreba?
    Rekla sam već da mi se švalerski način života ne sviđa, ali ga ni ne osuđujem, jer me ne dotiče, tj. ne osećam se ugroženom od švalera, baš kao ni od samaca, homoseksualaca, itd.
    Ovde nije reč o generalisanju, već o raspravi o jednoj relativno malobrojnoj grupi muškaraca koja u dređenom stepenu inklinira od uobičajenih standarda koji važe za zdrave i normalne psihoseksualne osobe. To što poneki sredovečni čovek poželi da umesto supe, koja mu je dosadila, poželi i malo mesa, i nema veze sa ovom temom, već sa nečim drugim (krizom srednjih godina, zasićenošću partnerom, bračnom monotonijom itd.). Slažem se da je njihov doživljaj sreće sasvim drugačiji nego kod ljudi koji nisu švaleri i koji ćžive u ljubavi sa svojim partnerkama. Prvenstvno i zbog toga što švaler i ne poznje ljubav u pravom smislu. Čak, smatram da švaleri sa žaljenjem posmatraju na muškarce sklone svojim ženama i svojim porodicama, smatrajući ih šonjama.
    Naravno da im nije mesto u duševnim bolnicama niti u zatvorima, jer oni nekada ne bi mogli da postanu takvi da u toj njihovoj aktvnosti dobrovoljno ne sarađuju i žene.
    Problem je što njihovoj strasti nema kraja, jer njihov cilj je nedostižan. A njihov cilj je da pronađu ljubav za koju nisu sposobni da dožive. Pošto to ne mogu, potvrđuju se kroz brojne osvojene žene, da bi dokazali sebi da i oni vrede kao muškarci, možda i više nego oni koj nisu švaleri...

    Nije teško zamisliti koliko mogu izazvati patnje drugih osoba na tom svom puti...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #90

    Odgovor: Švaler

    Joj, memento, sad si me naterao da se zamislim nad fenomenom švaleracije sasma zaozbiljno... Ok, što se standarda tiče, opšta prihvaćenost za mene nije neki argument. Stvarno ne mislim da su osobe koje odstupaju od opštih klišea na bilo koji način hendikepirane ili po pravilu nesrećne, nego tvrdim da im taj osećaj različitosti, neprimerenosti, digresivnosti vrlo često nameće upravo isklišeizirana većina. Iz nekih prethodnih postova sam stekla utisak da se ovde uglavnom govori o nekom tipu emotivnog poremećaja, a ja se protivim toj vrsti generalizacije. Mogu da verujem u to da je u nekim slučajevima zaista o tome i reč, o osobama koje imaju nedovoljno razvijenu emotivnu ili socijalnu inteligenciju, neki kompleks ili duboki unutrašnji problem koji ih sprečava da ostvare pun, odgovoran i dugotrajan odnos sa drugom osobom. Ali takođe tvrdim da postoje osobe koji se možda na sličan način ponašaju, ali je to proizvod njihovog iskustva, izbora i njihove promišljene osobenosti. Postavlja se pitanje da li je "švaler" način ponašanja, ili trajna unutrašnja osobina? Da li se neko rodi kao švalerast, pa mu nema leka, ili se to postaje iz ovih ili onih razloga? Hoću da kažem da neko promeni veći broj partnera zato što traži pravu osobu za sebe, neko time leči komplekse, neko se time "dokazuje", nekome je to uživanje, zabava, nekome najbolji način života, neko na taj način beži od licemerstva karakterističnog za loše brakove jer mu je to groznije... Ne vidim zašto se sredovečni švaleri izdvajaju iz ove teme, ako počnu da se ponašaju na sličan način? Ne pričamo o izletu, nego o tome da neko takav može da zaređa po komšiluku, da muva naveliko i naširoko, da mu se to osladi i postane novootkriveni način života. To ga vazdigne u švalera, zar ne?
    I ne bih ja optuživala ovu sortu, ukoliko se slažemo u tome da je u pitanju frekventnost emotivnih ili seksualnih uzleta. Ona čoveka može "snaći" u različitim životnim dobima, a razlozi i motivi mogu biti razni.
    Mislim da ko je švaca u kući nema razloga da se brine o tome da će mu neko takav ugroziti brak. Znaš, ako me takav jedan stigne, biće to na moju ličnu odgovornost, pa ko je tu onda kriv? Mislim da su ipak najviše u pitanju dobrovoljne žrtve, pa se ne bih baš mnogo slamala nad njihovim patnjama. To što pri tom pate i neka deca, treba staviti upravo tim "popustljivima" na teret. Na švalerima je da se nude, a odbijanje nije atomska fizika, pa da ne znamo kako...
    Vrag odneo šnalu...

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •