Privatni ili drzavni fakulteti - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Koji fakultet bi pre zavrsili?

Učesnika ankete do sada
58. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Drzavni

    44 75.86%
  • Privatni

    14 24.14%
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 34 od ukupno 34
  1. #31

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat nikola1981 kaže: Pogledaj poruku

    Nisi u pravu!Evo ja nemam bogatog tatu pa sam ipak zavrsio privatni fakultet!Radio sam i zaradio za skolarinu!Nije tacno da se na privatnim fakultetima nista ne uci!Mozda je bilo tako u pocetku,ali sad sigurno nije
    Ko bre, nije u pravu?
    Prvo...pišeš ćelavom latinicom,
    drugo...polupismen si (pravopis se uči u prvim razredima osnovne),
    treće...tvrdiš da si završio privatni fakultet.
    Zaključak...na privatnim fakultetima i polupismeni dobiju diplomu !
    Nek nam je sa srećom!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #32

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Postoji deo mladih ljudi koji ce zbog prica o kupljenim diplomama biti zaista zestoko i vec jesu osteceni.Cini im se nepravda.Imam devojku u komsiluku koja je apsolutno na ispravan nacin,zestoko uceci zavrsila privatni fakultet.Smera koji je jako trazen inace.Pitate se zasto ga recimo nije zavrsila na drzavnom?Na drzavnom je imala prosek ispod budzeta za nekih cetiri,pet mesta.Samofinansiranje je bilo preskupo.Podrazumevalo je placanje skolarine i stana i svih ostalih troskova koji uz to idu.Privatni je bio jeftiniji,omogucavao da putuje,sto je suma sumarum uz njen kucni posao bar za nekih 40 posto smanjio troskove.Uz to,taj fakultet ima licencu,dozvolu za rad i na njemu cak honorarno predaju profesori s drzavnog fakulteta.Epilog cele price je da ona sa njim,i polozenim strucnim drzavnim ispitima posle nigde ne moze da nadje posao.Samo zbog fame da su svi oni kupili diplome,da su nestrucni i slicno.A ona ne da je nije kupila,vec je krv i znoj prolila i ona i njena porodica da ga zavrsi.Sad prodaje Avon proizvode i ide na prekvalifikaciju za farmaceutskog tehnicara. I to je kao u redu!
    to i jeste problem: sve bolesti i anomalije pucaju tamo gdje je najtanje, u ovom slučaju ali u mnogim drugim slučajevima, tamo gdje ne treba....postoji problem preventivnog nedjelovanja, sve nas nosi stihija, pa gdje nas voda izbaci: kud koji mili moji....

  3. #33

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    U razvijenim zemljama privatni fakulteti su znato bolji od državnih, kod nas je obrnuto.

  4. #34

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Ja sam završila državni Pravo- smer poslovno pravo davno, davno, moja ćerka je upisala pravni fakultet državni i negde pri kraju jedan ispit nikako nije mogla da položi. Demoralisala se i ja sam joj predložila da ide na privatni. Iskreno , kao roditelj,intelektualac, stara generacija želela sam da mi dete završi fakultet, bila je i u osnovnoj i u srednjoj školi djak generacije. Završila je naravno i najiskrenije vam kažem da je učila kao pomahnitala.
    Već sledeće godine se zaposlila u jednu od najuspešnijih firmi u NS. S obzirom da nismo iz NS a ona je želela da ostane uvek sam se pitala kako će doći do posla...I onda , jednog dana su je pozvali za biroa, bila je prva šansa...niko je nije pitao koji je fakultet završila niti postavljao pitanje, prepoznali su kvalitet, odgovornost, poznavanje odlično stranog jezika. I danas je tamo, vrlo su zadovoljni poslodavci...
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Privatni fakulteti - Kvalitet?
    Autor sanja_l u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 18:17
  2. Privatni časovi u srednjim školama?!
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.09.2011, 12:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •