GlavoLOLomke - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 71

Tema: GlavoLOLomke

  1. #16

    Odgovor: GlavoLOLomke

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Iq glavolomka 16.
    Nastavnici Jovan, Bogdan i Marko predaju jednom odeljenju tačno po dva od sledećih predmeta: matematika, fizika, hemija, istorija, engleski jezik i logika, pri čemu dva ili tri nastavnika ne predaju isti predmet.Nastavnik hemije živi u istoj kući sa nastavnikom matematike.Jovan je najmlađi od svih nastavnika.Nastavnik matematike često igra šah sa Markom.Nastavnik fizike je stariji od nastavnika logike, ali je mlađi od Bogdana.Najstariji nastavnik živi najdalje od škole.Koje predmete predaje Jovan?
    Jovan je najmlađi od svih nastavnika…. Nastavnik fizike je stariji od nastavnika logike, ali je mlađi od Bogdana
    Znači, Bogdan je najstariji, Jovan najmlađi. Marko predaje fiziku, a Jovan logiku.
    Nastavnik hemije živi u istoj kući sa nastavnikom matematike….Najstariji nastavnik živi najdalje od škole.
    Najstariji je Bogdan. On živi sam, a Marko i Jovan zajedno. Bogdan ne predaje matematiku niti hemiju.
    Nastavnik matematike često igra šah sa Markom.
    Bogdan ne predaje matematiku, znači sa Markom šah igra Jovan. Jovan predaje matematiku.
    Nastavnik hemije živi u istoj kući sa nastavnikom matematike.
    Marko i Jovan žive zajedno. Jovan predaje matematiku, što znači da Marko predaje hemiju.

    Dakle, Jovan predaje logiku i matematiku. Marko predaje fiziku i hemiju. Bogdan predaje engleski jezik i istoriju.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #17

    Odgovor: GlavoLOLomke

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Iq glavolomka 23.
    Imate posudu od 5 litara i posudu od 3 litre. Treba da odete na česmu i pomoću te dve posude koje imate, da odvojite tačno 4 litre vode.
    Mnogo se ovde prosipa vode, a preti nam nestašica vode.
    Elem, napuni se posuda od 3l, i voda se prespe u posudu od 5 l. Potom se ponovo napuni posuda od 3l, i prespe se u posudu od 5l(u kojoj se već nalazi 3l vode) 2 litre. Potom se sva voda iz posude od 5 litara prospe, a u veliku posudu se prespe preostala litra iz posude od 3l. Potom se napuni još jednom posuda od 3l.
    I eto, da bi napunili 4 litre vode prosuli smo 5 litara. Užas, bre.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: GlavoLOLomke

    moze i ovako napunis tu od 5l pa prespes u 3l, ostalo 2l u ovu od 5, onda ispraznis ovu od 3l, pa u nju uspes preostala 2 iz 5l, napunis 5l opet, i o nda dopunis u 3l jos 1l tako da ti u 5 ostaje 4l
    Poruku je izmenio prdoje, 12.02.2009 u 19:57

  4. #19

    Odgovor: GlavoLOLomke

    Iq glavolomka 7.
    Direktor je pošao na službeni put i pred samom železničkom stanicom sreo je jednog radnika svog preduzeća.Radnik mu uspaničeno kaže da nikako ne ulazi u voz, jer je noćas sanjao da će se dogoditi železnička nesreća.Direktor odustane od puta, nesreća se stvarno dogodi i u njoj strada veći broj putnika.Sutradan direktor pozove putnika, zahvali mu što mu je spasao život, da mu poklon i uruči mu otkaz. Zašto? Napominjemo da radnik nije ni na koji način izazvao nesreću i da preduzeće o kome se radi nema nikakve veze sa železnicom.


    Recimo da radnik radi kao noćni čuvar. Ako kaže da je noćas sanjao, znači da je spavao na poslu

    Iq glavolomka 10.
    Bandera je visoka 10 metara.Puž kreće od dna i penje se 3 metra u toku dana, a u toku noći puž sklizne 2 metra.Koliko mu dana treba da se popne na vrh bandere?

    Mislim 8 dana

    Iq glavolomka 11.
    Imamo jednog uzornog policajca koji uvek strogo poštuje propise.Jedne večeri je patrolirao jednosmernom ulicom i ugledao vozača koji je vozio nedozvoljenim smerom i naravno naplatio mu je kaznu.Nešto kasnije, milicioner je ugledao drugog vozača koji je nailazio iz nedozvoljenog smera, ali ga nije čak ni opomenuo.Zašto? (Napomena da se nisu poznavali.)


    Drugi vozač išao pešaka

    Iq glavolomka 17.
    U davna vremena na jednom dvoru u tamnici bio je zatočen samo jedan taoc.Tada je kralj pozvao svog jedinog taoca i rekao mu: "Potrebno je da kažeš jednu rečenicu.Ako bude istina, streljaćemo te, a bude li laž, obesićemo te. Šta je zatvorenik rekao kad ga nisu ni streljali, ni obesili, već su ga oslobodili?


    Rekao je Vi ćete me obesiti

    Iq glavolomka 19.
    Imao otac dva sina, trebao je da im podeli blago, ali nije znao kako.Jednog dana se seti, pa im reče: Trkaćete se kamilama, a čija kamila poslednja stigne do jednog mesta u pustinji, svo blago će biti njegovo. Dva brata su uzjahali svoje kamile i krenula veoma polako kroz pustinju. U jednom trenutku naišli su na jednog beduina, ovaj ih je priupitao ko su i šta su, a braća mu rekoše o čemu se radi i kakva je situacija. Tada im beduin nešto reče i braća su posle toga sa svojim kamilama pojurili što su brže mogli prema cilju. Šta im je beduin rekao?

    Rekao im je da zamene kamile
    Poruku je izmenio paparazzo, 12.02.2009 u 20:14
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  5. #20

  6. #21

    Odgovor: GlavoLOLomke

    E moze i jedna od mene?

    Kaže ovako:

    Majka je 21 godinu starija od svog deteta, i za tačno šest godina će biti 5 puta starija od njega/nje. Gde je otac???

    (nije glupost, razmislite )

  7. #22

    Odgovor: GlavoLOLomke

    Citat McSam kaže: Pogledaj poruku
    E moze i jedna od mene?

    Kaže ovako:

    Majka je 21 godinu starija od svog deteta, i za tačno šest godina će biti 5 puta starija od njega/nje. Gde je otac???

    (nije glupost, razmislite )
    Na mami

    Evo jedne za koju sam sigurn ada znate ili možda

    Seljak ima livadu u obliku pravilnog kruga.
    Hteo bi da sa polovine livade pokosi seno, za zimu,
    a sa druge polovine da krava popase travu dok je sveža.
    Kako da ostvari to da krava popase travu sa polovine livade,
    a da pri tome ne izlazi van kruga livade,
    jer tamo su obrađene komšijske bašte?

  8. #23

    Odgovor: GlavoLOLomke

    Ja bi zabo kolac u centar livade i zavezao kravu kanapom dužine r/1,41, gde je r poluprečnik livade.

    Siguran sam da naši seljaci znaju koliki je koren iz 2.

    ---------

    Onomad postavih ovo na zagonetke, ali izgeda da tamo nema zainteresovanih za glavolomljenje i treniranje moždanih vijuga.

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Nemaš ga.
    Ne treba ti.
    Nikada ti nije ni trebao.*
    Ako ti ikada bude trebao, a ne budeš ga imao, nikada više ti neće trebati.




    * - Najverovatnije. A ako baš i jeste, onda si ga imao.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #24

    Odgovor: GlavoLOLomke

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku

    Onomad postavih ovo na zagonetke, ali izgeda da tamo nema zainteresovanih za glavolomljenje i treniranje moždanih vijuga.
    Ae sto si navalio...padobran?
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #25

    Odgovor: GlavoLOLomke

    Bravo!!!
    Dobijaš 3 Bambija!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #26

    Odgovor: GlavoLOLomke


    Evo ih skacu po mojoj sobici

    Ubica je osudjen i kao kaznu moze da izabere da udje u jednu od tri sobe.
    Soba br.1 je sva u plamenu.
    Soba br.2 je puna ubica sa napunjenim revolverima.
    Soba br.3 je puna lavova koji nisu jeli 3 godine.

    Koja je soba najbezbednija za osudjenika??
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #27

    Odgovor: GlavoLOLomke

    @Adrijan...Imaš 5 bambija

    Nego Leptiriću, ja da sam na mestu osuđenika ušla bi u sobu br.3, jerbo ako laFovi nisu jeli 3 godine trebali bi biti svi mrtvi , a

  13. #28

    Odgovor: GlavoLOLomke


    EvE ti mojih 3 Bambija...ti imas dvoriste i jelku i...eto
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #29

    Odgovor: GlavoLOLomke

    Š'o volem srneća leđa u saftu sa češkim knedlama.

    'Aj' opet ja:

    Sedi na obali Nila* i jede ono što nema.
    Da ima ono što jede, ne bi bio ono što jeste.

    Ko je i šta jede, odnosno, šta nema?



    * - ne nužno, mož' i u nekim drugim krajevima.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  15. #30

    Odgovor: GlavoLOLomke

    Senka i svetlost?
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •