Duga veza kao obaveza, ili kao potreba
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Duga veza kao obaveza, ili kao potreba

    Da li ste u dugim vezama iz obaveze ili zelite to iz petnih zila?

  2. #2

    02 Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Ili trece,tesko kao i obaveza-duga veza kao navika...Naucis vremenom sve nijanse,svaki pokred,nacin na koji dise,svaki gest,svaki treptaj-sve.Skoro sve.Ako su dobri sex i odnosi sa porodicom(njegovom/njenom-obostrano),takvu vezu je jako tesko prekinuti i kada shvatis da zelis da ne budes vise u njoj.Sve je kao dobro,a ti se vise ne osecas dobro.I ne dises lako kao pre.I traje i dalje.Traje dok dises otezano,a kada shvatis da su svi simptomi asfiksije prisutni,tada zaboravis na sve malogradjanske misli koje si vesto krio/la u svojoj glavi i ... ende.
    To za one manje odvazne i odlucne.
    Jaki verovatno ne cekaju da poplave.

  3. #3

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Uvek sam bila sklona dugim vezama...
    Mislim da razlog leži u mojoj inertnosti (to je bolji izraz za lenjost... ), valjda mi nije bilo dovoljno loše da sama odlazim iz takvih veza kada bi na videlo izišlo da je veza - bezvezna.
    Stvori se u takvim, dugim vezama, i navika, i potreba... Prosto, navikneš na glas, na pokret, na misao - pa, čak i kada se intimno ne slažeš, slegneš ramenima i ideš dalje...
    Za razliku od tih mojih (komada 3!) dugih veza, u brak sam, zajedno sa Montenigersom - podrazumeva se, upala kao s Marsa! Kratko smo se poznavali i - eto. Trajemo.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  4. #4

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    ...sve što je dugo....kratko traje...

  5. #5

    02 Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Citat veljko yaric kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste u dugim vezama iz obaveze ili zelite to iz petnih zila?
    Ne želim ni jedno ni drugo - već jednostavno - ljubav - koja naravno ne traje večno, ali se može na razne načine ( u mom slučaju kroz igru ) jačati, činiti je uvek novom, lepšom, iznenađujujućom, nekada i zaprepašćujujućom sa osobu sa kojom '' delim dobro i zlo '' ...

    Obaveza je nešto što me guši i sputava, tako da ako se osetim '' obaveznom '' u bilo kom pogledu - tu više nema šta da se priča, tu više nema ljubavi.. Čemu '' mučenje '' i jednog i drugog...

    Želim samo da trajemo. uVek.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #6

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ili trece,tesko kao i obaveza-duga veza kao navika...Naucis vremenom sve nijanse,svaki pokred,nacin na koji dise,svaki gest,svaki treptaj-sve.Skoro sve.Ako su dobri sex i odnosi sa porodicom(njegovom/njenom-obostrano),takvu vezu je jako tesko prekinuti i kada shvatis da zelis da ne budes vise u njoj.Sve je kao dobro,a ti se vise ne osecas dobro.I ne dises lako kao pre.I traje i dalje.Traje dok dises otezano,a kada shvatis da su svi simptomi asfiksije prisutni,tada zaboravis na sve malogradjanske misli koje si vesto krio/la u svojoj glavi i ... ende.
    To za one manje odvazne i odlucne.
    Jaki verovatno ne cekaju da poplave.
    Nije uvek u pitanju dal je neko jak ili slab da okonca nesto...Najlakse je odmah odustati kad nesto krene nizbrdo...Uvek se trudis da nesto popravis ako je moguce...
    Al svakako se slazem za ovu trecu "opciju" koja je mislim veoma ustaljena...
    Ako bih osetila da je odnos izmedju partnera i mene narusen, da smo nas dvoje zajedno samo zbog nekih drugih stvari, da postojimo samo da ubijamo tisinu, definitivno bi otisla...

  7. #7

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    дуге везе... имао сам их неколико-оне које трају дуже од месец-два.
    дакле, нисам ни за једну понуђену опцију. сматрам да је обавезивање јалов посао, ко стварно може и чиме да се обавеже неком? то је смешно.
    волим те.
    то је сада.
    волећу те.
    то је нешто произвољно, фикција. могу вам рећи из искуства, било је толико љубави, толико потребе за љубављу, али...
    сада сам у дугој вези.
    волим.
    или...
    моје су бивше љубави мртве- не зато што ја нисам истрајао или моја драга, већ се
    мењам,
    већ се мења, све
    то не боли више
    то сам ја, отворен за истинску емоцију.
    отворен за љубав.
    Poruku je izmenio Mish, 31.08.2007 u 20:42 Razlog: viče
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #8

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    LJudi su razliciti, pa nekim parovima je potrebno vise vremena da se upoznaju, nekima krace vreme, a neko rizikuje pa sa skoro nepoznatim ljudima se zabavljaju i brzo stupaju u brak...u svakom slucaju duge veze 7-8 i vise godina,prelazi u blagu monotoniju, i potrebno je mnogo vise stvari, strpljenja, razumevanja, oprastanja i sl.da bi veza opstala...

  9. #9

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    moja najduza veza trajala je 6 meseci.. ne duze, mozda dan-dva krace ali to je to..
    ne znam da trajem u dugoj vezi.. smori me ta monotonija a ja se ponasam kao da ne mogu da disem u takvoj sredini.. i zato odlazim..
    mozda jednostavno nisam dovoljno zrela..
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #10

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    pa moje misljenje je ovakvo...
    dok ste mladi trebali bi da malo skratite trajanje vezaa,jer treba covek prodje mnogo da bi naucio malo.
    Duga veza je i odlika zrelosti dveju osoba.Duga veza je po meni jedan preduslov za srecan brak,jer ako niste u stanju da se zabavljate sa nekom osobom godinu,dve kako cete onda izdrzati u braku sa njim(njom).
    Naravno ne preterivati pod pojmom duga veza(3,4,5,6....god)nego do 1do3god.jer smatram da je to dovoljno da se dvoje detaljno upoznaju i vide sve mane i vrline.
    Onaj ko ne moze da se skrasi kraj nekoga to vreme neka ni ne pokusava dok ne sazri emotivno,odnosno dok ne nadje ljubav svog zivota.
    TO SAM JA !!!!

  11. #11

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Moja jedina duga veza je trajala godinu dana. Prvih 6-7 meseci bila sam sa njim takoreci iz potrebe. Ali ne iz potrebe da ja konacno imam dugu vezu. Bila sam sa njim zbog potrebe za njim.

    Duga veza iz obaveze? Ne. Pa to i nije veza.
    Tako da, naravno da zelim dugu vezu, ali ako ne ide, ne ide. Ni one kratke nisu za bacanje

    Dakle, duga veza samo iz ljubavi
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  12. #12

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Moja jedina duga veza je trajala godinu dana. Prvih 6-7 meseci bila sam sa njim takoreci iz potrebe. Ali ne iz potrebe da ja konacno imam dugu vezu. Bila sam sa njim zbog potrebe za njim.

    Duga veza iz obaveze? Ne. Pa to i nije veza.
    Tako da, naravno da zelim dugu vezu, ali ako ne ide, ne ide. Ni one kratke nisu za bacanje

    Dakle, duga veza samo iz ljubavi

    razumijem ali nisi trebala ni to prvo siliti
    u svakom zlu ima nesto dobra

  13. #13

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ili trece,tesko kao i obaveza-duga veza kao navika...Naucis vremenom sve nijanse,svaki pokred,nacin na koji dise,svaki gest,svaki treptaj-sve.Skoro sve.Ako su dobri sex i odnosi sa porodicom(njegovom/njenom-obostrano),takvu vezu je jako tesko prekinuti i kada shvatis da zelis da ne budes vise u njoj.Sve je kao dobro,a ti se vise ne osecas dobro.I ne dises lako kao pre.I traje i dalje.Traje dok dises otezano,a kada shvatis da su svi simptomi asfiksije prisutni,tada zaboravis na sve malogradjanske misli koje si vesto krio/la u svojoj glavi i ... ende.
    To za one manje odvazne i odlucne.
    Jaki verovatno ne cekaju da poplave.
    i ja isto tako mislim samo ovima manje odvaznima treba neko da ih pogura npr drugi muskarac ili druga zena i onda oni automatski prekidaju tu vezu koja ih je gusila da bi bili sa tom drugom osobom a sad da li je to dobro ili ne zavisi kako kod koga.
    Mene niko ne voli,
    i nikom nije stalo, pa mi dodje zao,
    jer ja bih svoje srce svakom dao.

  14. #14

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Duge veze imaju svoju draz. Cinjenica je da ljubav bude drugacija, kako se veza razvija, ali ona ne bledi, kako neki misle. Samo postaje cvrsca i drugacija. Ja i moj suprug smo zajedno skoro deset godina, sto u vezi sto u braku. Jako mi je bitno to sto mi je on najbliskija i najvaznija osoba na svetu. Tako da, duga veza je i obaveza i potreba i navika... Ima tu svega po malo...

  15. #15

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Veza nije opterecenje, nemam nista protiv dugih veza, ako to je sa osobom svog zivota... Sa takvom osobom svaki dan je izazov i sreca i zelimo da traje zauvek.

    Ukoliko pak partnerstvo nije toliko pravo, bolje prekinuti...

    Situaciji treba prici neoptereceno, po principu sta bude, bit ce...

    Ne zna se unapred kakva ce veza biti (mada se vec unapred nazire)...

    Mislim da je pametno na pocetku veze definisati nacin zajednickog funkcionisanja u pitanjima:
    -ko i gde bi ziveo (zajedno, odvojeno, ili nesto izmedju...)
    -raspolaganje novcanim i ostalim resursima (moje, tvoje, nase...)
    -otvorenost veze u pogledu druzenja, flerta i seksualnog zivota
    -podrzavanje licnih ambicija
    -podela slobodnog vremena
    i slicno...

    Na dobru osnovu moze da se nadgradi veoma stabila veza.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oralni sex ~ obaveza ili zadovoljstvo?
    Autor SQUAW u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 117
    Poslednja poruka: 17.09.2018, 08:24
  2. Posao kao potreba?
    Autor veljko yaric u forumu Posao
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 09.05.2011, 13:34
  3. Potreba za pažnjom....
    Autor maski u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.07.2010, 10:04
  4. Najveća potreba
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 02:13
  5. Pravila seksa bez obaveza
    Autor tonio11 u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.10.2009, 12:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •