Kako da uradim sledeće? - Strana 4
Strana 4 od 16 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 232
  1. #46

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Hvala veliko!
    Uradio sam tako, uspelo je! Windows firewall funkcioniše besprekorno i ne blokira rad oba kompa pri prolazu približno 256, a zone alarm sam počistio.
    In vinas veritas

  2. #47

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Na dial up - u sam, zanima me da li postoji neka fora, kako bih isključila onaj grozni zvuk pri konektovanju? Čini mi se da je postojalo neke rešenje, ali nema šanse da provalim šta je u pitanju ... koja opcija i gde?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #48

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Gordana bre!

    ideš na My Computer / Control Panel / Phone and Modem Options / kartica modems / kad si na modemu ideš na properties / opet kartica modem / i na klizaču speaker volume smanjiš zvuk na min. tj na off, sa ok potvrdiš i to je to
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  4. #49

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Korak po korak - uradila kao đače prvače , nešto ne fercera - u međuvremenu mi je naravno opet pukla veza, tako da sam čula opet dobro mi znani zvuk
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #50

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Korak po korak - uradila kao đače prvače , nešto ne fercera - u međuvremenu mi je naravno opet pukla veza, tako da sam čula opet dobro mi znani zvuk
    sad vişe ne diraj nişta i zovi majstora
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #51

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Hvala veliko!
    Uradio sam tako, uspelo je! Windows firewall funkcioniše besprekorno i ne blokira rad oba kompa pri prolazu približno 256, a zone alarm sam počistio.
    Misliš da funkcioniše besprekorno, to što ne vrišti svaki čas i ne upozorava te na upade ne znači da te štiti ... pre znači da on nema pojma o upadima i da ih ne vidi.
    Samo ti lepo vrati Zone Alarm, pokušaj da ga podesiš ... trebaće ti malo vremena i par saveta ako se ne snalaziš ali pitaj ovde u temi ili poseti neki od Računarskih foruma gde je to obradjeno do u sitna crevca.
    Evo ti par linkova, pa pogledaj, pročitaj, naučićeš (nije sveto pismo):
    SK Forum/Zaštita
    BENCforum/Zone Alarm i LAN
    BENCHforum/Zaštita na netu

    ili probaj na Elitesecurity ukucaš Zone Alarm u polje za pretragu i dobićeš masu korisnog štiva.



    Prilično sam bio iznenadjen kada sam video da ti je preporučeno da isključiš Zone Alarm i da svu zaštitu prepustiš Windows firewall-u ... u prvi mah mi je delovalo kao dobra šala ali sada kada vidim da si to i učinio rekoh da se uključim u razgovor.

    Prokrstari, pogledaj tudja iskustva i tako ... verujem da ćeš se snaći,
    dobri ribolovci dobro misle, tako da se ne brinem za tebe.

    Pozdrav

  7. #52

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Korak po korak - uradila kao đače prvače , nešto ne fercera - u međuvremenu mi je naravno opet pukla veza, tako da sam čula opet dobro mi znani zvuk
    možda je bio potreban restart računara da bi zapamtio promene (mada ja mislim da to u ovom slučaju nije potrebno)

    možda će ti ovako biti lakše
    levo od sata imaš ikonu zvučnika
    levi klik na nju>open volume control>options>propertis>



    tu otkačiš phone da bude kao na slici



    pritisneš ok
    i onda u panelu koji dobiješ, ili smanjiš, ili isključiš ton za telefon





    ps Slaganje sa svim što je rekao simke u vezi firewall-a
    i po nepoverljivosti kad je u pitanju Microsoft,
    i po zaključku da je ovaj deo foruma prilično pust
    Poruku je izmenio Galahad, 02.11.2007 u 08:19 Razlog: Mala ispravka na zahtev autora

  8. #53

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    molim tehnoloshko nadarene da mi kazhu kako se neki program postavlja kao "defolt"?
    moomoo meee jooouu

  9. #54

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    molim tehnoloshko nadarene da mi kazhu kako se neki program postavlja kao "defolt"?
    Pa bilo bi poželjno znati koji
    pri instalaciji se držiš onog recommender (Sr. - preporučeno) i biće ti "defolt"

    Da bi vratila u "defolt"... pa zavisi
    negde je u opcijama, a negde u setingsu

  10. #55

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    dankeshen cu razmotrim opcije, pa se javljam na raport
    moomoo meee jooouu

  11. #56

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Ma kaži koji je program
    ili javi na pp, ako ne želiš da drugi znaju šta je u pitanju
    ... različiti programi, različita mesta
    no sve ti se svodi na tools, options ili settings

  12. #57

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Ma kaži koji je program
    ili javi na pp, ako ne želiš da drugi znaju šta je u pitanju
    ... različiti programi, različita mesta
    no sve ti se svodi na tools, options ili settings

    ma nije tajna.. no shto ne mogu da se setim za shta sam to htela znam da sam u jednom trenu htela da je neshto, a ne to shto je.. ali bilo juche.. a danas vishe
    a pitala sam, jer znam da mi se to pitanje muvalo tu negde u malom mozgu
    mislila sam da je uniseks opcija za sve programe

    kad opet naidjem na to.. javim
    moomoo meee jooouu

  13. #58

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Sada sam tek video ovo pitanje ... znam da kasnim ali ova priča može da bude korisna i nekim drugim korisnicima koji naiđu u ove teritorijalne vode ...

    Recimo da može da bude unisex kao što je rekla, tako što izaberemo vrstu fajla koju želimo da otvaramo sa tim programom. Najčešće korisnici ne biraju neku masu fajlova već ima nekih koji se najčešće koriste. Uzećemo za primer fajlove sa ekstenzijom mp3, recimo fajl se zove: pesma.mp3 kliknućemo na njega desnim tasterom miša i izabrati opciju Open with, potom idemo Choose Program pa ćemo izabrati na primer Winamp ili neki drugi željeni audio player i štiklirati opciju Always use the selected program to open this kind of file. Na taj način će se ubuduće svi fajlovi sa ekstenzijom mp3 kasnije otvarati u zadatom programu ako uradimo dvoklik na njih ili ako posle selektovanja pritisnemo Enter.

    Naravno najpravilnije je ići putem koji je spomenuo Artur Dent, ali ovaj način koji sam spomenu je najbrži ako želimo menjati programe koji su nam default za neku akciju ... primetio sam da korisnici vole da upotrebljavaju više različitih player-a za gledanje filmova, pa im obično pokažem ovaj put menjanja default player-a.

  14. #59

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    jeste, samo ako se posle ovog koraka udje u player koji je predhodno bio defaul, on ce ponovo preuzeti vlasnistvo nad tim extenzijama. Tako da bi rekao da je to vise privremeno resenje.

  15. #60

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Jedva smislih da budem kratak ali jasan: Pa evo: Posedujem veliku kolekciju maraka, razglednica,papirnog novca itd. Naišao sam na sajt na kome mogu besplatno da postavim artikle za prodaju, uz minimalnu proviziju na prodato. Moj problem je što nerazumem engleski, pa neznam kako to da uradim a da funkcioniše. Ako neko može da mi pomogne, neka mi se javi da idem na detaljnije podatke. Hvala
    In vinas veritas

Strana 4 od 16 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta ćete sledeće kupiti?
    Autor Sonja u forumu Moda
    Odgovora: 146
    Poslednja poruka: 16.10.2017, 15:30
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 17:28
  3. Šta biste voleli da budete u sledećem životu?
    Autor SQUAW u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 12:54
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 14:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 12:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •