Komunikacija između dva pola.. - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41
  1. #16

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Komunikacija je u epicentru paznje danasnjeg drustva sa svim svojim epitetima (potrosacko, tehnolosko, otudjeno). Pisu nam best-selere, udzbenike i prirucnike a mi, skroz vazni, usvajamo obrasce i po matematickim formulama racunamo vaznost i (skrivena) znacenja.
    Skrece pogled u levo, provlaci rukom kroz kosu, naginje se napred ii nazad...
    Ah zene,
    Lepi su im zubi i nokti (to pod obavezno), supena kasika humora za pocetak, dva tri zrnca ranjivosti (to ko lojber bogte) i pustiti je da radi ono sto najbolje zna - da prica... ja nosim cizme skitaljke, mene je tesko voleti, hajde pusti...

  2. #17

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Ma možemo mi da komuniciramo na svim niovima, nižim, višim, podignutim, spuštenim, kakvim god, sve je to lepo i krasno, i obično mnogo bolje nego žensko-ženska komunikacija, sve dok se ne uključe emocije i očekivanja. Tada se svetovi razdvajaju na naše i njihove, i onda se otvaraju one čuvene dimenzije gde moramo da razmišljamo o tome kako oni razmišljaju i gde oni imaju problem sa razumevanjem "koji nam je moj opet danas" i tako redom, onda se taktizira i mislim da nije baš sve tako jednostavno, onda postajemo ono što bi tamo neko voleo da mi jesmo ili ono što mislimo da bi tamo neko voleo da mi jesmo.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #18

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku

    Koliko je moguće komunicirati na ''pravi'' način sa osobom drugog pola?
    Samo onoliko koliko smo spremni da se otvorimo i prikažemo onakvi kakvi jesmo..i onoliko koliko uspemo da ne idealizujemo osobu suprotnog pola, već je prihvatimo sa svim manama i vrlinama..i još kad sretnemo osobu koja to isto može, prava komunikacija je zagarantovana..sve ostalo je pokušaj..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #19

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Zavisi kakav je taj drugi pol Ako je neki zreo,vaspitan,senzitivan, razuman,inteligentan....onda i moze da se poradi na komunikaciji...
    Ali ako je neki bahat,osion,naduven,..........tesko

    U komunikaciji mi je sve bitno...detalji tipa zanintresovan sagovornik,govor tela,osobine sagovornika...Ako je on neki prepotenko...JA i samo JA....Uf tesko mi je da ga slusam.A da li se razumemo u komunikaciji? Jako tesko.Ili mali broj ima srecu da se razume sta je drugi pol hteo da kaze.Sem ako nisu otvoreni pa kazu sta misle.


    Jbg ne mogu sa svakim da komuniciram
    Mogu i da se distanciram
    Poruku je izmenio lado, 25.07.2009 u 01:59
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #20

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Najgora srechica kazhe Onoliko koliko si spreman da tumačiš na pravi način. Zavisi od sposobnosti prepoznavanja onoga što je suprotna strana htela da kaže. Navodjenje u ciljnom smeru je takodje veština
    Pogrešno je misliti da samo osobe sličnog senzibiliteta mogu da se razumeju

    Bash tako draga moja

    Veshtina koja se uchi kao ples, sviranje na muzichkom instrumentu ili kuvanje.
    Neka predispozicija takorechi talenat mora da postoji da bi se ta veshtina razvila u majstorstvo
    ali i trud je bitan faktor.

    Moje lichno mishljenje je da za uspostavljanje kvalitetne komunikacije moraju prvo da se
    obezbede bitni preduslovi.
    prvi preduslov je partner koji zadovoljava potreban minimum potencijala a taj minimum
    odredjuje nash potencijal.
    Uobichajeno je da se odabir partnera vrshi prema stepenu sexualne privlachnosti
    narochito kod mladjih osoba ta pojava je chesta.
    Tako da se osobe ubrzo nadju u chudu kada ustanove da se njihova ochekivanja ne poklapaju
    sa onim shto su u lepom pakovanju dobili.
    da sada to prevedem na narodni jezik...
    E curo moja napalila si se na dlakavog majmuna od dva metra i sto kila mishicha a sada kad
    si skontala da nije sve u prchenju, sada se chudish shto majmun ne ume da sastavi dve
    razumne rechenice, shto ne pokazuje razumevanje, shto je nepazhljiv, shto ga boli dupe
    za tvoja osechanja. Shto nisi ranije pazila shta birash...sad se prchi i dalje i chuti.
    shta si trazhila to si i dobila.
    Da nebih bio okarakterisan kao mushki shovinista napravichu malu paralelu i u suprotnom smeru.
    Konju jedan kad si se zhenio ozhenio si sise i dupe...onda je qurazz razmishljao umesto tebe
    sada nemoj da kukash kako ti ona glupacha zagorchava zhivot i kako po celi dan morash da
    slushash njeno besmisleno lupetanje koje se jedino onda prekida dok gleda neku brazilsku
    seriju ili big bradera...shta si trazhio to si i dobio...sada chuti i mesi te sise dok se ne otegle
    do zemlje.

    Svakako je ovo jako uproshteno ali ako se osvrnete oko sebe primetichete da je
    veoma mnogo nesretnih parova koji bash na ovaj nachin plachaju svoj losh odabir
    partnera.
    Ako si osoba kojoj je bitna komunikacija nadji sebi partnera koji je na priblizhno istom intelektualnom nivou.
    Interesovanja su tu nebitna. Vazhna je ravnotezha snage.
    Kako da znamo da ravnotezha postoji? Uzajamno poshtovanje je savrsheni lakmus papir.
    Naravno tu ne mislim na poshtovanje tipa " Joooj shto imash dobru guuuzu"
    nego na poshtovanje tudjeg mishljenja i poshtovanja tudjih zhelja.

    Drugi bitan preduslov za dobru komunikaciju je (po meni)
    Oslobodi se svih ochekivanja koja imash prema partneru. Prestani gledati na partnera
    kroz krivo ogledalo svojih sopsvenih zhelja. Drugim rechima, partner nije onakav kakvim ga ti
    sebi zamishljash. Ti chesh naravno uvek hteti da tvoj partner bude ovakav ili onakav...
    ali on nije takav i svaki put kada ta chinjenica izroni na povrshinu ti chesh biti razocharan.
    Tome jadni partner nije kriv...nego si ti kriv jer ochekujesh uvek neshto drugo.
    Partner che pre ili kasnije ili popizdeti, ili pokushavati da ugodi tvojim lazhnim ochekivanjima
    tako shto che stvoriti lazhno Ja. Ti chesh naravno pre ili kasnije otkriti da je to lazhno Ja
    jedna usiljena stvar i bichesh josh vishe razocharan...ode mast u propast

    Trechi bitan preduslov (po meni)
    Ne ljubomorishi...znam znam teshko je ali ljubomora je komunikejshn-killer br.1
    Ljubomora je pogonsko gorivo za lazhi na obe strane...izazivach tishine...mrkih pogleda...
    zategnutih situacija. Da ovo objashnjavam malo bi bilo mesta na serveru Vojvodina Cafea.
    svi vi to znate iz iskustva...pokrijte se ushima.

    Chetvrta stvar... Pre nego se uvredish zbog neke izjave, razmisli racionalno.
    Hiljadu puta sam bio svedok raznih situacija gde su se ljudi smrtno uvredili na apsolutno
    bezazlene i dobronamerne izjave svojih partnera. Ako hochesh da ti parner bude iskren,
    onda primi njegove iskrene izjave sa osmehom i onda kada ti se sadrzhaj upuchene informacije
    ne dopada.
    Opet uproshcheno do yaya...znate me
    Nemoj se nadrndati ako ti dragi kazhe da u toj haljini izgledash ko trecherazredna kurva.
    Jer on ne zheli da te uvredi nego zheli da te poshtedi podsmeha okoline...
    znachi informacija uvredljivog karaktera koja ima plemeniti cilj. Tri sekunde razmisli pre nego
    se uvredish...postavi sebi pitanje zashto mi je to sada rekao.
    Taj mali sistem protiv pregorevanja osiguracha deluje na svim nivoima medjusobne
    komunikacije. Ne samo u sluchaju losheg odabira garderobe ili zagorelog ruchka koji se sprema
    izneti pred goste u loshe opranim tanjirima.


    Josh jedan mali savet za kraj...
    Ukoliko komunikacija izmedju mene i druge osobe ne funkcionishe, verovatnocha da sam ja tome kriv je teoretski 50%
    Verovatnocha da je partner iskljuchivi krivac je ravna nuli (sem u sluchaju da je vech preminuo)

  6. #21

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Komunicirati možeš jedino tako da znaš kako drugi spol razmišlja pa njegove odgovore jednostavno preformulirati na onaj način na koji si ti postavio pitanje.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #22

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Da bi se mogla ostvariti komunikacija između polova, a sami tim i osetiti sve ono pozitivno što ona nosi u sebi moramo prihvatiti da sposobnost u komuniciranju mora biti obostrana, pravovremena i iskrena.

    Bez tih faktora sve je uzaludan, mukotrpan i beskorisan proces pa makar on bio toliko željan i potreban...
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  8. #23

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Komunikacija...Prosta je,makar meni.Stvar je u leptirichima u stomaku,kad ih imam,sve shto kaze ja aminujem dok ne shvatim da sam u shahtu i onda se otreznim i kazem ok,to je to...Idemo dalje, ako se podignem naravno.Mada covek sve istrpi,vishe od bilo koje zivotinje,dakle,idemo dalje

  9. #24

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Mi: eJ.

    One: eJ.

    E sad
    naše eJ je eJ
    koje znači baš to
    eJ
    a njihovo eJ
    je fluidni oblik
    priča koje čekaju da budu ispričane
    zipovan
    u dva slova.

  10. #25

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Pitaj drugara "shta ima" i dobichesh odgovor od maksimalno tri rechi

    Pitaj drugaricu "shta ima" ......e onda si ga nayebo...ima ushi da ti se nazhuljaju

  11. #26

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    za mene je komunikacija jako bitna.
    ako treba da zaziremo od neke teme i ne pricamo, ne vidim sta onda uopste imada trazimo zajedno.
    obichno nemam problem u komunikaciji sa suprotnim polom
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  12. #27

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Citat kohili kaže:

    Ponekad je pravo čudo da se uopšte razumemo,jer:
    1.govorimo misleći da barem sami znamo šta hoćemo da kažemo
    2.dok govorimo pokušavamo da dokučimo šta misli o tome naš/naša sagovornik/sagovornica
    3.posle izgovorenih reči na površinu izlazi sve ono što je do tada bilo na neki način cenzurisano našom željom da se svidimo,pa nismo dali da izađe na videlo[/LIST]

    Koliko je moguće komunicirati na ''pravi'' način sa osobom drugog pola?

    Hmmm. Tacno je da pod 1.) svako od nas ima neki individualni nacin redjanja misli u reci. Tacno je takodje pod 2.) da svako od nas ima individualni nacin interpretiranja izgovorenih reci preko kojeg izvlaci zakljucke necijih misli. Tacno je takodje pod 3.) da reci nikada nisu ni blizu u stanju da preslikaju kompletan miseoni proces, cak sta vise - mislim da reci u svakodnevnoj komunikaciji najmanje odslikavaju ono sto zaista mislimo. A i to je nekako naucen proces. Proces socijalizacije. Tako su reci postale igracke. Igracke sopstvenih misli i impuls za igranje necijih tudjih misli. Prema tome, samo nijanse u tonu jedne jedine izgovorene reci mogu odrediti istinsku tezinu reci. Posebno talentovani poseduju sluh jednog Beethovena. Njima je cak jasno da su reci veoma cesto precenjene i da je ono precutano ponekad mnogo vise vredno, nego ono sto je poredjano u reci. Reci umeju da se izmigolje, izvrnu i splahnu. Zato i jesu igracke...

    Pravi nacin odredjuje uglavnom intuitiva. Ljudi koji vesto barataju recima imaju jednu veliku prednost, naime bezgranicnu paletu reci sa sve special effects! Od ironije do provokacije sve bRe spada u equipment! Pitanje je samo sa kim ce sta da upotrebe, posto ljudi tog kova u milisekundi procene sagovornika i odaberu nivo komunikacije shodno cilju komunikacije. I ondaK se igraju recima kao klikerima...Evo Uriel je to fenomenalno demonstrirao i izricito zadovoljstvo je citati ga.

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    (...)
    prvi preduslov je partner koji zadovoljava potreban minimum potencijala a taj minimum
    odredjuje nash potencijal.
    ()

    Ako si osoba kojoj je bitna komunikacija nadji sebi partnera koji je na priblizhno istom intelektualnom nivou.Interesovanja su tu nebitna. Vazhna je ravnotezha snage.
    (...)

    Kako da znamo da ravnotezha postoji? Uzajamno poshtovanje je savrsheni lakmus papir.
    Naravno tu ne mislim na poshtovanje tipa " Joooj shto imash dobru guuuzu"
    nego na poshtovanje tudjeg mishljenja i poshtovanja tudjih zhelja.
    (...)

    Drugi bitan preduslov za dobru komunikaciju je (po meni)
    Oslobodi se svih ochekivanja koja imash prema partneru. Prestani gledati na partnera
    kroz krivo ogledalo svojih sopsvenih zhelja.
    (...)
    Never confuse movement with action.

  13. #28

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Mnogo odgovora na ovu temu krije se u knjizi "MUŠKARCI SU SA MARSA A ŽENE SU SA VENERE" - Džon Grej. Čitajući i sama sam se pronalazila u redovima ove knjige.
    Šta je ONA rekla, šta je pod tim htela da kaže... kako je ON razumeo ono što je ONA rekla....i obrnuto.

  14. #29

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Komunikacija izmedju polova ...hmmm...zanimljiva tema.

    Naravno da je moguća i da je lepa ako:

    -muškarac ne banalizuje a žena ne komplikuje do besvesti ono što ima da kaže
    -muškarac kontroliše pad svog pogleda do linije ramena žene
    -žena ima granice u femkanju
    -oboje to doživljavaju kao playground for adults i pristupe joj bez predrasuda o suprotnom polu
    -oboje to ne dožive kao prezentaciju svojih super sposobnosti i vrlina

    I naravno najvažnije, ako je:

    1.iskrena
    2.spontana
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  15. #30

    Odgovor: Komunikacija između dva pola..

    Komunikacija između 2 pola je ravna prelasku "ničije zemlje"!
    S tim što je taj prostor posut svim mogućim zamkama, predrasudama, nagaznim minama i sl. đubretom koje je talog našeg iskustva. Jbg..nekada i ne zavisi mnogo od nas samih, možda se samo susret desio u vreme "kratkog fitilja" .
    Mislim da je glavni kamen spoticanja upravo navika mnogih da pre dešavanja već imaju "scenario" i onda...sve ode u majčinu!
    A da ume da ode..ume, jer se uopšte ne poznajete, ne znate šta neka reč ili gest znači drugome, ne znate ništa a idete na "nišan".
    Pre par dana sam čuo priču da je drugarica poludela koliko njena 3 druga oklevaju da započnu komunikaciju sa curama koje su im simpatične. Premalo samopouzdanja, straha od neuspeha, mnoge drže na distanci.
    Po meni...uopšte mi nije teško početi komunikaciju sa drugim polom ako osetim da ta osoba ima "ono nešto", delić tajne koji nije za svakoga. Radoznalost i želja za boljim upoznavanjem te osobe me uvek navede da iniciram kontakt. Vrlo često se dešava da nalećem na "rogulje" ali sam svestan da je to samo uobičajeni odbrambeni mehanizam. Pa ko preživi...možda bude nagrađen premijom !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ima li razlike između Duha i Duše..?
    Autor Vlada Vasic u forumu Religija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.08.2015, 21:26
  2. Muške čizme
    Autor Najgora u forumu Moda
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.11.2010, 09:20
  3. Komunikacija
    Autor maski u forumu Psihologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 18:35
  4. Energetski sporazum između Srbije i Rusije
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.08.2008, 20:45
  5. Pola covek,pola ovca
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.03.2007, 23:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •