Kad je žena snob..
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 31

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Kad je žena snob..

    Šta mislite koliko je ženama bitno vaše zanimanje?Vaš položaj u društvu?Koliko su žene snobovi po tom pitanju?Da li je više onih koje se opredeljuju za ''lov'' na položaj,ili ipak ima dosta i onih dobrih duša koje na to ne obraćaju pažnju,već ''mere'' karakterne odlike muškarca,njihove vrline?
    Kao što je napisao Bećković:''...devojčice,volite malko i mašinovođe..''.
    Dakle,koliko žena bi se između ''dobrog mašinovođe'' i ''čoveka na položaju(titule)'' opredelile za prvog,a koliko njih za drugog?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Odabrala sam prvog koji je imao sve predispozicije da postane ovaj drugi.
    Al' me zeznuo jos kod prvog vagona.
    Salim se...ne znam...udala sam se za studenta.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #3

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Ima ih koje se lože na moć i titulu, na ono što je muškarcu privezak, a ne na ključ - na samog muškarca. Znam ženu koja je od detinjstva govorila da će se udati samo za lekara i to je na kraju i uradila, ali izem ti ja čoveka koji je toliko u školi proveo vremena, a nije naučio da provali da ona ne voli njega, nego ono dr ispred njegovog imena.
    Ne verujem da zrela, pametna i žena koja gleda ispod površine može da obraća pažnju na muškarčev društveni položaj.
    Ako je bitna statistika, to jest, ako moram da odgovorim da li ima više gospođa ministarki ili samo gospođa, onda mislim da je odnos 1:4, odnosno, svaka peta je ćurka (oprostite na malo neodmerenom izrazu, ali nema eufemizma za taj tip žene). Možda nisam ni blizu sa ovom procenom, ali retko dolazim u dodir sa onima kojima je bitno zanimanje... iz čisto praktičnih razloga - nemam položaj, ne nameravam da ga imam, neću ga ni imati sve i da hoću, i muvanje takOvih mi se, stoga, ne isplati
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  4. #4

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Hvala babi i bazarovom na brzom reagovnju.Tema je postavljena u kasne sate,a vas dvoje ste već tu!
    Slažem se sa Vama,bazarov,kako je ključ u muškarcu u njegovoj prirodi,duši i karakteru.Ono što mene,kao ženu,zaista poražava jeste svakodnevni cinizam jednog dela žena u vezi sa položajem muškarca i uticajem tog istog položaja na njegovu ''prođu''.
    Da li žene koje ''trče'' za titulama misle kako su i same nosioci titula,ako uhvate jednog ''titulanog''?Valjda misle,ali ima nešto i u načinu na koji roditelji,recimo,uče decu o bitnim ljudskim vrednostima:sve dok su te vrednosti nešto kao ''opšti plan'' roditelji su puni naravoučenija u stilu Ezopovih basni,ali kada treba vaspitati dete(devojčicu,devojku)o prepoznavanje vrednosti kod suprotnog pola,onda postaju pragmatici,savetuju da se ''uhvati plen''.Tako se regrutuju tzv.''ćurke''.Buduće ćurke,kako ih nazva bazarov.

    Nego,da li ima povređenih ''mašinovođa'' među nama?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  5. #5

    Odgovor: Kad je žena snob..

    ...većina žena su snobovi... ...kad bi identičnu osobu obukli u oba ruha, sve bi izabrale ovu drugu opciju...

  6. #6

    Odgovor: Kad je žena snob..

    snobovi su ... i uvek oe ono najvee
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #7

    01 Odgovor: Kad je žena snob..

    Kohili,iz aviona se vidi da dugo nisi u Srbiji.Te sto ti nazivas snobovima,u medjuvremenu su dobile savremen naziv.Sponzoruse.Ne kazem da nema
    casnih devojaka i zena koje kod i od muskaraca ocekuju to ljudsko o cemu govoris.Njima su ostala normalna merila vrednoti,i nisu opterecene titulama i parama,ali one su u manjini.Na zalost.
    Iskreno se nadam koliko god bile u manjini da ce ih uvek biti!
    A ove u vecini neka plivaju,pa sta im Bog da.Nije ni to vise cudo,kad je sve
    vise "papucara" tj. muskih sponzorusa! Sta da ti dalje pricam.To je tako sada.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  8. #8

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Šta mislite koliko je ženama bitno vaše zanimanje?Vaš položaj u društvu?Koliko su žene snobovi po tom pitanju?Da li je više onih koje se opredeljuju za ''lov'' na položaj,ili ipak ima dosta i onih dobrih duša koje na to ne obraćaju pažnju,već ''mere'' karakterne odlike muškarca,njihove vrline?
    Kao što je napisao Bećković:''...devojčice,volite malko i mašinovođe..''.
    Dakle,koliko žena bi se između ''dobrog mašinovođe'' i ''čoveka na položaju(titule)'' opredelile za prvog,a koliko njih za drugog?
    skoro da ispadnem snob a nisam zensko a ni obucar! a ni skotski ovcar-Lesi


    Oksfordski rečnik engleskog nalazi pojavu reči snab u dokumentu iz 1781, sa značenjem - obućar škotskog porekla. Veza između reči snab, koja se takođe zapisivala i kao snob, i njenog poznatijeg značenja koje se pojavilo u Engleskoj pedesetak godina kasnije nije direktna.

  9. #9

    Odgovor: Kad je žena snob..

    tih ponekad mi zao sto nisam snobmene ne interesuje ni titula ni zvanje....bitne mi emocije....
    Najveca vlast je vladati sobom.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •