Kad je žena snob.. - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 31
  1. #16

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Nije to nova prica, znamo da su muskarci kroz istoriju bili karakterisani i kao dobra prilika, pop, ucitelj, oficir, gazda(s). Pod specificnim okolnostima kod nas je to evoluiralo u tzv. sponzoruse. Nisu devojcice (jedine) tome krive, jedan totalno poremeceni sistem vrednosti, kulturna elita koja je k od kulture, statusni simboli postaju iskljucivo kic i "bizuterija", ljubavne pesme su zamenjene pesmama o prevari, "lakse note" su pesme o napijanju dok medjusobnu borbu (zene vs zene) vode zaboravljanjem gacica i brushalterima koji stezu kao malter. Uzmes pivo i kokice, sednes za sank i gledas (sjest' na plocnik zapalit' cigaru)
    Drugar je znao da napravi foru tako sto od mene uzme stojadinku a kada sledeci put vidi cicu koja ga je odbila lepo joj se javi iz BMW-a
    Toliko od mene, nisam veliki strucnjak za pomenute dame, srecom u vecim gradovima postoje mesta gde ih mozes promasiti.
    A ove tit. dr. mr. dir. dipl.ing. mogu biti uvod u jedno divno prijateljstvo / Lui

  2. #17

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    generalizujes ispada da zene koje imaju stas i lice automatski postaju sponzoruse sto nije tacno..
    Наравно да није тачно. Роди се некад и теле са 6 ногу.

    onaj koji moze da vidi ispod fasade
    Тај се не рачуна, већ су га убили, препарирали и ставили у музеј.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #18

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Žena je ponekad snob kada misli i da to nije.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #19

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Nikome na čelu ne piše šta je i koju titulu ima... Valjda te, kod tog -izvesnog, najpre privuče nešto sasvim drugo, nebitno šta, zavisi od afiniteta... To da li je titulisan ili ne saznaš kasnije (bar bi tako trebalo da bude)ako to ne podvuče već na startu i time sam sebe diskvalifikuje, jer shvatiš da imaš posla sa kompleksima,a ne sa čovekom... Ista stvar i sa ženama... Znači, snobizam ne bira pol već osobu... Isto kao što izvesne žele da se udaju samo za ime, tako se i izvesni (još uvek) žene za miraz... A ako me kao snoba određuje to što ne želim da svaštarim i imam granicu ispod koje se ne spuštam, onda ok...Snob sam...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #20

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    A ako me kao snoba određuje to što ne želim da svaštarim i imam granicu ispod koje se ne spuštam, onda ok...Snob sam...
    Дала си ми идеју кад будем поново давао оглас у рубрици "Лични контакти" Тражим женску особу која нема границу испод које се спушта"
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #21

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Ja recimo jesam u neku ruku snob, jer postoje stvari,jasno razgraničene u mojoj glavi,koje hoću i one koje neću,i nema izmedju.Zato što možda želim više i ne pristajem na kompromise,zato što krojim sama svoju sudbinu,zato što se trudim da budem bolja u svim aspektima svog života,da radim maksimalno na sebi i zato što nikada ne pristajem na ono što mi se ne dopada...zato možete da me nazovete snobom.
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #22

    Odgovor: Kad je žena snob..

    ...baš ste se lepo otvorile na ovoj temi...
    Poruku je izmenio lav71, 21.09.2008 u 22:50

  8. #23

    Odgovor: Kad je žena snob..

    ...baš ste se lepo otvorila na ovoj temi...
    Da nije možda bilo bolje da kažem:"...ijjuu,ja?! ...ma kakvi,pristajem na sve,svašta i svakog,taman posla da priznam sebi i drugima da sam snob ..."
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #24

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Postoje žene koje su sasvim zadovoljne ulogom "gospođe ministarke". Kao i što postoje muškarci kojima su ovakve žene odgovaraju. O prvima postoji komedija. Tema muškarcima čija se sujeta hrani ženom poput "gospođe ministarke" mislim da nije elaborirana.
    A da li su snobovi i muškarci koji odbijaju da budu sa ženom koja je na višoj lestvici društvenog značaja i moći od njih? Kojima smeta što žena ima više škole, bolje radno mesto, veću platu...?

    Snob jesam, delimično, ali to gde jesam nema nikakve veze sa muškim svetom. Jednostavno, diplome, tapšanje po ramenu i lobiji kojima neko pripada padaju u vodu ako se iza toga ne nalazi čovek kojeg mogu da prihvatim.
    Mada... možda je moja baba bila u pravu kada je rekla da je jednako teško zaljubiti se u bogatog kao i u sirotog, u oficira kao i u trgovca, ...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #25

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Jesam snob.
    Lako je zavoleti čoveka, a i njegovu titulu.
    Može da mi prija, ali i ne mora.
    Sada mi čak i zasmeta.
    Ko će ženama ugoditi?

    Ispod / iznad, njegove titule je čovek u pravom smislu te reči.
    Volim snobove, ali ne one koji jedu ''plastično voće''.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #26

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    A da li su snobovi i muškarci koji odbijaju da budu sa ženom koja je na višoj lestvici društvenog značaja i moći od njih? Kojima smeta što žena ima više škole, bolje radno mesto, veću platu...?
    Нису, то су кесе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #27

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да није тачно. Роди се некад и теле са 6 ногу.
    100 ljudi, 100 cudi
    100 muskaraca, i ako da Bog, 200 jaja
    lepe+zgodne zene=sponzoruse
    super, od danas svaka devojka koju vidim a da je lepa i zgodna, znacu u koju kategoriju da je svrstam, bez da se potrudim da je upoznam ako mi se prilika ukaze.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Тај се не рачуна, већ су га убили, препарирали и ставили у музеј.
    iskreno, ne znam sta da ti napisem na ovo toliko si me ostavio bez teksta, da sve ono sto bih zelela da napisem nije dovoljno dobro (ili kratko) da stane u ovaj post..
    veoma je ostro, a i krajnje neistinito reci, da devojek koje si ti opisao ne mogu da pronadju osobu koja ce da ih voli i koja ce im odgovarati..
    debele i ruzne ne mogu za sebe da pronadju nekoga? Mogu ti reci da su te osobe mnogo srecnije od onih koje imaju telo i lice.. a znas zasto? Ne robuju kompleksima, prihvataju sebe takve kakve jesu.. Nije im bitno da im svaka vlas kose stoji kao ustencena a da su im usne napucene kao u babuna..
    Pre nego sto mi kazes da bi debele i ruzne izgledale tako samo da im se pruzi prilika, gresis, a govorim ti iz sopstvenog primera.. naravno, i ovo sto sam ja sad rekla je generalizovanje, nisu sve takve, postoji sigurno koja bi se menjala..
    Ako se osoba oseca dobro u svom telu i sto je najbitnije, ako se oseca dobro u svojoj kozi i u tome sto ona sama sebi predstavlja.. Najbitnije je kako sam sebe vidis a ne kako te drugi vide
    I na kraju, lepota je u oku posmatraca.. sto je za nekoga djubre, za drugoga je blago.
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #28

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...baš ste se lepo otvorile na ovoj temi...
    a i ti si se bas otvorio...

  14. #29

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Kod nas postoji misljenje da bez obzira na poreklo,titulu ili obrazovanje,da je zena snob ukoliko drzi do sebe i svoga stava,ukoliko ne zeli da pravi glupe kompromise zarad bilo koga i ukoliko je samosvesna tj.ukoliko postuje sebe.


    E,onda je odgovor-jesam snob i tim se ponosim!

  15. #30

    Odgovor: Kad je žena snob..

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Šta mislite koliko je ženama bitno vaše zanimanje?Vaš položaj u društvu?Koliko su žene snobovi po tom pitanju?Da li je više onih koje se opredeljuju za ''lov'' na položaj,ili ipak ima dosta i onih dobrih duša koje na to ne obraćaju pažnju,već ''mere'' karakterne odlike muškarca,njihove vrline?
    Kao što je napisao Bećković:''...devojčice,volite malko i mašinovođe..''.
    Dakle,koliko žena bi se između ''dobrog mašinovođe'' i ''čoveka na položaju(titule)'' opredelile za prvog,a koliko njih za drugog?
    skoro da ispadnem snob a nisam zensko a ni obucar! a ni skotski ovcar-Lesi


    Oksfordski rečnik engleskog nalazi pojavu reči snab u dokumentu iz 1781, sa značenjem - obućar škotskog porekla. Veza između reči snab, koja se takođe zapisivala i kao snob, i njenog poznatijeg značenja koje se pojavilo u Engleskoj pedesetak godina kasnije nije direktna.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •