Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće... - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 35
  1. #16

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Ovako kroz jossino, kal_elovo, lavovo, žabino i b_babino_ zezanje, to može baš simpatično da zazvuči ,
    ali ostavimo se zezanja ... malčice je to drukčije u "praksi".

    jBT ...kada bi ih (negajBože) pročitao neko ko ih ne poznaje ... pomislio bi da je VC stecište uvlakača, poltrona, čankoliza ...
    čak šta više, da je to jedna od najomiljenijih kategorija .. bez malo ljudski mezimčići iliti pet's-ovi



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #17

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    ...a najviše i najčešće onim osobama koje poseduju moć, položaj ili neki drugi kvalitet koji se može iskoristiti...
    Mislim da je ovo kljucna karakterna osobina u definisanju ulizice.
    I sada kada pogledam u proslost, mozda bi mogao nabrojati (svega) 10 ulizica koje sam ikad poznavao. Oni mi jesu zagorcavali zivot, cesto lazima prema pretpostavljenima, a cesto i nekorektnom konkurencijom, sluzeci se metodama koje drugi ne bi koristili. Mnoge druge osobe koje sam poznavao su tu negde na granici, ali nisam 100% siguran da su ulizice. Naime grabljenje napred, sebicnost, nije ulizivanje. Ulizivanje mora da sadrzi jos neki element. Mozda bas onaj pokusaj da se rejting drugih u ocima vodje potisne nanize, nekorektnim ponasanjem.

    Medjutim ovde bi pisao o necem drugom.
    O fenomenu laznog neulizivanja, laznog moralisanja koje napada sve sto nije dovoljno individualno.
    Naime razvijeno drustvo zahteva kooperaciju na svim poljima. Kooperacija podrazumeva podvrgavanja licnoj volji vodje (sefa, poglavice, kolovodje,...). Kooperacija podrazumeva i pruzanje svih licnih resursa (informacija, znanja, misljenja i ideja) vodji. Clanovi grupe koje su slabijih kapaciteta, podlozni su takvu kooperaciju deklarisati kao ulizivanje.
    Takva pojava je visestruko stetna jer razbija grupu, smanjuje elan a ukoliko ponasanje prelazi u naglasenu individualnost i zadrzavanje informacija, to je vec miniranje sopstvene grupe.

    Druga vrsta ponasanja koje primecujem (cesto iz sabotera u prethodnom primeru) je klicanje vodji (Dobro jutro komsija!, Tako jeeee!, Ti si najbolji!), stvaranje ``klanova`` povecanim naglasavanjem pripadnosti i prinudeci druge na isto takvo ponasanje. Tada je ciljana jedinka uhvacena u klopku jer ili ce poceti i sam da se isto tako (ulizivacki ponasa) ili se izlaze riziku da bude proglasen neprijateljem.

    Sve u svemu, iako su ulizice opsta pojava na nivou covecanstva, ispade da na civilizacijskoj razini razlicito cenimo neke elemente ponasanja.
    U nasem multikulturalnom drustvu to je izrazito vidljiv, treba samo obratiti paznju. Primera ima svugde: drustveno ponasanje, politika, posao, pa cak i na ovom i drugim sajtovima.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #18

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Smatram da su ulizice one osobe koje nemaju samopoštovanja pa se ulizuju drugima, moćnijima od sebe, misleći da će na taj način steći neki kredibilitet, napredovati ili što je već u njihovoj glavi.

    Ulizice se nikada ne ulizuju nekome tko je ispod njih jer tada od ukžlizivanja nemaju nikakve koristi.

    Društvo, nije to lako. Svaka čast ulizicama. Treba to znati
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #19

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    jBT ...kada bi ih (negajBože) pročitao neko ko ih ne poznaje ... pomislio bi da je VC stecište uvlakača, poltrona, čankoliza ...
    ...ja od početka pokušavam da se uvučem sqwojki... ...al' mi nešto ne ide...

  5. #20

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ovako kroz jossino, kal_elovo, lavovo, žabino i b_babino_ zezanje, to može baš simpatično da zazvuči ,
    ali ostavimo se zezanja ... malčice je to drukčije u "praksi".

    jBT ...kada bi ih (negajBože) pročitao neko ko ih ne poznaje ... pomislio bi da je VC stecište uvlakača, poltrona, čankoliza ...
    čak šta više, da je to jedna od najomiljenijih kategorija .. bez malo ljudski mezimčići iliti pet's-ovi


    Ne ovaj put.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #21

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...ja od početka pokušavam da se uvučem sqwojki... ...al' mi nešto ne ide...
    Pa sad .... kad je SQUAW u pitanju i ja odma Zgazim sve svoje principe. i ne trepnem

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ne ovaj put.
    Ma ... znam da se zezaš.
    Zapravo, svi primeri koje si ti navela nemaju dodirnu tačkicu sa poltronstvom,
    to je pre "gutanje i teška probava vrućih knedli" ili - Survival .

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #22

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    mislila sam bogme da nisam,al da vidis cuda,potomak mi onomad otvorio oci...kaze meni taj devetogodisnjak :Najvise mrzim kad mi se onim odvratnim bebecim glasom ulizavasi kazes "ajde,Reki,mooooliiim te,skokni po cigarete...mmmmmm? uh,ubio bih te onda!

    pa...jeste..tako je...ponekad mu se ulizavam...mrzi me da oblacim cistu trenerku....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #23

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    ...meni su vec par godina najinteresantnije internetualne shlihtare...obozavam osecaj kad znam shta misle o odredjenim ljudima (izleti im, privatno ), a chitam kako na forumu glume ludilo, ortashtvo i ljubav...

    ...prvo mi je bilo mukica...


    ...sad sam navikao...i smeshkam se...

  9. #24

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    ne volem poltrone i negovu bratiju
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #25

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Od sveg uvlačenja najdraža su mi samo ona pod kožu. Za te što tu dospeju dobrovoljni sam davalac krvi, organa, vremena, svega...
    Ostala uvlačenja nit' činim, nit puštam u sebe.
    Po prirodi sam soler, udaram u svoje žice, pa kome se svidi dobrodošao u bend. Ali teško da ću iz interesa menjati pesmu i ritam, pa taman se nikad ne proslavila.
    Naravno da mi se desilo da mi zatreba pomoć i da je tražim, da nekog nešto zamolim, da ponudim prijateljstvo, da otvorim vrata nekom ko mi se iz bilo kog razloga svidi ili me zanima... Ali to se onda tako i zove, tako se i kaže, ali nikad neću cvrkutati naglas dok režim iznutra. Biram možda reči, jer ne volim konflikte i predramljivanje rešivih stvari, prećutim kad mislim da nema vajde baviti se nekim, ali nema šanse da se foliram.
    Od dragih ljudi očekujem i dobijam isto. Zato su mi i dragi. A to se gradi.
    Vrag odneo šnalu...

  11. #26

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    shta znachi rijech 'chepikuca'..?
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  12. #27

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    shta znachi rijech 'chepikuca'..?
    "Čepikuće" je, reč iz žargona, dakle iz kolokvijalnog govora. Nastala je od, opet, žargonskog glagola ČEPITI, što, verujem da znaš, znači (posprdno) uvlačiti se nekom, uliziviti se....

    Uostalom, to i nije suštinski važno za temu. Niko od nas ne može znati sve kolokvijalne izraze koji se u različitim krajevima upotrebljavaju....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #28

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Ne vrednujem takve ljude, niti ih smatram za individuve bilo koje vrste
    Sve sto rade, rade sebi, vremenom sve dodje na svoje. Nacin da na neki jednostavniji, pri tom "zadnji" i snishodljiv nacin dodjes do cilja, ne biras sredstva...govori o tebi vise nego sto mozes i da zamislis. Ne bih to nikada i ni zbog cega radila, uvek ima drugo resenje, drugi put, ali svima je lakse "prece nego naokolo"-narodksi receno!
    Jednom recju.....ne slihtam se i ne dozvoljavam ponasanje iste vrste da neko ka meni ispolji!
    The End o takvima....
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  14. #29

    Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Šlihtam se.
    Kevi. Ne često. Uglavnom da bih je zavarala i ćapila ćuftu ili krompir dok se postavlja sto. Ili da bi mi skratila farke (skratiće mi ih svakako, ali sa šlihtanjem ću joj se popeti na glavu i shvatiće da joj je jeftinije da to učini što pre). Bezazlena su ta šlihtanja. I nekad ne znam jesam li odvratnija ja sama sebi ili njoj, ali deluje.
    Šlihtam se i raznim tetama na šalterima, medicinskim sestrama i ostalim VećimPapamaOdPape.
    Najurednije se šlihtam tamburašima. Pogotovo onom što drži prim. Taj je vazda lep ko slika (čak iako je takav da mu i mater viče čudo moje), ali je meni za uvcetom.
    I tako.
    Ja sam jedna šlihtara.

    Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...
    Nemam ništa protiv takvih dok se meni ne uvlače u dupe. A ti koji pokušaju meni da se uvuku automatski zarade jedan žuti i momentalno se distanciram. I ništa im posle ne verujem. Da, i jako me nerviraju.
    Pored gore navedenih ima još jedna sorta spletkaroši. Ti su opasni ako im ne pokažeš zube i ne staviš im do znanja da mogu da se uvlače koliko hoće i kome hoće, ali tebe da izbace iz usta.
    I ne znam čemu povika na te. Ljudi biraju lakši put tamo gde je on prohodan. Da nije, odustali bi od ćorave rabote. Zato su od njih mnogo odvratniji oni koji padaju na uvlakače, još više oni koji gutaju te spletke. Meni takvi smetaju. I za njih mislim da su sujetni i nesigurni u sebe i prosto da im je neko drugi u analnom otvoru dokaz da vrede.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #30

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    hm,kako li se zove
    kad zaglavim po raznoraznim salterima sa osmehom od umnjaka do umnjaka ?
    sreca pa jos imam svoje zube sve na broju,
    zlo da ih nemam ,onda bi osmeh bas bio prazan...
    ovako sijam cim pomolim nos kroz salter i umilnim glasom pokusavam da sebi skratim muke ..dajuci personi enormni znacaj,diveci se njenom znanju, zaleci je sto toliko "izgara" na poslu a slabo placena i klimajucu glavom da usinem vrat ....
    no...bitno je da je posao obavljen ,a posle danima ne mogu da skinem onaj osmeh sto sam obesila njoj u cast

    uglavnom kad mi gori pod nogama ,umem da budem jaaaako fina
    Poruku je izmenio AmIa, 17.03.2010 u 19:50

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •