Principi - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 59 od ukupno 59

Tema: Principi

  1. #46

    Odgovor: Principi

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku

    Sve u svemu mislim da u životu NIKAd ne treba reći NIKAD
    ...zato te ja i dalje čekam...

  2. #47

    Odgovor: Principi

    u sudaru sa egzistencijom principi padaju i posrcu....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #48

    Odgovor: Principi

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Ja stvarno tu ne vidim odgovor radila bi subotom li ne?
    daj zakomplikuj malo

    Jedino što vidim od principa iz tvog pisanja je da ti je (moralni) princip da pomogneš kolegama ukoliko ti proceniš da je ta osoba to zaslužila. Samo je tu ne vidim princip
    Moje pitanje se odnosi na nešto drugo.

    Sve u svemu mislim da u životu NIKAd ne treba reći NIKAD
    ...šta opet pravimo zabavu?..mislim tema se ionako pretvara u bla bla

    Komplikacije,pitanja..pa de me nađe

    Pa dobro ne vidiš ga...princip...tu nema ništa čudno,šta sad ja treba da te nešto kao ubeđujem i da ti dokazujem...ne mere.. ne volim to da radim drugima,a još više ne volim,kada meni neko nameće nešto po svaku cenu.Princip ..moj...

    Ovo za NIKAD,si verovatno u pravu...ali zavisi na šta se odnosi.

    Da li bi ti radila dva meseca bez slobodnog dana? I zašto?
    Poruku je izmenio duga12, 19.09.2008 u 23:15

  4. #49

    Odgovor: Principi

    Memento je pokušao da postavi temu malo šire, ali očigledno su lični principi okosnica.
    E, pa i ja ću odgovoriti i u smislu ličnih principa.
    OK mi je postaviti neke svoje principe. Ali i shvatiti da ništa nije konačno i nepromenljivo, pa tako ni prinicpi.
    Na postavljanje principa utiče mnogo toga. Ali utiče i naš sklop ličnosti i iskustvo koje imamo. Postaviti prinicp u 15. godini i slepo ga se držati "jer ne želiš da gaziš svoje principe"? Zato što si jednom rekao "nikad" a još te nisu naučili "nikad ne reci nikad"?
    I slažem se sa iznešenim da su prinicpi vrlo često sredstvo skrivanja. Ali dodala bih i da su alat onim bandoglavima. "Uradi to." - "Neću." - "Zašto?" - "Iz principa." I nema drugog obrazloženja, tek "neću da gazim svoje principe".
    Dakle, jedno je imati lične principe kao životne vodilje koje su ipak vremenom podložne postepenim promenama, a drugo mi je slepo, bandoglavo ih se pridržavati pa čak i kada je to u korist sopstvene štete.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #50

    Odgovor: Principi

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku

    Ovo za NIKAD,si verovatno u pravu...ali zavisi na šta se odnosi.
    Kako na šta?
    Poštovati principe znači biti isključiv

  6. #51

    Odgovor: Principi

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    I slažem se sa iznešenim da su prinicpi vrlo često sredstvo skrivanja. Ali dodala bih i da su alat onim bandoglavima. "Uradi to." - "Neću." - "Zašto?" - "Iz principa." I nema drugog obrazloženja, tek "neću da gazim svoje principe".
    U ovoj tacki principi dodiruju moral. Naime uraditi nesto protiv svojih principa je cesto nemoguce. Nasa unutrasnja kocnica je jaca od nas.
    Srecom tu se odmah nadje zivot, koji ce erodirati nasu volju i kad tad se moze desiti da nesto uradimo protiv svojih principa. Posle cemo isti slucaj tretirati kao izuzetak, znaci nas unutrasnji sud ponovo cisti savest i obrazlaze postupke.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #52

    Odgovor: Principi

    Kada sam postavljao ovu temu imao sam ponešto drugačiju viziju njenog razvijanja. Nisam dobro procenio, što nije suštinski ni važno. Naime, sada posle ovoliko postova, potpuno sam siguran da je uzrok moje pogrešene procene različito anticipiranje reči i pojma princip od većine učesnika na temi. Ja sam se držao više izvornih karakteristika pojma princip, dok su ostali, ili bar većina, pod principima podrazumevali kolokvijalna i uobičajena tumačenja ove reči, što uopšte ne mora biti loše. Naprotiv. U svakom slučaju, svi smo došli do značajnog zaključka da je kod nemalog broja ljudi moral dnevno kvarljiva roba, što je i bio moj cilj kada sam postavljao temu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #53

    Odgovor: Principi

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Kako na šta?
    Poštovati principe znači biti isključiv
    Po meni znači biti dosledan....sebi.

    Sebi,čak i ako nekad to nije fer prema drugima,možda je i fer,ali to oni koji drugačije misle ne shvataju.
    Mnoge situacije nisu fer...ali ne znači,da nisu ispravne.
    Poštovati svoje principe,ne znači obavezno,biti isključiv,ni biti loš...

    Primer Miloša N. Đurića,profesora (memento ga je naveo kao jednog od mnogobrojnih primera) jasno oslikava čoveka koji je poštovao svoje principe.
    Verujem da je u mnogim očima,ispao isključiv,smešan,bandoglav...čak i glup ,po meni je ostao dosledan sebi...u onakvim okolnostima.

  9. #54

    Odgovor: Principi

    Postaje "veselo". Vrući krompir.
    Prave se "grupe" , što je i normalno. Nismo svi isti i ne možemo svi isto misliti. Niti isto postupati.

    Jedni od nas će ih imati i uvek ih se držati. I to je njihovo pravo i njihova stvar. To niko ne može da im zabrani.
    Drugi ih uopšte neće imati . I to je njihovo pravo i njihova stvar. Ko može da ih natera da imaju.
    Treći će ... treći će .... ... treći će uvek biti neki treći ...

    Lično smatram da je to toliko "široka oblast", pa do zabune može dovesti - ko od nas,
    -ŠTA pod principima podrazumeva.

    Konkretno ja imam par principa i meni su oni - MOJ ZAKON.
    I nisu skloni promenama.
    Nikakvim.
    Nikada.
    Kako bi i mogli biti, pa tiču mi se života.

    Ako ih drugima saopštim - očekujem da ih uvaže i poštuju.
    Ako mi se od strane drugih saopšte - uvažiću i poštovaću.
    Inače od "saradnje" nema ništa.
    To je TO.



    E sad ...........

    Stav (prema nečemu) je nešto drugo, Odnos (prema nečemu), Mišljenje (o nečemu) ... Gledište ...
    to smatram promenjivim kategorijama i tu već sebi dozvoljavam odstupanja.
    Stav, odnos, mišljenje o nečemu - mogu da nemam, da me nešto ni malo ne interesuje i ne dotiče,
    - pa da ga vremenom ipak zauzmem, steknem, nešto uvidim,
    ... sutra iz nekog razloga - malo korigujem,
    ... iduće godime možda potpuno promenim.
    Sve to može, jer ne samo da je ljudski ,već je i neophodno. Mora tako. Logično je.





    ALI PRINCIP - malo imati pa malo nemati pa malo menjati pa malo kenjati .... to je već "muka". Velika.

    .
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 20.09.2008 u 12:09

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #55

    Odgovor: Principi

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku

    Da li bi ti radila dva meseca bez slobodnog dana? I zašto?
    Ja bih. Za pare naravno. Ustvari i jesam radila dugo, dugo, dugo bez slobodnih dana. _baba spada u jeftinu radnu snagu. Povoljnije od Kineza. Sifra: izrabljuj me dok ne krepam. Pederi stop!

    Nego, sad kad citam prethodne postove sve mi se vise cini da ja i nisam nesto posebno opterecena principima. Pokusavam da se setim sta ne bih ucinila ni po koju cenu i da mogu da kazem da je iz principa i nista mi ne pada na pamet...jedino mi se mota po glavi Gavrilo Princip. Ustvari lazem. Nisam kupovala mleko kad je bio bojkot. I to je princip, je l'?
    Obraz k'o djon? Mejbi bejbi
    E, evo setila sam se. Necu dumrem pre 80-e. Zasto? Pa iz principa.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #56

    Odgovor: Principi

    Ja čim primetim da pijući počinjem da se treznim (čitaj..dolazim sebi) onda nešto debelo nije u redu!
    E tada baš NEĆU...iz principa !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #57

    Odgovor: Principi

    Životni principi su ono što nas čini i po čemu nas drugi prepoznaju, bar bi tako trebalo...

    Ako ih imamo, da li možemo da ih menjamo, dodajemo nove, ukidamo i da li nam oni nepograšivo pomažu da idemo željenim smerom, tj. oni bi trebalo da predstavvljaju model našeg života.
    Čini mi se da se kod mnogih princip pretvorio u obest, da je zloupotrebljen kao životni pojam.
    Nisam baš ni sugurna u tezu da nam oni nepogrešivo pomažu da idemo željenim smerom, moje iskustvo je potvrdilo...ili...moja nemoćNemoć da, nemoć me je naterala da svoje principe i dostojanstvo stavim pod noge, sve dok mi se u glavi nije nešto namestilo, dok nisam shvatila da ja ne želim da budem to što jesam trenutno...želim nazad svoje principe. Bilo je teško ali je vredelo boriti se i...POBEDITI!!!
    Poruku je izmenio Meggy, 07.08.2015 u 21:41
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  13. #58

    Odgovor: Principi

    Postoje neke nepisane ,a i pisane,moralne norme koje ne krsim.Duboko usadjene vaspitanjem,a jednostavno nisam ni osoba za njihovo krsenje.Treba imati poseban mentalni sklop za to.I ostoje nekiprincipcici,pravila koja sam sama sebi zadala,a kao posledica minulog iskustva.Nekih se drzim,neke moja optimisticka dusa jednostavno zaboravi,zeli da pruzi sebi i nekom sansu da dokazu da grese..

  14. #59

    Odgovor: Principi

    Opšte poznat običaj da devojka koja uFati (bidermajer naravno) je sledeća nevesta ima i principijelnih protivnika. Evo i jednog video klipa u stilu "Neka fala.." :

    https://www.youtube.com/watch?v=cUV0gq38QGU

    ...možda je i sujeverje ali sigurno je sigurno !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •