Legalizacija marihuane - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za legalizaiju Marihuane?

Učesnika ankete do sada
15. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    10 66.67%
  • Ne

    5 33.33%
Strana 2 od 11 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 151
  1. #16

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Šta ganja je još ilegalna, a ja bio ubeđen, kakva zabluda. Mogao sam u zatvor otići.
    Šalu na stranu, ganja je samo je ne treba zloupotrebljavati, u ostalom kao i sve drugo u životu.

  2. #17

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Šta ganja je još ilegalna, a ja bio ubeđen, kakva zabluda. Mogao sam u zatvor otići.
    Šalu na stranu, ganja je samo je ne treba zloupotrebljavati, u ostalom kao i sve drugo u životu.
    Takodje se slazem sa tvojim misljenje, sve u svojim granicama.
    Valja probati, pa mozda i ponekad se opustiti na taj nacin
    @c@

  3. #18

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Podrzavam legalizaciju marihuane. Ne mislim da ce to povecati upotrebu iste kod maloletnika. Uglavnom se slazem sa svime sto je naveo Be_HappY.

  4. #19

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Podrzavam legalizaciju u potpunosti.Ionako je dostupna na svakom cosku,pa zasto bi i dalje zmurili i pravili se da je nema?Ko voli,nek izvoli.
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #20

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Be_HappY kaže:
    Ako mene pitate legalini Cannabis bi ostavio mnogo psihijatara bez posla
    i mnoge "ugledne bizminsmene" bez dobog dela prihoda


    Alkohol je vece zlo, a svaki dan sve vise i efektnije se propagira. Setite se debilnih (ali efektnih) reklama za pivo.
    Lova je u pitanju, a normalno je i da ona koja potice od ilegalne prodaje marhuane i te kako ima uticaj i na eventualno (ne)donosenje zakona koji bi je legalizovao... znaci kod nas zaboravi jos par stotina godina...

    Holandijo, zemljo obecana
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  6. #21

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Ох, ја се стварно слажем са многим образложењима која иду у прилог легализацији, али, коначно, нисам за исту!

  7. #22

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    nemo` mi dirate wootricu!
    ma kakva legalizacija,pa josh da placamo porez na nju?!
    bilo bi drastichnih poskupljenja,a shto nam je to potrebno? i ovako je zavrshim kad god i gde god hocu...za ne tako veliku kintu...

    zr

  8. #23

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    U principu sam protiv, jer je narkotik, ali sa druge strane opšte je poznato da ako je nesto zabranjeno čoveku je u krvi da to namerno proba (bas smo čudan narod ) pa onda ipak, možda je i bolje da se lagalizuje. U svakom slučaju veliki sam protivnik (lakih i teških) narkotika!
    A i koliko bi koristila ta legalizacija, a koliko stetila?
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  9. #24

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Njanovija istrazivanja su pokazala da je alkohol i nikotin daleko stetniji od marihuane. Mislim, nista novo al nije zgore da se ponovi.
    http://news.yahoo.com/s/ap/20070323/...ml42TP7DT2_sEF

    DBLica je dobro obajsnio ko i sta koci legalizaciju iste, a cijena bi po nekim procjenama pala u slucaju legalizacije.
    Jos jedno DA za legalizaciju i efikasniju kontrolu. (da ne bude zabune nisam uzivaoc iste samo sam totalno za legalizaciju )
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  10. #25

    02 Odgovor: Legalizacija marihuane

    Da , jesam za legalizaciju marihuane... pa ko voli... neka plati određenu - pozamašnu svotu novca - rekla bih , pa porez... zanima me koliko bi tada korisnika, uživalaca kako god, bilo... Isto verovatno, ali bi barem bili pošteno ''uderni po džepu'' , država bi imala interes - veliki ...

    možda da se deo tog poreza uloži u lečenje ovisnika ... ili edukaciju klinaca koji će jednog dana poželeti da probaju i to ''zabranjeno voće'' ...

    Udariti po džepu, sprovesti mnogo bolju kontrolu ''potrošnje'' iste...
    deluje malo idilično da i vuk bude sit i ovce na broju
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #26

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Bas sam pre neki dan imao zadatak da istrazim i prezentujem beneficije od legalizacije marihuane. Naravno jedna od teza je bila cijena iste i drzavni profit.
    Naime na crnom trzistu u SADu cijena 0.5g je oko $8.60 dok se procjenjuje da za proizvodnju iste kolicine treba nekih $1.70. Na slobodnom trzistu profit od $6.90 tesko da bi dugo zazivio. Primjer za poredjenje je alkohol koji je svojevremno bio ilegalan u SADu. Dok je bio samo dostupan na crnom trzistu cijena je bila basnosnovna, dolaskom u slobodnu proizvodnju prozivodjaci u trci sa konkurencijom su drasticno smanjili cijenu alkohola. Isto tako je bilo i u zemljama koje su vec legalizovale marihuanu. U Kanadi je za godinu dana zabiljezene ogroman pad cijena marihuane.
    Davanjem licenci pojedinim firmama za proizvodnju i distribuciju marihuane drzava bi imala uticaj na promet i kvalitet iste. Naravno sve to bi bilo popraceno porezima koji bi mogli da se preusmjere u aktivnosti o edukaciji mladih, isto kao i sa alkoholom. Smanjenje cijene bi automatski povuklo bolju dostupnos uzivaocima a to bi sigurno bilo propraceno smanjenjem kriminaliteta. Svjedoci smo na sta su sve ljudi zavisni od marihuane spremni da urade da bi dosli do potrebnog novca za kupovinu iste.
    Vec decenijama se borimo za drustvo oslobodjeno do droga. Marihuana je najzastupljenija i najbezopasnija rekao bih. Najgore je sto smo poceli da zakopavamo glave u pjesak tvrdeci da je sve pod kontrolom a odlicno znamo da nije. Metode totalne zabrane u slucaju marihuana slabo su ucinkovite a nijedna vlada nije spremna da izdvoji vece sume novca za procesuiranje iste. Danas je svako ko proizvodi, ditribuira i UZIVA marihuanu prekrsilac zakona. Kada bismo isli sve da ih privedemo tebalo bi nam para i para da se dokaze njihova krivica.
    Daleko od toga da zastupam marihuanu kao potrebnu za drustvo. svi znamo koliko je stetna i kako utice na covjeka. Ali dokazano je da su metode totalne zabrane skroz fulale i da treba krenuti sa necim novim, a drugu alternativu sem legalizacije koju ce pratiti veca kontrola i bolja edukacija ne vidim.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  12. #27

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Najava nasilja u Beogradu



    Beograd -- Srpski ekstremni desničari u saopštenju najavili kontra-marš i obračun sa učesnicima skupa za ukidanje prihibicije marihuane.

    Na ulicama Beograda u subotu bi mogle da se ponove scene nasilja iz 2001. kada su pretučeni učesnici gej-parade. Grupa srpskih ekstremno desnih organizacija, koja sebe naziva Ujedinjeni patrioti i Ujedinjeni srpski nacionalisti, najavila je da će u subotu, na dan okupljanja zagovornika ukidanja zabrane konzumiranja marihuane organizovati kontraskup i fizički se obračunati s neistomišljenicima

    Otvoreni poziv na nasilje potpisali su Srpski otadžbinski pokret "Obraz", Nacionalni stroj, Srpski sabor "Dveri", "Krv i čast", "Konačni obračun" i "Garda cara Lazara".

    "Smatramo da je nedopustivo da se 2007. godine, u trenutku kada se vodi presudna bitka za budućnost Kosova i Metohije, organizuju skupovi na kojima se veličaju pošasti poput narkomanije i homoseksualizma", kaže se u saopštenju.

    Takođe se poručuje da će, ukoliko policija ne želi da spreči najavljeni skup za legalizaciju marihuane, učesnici kotramarša biti dužni da "intervenišu i silom onemoguće ove bolesne ljude da marširaju našim gradom".

    Organizatori najavljuju da će "sačekati protesnu kolonu narkomana i pokazati im kako izgleda zdrava nacionalna omladina".

    Prema najavi organizatora nasilnog skupa, kontramarš podržali su profesor Kosta Čavoški, Siniša Vučinić i Goran Davidović nedavno osuđen zbog upada na antifašističku tribinu u Novom Sadu.

    Svetski marš konoplje



    Svetski marš konoplje, poznatiji kao "Gandža marš", trebalo bi da se održi u Beogradu u subotu 5. maja na Trgu republike. Istovetni skupovi biće organizovani u 200 gradova širom celog sveta.

    Cilj skupa je, prema najavi organizatora, ukidanje prohibicije biljke konoplja, tj. marihuane, i dozvoljavanje njene "medicinske, industrijske, uživalačke i duhovne upotrebe". Učesnici marša pozvani su da "zbog predrasuda" koje postoje prema uživaocima marihzane, nose maske, ali i da tokom skupa ne konzumiraju marihuanu, pošto bi time prekršili zakon.

    Organizatori skupa podsećaju da je prvi "Gandža marš" održan u Beogradu 7. maja 2005. sa oko pedesetak učesnika i da je prošao mirno, bez ikakvih incidenata ili hapšenja.

    Uzgoj i upotreba marihuane zabranjeni su u Srbiji, ali Ustav Srbije garantuje pravo okupljanja i protesta zabranjujući pozive na nasilje.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #28

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Živeo Ustav
    Od ovih nazovi organizacija tipa "Krv i đon" nije ništa pametno ni za očekivati. U ovoj zemlji postoji sloboda okupljanja (nadam se, mislim trebalo bi, ne znam)

  14. #29

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Ja bih, ako ste preskocili, da vas vratim na ovaj deo:

    Organizatori najavljuju da će "sačekati protesnu kolonu narkomana i pokazati im kako izgleda zdrava nacionalna omladina".
    Jebent zivot. :levomidesnomsekrsti:
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #30

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ja bih, ako ste preskocili, da vas vratim na ovaj deo:
    Organizatori najavljuju da će "sačekati protesnu kolonu narkomana i pokazati im kako izgleda zdrava nacionalna omladina".



    Jebent zivot. :levomidesnomsekrsti:
    i nogama se krstim, Boze me oprosti, i ne mogu da vjerujem sta citam... koliko mi se cini organizacijama tipa "Krv i Cast" (zvucnog li imena majko rodjena), Garda Cara Lazara (cek zar se ovi ne spremaju za novi Kosovski boj , koliko li ih je to kad stizu na sve strane) je jedino bitno da se galami... prvo su malo bili gejic, sad ce srede i anrkice i onda fino se ozderu u nekoj lokalnoj birtiji il da proslave nove podvige... a sve se nesto bojim da ovako fini i "zdravi" nikada nisu uzivali marihuanu i neke slicne opijume... iskreno, ja bih volio da se dokaze da su 24/7 pod uticajem kakvih opijata... jer biti ovako bolestan bez konzumacije istih je vec jako zabrinjavajuce
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

Strana 2 od 11 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •