Legalizacija marihuane

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za legalizaiju Marihuane?

Učesnika ankete do sada
15. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    10 66.67%
  • Ne

    5 33.33%
Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 151
  1. #1

    Legalizacija marihuane

    Da li ste za legalizaciju marihuane? Bilo bi lepo da detaljnije obrazlozite odgovor.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Ccc prva tema u drustvu,pa o marihuani.Kuda ide ova danasnja omladina.Hehehehe
    Sto se tice legalizacije meni je potpuno svejedno.
    Ja je ne koristim,marihuanu jel te,a oni koji je koriste mi uopste ne smetaju.
    To je stvar licnog izbora.Ima slucajeva kada su i oni "naduvani" mnogo korisniji nego oni koji su,da kazemo,potpuno pri cistoj svesti i zdravoj pameti.
    Samo jedan klub,
    samo jedan grad,
    samo Partizan,
    samo Beograd!
    Njega volimo,
    njega bodrimo,

    njemu pevamo,
    brate Partizan!!!

  3. #3

    Odgovor: Legalizacija marihuane





    Sveza umetnicka fotografija.
    Poruku je izmenio goldie, 18.03.2007 u 15:10

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Legalizacija marihuane ne moze doneti nista lose, jer ju je i sada jako lako nabaviti, tako da se ne moze reci da ce tada klincima biti na dohvat ruke - jer je i sada to slucaj. S druge strane, ne vidim realne razloge za legalizaciju. Mislim, sta ce to promeniti u nasim zivotima i drustvu uopste.
    Ja se pridrzavam onoga - ako ce neko nesto da radi jednostavno ce to raditi, a ako mu zabranis, samo mu moze biti jos sladje. S druge strane, ako nekoga nesto ne privlaci, moze mu biti ispred nosa, a moze mu biti zabranjeno, on to nece uzeti. Na taj nacin posmatrano, potpuno je svejedno da li je ona legalna ili ne, klinci je koriste i dostupna im je... Mozda bi pre trebale da se uvedu rigorozne kontrole prodaje cigareta maloletnim licima. Steta je veca.

  6. #6

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Juice kaže:
    Legalizacija marihuane ne moze doneti nista lose, jer ju je i sada jako lako nabaviti, tako da se ne moze reci da ce tada klincima biti na dohvat ruke - jer je i sada to slucaj. S druge strane, ne vidim realne razloge za legalizaciju. Mislim, sta ce to promeniti u nasim zivotima i drustvu uopste.

    E upravo. Licno, pored piva i dobrog drustva, ne treba mi drugi oblik opustanja!

  7. #7

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Uvek postoje ljudi koji pokušavaju da dokažu da marihuana nije tako opasna i da oni koji je napadaju zapravo preteruju i ne znaju o čemu govore. Ali postoji jedna neoboriva činjenica, marihuana je droga, a drogu treba držati zabranjenu.
    Čovek koji pije ili duva dolazi u onu situaciju kada se nezna ko je sluga a ko gospodar. A ja volim bistar um, jer se tako lakše suočavam sa životnim nedaćama.

  8. #8

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Panta Ray kaže:
    Čovek koji pije ili duva dolazi u onu situaciju kada se nezna ko je sluga a ko gospodar. A ja volim bistar um, jer se tako lakše suočavam sa životnim nedaćama.
    Da, ali isto tako zabrana iste nece spreciti "drogerase" da i dalje duvaju, niti ce legalizacija nevesti tebe da dodjes u iskusenje da probas i mozda nevuces se. Svjedoci smo da je marihuana postala svakodnevica naseg drustva i prisutna je na svakom koraku. Zato moj glas definitivno ide za legalizaciju, jer bi po nekom principu tada i drzava trebala da ima koristi od prometa marihuanom.
    Nama ne trebaju zabrane, jer kako rekose zabranjeno voce je najsladje. Nama trebaju programi koji ce pokrenuti mlade na razmisljanje koliko stvarno stetan uticaj ta marihuana ima za njih. Posebno krenuti sa tribinama po skolama, akcije tipa "Koristi kondom" i masom drugih aktivnosti. I po meni bi to imalo veceg uticaja na manje koristenje marihuane i ostalih narkotika, a zabrana vidimo kakav efekat ima.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  9. #9

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Nije slučajno što je marihuana zabranjena. To što je ima po ulicama i u školama to samo oslikava našu crnu realnost i "nesposobnost" državnih organa da suzbiju trgovinu drogom. A pošto država ima najveći stepen prinude, ona zapravo može sve ako želi. Beograd bi mogao da se očisti od droge za dve nedelje, ali to nije u interesu nekim moćnicima u ovoj zemlji. Na holandskom primeru se pokazalo da sama legalizacija ne donosi ništa naročito revolucionarno. Osim većeg novca od turizma. Ali mi ovde ne govorimo o turizmu nego o našoj deci i omladini.

  10. #10

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Vjeruj da to nije slucaj samo kod nas. I druge, navodno bolje organizovane, zemlje u kojima je marihuana jos uvijek u ilegali imaju iste simptome. Ja ti mogu navesti primjer Sjedinjenih Drzava. Mozemo reci da ovde organi reda rade svoj posao koliko toliko dobro, ali opet marihuane imas u svakom drugom dzepu. E sad koliko ljudi iz sjenke imaju uticaja na takvu situaciju je druga prica ali po meni sama zabrana je nistavna, stavise kontraproduktivna. Mlade treba upoznati sta je marihuana i prezentvovati im njena dejstva...
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  11. #11

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Mogao si da mi navedeš i neku azisku zemlju kao primer!?

  12. #12

    11 Odgovor: Legalizacija marihuane

    ako bi je legalizovali, onda mi vise ne bi bio gust da je skrivecki duvam po parkicima, mozda bi bila losijeg kvaliteta, mozda bi je onda duvala cesce, a mozda i rjedje, a onda je tu problem ovih klinaca koji koriste sve i svasta, a opet, ako si freak, nabaviti ces je i da nije legalizovana. uglavnom, vrzino kolo, a malo me i bas briga jer ionako duvam par puta godisnje, pa mogu i bez nje.

  13. #13

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Da li je ko video da je "Rasta" zapoceo neku kavgu? Ali ipak ne, bez obzira na sve gore navedeno, sto jeste istina, samo bi prizvali da se za sve lose sto se desi pod uticajem droga ( marihuana nije droga, kazem ja ) a ima toga dosta upravo okrivi. Sto se tice da je stepenik prema jacim opijatima, verovatno je! Za ovaj pofajan broj godina koliko se "druzimo" nismo imali problema. Cak sta vise kad podvucem crtu. Recimo dok spremam ispit. Procitam sta procitam, pa izadjem na terasu, procitam sta procitam, pa izadjem na terasu (ponekad procitam samo naslov). Dok citam i terasam, svasta. Kad ja tamo, a ono medjutim. PROSO ispit + naucio i shvatio. Pricam u svoje ime a znam i za druge...

  14. #14

    01 Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Juice kaže: Pogledaj poruku
    Legalizacija marihuane ne moze doneti nista lose, jer ju je i sada jako lako nabaviti, tako da se ne moze reci da ce tada klincima biti na dohvat ruke - jer je i sada to slucaj. S druge strane, ne vidim realne razloge za legalizaciju. Mislim, sta ce to promeniti u nasim zivotima i drustvu uopste.
    Ja se pridrzavam onoga - ako ce neko nesto da radi jednostavno ce to raditi, a ako mu zabranis, samo mu moze biti jos sladje. S druge strane, ako nekoga nesto ne privlaci, moze mu biti ispred nosa, a moze mu biti zabranjeno, on to nece uzeti. Na taj nacin posmatrano, potpuno je svejedno da li je ona legalna ili ne, klinci je koriste i dostupna im je... Mozda bi pre trebale da se uvedu rigorozne kontrole prodaje cigareta maloletnim licima. Steta je veca.

    Uglavnom se slazem sa ovim ali... Realni razlozi za legalizaciju postoje veoma!!
    Razlog 1.
    Svi ti pomenuti klinci zavrsavaju u zatvoru zbog posedovanja... a da ne pricam o gluposti zvanoj omogucavanje drugima... i svi ti bezopasni klinci koji popushe po neki dzok nedeljno u parku ili bilo gde drugde bivaju oznaceni i markirani kao narkomani neki i postaju narkomani povedeni tim markiranjem... zivot im se promeni.. pocinju da budu besni na svet oko sebe i nepravdu koja im je uchinjena... takav losh uticaj na psihu mladog choveka ne moze ni tona trave da ostavi... ali zatvor moze. I sad kazi ne postoje realni razlozi...
    Razlog 2.
    Ta marihuana koja je na dohvat ruke i dostupna svima je tako losheg kvaliteta i puna raznih otrova da je to nenormalno. Ako ste ikad chuli da je neko postao zavistan od trave (shto je prosto nemoguce), to je zato sto je koristio marihuanu nepoznatog kvaliteta koja je prosla par ruku dilera i svaki je jos nesto dodao (naprskao) na nju da bi joj "povecao jacinu". Legalizacijom bi se tu stvorio red. Kvalitet bi bio proveravan, nikakvih dodataka chistoj biljci ne bi bilo ITD.
    Razlog 3.
    Cannabis postoji i u obliku industrijske biljke. Ljudi je porede sa pamukom... znaci odevni predmet napravljen od Cannabisa je u odnosu na pamuk mnogo izdrzljiviji a time i dugotrajniji. Cannabis moze da se koristi i kao gorivo. Znaci razlog industrija.
    Razlog 4.
    Medicinske svrhe... o ovoj temi ima mnogo da se prica. Koga interesuje moze da progugla. Mnoge teshke i smrtonosne bolesti postaju mnogo podnoshljivije upotrebom cannabisa. Ako mene pitate legalini Cannabis bi ostavio mnogo psihijatara bez posla


    Razloga ima mnogo ali ova 4 su nekako najbitnija.

    Free the HERB

  15. #15

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Panta Ray kaže: Pogledaj poruku
    Uvek postoje ljudi koji pokušavaju da dokažu da marihuana nije tako opasna i da oni koji je napadaju zapravo preteruju i ne znaju o čemu govore. Ali postoji jedna neoboriva činjenica, marihuana je droga, a drogu treba držati zabranjenu.
    Čovek koji pije ili duva dolazi u onu situaciju kada se nezna ko je sluga a ko gospodar. A ja volim bistar um, jer se tako lakše suočavam sa životnim nedaćama.
    Za bistar i normalan um marihuana je TVRDIM totalno bezopasna psihoaktivna supstanca. Pomenuo si alkohol... on je legalan i godishnje od njega strada veliki broj ljudi. A od "DROGE" marihuane od nastanka chovechanstva nije umro nijedan jednini covek. Iznenadjen? proveri

Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •