Legalizacija marihuane - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za legalizaiju Marihuane?

Učesnika ankete do sada
15. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    10 66.67%
  • Ne

    5 33.33%
Strana 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 151
  1. #31

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    ..."za legalizaciju"...razlog...najslađe je zabranjeno voće...

  2. #32

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    ...sta je to u ljudskom bicu, sto ga tera ka cveticu ...
    neunistiva zlojebaba!

  3. #33

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    ...sta je to u ljudskom bicu, sto ga tera ka cveticu ...
    pa miris...
    nattydread is coming to dinner

  4. #34

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    i nogama se krstim, Boze me oprosti, i ne mogu da vjerujem sta citam... koliko mi se cini organizacijama tipa "Krv i Cast" (zvucnog li imena majko rodjena), Garda Cara Lazara (cek zar se ovi ne spremaju za novi Kosovski boj , koliko li ih je to kad stizu na sve strane) je jedino bitno da se galami... prvo su malo bili gejic, sad ce srede i anrkice i onda fino se ozderu u nekoj lokalnoj birtiji il da proslave nove podvige... a sve se nesto bojim da ovako fini i "zdravi" nikada nisu uzivali marihuanu i neke slicne opijume... iskreno, ja bih volio da se dokaze da su 24/7 pod uticajem kakvih opijata... jer biti ovako bolestan bez konzumacije istih je vec jako zabrinjavajuce
    Okupljanje tj Gandza mars je otkazan zbog pretnji. Ljudi iz moje okoline su totalno razocarani, a i ja sa njima. Medju njima i moja komsinica od 76 godina koja na primer nije uzivalac iste nikada bila. Zapravo, to ovde vise i nije bitno. Bitno je da ti neki tamo tumor i gnoj ovog drustva odredjuje kada ces i da li ces da se slobodno okupis za bilo sta. Jebote, gledaj te nazive organizacija!!!!! Covece, "Konacni obracun"???? Jel to neki film? Ja nemam reci.

    Nije Srbija ni blizu legalizacije, niti bi bila ni sa ovim okupljanjem. Pa i u mnogo sredjenijem zemljama kada padnes na dzoint najebes. Nije sve Holandija. Ali ne dozvoliti ili pretiti ljudima da prosetaju gradom zato sto su narkomani???? Pa ko to moze? Oni koji misle da ste i vi svi koji ste se izjasnili ovde narkomani, iako ne varite, samo zato sto to podrzavate? Strasno.

    Nemam zelju dalje ni da pricam o ovome, jer se tu opet provlaci prica o ovim idiotima, pa ce da puste recidive na svakoj temi, a izgleda im treba otvoriti posebnu. Za sve te strojeve. Da imam gde da odem da napisem post kad mi se vrsi velika nuzda. Ili da ostavim jedan smajli. Ima bas jedan pogodan u spajzu sa smajlijima za to.

    Na kraju, imam samo da im porucim: Zapalite jedan, mozda istripujete da je Kosovo nase. Cudo je vutra!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #35

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    prosto nemam lepe ree ni za jedne ni za druge
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #36

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    ... a sve se nesto bojim da ovako fini i "zdravi" nikada nisu uzivali marihuanu i neke slicne opijume... iskreno, ja bih volio da se dokaze da su 24/7 pod uticajem kakvih opijata... jer biti ovako bolestan bez konzumacije istih je vec jako zabrinjavajuce



    Chovek koji pricha ovako

    "Kad se s Kosova vratimo kao pobednici, obračunaćemo se s nevladinim organizacijama i izdajnicima u Vladi Srbije. S njima ćemo na kraju. Posle nas svet više neće izgledati kao danas. Srbima ćemo doneti mir i oni će, kao nekada, opet jesti zlatnim kašikama. Možda će ovo izazvati Treći svetski rat - zaključuje Milić."

    http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2...05052007.shtml

    ili ovako

    "Htela država da ide ili ne htela, Garda cara Lazara ide. Neće nas zaustaviti tada niko. Biće tada izvršena komanda Svetog cara Lazara na nebu, a moja operativna na zemlji. Mi se nikada nećemo odreći Kosova i Metohije. Nikad, nikad i nikad."

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=244998

    mora da je konstantno na nekoj hemiji. Mesija koji chuje glasove sa neba koji ga nadahnjuju i vode.

    Pravo je pitanje na chemu li su njegovi sledbenici?

  7. #37

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    da su na nekoj hemiji stvar bi bila prosta jer uvek ma koliko mala postoji mogucnost "skidanja" ,ali ovo je zapravo malo zesca genetska "hemija" i bojim se da se to prenosi sa kolena na koleno a to je onda terapija koja ce trajati generacijama.
    Mislim da je tema "legalizacija marihuane" pa da ubacim laki "jeres" u odnosu na sadasnje vidjenje tog problema.
    Dakle zamislite da je droga generalno legalna (i da automatski izbacite iz igre razne klanove koji u tome imaju interes) i da je drzava ta koja garantuje kvalitet,vrshi distribuciju...Shta bi se time dobilo.Prvo ako klanovi nemaju interes ne bi vrbovali klince po osnovnim shkolama i "navlacili" ih kao buduce mushterije,drugo bilo bi jeftinije i sigurnijeg kvaliteta (znaci manje opasno).Od novca koji se na taj nacin prikupi moglo bi se organizovati pravo lecenje narkomana i svih bolesti zavisnosti i od tog novca bi se pravile "preventivne kampanje" kojima bi se smanjivao broj buducih narkomana. E sad ako znamo da su klanovi "iznedreni" iz raznih "bia" "dba"... i da su oni(klanovi) ternski operativci dolazimo do zakljucka da ovo ne moze da se desi jer su interesi ucesnika u "biznisu" malo zesci i sva buka oko "problema narkomanije" je u stvari farsa.
    Shto se tice ovih jadnika "dzihad majstora" mislim da im fali jos samo OVK(O VE KA prim.za nekog od njih ako ne razume tri slova),jer ako Kosovo bude nezavisno (cuj ako bude) onda ga treba "oslobadjati" a to znaci da treba formirati i oslobodilacku vojsku Kosova(cirilicna varijanta).Tuzno je samo sto saka jadnika koji se zaklinju u takvu budalashtinu moze da ruinira sve ono shto
    se trudimo da uradimo(svako na svoj nacin)od ovog drushtva i ostavimo nashoj deci neshto bolje.To je valjda posledica destogodishnjeg turbo proshupljivanja citave jedne generacije.

    Sorry sad sam tek procitao malo udaljenije odgovore i video da Goga ima slichnu viziju o legalizaciji
    Poruku je izmenio SQUAW, 05.05.2007 u 09:55 Razlog: spojene dve uzastopne poruke

  8. #38

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat Be_HappY kaže: Pogledaj poruku
    Za bistar i normalan um marihuana je TVRDIM totalno bezopasna psihoaktivna supstanca.
    потпуно нетачно, или си пробао неко сено са ливаде.
    Иначе, толико повећава ризике обољења од шизофреније (маничних стања) да је то основни и непобитан разлог да је сматрамо тешком психоактивном супстанцом.
    Можда особа која је користила није страдала (у шта мало верујем, пример су самоубиства), али свакако има тоне примера да су особе које су користиле, због помућене свести починиле тешка кривична дела убиства.

    о легализацији:
    у суштини сам против, због немогућности државе да и након легализације прати токове "од њиве до трпезе" тако да од тога не би било неке користи, опет би се тржиште снадбевало алтернативним каналима.

  9. #39

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Ja sam licno protiv legalizacije vutre. Bas kako su vec ovdeneki rekli travu mozes i sad kupiti na savkom cosku i realno niko ti ne pravi problema. Nikada nisam probao travu i ne zelim. To je stvar koja me uopste ne privlaci.
    Sto se tice legalizacije, kako sam vec rekao, u pogledu nabavke ne bi se nista promenulo samo bi se digla velika medijska prasina oko toga neki bi politicari mogli to da iskoriste kao materijal za predizbornu kampanju.
    Sva u svemu, protiv sam legalizacije trave.

  10. #40

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Treba je legalizovati jer bi bilo bolje da se mozete kupiti u apoteci i da drzava uzme porez a korisnici mogu dobiti savete o drogama od strucnjaka. Mnogo bolje nego kupovati od dilera koji ce pre ili kasnije ponuditi i mnogo opasnije stvari a zaradu koristiti cesto da finansira kriminalnu aktivnost.

    Redovno sam pusio duvan i travu skoro 20 godina.

    Nikad nisam imao potrebu da uzmem ista drugo / jace niti mi je ikad ista falilo.

    Imao sam uspesnu karijeru u velikoj Britanskoj firmi i penzionisao se pre 40-e godine jer mi ne treba mi vise para. Nikad mi nije uticala negativno na karijeru, zdravlje ili bilo sta drugo.

    Duvku i cigare sam shutnuo pre 4 godine kad smo dobili prvo dete (tj kad je supruga primetila da je trudna da budem tacan).

    Cigare je bilo mnogo teze ostaviti i po mnogima je stetniji od trave.

  11. #41

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Treba biti oprezan u povezivanju uzivaoca marihuane sa zrtvama sistema, jer pravo na uzivanje droge i pravo na, recimo, rad i dostojanstven ljudski zivot nisu na istom nivou. Uzivanje droge je posledica drustvene krize postojeceg sistema, kao i nezaposlenost i socijalna beda, ali dok ovo prvo ne ugrozava sistem, ovo drugo ga moze ugroziti. Zavisnik od marihuane ili neke druge droge je osoba lisena autonomije, kriticke svesti, osecaja za patnje drugih, i kao takva bez neophodnih pretpostavki za radikalan otpor sistemu. Sistem cak moze da se odrzava kroz promovisanje takvih prava na zavisnost od droge.

    Recimo nisam siguran da je promovisanje prava homoseksualaca, prostitutki, ili zavisnika od marihuane u Holandiji ili Velikoj Britaniji nesto bitno doprinelo promeni sistema. Uzivanje droge je bekstvo od surove stvarnosti, a ne kriticko i borbeno suocavanje sa njom. Izgleda da neki misle da ce sistem biti promenjen ako se dozvoli legalizacija "trave", ili da ce se bar pribliziti tome. Ma nece, taj sistem je dovoljno fleksibilan da ce i to ukljuciti u sebe i produziti svoj zivot, dobicemo jos jednu profitabilnu industriju i "elitni"drustveni sloj koji ce na tome zaradjivati. Da ne govorimo da su mnogi zagovornici legalizacije droge, homoseksualizma ili prostitucije najobicnija sitna burzoazija koja i nije mnogo pogodjena sistemom, smetaju im samo neke njegove lose strane koje treba popraviti kako bi sto bolje funkcionisao.

    Sve ovo navedeno su proizvodi trulog kapitalizma, a on se ne menja tako sto cemo se boriti za njihovo legalizovanje. To je isto kao kad bi sad krenuli da trazimo da se legalizuje nezaposlenost, socijalna beda, neobrazovanost, da recimo zakon moze da kazni svakog onog ko uskracuje takva "prava", pa pomisli da svi treba da imaju ravnopravan pristup trzistu rada, dostojanstvenom zivotu ili obrazovanju. Sistem stvara mnoge zrtve/manjine, ali nisu sve podjednako prevratne. Neke ga mogu i podupirati, i on to koristi. I nenonacisti mogu sad da traze da se legalizuje njihovo delovanje, da legalno sire svoju propagandu, odrzavaju politicke skupove i slicno. Nisam siguran, mozda je to vec sada legalno.

    Znaci, bolje da trazimo nacin da se pomogne zavisnicima od droge, homoseksualcima, prostitutkama, da budu u stanju da vode zdrav, normalan zivot, a to se moze samo promenom sistema koji stvara takve izvitoperene oblike svesti i ponasanja. U humanizovanom drustvu, oslobodjenom mehanizama koji destruiraju covecnost, dolazi do harmonije izmedju coveka i prirode, coveka i coveka, muskarca i zene, ljudi otkrivaju svoju prirodu i vode zdrav individualni i drustveni zivot.
    nomen est omen

  12. #42

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat A6quattro kaže: Pogledaj poruku
    Treba biti oprezan u povezivanju uzivaoca marihuane sa zrtvama sistema, jer pravo na uzivanje droge i pravo na, recimo, rad i dostojanstven ljudski zivot nisu na istom nivou.
    U "dostojanstven ljudski zivot " spada i pravo coveka da raspolaze svojim zivotom po svom nahodjenju. Dokle god to ne skodi drugima.

    Uzivanje droge je posledica drustvene krize postojeceg sistema, kao i nezaposlenost i socijalna beda, ali dok ovo prvo ne ugrozava sistem, ovo drugo ga moze ugroziti. Zavisnik od marihuane....


    O cemu ti pricas? Na kojoj si ti planeti? Ljudi duvaju i kad su zaposleni i imucni, kao sto ponekad i popiju ili uzivaju u necem trecem. Drugo, marihuana nije zavisna, a ako jeste onda ja nisam primetio.

    Zavisnik od marihuane ili neke druge droge je osoba lisena autonomije, kriticke svesti, osecaja za patnje drugih, i kao takva bez neophodnih pretpostavki za radikalan otpor sistemu. Sistem cak moze da se odrzava kroz promovisanje takvih prava na zavisnost od droge.
    Ovde samo mogu da se smejem.


    Recimo nisam siguran da je promovisanje prava homoseksualaca, prostitutki, ili zavisnika od marihuane u Holandiji ili Velikoj Britaniji nesto bitno doprinelo promeni sistema. Uzivanje droge je bekstvo od surove stvarnosti, a ne kriticko i borbeno suocavanje sa njom. Izgleda da neki misle da ce sistem biti promenjen ako se dozvoli legalizacija "trave", ili da ce se bar pribliziti tome. Ma nece, taj sistem je dovoljno fleksibilan da ce i to ukljuciti u sebe i produziti svoj zivot, dobicemo jos jednu profitabilnu industriju i "elitni"drustveni sloj koji ce na tome zaradjivati. Da ne govorimo da su mnogi zagovornici legalizacije droge, homoseksualizma ili prostitucije najobicnija sitna burzoazija koja i nije mnogo pogodjena sistemom, smetaju im samo neke njegove lose strane koje treba popraviti kako bi sto bolje funkcionisao.
    O cemu ti pricas?!

    ..."droge, homoseksualizma ili prostitucije "... 'alo?! To sve ide zajedno jeli?
    Burzoazija?! Jel ovo cas marksizma? Govorimo o duvci.

    Sve ovo navedeno su proizvodi trulog kapitalizma...
    Izgleda da jeste cas marksizma. Shvati dve stvari:

    1. Ljudi duvaju u svakom drustvenom uredjenju. Kao sto i puse cigare ili piju alkohol. Takodje obrazovani i neobrazovani, zaposleni i nezaposleni itd itd

    2. Kapitalizam je ne najbolji, nego JEDINI drustveni sistem koji trenutno funkcionise u svetu. Odakle je onda truo, nije mi jasno, objasni molim te.

    ..., a on se ne menja tako sto cemo se boriti za njihovo legalizovanje. To je isto kao kad bi sad krenuli da trazimo da se legalizuje nezaposlenost, socijalna beda, neobrazovanost, da recimo zakon moze da kazni svakog onog ko uskracuje takva "prava", pa pomisli da svi treba da imaju ravnopravan pristup trzistu rada, dostojanstvenom zivotu ili obrazovanju. Sistem stvara mnoge zrtve/manjine, ali nisu sve podjednako prevratne. Neke ga mogu i podupirati, i on to koristi. I nenonacisti mogu sad da traze da se legalizuje njihovo delovanje, da legalno sire svoju propagandu, odrzavaju politicke skupove i slicno. Nisam siguran, mozda je to vec sada legalno.

    Znaci, bolje da trazimo nacin da se pomogne zavisnicima od droge, homoseksualcima, prostitutkama, da budu u stanju da vode zdrav, normalan zivot, a to se moze samo promenom sistema koji stvara takve izvitoperene oblike svesti i ponasanja. U humanizovanom drustvu, oslobodjenom mehanizama koji destruiraju covecnost, dolazi do harmonije izmedju coveka i prirode, coveka i coveka, muskarca i zene, ljudi otkrivaju svoju prirodu i vode zdrav individualni i drustveni zivot.
    :jeza:
    Molim te reci da si ovo kopirao odnekle a da nisi sam ovo napisao

  13. #43

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    to şto neko voli da duva a bogat je ne znai da je i pametan
    a kome se duva neka ga izduva ...
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #44

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    Citat kozul kaže: Pogledaj poruku
    Redovno sam pusio duvan i travu skoro 20 godina.

    Nikad nisam imao potrebu da uzmem ista drugo / jace niti mi je ikad ista falilo.

    Imao sam uspesnu karijeru u velikoj Britanskoj firmi i penzionisao se pre 40-e godine jer mi ne treba mi vise para. Nikad mi nije uticala negativno na karijeru, zdravlje ili bilo sta drugo.
    Omladino evo vam primer pa ga sledite pusite travu bicete uspesni i naravo u penziji pre 40-e godine starosti, jer mi ne treba mi vise para, daj covece sa ovim samo da se smejes


    Nisam za legalizaciju
    Uzivanje bilo koje vrste droga pa i marihuane od strane slabo situiranih vodi u kriminal, a kod nas je to vecina...
    Poruku je izmenio azus, 23.06.2007 u 08:25

  15. #45

    Odgovor: Legalizacija marihuane

    da samo dodam , nije ni drzava jer tako ima debele koristi .
    legalizacijom bi se smanjio kriminal . imali bi svoje kontrolisane doze i mogli bi uticati da se pojedinci lakse izlece .

    ja sam za tu legalizaciju . treba da se zna koliki je broj otislo u pizdu materinu , zbog svoje jebene porodice i ovog jebeno teskog tempa zivota koje demokratija namece .vredi razmisliti to su necija deca . a vi koji niste za legalizaciju , objasnite mi sta bi ste rekli maloletnom da dodje na vas prag i da vas oce opljackati da bi kupio dozu ( za samo jedan dan ) ?

Strana 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •