A brod se ljuljao... ljuljao...
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    A brod se ljuljao... ljuljao...

    Ove godine sam iskoristila priliku da otputujem brodom preko jadranskog mora do Venecije. Polazak je bio iz Rovinja u jutarnjim časovima. More je bilo mirno, vreme lepo, sunčano. Putovanje je bilo ugodno i stigli smo za nekih dva i po sata. Onda uživancija u Veneciji, šetnja, fotografisanje i ostale romantične stvari. Negde pre pet smo se ukrcali u brod. Vodič je na razglasu rekao da ćemo sačekati da putnici drugog broda čiji se motor pokvario pređu u naš. Najzad smo krenuli sa kašnjenjem oko pola šest. Čim je brod isplovio iz luke (to je bio neki katamaran) počeo je da se njiše gore-dole, i naleće na talase, a putnici su svi uzimali tablete protiv mučnine. Ja ih nisam imala, ali ionako nije pomagalo jer su svi kipovali do rovinja, a put se razvukao na četiri sata umesto ona dva i po u odlasku. Već je bio mrkli mrak kad smo stigli, a brod je izgledao kao poprište neke bitke. Muškarci izgleda da bolje podnose nemirno more, jer su samo žene imale mučninu. No kad smo izašli svima je bilo dobro, pa je to ostalo u mom sećanju kao zabavna avantura. Verovatno nekima putovanja brodom prijaju, a za one druge važi ona izreka 'hvali more drž' se obale'

  2. #2

    Odgovor: a brod se ljuljao... ljuljao...

    ah, ishla sam davnih dana tim katamaranom do Venecije.. meni je bilo bash zabavno mada, secam se, vreme je bilo kishno i bezvezno..

    ja volEm brodove mnogo od malih nogu zato sam i postala mornar u slobodno vreme
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: a brod se ljuljao... ljuljao...

    i cica maca je pozelenela....
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  4. #4

    Odgovor: a brod se ljuljao... ljuljao...

    U zavisnosti oko koje svoje ose se najviše brod pokreće on može da se ljulja, da posrće i da se valja. Ljudi najlošije podnose posrtanje, ali pate od morske bolesti i kod ostala dva načina nestabilnosti broda...

    Jedan mali broj ljudi nikada ne pati od morske bolesti, dok se većina ljudi pre ili kasnije u većem ili manjem stepenu prilagodi moru. Nažalost, jedan manji deo njih se nikada ne može osloboditi morske bolesti...

    Ako je za utehu i životinje na teškom moru pate baš kao i većina ljudi...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: a brod se ljuljao... ljuljao...

    vec mi je mukaaaaaa
    Najveca vlast je vladati sobom.

Slične teme

  1. Pacovi napuštaju brod koji tone?
    Autor love hunter u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.05.2010, 02:02
  2. Brod od papira
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.02.2010, 00:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •