Kakvu vodu pijemo ? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 48
  1. #31

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    bio je crtani ADAME, voda je zivot,...jedan edukativni crtani


    a ne bi bas verovao prolom vodi./.a pogotovo sto deca ne bi trebalo da imaju probleme sa bubrezima a mozda i ti problemi sa bubrezima nastaju zbog neke lose vode,..ko ce ga znati.

    Bolje je kupovati neku vodu koja nije iz srbije, sigurnije je za zdravlje



    a bilo je nekih strucnjaka koji su godinama tvrdili da u spanatu ima puno gvozdja,.pa se dokazalo da nije tako,..lako je kupiti nekog strucnjaka za litru boze!

    ili sve je u reklami,....pa i u coca coli ima vode,..

  2. #32

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    a ne bi bas verovao prolom vodi./.a pogotovo sto deca ne bi trebalo da imaju probleme sa bubrezima a mozda i ti problemi sa bubrezima nastaju zbog neke lose vode,..ko ce ga znati.
    ok veruj,ili ne marim ja..moja greška što nisam navela da su to deca sa urođenim bubrežnim problemima,pa tako nadam se i ti lekari ne preporučuju tek tako baš Prolom vodu...ko će ga znati.

  3. #33

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Prolom voda, ukoliko test nije manipulisan ispunjava uslove da tece na cesmi, jedna od retkih..

    http://www.planinka.co.yu/prolomv/An...202044%20I.pdf

    Granicne vrednosti u testu ispunjavaju kriterijume EU za komunalnu vodu za pice.

  4. #34

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    ...e sad..odosmo mi malko predaleko,to je za neku drugu temu,gde bi veruj mi ,imala šta napisati..moram reći nažalost,mada ne radi se o jednom doktoru,da prošetaš sad kroz par odeljenja urologije,što za odrasle,što za decu..i to u različitim bolnicama,mahom bi video da svi piju Prolom vodu.
    Poruku je izmenio Cecara, 21.11.2008 u 01:00 Razlog: citat

  5. #35

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    a zasto lepo ne pijete pivo ili vino ili jedete supu. I svi sretni a piski se i od toga.


    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ...e sad..odosmo mi malko predaleko,to je za neku drugu temu,gde bi veruj mi ,imala šta napisati..moram reći nažalost,mada ne radi se o jednom doktoru,da prošetaš sad kroz par odeljenja urologije,što za odrasle,što za decu..i to u različitim bolnicama,mahom bi video da svi piju Prolom vodu.
    a sta su pili dok nije bilo prolom vode? ma daj doktori, sta oni znaju o biznisu i profitu
    Poruku je izmenio Cecara, 21.11.2008 u 00:59 Razlog: citat

  6. #36

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    ..ja smatram da je Prolom ok..


    Citat robert ns kaže: Pogledaj poruku
    a sta su pili dok nije bilo prolom vode? ma daj doktori, sta oni znaju o biznisu i profitu
    ..ne znam šta su pili..al nije bilo ovoliko neispravne česmuše kao sad...
    Poruku je izmenio Cecara, 21.11.2008 u 01:01 Razlog: citat i izmena

  7. #37

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Sudeci po dolumentu analizi Prolom vode, ( da navedem opet ako nije manipulacija) je i vise nego OK.
    Takvu vodu na cesmama necemo imati bar jos 50 god.!!!

    Btw: Da neko nepomisli da imam nesto sa Prolom vodom, ne, ali mi nije bilo zao dati puno novca za filtraciju vode u svom objektu.

  8. #38

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Svaki dan sam u dodiru vezanim za ispravnost flasiranih voda na nasem trzistu.

    Distanciram se od bilo kakve preporuke,ali najbolji kvalitet i ispravnost u svim mogucim analizama su pokazale samo dve vrste nasih flasiranih voda,na prvom mestu Prolom voda i voda Vrnjci.

    Svi ostali novi brendovi ne sadrze ni minum kvaliteta,ali su isforsirani reklamom,koja cini cuda i pakovanjima koji su privlacni za oko potrosaca.

    Ja licno pijem vec godinama samo Prolom vodu.

  9. #39

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    nije..ja smatram da je Prolom ok..




    ..ne znam šta su pili..al nije bilo ovoliko neispravne česmuše kao sad...


    nije se sve merilo sta ima u vodi nekada.


    pa ceo novi sad zna da nekada tamo 60-ih godina kad nije bilo bas kanalizacije na telepu pa ljudi imali septicke pa onda ubace zivu u njih a ziva povuce fekalije u dubinu pa onda sve to do onih minakvinih izvora,..pa bilo je to nesto i javno pa su kopali dublje valjda,..a voda je voda skoro uvek bez mirisa i ukusa,..


    imam bunar u dvoristu u sremu ali ne pijem vodu ima 15metara dubin edo vode,.ali i kad sam hteo da ga kao ocistim rekli mi ne vredi uzvodno su neki u stare bunare prikljucivali kanalizaciju pa oluke,...

    ali kad je bilo bombardovanje,...nisam bas svima dao da udju i koriste moj bunar,..samo sam ih pitao sto ste zatrpali svoj a imali ste ga ili evo vam tocak pa vucite kofu,.iskljucio sam onu rusku potapajucu pumpu pa zasto bi ja placao struju za njih,..a zna se da vodu nije u redu nikom naplatiti ali ipak nekad malo popijem tu vodu iz kofe onako dok ladim pivo il lubenicu

  10. #40

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    NEchem da ulazim u to koliko su zdrave nasha chesmovacha il flasirana voda i koliko zaista sastav flashirane odgovara onome na etiketi, jer, kome na kraju pa mozzesh da verujesh ? Ako nishta barem sam definitivno siguran da je chesmovacha tvrda voda sa znachajnim sadrzzajem rastvorenog krechnjaka i elektrolita. Tako je svuda i svuda na svetu chesmovacha se smatra tvrdom vodom. Mineralna voda, po definiciji takodje ima visok sadrzzaj elektrolita i kalcijuma.

    Elektroliti su od zzivotne vazznosti za organizam.

    Postojanje rastvorenih elektrolita u vodi mozze she dokazzati i elektrolizom - upravo onakvim testom koji daje rezultate na slici u prvom postu.

    Taj test nije dobar pokazatelj zdravstvene ispravnosti vode.

    Zashto?

    Elektroliza podrazumeva stavljanje dve elektrode u rastvor elektrolita. Prilikom elektrolize dolazi do izdvajanja kiseonika i vodonika iz vode, raspadanja rastvorenih sastojaka ali i oksidacije metala od kojih se sastoje elektrode.

    Tamni talog koji se izdvaja prvenstveno dolazi od oksidacije elektroda, a ne iz same vode.

    Obzirom da tvrdocha vode znachi vechu kolichinu elektrolita, da snaga reakcije zavisi od elektrichne provodnosti vode,a ova od kolichine rastvorenih elektrolita, logichno je da tvrdja voda daje vechu kolichinu tamnog taloga.


    Obratiti pazznju da ni jednom nisam spomenuo - shtetne materije. One mogu biti tu medju drugim rastvorenim stvarima, a i ne moraju, taloga che biti...

    Destilovana voda i voda prechishchena filterima koji rade na principu reverzne osmoze (a za chiju prodaju se najcheshche i koriste ovi testovi) imaju ili smanjenu kolichinu ili nemaju uopshte rastvorenih elektrolita.

    Naravno da kod njih elektrolize neche biti pa prema tome ni taloga.

    Ali, da ponovim - Elektroliti su od zzivotne vazznosti za organizam, i korischenje vode koja ih nema u dovoljnim kolichinama u duzzem periodu je shtetno.

    http://www.ionizers.org/purifiedwater.html

    Test sa pochetka, je neshto slichno onome kada vam prodavci usisiacha prospu malo nekog djubreta da bi pokazali kako je njihov usisivach dobar. S tim shto "usisivach" ovih prodavaca mozze biti shtetan. Naravno deluje - shokantno pa se rezultati preprichavaju, ali to i jeste cilj zar ne?

    Zakljuchak je dakleM da samo hemichari mogu da garantuju kvalitet vode, ali poshto smo doshli dotle da slabo kome verujemo, ostaje nam samo profesor Baltazar jbg...

  11. #41

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    NEchem da ulazim u to koliko su zdrave nasha chesmovacha il flasirana voda i koliko zaista sastav flashirane odgovara onome na etiketi, jer, kome na kraju pa mozzesh da verujesh ?

    ,./..
    Zakljuchak je dakleM da samo hemichari mogu da garantuju kvalitet vode, ali poshto smo doshli dotle da slabo kome verujemo, ostaje nam samo profesor Baltazar jbg...
    a Baltazar je crtani od tv zagreb pa bi neki rekli a tek njima verovati i jamnici.
    ali kako moze da ima smisla reklama za nasu neku novosadsku vodu koja kao ima JODA,.koji je kao dobar za pamcenje kad u obdanista radosno detinjstvo malo pa malo naprave besplatnu reklamnu predstavu za decu dovedu neko pozoriste pa dele onaj jodi sok kao sa visnjom ili jabukom ma smece,.probao sam..ukus bljakk,. a deca pevuse jodi, jodi ,..

    ali ima na radiju reklama koliko ljudi svoju sadasnju devojku oslove imenom bivse,..tako nekako pa je za to krivac nedostatak JODa i onda pijte nasu vodu,...
    hvataju na emocije,....a koliko je joda u toj vodi,..koja je mozda i iz vodovoda?

  12. #42

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Minakva ima joda u sebi,e sad da li dovoljno za nas organizam i pamcenje ... ne bih komentarisala.

    Slazem se robi sa tobom u vezi reklama jer ona je najbolji put do potrosaca,dobra reklama ,a ne kvalitet proizvoda ...

    Npr. voda Rosa ,koju piju deca u zamenu za cesmovacu,pre nekoliko meseci bila je povucena sa trzista,bas zbog neispravnosti i sta se desilo ?

    Nije je bilo na trzistu letos nekih mesec dana,onda su joj promenili ambalazu,
    udarili reklamu i to je jedna od najprodavanijih voda,ne zbog kvaliteta vec zbog
    mastovitosti tima marketinga proizvodjaca,koji kao da se utrkuju ko ce napraviti
    bolju reklamu,nas brendiran proizvod koji jedva prolazi kriterijume analiza...

    I dalje se kupuje ta ista Rosa ,koja je sad elem ponudila i dva nova proizvoda pa mozes da biras hoces sa ukusom breskve,obicnu ili trecu kojoj nisam zapamtila naziv,ali sve to u primamljivom pakovanju koje ce svakom potrosacu privuci paznju ...

    al se raspisah ... pomislicete da sam poludela...
    ne samo me nervira nepravda ...

  13. #43

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    NEchem da ulazim u to koliko su zdrave nasha chesmovacha il flasirana voda i koliko zaista sastav flashirane odgovara onome na etiketi, jer, kome na kraju pa mozzesh da verujesh ? Ako nishta barem sam definitivno siguran da je chesmovacha tvrda voda sa znachajnim sadrzzajem rastvorenog krechnjaka i elektrolita. Tako je svuda i svuda na svetu chesmovacha se smatra tvrdom vodom. Mineralna voda, po definiciji takodje ima visok sadrzzaj elektrolita i kalcijuma.

    Elektroliti su od zzivotne vazznosti za organizam.

    Postojanje rastvorenih elektrolita u vodi mozze she dokazzati i elektrolizom - upravo onakvim testom koji daje rezultate na slici u prvom postu.

    Taj test nije dobar pokazatelj zdravstvene ispravnosti vode.

    Zashto?

    Elektroliza podrazumeva stavljanje dve elektrode u rastvor elektrolita. Prilikom elektrolize dolazi do izdvajanja kiseonika i vodonika iz vode, raspadanja rastvorenih sastojaka ali i oksidacije metala od kojih se sastoje elektrode.

    Tamni talog koji se izdvaja prvenstveno dolazi od oksidacije elektroda, a ne iz same vode.

    Obzirom da tvrdocha vode znachi vechu kolichinu elektrolita, da snaga reakcije zavisi od elektrichne provodnosti vode,a ova od kolichine rastvorenih elektrolita, logichno je da tvrdja voda daje vechu kolichinu tamnog taloga.


    Obratiti pazznju da ni jednom nisam spomenuo - shtetne materije. One mogu biti tu medju drugim rastvorenim stvarima, a i ne moraju, taloga che biti...

    Destilovana voda i voda prechishchena filterima koji rade na principu reverzne osmoze (a za chiju prodaju se najcheshche i koriste ovi testovi) imaju ili smanjenu kolichinu ili nemaju uopshte rastvorenih elektrolita.

    Naravno da kod njih elektrolize neche biti pa prema tome ni taloga.

    Ali, da ponovim - Elektroliti su od zzivotne vazznosti za organizam, i korischenje vode koja ih nema u dovoljnim kolichinama u duzzem periodu je shtetno.

    http://www.ionizers.org/purifiedwater.html

    Test sa pochetka, je neshto slichno onome kada vam prodavci usisiacha prospu malo nekog djubreta da bi pokazali kako je njihov usisivach dobar. S tim shto "usisivach" ovih prodavaca mozze biti shtetan. Naravno deluje - shokantno pa se rezultati preprichavaju, ali to i jeste cilj zar ne?

    Zakljuchak je dakleM da samo hemichari mogu da garantuju kvalitet vode, ali poshto smo doshli dotle da slabo kome verujemo, ostaje nam samo profesor Baltazar jbg...

    Da krenemo:
    Tvrda voda je ukoliko na tvrdocu neuticu metali, vec samo krecnjak, samo problem tehnicke prirode, nikako zdravstvene. Rasipanje energije na grejnim telima i stvaranje obloga u bojlerima i kotlovima. (Takodje i u serpama prilikom kuvanja iste vode (izdvajanje se vrsi na preko 55C )
    Puno vece potrebe deterdzenata za pranje ukoliko je voda tvrdja, jer teze dolazi do penusanja iste.

    Sam "kamenac" je u osnovnim elementima potreban nasem telu i nije nikako nepodoban.

    Reci cu ovako: Da je cesmovaca po defoultu tvrda svugde u svetu JE NETACNO.

    Zivim u gradu gde je tvrdoca vode u nemackim stepenima 3,2dH te je mekana voda (na samoj granici da bude izrazito mekana) dok je krajnja tehnicka granica u EU 15dH za upotrebu u vodovodnim mrezama.
    Vojvodina ima vodu sa prirodnom tvrdocom od izmedju 20-28dH POSLE DEFERIZACIJE!!!

    Sve vezano za elektrolite sto si naveo i potrebe istih u organizmu je korektno.

    Sto se tice testiranja vode elektrolizom u marketinskom triku prodavaca filtera, jednostavno, za elektrolizu koriste elektrodu od gvodzdja, sta ste ocekivali????


    Zatim, Kalcijum i Magnezijum u odnosu 2:1 je retkost u vodi na izvoristima. Vojvodjanske vode upravo poseduju priblizan odnos.

    Koriscenje jonskih izmenjivaca (takozvanih slanih filtera gde se Ca izmeni sa 2 Na daje omesanje vode , ali pobogu, u danasnje vreme kad malo ko izbegava kardio bolesti, unositi jos Natrijuma na sve soli koje unosimo je jednako potpisivanju smrtne presude.

    Postrojenja u "farici pitke vode" na komunalnom nivou gde ce svi parameetri lezati ispod gornjih granica su nazalost samo misaona imenica za danasnju finansijsku situaciju u zemlji.
    Tu vodu , kad bi tekla na cesmama, nazalost, nasi ljudi nebi imali novca da plate.

    Zao mi je da jos uvek niko neiznosi rezultat analize iz nekog gradskog vodovoda nebi li se dobila bolja slika ako postoje potencijalne opasnosti , od cega su.

  14. #44

    Odgovor: Kakvu vodu pijemo ?

    Citat boris6 kaže: Pogledaj poruku
    Voda i sa sela ima hlora. Svaki vodovod mora da pošalje hlor u vodi zbog bakteriološke ispravnosti. Takođe, voda sa sela ima i metala. Cevi od vodovoda korodiraju ili su pravljenje od azbesno-betonskog materijala koji su kancerogeni. Sve to šalje u vodu + da ne spomenem kamenac + neka vrsta havarija koja se zadesi.

    Znači poruka glasi: Od svega 75% vode (naša planeta je 75% voda) manje od 1% vode je čist za piće. Voda iz sela ili iz grada je poprilično ista. Ja sam se bavio ovim i vršio sam analize vode gotovo u svim gradovima Srbije. Negde se pokazalo da su sa sela JOŠ GORE i lošije vode!
    nisam ja rekla da je voda iz mojega sela zdravija, samo je prijatnija za pice to sto je u gradu hlorisana, treba pricati sa onima u gradu koji tu vodu hlorisu, pa onda da bi meni ugodili kad sam tamo jednom mesecno nameste vodu kako ja zelim, pa da bude mirna Backa nego ovako, moram da pakujem moju cesmovacu koja je isto toliko losa kao i ta u gradu, samo je lepseg ukusa.. bre, pa to je jos bar 2. litre vise za tegliti..

    ae da ne kenjam kao kamila.. mislim, ko ovde nije svestan da voda koju pijemo nije dobra? Svi su svesni da se trujemo I OVIM putem.. ne cudim se, ubija polako, ali jos sam ziva.. pa se za sada ni ne bunim
    dala je tu Skvojka dobre primere kako sam precistiti vodu, bez aparata i skalamerija, samo nikako da se nakanim da probam i to..
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #45
    Zabluda sto se tice minerala u vodi.

    Vecina ljudi misli da su minerali u vodi esencijalni i da su potrebni. To je 100% glupost. Zasto?
    Jednostavno jer minerali u vodi su neorganski i organizam ih moze iskoristiti samo 15%. Sta to znaci?
    U 1 litrar mineralne vode ima oko 95 mg kalcijuma (neorganskog porekla) a dnevna potreba za kalcijumom (zavisnosti od deteta do odraslog coveka je 500 - 1000 mg)
    Uvidjate gresku?
    Potrebno je da popijete 10 litara vode (da dobijete 950mg kalcijuma) i da stvarno mozete popiti 10 litara, organizam ce iskoristiti samo 15 % minerala.

    Sto je voda cistija, to pre prolazi kroz organizam (ispira ga - je je voda spirac, a ne nosilac minerala) kupi 'stetne' materije i izbacuje putem znoja, mokrace, izmeta, daha itd.
    Minerale i vitamine treba da uzimamo jedino putem hrane.

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    nisam ja rekla da je voda iz mojega sela zdravija, samo je prijatnija za pice to sto je u gradu hlorisana, treba pricati sa onima u gradu koji tu vodu hlorisu, pa onda da bi meni ugodili kad sam tamo jednom mesecno nameste vodu kako ja zelim, pa da bude mirna Backa nego ovako, moram da pakujem moju cesmovacu koja je isto toliko losa kao i ta u gradu, samo je lepseg ukusa.. bre, pa to je jos bar 2. litre vise za tegliti..

    ae da ne kenjam kao kamila.. mislim, ko ovde nije svestan da voda koju pijemo nije dobra? Svi su svesni da se trujemo I OVIM putem.. ne cudim se, ubija polako, ali jos sam ziva.. pa se za sada ni ne bunim
    dala je tu Skvojka dobre primere kako sam precistiti vodu, bez aparata i skalamerija, samo nikako da se nakanim da probam i to..
    Voda se mora hlorisati, jednostavno, ako se ne hlorise imacemo epidemiju.
    Ukoliko nemas para za vecu investiciju, preporucio bih ti da kupujes vlasinsku rosu, ona je najkvalitetnija od svih i najpribliznija je pijacoj vodi. Zelim ti mnogo zdravlja
    Poruku je izmenio Cecara, 22.11.2008 u 14:04 Razlog: uzastopni postovi

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako da izaberete flaširanu vodu
    Autor silvia u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.08.2011, 00:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •