Punoletstvo
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9

Tema: Punoletstvo

  1. #1

    14 Punoletstvo

    Da li, i zbog čega je, osamnaesti rođendan bitan za vas?
    (osim što zvanično postajete odgovorni za svoje postupke)

    Da li planirate taj dan da obeležite nezaobilaznom žurkom
    ili na neki drugi način?



    Ukoliko ste ''malo'' stariji, kako je to izgledalo nekada?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Punoletstvo

    Prođe od tada već 11 godina a kao da je juče bilo...

    Nije mi nešto posebno značio sam broj, jer sam svaki svoj rođendan, još od detinjstva (pa i danas) proslavljala naveliko i pravila žurke.

    Lepo je bilo to što je ipak na neki način bio drugačiji, jer je ljudima oko mene izgleda bio mnogo bitniji taj 18. nego svi prethodni, pa i sledeći.

    To jutro su mi mama, tata i brat uleteli u sobu i probudili me sa gomilom poklona.

    Pravila sam žurku na koju je osim svih mojih prijatelja mimo škole došao i ceo moj razred. Takvi smo bili, svi smo bili na svim 18.-tim rođendanima svakog u razredu.Dobila sam od njih zlatne minđuše na kojima mi moj suprug zavidi (često kaže kako on od svog razreda nije nikada ništa dobio).

    Nije me taj dan tada promenio, promenio me kasnije kada sam shvatila koliko mi je taj dan bio lep jer sam bila okružena sa jako puno ljudi koji me vole i kojima je bilo važno što sam postala punoletna.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #3

    Odgovor: Punoletstvo

    dobro, meni je to bilo pre 3 godine.. ali zaista imam osecaj kao da je bilo pre 13..
    moje drustvo (koje sam vec nekoliko puta pominjala), kao veoma slozno, je pravilo te godine, a bogami i par unazad i unapred, najbolje zurke ikad.. npr. ja se nijednog rodjendana ne secam od svakog 18. rodjendana iz mog drustva, secam se eventualno samo dolaska i u to vreme, niko iz drustva nije imao decka ili devojku.. znalo se, imamo jedni druge i niko nam nije trebao vise, svet je tada bio nas..

    za moj rodjendan, secam se bila sam straaaasno nervozna.. nisam ga proslavljala odmah, posto mi se svasta isprecilo da ga slavim bas te subote u toj nedelji kad mi je i bio rodjendan, slavial sam ga kasnije, mesec dana otprilike.. zvala sam nekog DJ_a iz ne znam odakle.. znam samo da je bilo extra, don'o civa neki lajt shou, bilo bukvalno kao u diskoteci.. bilo je mnogo ljudi.. moje drustvo iz osnovne, moje drustvo iz srednje, rodbina sa svih strana, pa prijatelji.. otprilike nas je bilo oko 100, covek manje-vise.. dobih TeVe za rodjendan drustvo je skupilo para koliko je moglo a moji su dodali neku sicu, i eto meni poklona.. i bas se mislim, da li imam neke slike.. i imam, ali me je sramota da ih postavim mozda jednom, kad prerastem te ludorije.. za sada sam jos uvek takva..

    i da.. ne grese kad kazu da posle 18. godine godine pocnu da.. bukvalno lete.. nikad mi vreme brze nije prolazilo sve dok nisam postala punoletna..
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Punoletstvo

    Majne 18ti rodjendan se slavio u skoli...i to u prepodnevnoj smeni...na dan kada je zvanicno proglasen kraj skolske godine Secam se da smo se natrpali u onaj mali kafic u kojem smo dangubili kad pobegnemo sa casova...pa bilo nas je izmedju 50 i 150 sa sve odabranim profesorima i jednom tetkicom koja je odrzavala cistocu skole.
    Potrosila sam sve novce koje mi je tata dao da uplatim polaganje za aFto...baba mi dala da kupim patike...pa se onda malo pilo na recku...sve u svemu...ono je sve bilo p'jano Konobarica je u 11 prepodne zaspala na sank stolici, profesori se teturajuci razbezali...i tada je zavladala totalna anarhija...
    Zurka se zavrsila u 1h posle ponoci, kada su dosli cika policajci da nas rasteraju jer se komsiluk zalio na preglasnu muziku i buku.
    To leto me je Vida poslala u selo kod ujaka tiranina...da odradim u nadnici sve ono sto sam potrosila...
    Nesh ti meni apach biti

  5. #5

    Odgovor: Punoletstvo

    Svoj 18. rođendan memento je slavio igrom slučaja (i aktivnostima kojima je nadenut nazive jedne priobalne ptice, vidljive u mom potpisu) u hotel Argentini u Dubrovniku, u sobi sa pogledom u brda. Tako sam je zvao jer su takve sobe bile rezervisane za poslugu hotela. Upravo u jednoj od njih je izbivala jedna presimpatična kuvarica izrazito sofisticiranog ukusa za muškarce , preširokog srca i verovali ili ne, karatskitinja i nosilac crnog pojasa.

    To je bio sjajan maraton u čijim pauzama je memento sasvim zasluženo klopao bifteke, ramsteke, prstace, kamenice, i ostale đakonije dostupne najjačoj kuvarici u hotelu. Da, pili su se dubrovačka grapa i malvazija...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Punoletstvo

    Da, mislila sam da ce zemlja prestati da se okrece
    da cu konacno izboriti se za status ravnopravnog clana porodice
    da ce me tretirati kao odraslu
    neeeeeeeeeee
    nista se nije promenilo do dana danasnjeg
    do skoro me je mama jurila da se obucem toplije ,da se ne pre'ladim
    cekala do sitnih sati i pokazivala na sat i pitala gde sam do sada..
    nije vredelo pricati ,,da sam sad vec matora
    da imam svoju decu
    da sam u gostima kod njih...
    a jok...
    za svoje roditelje ostajemo nejac vo vjeki vjekov

  7. #7

    Odgovor: Punoletstvo

    ...nishta posebno..bar za mene...Mada imala sam zhurku sa puno ljudi...i swe shto imaju takve zhurke....al' jednostavno nishta se nije promenilo tad...sem shto sam dobila najlepshi poklon na swetu od osobe koja jakoooooooo mnogo znachi...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  8. #8

    Odgovor: Punoletstvo

    uh meni je bio extra 18 rodjendan nisam pravio nista pozvao nekoliko drugarica posto volim zensko drustvo oko mene i dobio sam motorcykle to je pravo letis svaki dan.

  9. #9

    Odgovor: Punoletstvo

    Uf, davno bilo...
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •