Snaga pisane reči... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18
  1. #16

    Odgovor: Snaga pisane reči...

    Evo nesto lepo...
    Beseda o telu -snaga pisane reci....

    Ono sto vi vidite kao gustu fizicku strukturu nazvanu telo,podloznu bolestima,starenju i smrti,nije u potpunosti stvarno-to, ne predstavlja vas.U pitanju je pogresno opazanje vase sustinske stvarnosti,koja se nalazi iznad rodjenja i smrti,sve zahvaljujuci ogranicenjima vaseg uma koji,izgubivsi svoj dodir sa Bicem,stvara telo kao potvrdu svoje iluzorne vere u izdvojenost,kao i da bi opravdao stanje straha u kom se nalazi.Ali nemojte da okrecete ledja telu jer se unutar tog simbola netrajnosti,ogranicenja i smrti,kog vi dozivljavate kao iluzornu kreaciju uma,nalazi skrivena raskos vase sustinske i besmrtne stvarnosti.
    Ne usmeravajte svoju paznju na druge stvari u svojoj potrazi za istinom jer je nju nemoguce pronaci bilo gde osim u vasem telu.
    Nemojte se boriti protiv tela,jer se time borite protiv sopstvene stvarnosti.Vi jeste vase telo.Ono telo koje mozete da vidite i dodirnete predstavlja samo iluzornu masku.Ispod njega lezi nevidljivo unutrasnje telo,ulaz u Bice,u Duhovni zivot.Kroz unutrasnje telo vi ste nerazdvojivo povezani a ovim Jedinim zivotom koji nije pojavan-oslobodjeni ste rodjenja,oslobodjeni smrti,vecno prisutni.Kroz unutrasnje telo vi ste zauvek sjedinjeni sa Bogom...
    ..
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #17

    Odgovor: Snaga pisane reči...

    Juan Ramos Jimenes


    " Ja nisam ja,
    onaj sam koji nevidljiv
    pored mene hodi,
    kog nekad nazrem
    nekad zaboravim.
    Onaj koji ćuti kad zborim
    koji prašta kad mrzim
    koji ide kud ne idem
    koji će ostati uspravam
    kad umrem. "
    neunistiva zlojebaba!

  3. #18

    Odgovor: Snaga pisane reči...

    Po meni je pisana rec dobro onda kada mogu da dozivim njenu boju,njen miris,njen ukus,kad mogu da je ubacim u sebe,i da je cuvam duboko u srcu,ili glavi,zavisi...Najvaznije mi je kad citam nesto da mogu to da osetim,ako ne osetim znaci da nije dovoljno jaka pisana rec...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Snaga urokljivih ociju
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 14.10.2013, 21:08
  2. Snaga dinara?
    Autor maleni u forumu Ekonomija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.12.2009, 16:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •