Mamini sinovi - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Mamini sinovi

    pravo da vam rečem..ne znam što je gore 'tatina princeza na zrnu graška' ili 'mamin sin'
    Treba objasniti takvom čovjeku da ga jedino majka voli bezuslovno, a da pri tom ne izgleda kao da je ljubav neki pravni akt i ugovor o lišavanju slobode.
    Naravno da majke i trebaju bezuslovno da vole svoju đecu, ali i da ih vaspitaju i 'isprate' u novi život - porodicu kad za to dođe vrijeme, a ne da im povlađuju u svemu dok su đeca usađujući im dok rastu i stasavaju da je to potpuno normalno i prirodno, na sve načine trudeći se da bi ih vezale za sebe!
    mada, kad malo bolje razmislim da bi nastao mamin sin potrebno je da oboje budu privrženi ideji da to tako valja i trebuje! Hvala lepo

    P.S.Tatini sinovi su mnogo opasniji...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  2. #17

    Odgovor: Mamini sinovi

    ne smem nista da kazem na ovu temu kad sam i sama tatin sin , ovaj cerka

  3. #18

    Odgovor: Mamini sinovi

    Citat cinderella kaže: Pogledaj poruku
    ne smem nista da kazem na ovu temu kad sam i sama tatin sin , ovaj cerka
    Da ne znas sta je gore ...mamin sin ili tatina cerka ....mrtva trka....fujjj.......Nikad se nisam druzio sa maminim sinovima ...a ako mi zapadne tatina cerka ne znam kako cu to sebi oprostiti
    Niko ne moze da bude onoliko lud koliko ja mogu da budem pametan.

  4. #19

    11 Odgovor: Mamini sinovi

    Jedan moj bivsi decko je bio jako vezan za majku,jer su se njegovi razveli. Majka mu je bila poptuna rasustenica,ali cool zena. Vecito je bila s nama,jednom se nismo videli duze vreme,eto nje s njim,ne moze covek se ni ispricati kako treba. Nije da mi je ona smetala,sve se vise plasim da sam bila u vezi s njegovom kevom,neg sa njim,jer mi je bilo vise zao te zene nego njega kada sam ga ostavljala. Najgori momenat je kada me je posle toliko "ljubavi" nazvala pogrdnim imenima,jer sam ja ostavila i unistila njegovog sina do temelja . Nakon nedelju dana kao da se nista nije desilo i onda pita ,a de je moja Jeja(inace me je tako oslovljavala). Naravno u svom tom cvoru pobegla sam samo tako.

    Mamini sinovi su dve osobe,ne dobijes samo sina dobijes plus paket kevu. Ajd razumem to sto majka ume da pretera,al ne razumem tog sina kako ne vidi njeno preterivanje i kako on sam nesto ne promeni. Nazalost uvek subjekat teze primeti stvari,nego sam objekat.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  5. #20

    Odgovor: Mamini sinovi

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Jedan moj bivsi decko je bio jako vezan za majku,jer su se njegovi razveli. Majka mu je bila poptuna rasustenica,ali cool zena. Vecito je bila s nama,jednom se nismo videli duze vreme,eto nje s njim,ne moze covek se ni ispricati kako treba. Nije da mi je ona smetala,sve se vise plasim da sam bila u vezi s njegovom kevom,neg sa njim,jer mi je bilo vise zao te zene nego njega kada sam ga ostavljala. Najgori momenat je kada me je posle toliko "ljubavi" nazvala pogrdnim imenima,jer sam ja ostavila i unistila njegovog sina do temelja . Nakon nedelju dana kao da se nista nije desilo i onda pita ,a de je moja Jeja(inace me je tako oslovljavala). Naravno u svom tom cvoru pobegla sam samo tako.

    Mamini sinovi su dve osobe,ne dobijes samo sina dobijes plus paket kevu. Ajd razumem to sto majka ume da pretera,al ne razumem tog sina kako ne vidi njeno preterivanje i kako on sam nesto ne promeni. Nazalost uvek subjekat teze primeti stvari,nego sam objekat.
    Dobijas 2 u 1

    Sta kazes na to ,da mom prijatelju (30 godina ima) kaze mama ....Samo se ti ozeni ja cu te izdrzavam .
    Niko ne moze da bude onoliko lud koliko ja mogu da budem pametan.

  6. #21

    Odgovor: Mamini sinovi

    Heheeh srecan covek,al jadna ta zena s njime
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  7. #22

    Odgovor: Mamini sinovi

    pazi šta govoriš za budućnost, može se ostvariti i biće ti žao kada vidiš da ga žena baš smotala. Naravno da treba da se prilagođava ali postoje preterivanja i od strane žena. Nismo baš ni mi anđeli a ima i dobrih muževa koji u braku ne glume mamine sinove.
    Ima žena koje imaju jako težak karakter i ne odstupaju od toga jer toga nisu svesne ili baš tako hoće. Takođe nisu baš ni sve svekrve rogate ima i bezobraznih snaja, ne brini. Ja sam uvek bila na ženskoj strani ali sada kada mi se sin oženio, baš sam zatečena. Došla sam do zaključka da bi bilo dobro da nestanemo kada nam se sinovi ožene. I zato više ništa ne govorim u stilu ( šta će se desiti jednog dana) jer ako se opat obistini onda će mi biti žao. Nisam posesivna majka, to mi je i snaja priznala. Dopisujem se preko mobilnog telefona svaki drugi dan sa njim a posetim ih jednom u deset dana i to se najavim i dogovorim termin.Snaju retko zovem jer ona ne voli kad je neko zove. Čujemo se jednom za dva meseca ili se vidimo ako ih pozovemo na ručak. Čak i ako sam bolesna nikad neće nazvati da bi pitala kako sam. Pa što da ja nju zovem? Ali meni to nije normalno, smatram da smo sada porodica i treba da se čujemo na kratko bar jednom nedeljno sa njom.
    Nikada nisam bila na strani svojih sinova kada su se nešto brecali na svoje bivše devojke dok se nisu oženili. Sada vidim da sam pogrešila i u buduće svaki potez svojih sinova ću opravdavati.

  8. #23

    Odgovor: Mamini sinovi

    Skoro sam čitala tekst baš o ovoj temi.U tekstu se kaže da "mamini sinovi" potiču iz porodica gde se majka osećala u neostvareno u bilo kom pogledu,kao supruga načešće,pa je to kompenzovala preteranim vezivanje deteta za sebe.Dete u tom slučaju figuru majke doživljava kao predimenzioniranu jer je majka tako predstavlja sebe.Stvara se neraskidiva spona gde majka stalno ponavlja detetu da ona treba da mu bude najvažnija i da je ono njoj važno.

    To mogi mešaju ,kaže se dalje u tekstu ,sa pravom pažnjom i ljubavlju koju inače svaka majka (ili bi bar tako trebalo da bude) gaji prema svom detetu.Iz takvih normalnih odnosa ne stvaraju se "mamini sinovi" već mladi muškarci koji su u stanju da vole svoje žene na pravi način .

    S druge strane kad u odnosu izmedju majke i muškog deteta preovladjuje ograničenost u pokazivanju emocija u smislu tzv."očvršćavanja" dečak odrasta u grubog ,nefleksibilnog i najčešće nasilnog muškarca.

    Ja smatram,kao majka muškog deteta ,da treba naći sredinu u vaspitavanju.Što se tiče ljubavi i podrške ona je neograničena i bezuslovna uz punu slobodu mišljenja pride.

    Imala sam prilike takodje da budem svedok razdora kome je majka kumovala ali o tome već najbolje govori tekst kojim je početa ova tema.

  9. #24

    Odgovor: Mamini sinovi

    Svi sinovi su mamini sinovi na početku svog života.
    Problem nastaje kasnije kad odrastu a i dalje
    važi pravilo;"kako mama kaže".
    Razmaženi su i sebični jer im je od strane majke sve servirano na tacni pa samim tim
    su i nesamostalni i nesposobni i ovisni...o drugom.
    Prava ljubav majčinska mora da podrazumeva određeni stepen slobode jer svaki je čovek biće
    za sebe koje treba slobodno da istražuje,pravi sopstvene izbore i greške..
    Tako svoje dečake vaspitavam..
    Uostalom zna se kad mamu treba da odmeni druga žena..
    A svaka gospođa mama kada dođe to vreme, treba da se druži sa svojim partnerom,prijateljom ili prijateljicama...
    Tako bi trebalo ali nažalost ne mislimo svi isto..
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Kćerke i sinovi
    Autor irnik u forumu Porodica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 02.08.2016, 15:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •