Trebalo bi mi malo vremena, prostora...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    14 Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:
    ''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,
    i mesto gde ću ponovo pronaći sebe..''

    Zahtev, molba, želja...

    Kako ste reagovali?
    Kako ste se osećali?
    Šta ste mu rekli?
    Da li je posle pronalaženja sebe, opet bio pored vas?
    Da li se nešto prmenilo, ili neko promenio?
    Da li uopšte ''vredi čekati''?





    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Nije mi se desilo da je to otvoreno rečeno. Ali, da, jeste da je zatraženo, ne jednom. Prećutno, više nekim udaljavanjem.
    Prihvatila sam. I čekala. I nisam govorila ništa jer sam i sama bila u situacijama kada mi je bilo potrebno neko vreme za sebe. Uostalom, kada već dođe do toga da jednoj strani treba "prostora", obično isto treba i drugoj. Pitanje je ko će samo to prvi na neki način zatražiti.
    Ali, uglavnom nisam čekala suviše dugo. Obično se vraćalo sve onom starom, s tim da mislim da na neka pitanja nikad nisu time dobijeni odgovori. Odgovori su došli vremenom i oni su nas menjali, a ne "vreme" i "prostor".
    Jednom, samo jednom sam prekinula to prećutno prihvatanje "vremena i prostora samo za sebe". Trajalo je dugo, po mojoj proceni dugo, za moje poimanje tolerantnog perioda dugo. I samo sam tražila da znam na čemu sam, odbila sam produžetak "stand by" igre i dala na znanje da svako produženje takve igre bi i mene stavilo u poziciju igračke.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Pa tu onda i nema bog zna šta da se kaže... Sve ti je jasno... Možeš samo da pokušaš da odglumiš da ti je svejedno jer ubeđivanje neće pomoći... Suze još manje... Pokupiš svoje krpice i odeš da odboluješ... A kad prođe... Može da se pronalazi dokle hoće, nek mu je sa srećom
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  4. #4

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    bila sam skoro u situaciji kad sam sama to morala da zatrazim.. ne precutno, ne pogledima, ne gestovima.. recima "Treba mi vremena".. i zaista mi je trebalo.. znao je, pustio me je da iskuliram, da sredim bubice i kockice.. i tacno je onako kako treba da bude..
    pitanje je samo sad radi mene.. da li bih ja dala dovoljno prostora onome koga volim da mi tako nesto trazi? Koliko god polazila od sebe i koliko god stavljala sebe u takvu situaciju (u kojoj sam vec bila i tacno znam gde bi se veza zavrsila da to vreme nisam dobila), jednostavno mislim da ne bih imala razumevanja za njega i to njegovo trazeno vreme.. suvise sam paranoicna.. odmah bih mislila da je to kraj i tako bih se i postavila..
    treba da odrastem i strpam jos godina u dupe..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Sad bih se prisetila jedne situacije kada sam ja bila ta koja je tražila malo vremena da se "pokupi sama sa sobom".
    I dato mi je to vreme. Samo... ipak je bio stalno tu, davao mi signale da čeka, da se nada, da je tu ako ga zatrebam kao oslonac, ili tek da se istresem, ili tek da ćutimo...
    Značilo je. I cenila sam to.
    Možda je manje značilo njemu jer smo se gubili, i to je znao.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Био у ситуацији... пре једно 5-6 година... још увек чекам резултате...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Meni je to ok,kada gledam iz svoje perspektive.I nije mi na prvu,fatalno...imam razumevanja za to...jer uvek polazim od sebe.

    E sad...zavisi,u kakvom je stanju veza,u tom momentu?

    Možda joj/ mu,treba vremena...jer nema ''vazduha'',pa dešava se...ili neke probleme,ne deli sa nikim..i to mi je razumljivo..ne znači odmah,da je kraj.

  8. #8

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Kada god sam u svom životu od svoje partnerke čuo ovu frazu, istoga časa sam kupio prnje i odlazio iz njenog života. Ne znam da li je to dobro ili ne, ali ja se ne kajem. Lično mislim da bih bio baš magarc da i sam ne uočim da joj potrebno "prostora i vremena" i da ne predložim neko rešenje dosta ranije nego da me iznenadi već pomenuta rečenica, koja po meni ne znači ama baš ništa i predstavlja, ili manevar partnerke, ili, što je verovatnije, pomanjkanje hrabrosti da mi kaže da sam svoju misiju u njenom životu priveo kraju.

    Šta god da je u pitanju, takava situacija bi bila pogubna za moju sujetu i ja bih svakao bez i jedne reči otišao...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #9

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    pomenuta rečenica, koja po meni ne znači ama baš ništa i predstavlja, ili manevar partnerke, ili, što je verovatnije, pomanjkanje hrabrosti da mi kaže da sam svoju misiju u njenom životu priveo kraju.

    Šta god da je u pitanju, takava situacija bi bila pogubna za moju sujetu i ja bih svakao bez i jedne reči otišao...

    Nisam imala prilike da mi partner predlozi ''pauzu'', ali sam svakako umela da prepoznam signale kad treba da se povučem ...Nikad nisam ni davala prilike za neka dodatna objasnjenja...Sve se to nekako zna...Mada vrlo verovatno je to sujeta

  10. #10

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku

    Nisam imala prilike da mi partner predlozi ''pauzu'', ali sam svakako umela da prepoznam signale kad treba da se povučem ...Nikad nisam ni davala prilike za neka dodatna objasnjenja...Sve se to nekako zna...Mada vrlo verovatno je to sujeta
    Sujeta,nego šta...jer mi smo sami sebi na prvom mestu...

    Eto sa mnom to nije slučaj,kada nekog volim,dajem se bez granica,i isto tako imam razumevanja za voljeno biće...do neba,do najdalje zvezde..i kakva bi ja bila kada ne bi imala sluha za njega (naravno tu se ne misli na preljubu) ?U mojoj prirodi je da ugađam voljenoj osobi,pa i da se povučem ako treba na neko vreme.

    Što se tiče prekida eventualno,to bi otvoreno dala do znanja ,u slučaju da to poželim..presečem i gotovo.


    Imam neke svoje dane kada mi se ćuti jednostavno,i tada nemoj da me diraš...na to sam mislila u prvom postu,i u tome ne vidim ništa loše..jer ja ne ćutim radi loše veze,da je tako,to bi mu jasno rekla .

    A ta naša sujeta,nam odmah šalje signal...da palimo prvi,tako će nam biti lakše ..ma ne...ja nisam iz te priče..i ne mislim da je strašno čekati nekoga,koga voliš...pa taman i da jednom usledi kraj..pa šta?

  11. #11

    01 Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Svakome treba ponekad malo vremena za kracu pauzu od svega,pa i od toga
    tj. veze.Ako je razlog za to da neko rascisti neke stvari sam sa sobom,dan-dva,onda je to potpuno ljudski i opravdano.Ali,ako ta pauza podrazumeva prekid svakog kontakta na odredjeno vreme,onda se ta pauza zove KRAJ.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  12. #12

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Nisam imao ovakvu situaciju, tako da ću sada izneti samo pretpostavku o tome kako bih odreagovao.
    S obzirom da volim slobodne veze, bez gušenja, preteranog patetisanja ili "nikolica sa prikolicom"/"gde ja okom, tu ti skokom" varijante - sa skoro stoprocentnom sigurnošću mogu da kažem da bi se samo pokupio i otišao bez reči. Ne bih uopšte zalazio u to "zašto to sad", "kako to"....
    Jednostavno, otišao bih. Tako bi oboje dobili ili izgubili (ne valja kada jedno dobije, a drugo izgubi) ....

  13. #13

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    I meni se to desilo.
    Zabavljali smo se 4 godine i ona je pozelela malo prostora.
    Dao sam joj.
    Nikad vise nismo bili zajedno,sreli smo se par puta,ali nikad nisam pozeleo da opet budemo zajedno.

  14. #14

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:
    ''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,

    i mesto gde ću ponovo pronaći sebe..''
    Veza funkcioniše samo onda kad od starta u njoj imaš vremena, prostora i sebe. Mislim, funkcioniše i drugačije kod ljudi, šta znam, samo onda to meni nije veza već je bezveze. Čim prostora treba to znači da je tu neko opasno sagoreo, a to ne valja.

    Kad sebe pronađem pored tebe, onda i ne treba više da se tražim, ne?

    A te rečenice su mi uvek zvučale kao "Znaš... dobio sam neko nasledstvo" i mislim da su paravan za "Dosadno mi je, a ne znam kako da ti kažem i ne volim te, smaraš, ugušili smo se, a još sam se i kresnula sa nekim sa strane pa bih da te se rešim i da uskačem tamo da vidim šta će od toga da bidne, jer mi je trenutno do jaja i svo to vreme bih potrošila na njega ".



    Tako nekako. I varijacije na temu.


    Da li uopšte ''vredi čekati''?

    Ne.

    Živeti. Nema se vremena da visimo na čivilucima.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Trebalo bi mi malo vremena, prostora...

    Tražiti malo vremena i prostora, je tražiti izgovor za kraj!
    neunistiva zlojebaba!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta nikad nije trebalo da bude otkriveno?
    Autor Necromancer u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.09.2015, 13:03
  2. Ita Rina, prva glumica sa naših prostora
    Autor tetkaD u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.06.2010, 23:33
  3. Nar - voćka za sva vremena
    Autor irnik u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 23:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •