Moj prvi javni nastup
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Moj prvi javni nastup

    Secate li se svojih prvih javnih nastupa, u vrticu, skoli...?

    Jedno od mojih najjacih secanja... Priredba... Mi poredjani u polukrug, a vaspitacica sedi odmah pored mene, peva sa nama i svira harmoniku. U jednom momentu okrene se prema meni, i tako jako zine da sam ja prvi put u zivotu videla celu unutrasnjost grla... i krajnike, i onu resicu kako mrda... To je mene fasciniralo i ja sam, ne skrivajuci zanimanje stala ispred nje i pokusavala da joj sto bolje zavirim u usta, na sta me je ona razrogaceno gledala i signalizirala mi besno da joj se smaknem. Ali ruke su joj bile vezane i nista mi nije mogla sve do kraja pesme...

    Jednom sam se na kraju recitovanja poklonila tako sto sam se zavrtela u krug da svi vide kako mi se suknja vrti, a onda unvatila suknju za kraj digla je do glave, a posle se poklonila... Mama mi je zapretila da ce mi drugi put obuci pantalone, ako to ponovim...
    Vrag odneo šnalu...

  2. #2

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    u zabavistu ne toliko, tamo sam vise volela da se zavucem i da crtam pa mi stoga ni vaspitacice nisu davale neki veliki posao na priredbama, obicno je to bila jedna do dve recenice..
    ali vec u osnovnoj sam pocela pokazujem interesovanje za srpski recitovanje.. volela me je nastavnica iz srpskog jezika i davala mi da idem an recitale.. secam, kad sam prvi put isla na recital i kad sam ja bila na redu, tako sam zbrzala "Plavi cuperak" da cak ni samu sebe nisam razumela od treme ali sledecih godina mi je islo isto mi je i gluma isla od ruke.. isto nam je nastavnica srpskog ponekad u parovima davala po jedan odeljak komada da naucimo za ocenu.. neverovatno koliko sam to volela.. i posle izvodjenja, samo sam ja dobijala aplauz od nastavnice
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    14 Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Prisetila sam se jednog od prvih nastupa... Zato se i smejem.
    U vrtiću naravno, gde se obavezno recitovalo za Dan žena i Novu godinu.
    Mama je obožavala da štrika,
    tako da sam uvek imala adekvatnu unoformu za nastup.

    U jednom od prvih recitala imala sam prelepu nisku bisera,
    za mene ogromnu - naravno, tako da je dosezala do stomaka.
    Mada je to manje bitno.
    Na glavu nam je vaspitačica stavila mašnu ,
    poput ovih koje se prodaju u cvećarama ,
    tako da sam više ličila na uskršnje drvo.
    Mada, valjda fazon i jeste u tome, igrala sam ulogu Sojke Kaćiperke



    Od Deda Mraza sam bežala, bio mi je strašan,
    mada bih lepo odrecitovala svoje i zgrabila poklon ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Pjevala sam : "Subi, dubi, dubi mene bole zubi. Ne pomaze nista kaladont u tubi. A najveci problem zapravo mi stvara to sto moram sutra hitno kod zubara..." na doceku Nove 1984. u hotelu mog grada, uz bend naravno i dobila nagradu. Ako se dobro sjecam radilo se o sportskoj torbi PUMA
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  5. #5

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Moj prvi javni nastup je bio u prvom razredu osnovne, na priredbi povodom dobijanja crvene marame i plave kape, ono kada smo postali pioniri pok. druga Tita.
    Elem, nešto smo svi skakutali u krug i u tom skakutanju meni je spala kapica sa glave, ja nastavila da skakućem i izgazila kapicu da joj je otpala petokraka, što je veoma razljutilo moju učiteljicu, koja je čak i mojoj majci skrenula pažnju na moje neprimereno ponašanje.
    Kasnije je već bilo nekih drugih, uspešnijih nastupa, ali ovaj prvi ne pada u zaborav.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  6. #6

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Od uvek sam volela da budem u centru paznje.Svasta sam radila samo da bi ljudi gledali:glumila sam,imitirala,pevala,...jos kao jako mala.U vrticu su bili prvi javni nastupi...recitovanje pesmica na priredbama (''Jednoga dana u Novom Sadu,
    rodila majka cerku Radu,....)
    U skoli sam uglavnom bila solista u horu,veciti kandidat za recitatorska takmicenja,neizbezna na svim mogucim priredbama.
    Uciteljica je imala obicaj da kaze mojoj mami:''Jednoga dana,...upalim ja TV i vidim moju Sasku kako peva i igra.''-ovakva je bila mamina reakcija.

    Ne mora uciteljica da pali TV...samo neka svrati u moj vrtic.
    Poruku je izmenio jovuk, 10.09.2008 u 16:06
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  7. #7

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    pa sad zavisi u kojoj kategoriji za (Oskar)

    -recitatorska, mladalacka - nastup u prvom razrednu osnovne skole... uciteljica je mene izabrala za tu strofu jer se zovem Dushica... pesma je bila od Ljubivoja Rshumovica... moje strofe se i danas secam

    Kad nisam u svojoj školi
    Mene moja duša boli
    (uchiteljica je rekla da kad izgovorim dusha, da se uhvatim za srce )
    Nema one družine
    Da delimo užine

    -glumachka, mladalachka - predstava za novu godinu, prvi razred osnovne... glumila sam mamu... imala sam 2 recenice na sceni i na kraju ja kazem jos 2... izvolite poklone deco i Srecna nova godina

    -pevachka, grupna - sa horom u gimnaziji sam se srela sa ovim oblikom nastupa (u osnovnoj skoli je to bilo pred manje ljudi)... u prvom razredu, nastup za otvaranje shahovskih igara pred mnogooo ljudi, dosta reflektora i kamera upereno u nas pevache, dugachke svechane haljine boje kajsije,(reflektori + kamere + dugachke haljine = znojenje, a pred kamerama moras da budes miran...pa smo na smenu brisali znoj sa lica ) bio je prisutan i chuveni Kasparov... (kasnije sam se navikla na svetla i duge haljine pod kojim se kuvas pri nastupima )

    -pevachka, samostalna - na svirci u shkoli, pevala sam Prvu ljubav od Balashevica, onda sa drugom Dobro jutro od Riblje Corbe i Balkan od Azre...
    (a na sledecoj svirci Mladicu moj od Zane i KolachicHi od Marine Perazic )

    -esejistichka (samostalna naravno) - za sv. Savu u skoli sam chitala svoj esej

    raspisah se malo vishe... (izvinjavam se za koriscenje sh u nekim delovima teksta a opet u nekim delovima za njegovo ne korisHcenje )
    Citius, Altius, Fortius.

  8. #8

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Pa sad ne mogu tacno da se setim koji je bio prvi, al bilo je komicnih situacija. Prvi razred osnovne skole, trenirao sam fudbal i pravio se vazan ispred jedne Jovane, utakmica, i pred kraj utakmice sudija provali da je u mom timu nas 15 A ucitelj koji je fudbalski trener pozove me i izdere mi se jer sam se popeo na precku od gola i moj komentar je bio "pa dole je blato " .
    Na priredbama sam obicno dobijao diplome za takmicenja iz "šta znas o saobracaju" , a imao sam jednom i tačku sa drugarima i jednom devojkom, igrali smo zagrljeni kao u crnogorskim igrama i pevali "Što se mala uobrazi" pesma Zorice Brunclik i Luisa .
    A trecem osnovne sam sa ekipom sa folkolora na maskenbalu glumio popa i to je bilo cepanje i pravi javni nastup jer su svi zivi iz mesta bili, a buraz je bio mladozenja, i tad sam sanjao da jednog dana budem pop
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  9. #9

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Kad sam is'o u vrtic snimali su nas za uvodnu spicu emisije za decu, grom me sprzio ne mogu da se setim kako se zove/zvala
    Ko se seca orla, kamile i "O zasto nemas 4 noge" i seika koji stalno kuka: 'ocu kuci 'ocu kuci" znace o cemu pricam
    Nisam radila nista posebno, busila sam deci balone sta drugo, al' sam bila sva bitna sto cu izadjem u televizor
    I tako dalje i tako blize
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  10. #10

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    ...ne mogu tachno da se setim prvog nastupa...ali mi je najdrazi,cini mi se u 3 ili 4 razredu osnovne skole,kada sam u pozzoristu glumio u jednoj predstavi...i to nevaljalog decaka koji porusi Sneska Belica deci koja su ga pravila...
    ...imao sam stap i sa njime izletao na pozornicu...text ide cini mi se ovako...

    "Vas su Snesko Beli digli iz inata
    i za to cu svoj deci pokazati vrata
    i batinom ovom casticu im kosti
    a tebe cu licno u stomak ubosti!
    Prvo cu ti glavu odseci od trupa
    pa trbuh izbusiti na stotinu rupa!
    Da pokazem svima pravi gazda ko je
    unisticu,polomicu sve sto nije moje!"

    ...jbt...kako sam mlatarao onim stapom...
    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #11

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Katastrofa, šta drugo ... Hor moje osnovne škole (a i ja u horu) je nekim povodom nastupao u Novosadskom pozorištu (jvidki sznhz)... Uparadili nas, postavili na neke sklepane drvene stepenice, mi klinci, uzbuđeni, svi će da nas gledaju i nastavnici i roditelji... Spuštena zavesa... Čuje se žamor publike... Tu i tamo neko s one strane mune zavesu, zatalasa je... Dlanovi se znoje u iščekivanju... Nameštam kosu, pa zatežem debilsku plisiranu suknju... Razmišljam da li su mama i tata tu... Ćućorim sa drugaricom pored, a onda dobijamo znak da se smirimo i zavesa se podiže... Prvo što sam ugledala su mi bili roditelji...
    Ni danas ne mogu da objasnim sebi šta mi je tog trenutka bilo smešno, znam samo da nisam mogla da se zaustavim... Najpre sam grizla obraze iznutra, pa prešla na usne, a onda više ništa nije pomagalo... U panici sam čučnula i sakrila se iza reda klinaca ispred mene... Mislila sam da se vratim kada me prođe ludilo, ali ... Pojavila se i ona drugarica što je stajala pored mene i sad smo se smejale u duetu... Do kraja nastupa...
    Da ne pričam koju sam priču slušala u školi i kod kuće sledećih dana...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #12

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Sećam se ko da je juče bilo.Imamo mi neku plesnu tačku da izvedemo za dolazak prvaka a ja tad odlazio u 5.Svi rade jednu koreografiju a ja radim nešto sasvim deveto gledam šta oni rade ali to neuspeva.Učitelj me je na kraju pitao Dal sam tebi dao drugu koreografiju da vezbaš.Prvi i poslednji moj javni nastup nikad više se nisam prijavljivao a u srednjoj do sada nisam imao nastup valjda me neće naterati na kraju godine.

  13. #13

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Obožavala sam glumu, a publika je bila moj komšiluk... I onda bi se svi okupili da posmatraju ono što improvizujem...
    Bila sam detence koje voli šalu, tako da sam im pružala smeha...

  14. #14

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    U prvom osnovne, na kraju školske godine, priredba za buduće prvake.
    Recitovala sam pesmicu o vrapcu, ali sam na kraju rekla: Mi smo drugaci, vi ste prvaci
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  15. #15

    Odgovor: Moj prvi javni nastup

    Bila sam narator
    Pamtim ceo tekst:
    "U planini, na visini kraj ispasha i salasha, ziveli su sasvim tiho Lutak Rasa i Mis Jasa. Toliko su dobri bili da su ljudi govorili, od salasa pa do Srema marljivijeg lutka nema, niti ima boljeg Misa od salasa pa do Nisa. No uprkos takvoj hvali, drugovi se posvadjali pa su zato u grad sisli, stanovnike sve obisli, zamolili dobre ljude da im sude. Za suDca se javi deda.
    Onda tece predstava u kojoj se govori o tome kako je neko nekom maznuo sir i ja na kraju zakljucujem:
    Nesu krivi! Niti Rasa niti Jasa vec cobani mudre glave sto sir dobro prave.

    Secam se da mi je bilo krivo sto nisam neko od uloga jer samo ja nisam imala kostim

    Imala sam super uciteljicu, stalno smo imali predstave i obozavali smo to da radimo, a tekstovi su u glavi i posle skoro 30 godina.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Priredbe, javni nastupi i takmičenja
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 22.03.2013, 22:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •