Malo komplikovana situacija
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    10 Malo komplikovana situacija

    E ovako. Da pocnem ispocetka. Imam utisak da ovde ima zilion problemcica i prepreka i preprekica, razlicitih fela, ali kontam da sam potrefila mesto za temu.

    Zivim u jednom vojvodjanskom mestu, a decko u drugom. Oboje smo studenti, ja apsolvent, on ima jos pola semestra da odslusa. eza nam funkcionise tako sto budemo kod mene ili kod njega, kad nema predavanja od cetvrtka do nedelje, kad su ispitni rokovi-stalno smo zajedno.

    No, radi se o tome da je i meni i njemu preko glave cimanja ovamo-onamo i zelimo da dodjemo u NS. Da ne spominjem da mi je tamo faks, treba da odsluzam neka predavanja, i dalje imam nekih cimanja oko toga iako sam apsolvent. Tu su mi i zubar, ma sve....

    No, sta dva studenta da skrpe da placaju zivot u NS? Garsonjera plus rezije plus svakodnevni troskovi.... Ustedjevina nek nam traje dva meseca. Realno gledano mogu da zavrsim faks za godinu dana...

    Moji hoce da mi pomognu (mada bi najsrecniji bili da ja ceo ivot budem s njima). Oni planiraju da kupe stan u izgradnji u NS ali tek iza Nove godine! Lepo im kazem, kupite gotov, ili da bude useljiv u martu, da ne placate i ratu za kredit i meni kiriju kad ne budem imala para. Kada pomenem da hocu da radim-e frka-ne ne, tvoje je da gledas faks, mi smo tu da placamo! Aha.

    Sledece- roditeljima mog decka ta ideja nije saopstena. On nece da im kaze, da ga sada ne kljucaju, vec ce im reci u februaru. Na njihovu pomoc kaze ne moze da racuna, jedino da se zaposli. A kad je spomenuo mogucnost zaposljavanja svojoj mami, umalo ga nije sljapila. Bas kao i mojoj da spomenes, isto. Ili da ce ona morati sve da placa. Jednom recju, ima gorih stvari, ali ova moja mi je njesra.

    I kad lepo kazem zelim o tome sad da razgovaramo- ne, ima vremena. Kad? 28/29. februara?

    Jos nasli da mi prebacuju sto nisam pre isla u NS, kao nisi htela zbog bivseg decka a ono nije ni bilo potrebe-studiram pravo, sad mi trebaju ta predavanja ionsultacije. A osecam se kao zidovima da pricam.

    I sta sad da vas pitam?



    Nista....recimo, sta biste vi da ste na mom mestu? Nemojte samo nesto tipa da se prijavim za Zvezde granda!

  2. #2

    Odgovor: Malo komplikovana situacija

    Džido kod mene u Ameriku
    Šalu na stranu. Imam samo jedan komentar. Prilikom kupovine stana u izgradnji moraš da budeš extra oprezna jer desi se da zgrada bude tek početa ili nezavršena, a firma koja je gradi propadne, nestane ili se jednostavno ugasi. Ogroman broj ljudi je izvisio na taj način. Najbolje bi bilo da ti džido, džido...
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  3. #3

    Odgovor: Malo komplikovana situacija

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Džido kod mene u Ameriku
    Šalu na stranu. Imam samo jedan komentar. Prilikom kupovine stana u izgradnji moraš da budeš extra oprezna jer desi se da zgrada bude tek početa ili nezavršena, a firma koja je gradi propadne, nestane ili se jednostavno ugasi. Ogroman broj ljudi je izvisio na taj način. Najbolje bi bilo da ti džido, džido...
    Ma znam to, zato ja lepo kazem da uzmu stariji stan, a ne ova nova sra*a, em fiktivne agencije, em losa gradnja....
    Vise mi se svidja audicija za Zvezde granda, nego da dodzem.

  4. #4

    Odgovor: Malo komplikovana situacija

    Citat od cokolade dev kaže: Pogledaj poruku
    Nemojte samo nesto tipa da se prijavim za Zvezde granda!
    Šta bi ti falilo da se prijaviš i za taj kulturno istorijski događaj?

    Možda i nađeš "novog" dečka koji će ti kupiti stan u centru sa sve garažom i kolima u njoj.

    Jako komplikovana situacija. Pravo - baš se i nisi usrećila, sve dok ne nađeš neku vezu i ne ubaciš se u neku dobru firmu ili sud. A onda te čeka posao od jutra da mraka, tako da ti stan praktično i neće trebati.

    Samo polako. Malo ko je krenuo sa kraja.
    Treba stisnuti petlju i krenuti iz početka. Odvojiti se od roditelja i sigurnosti doma nije lako. Ali se mora kad tad. Fakultet, vežbe i predavanja uz posao, vucaranje po podstanarskim stanovima i stančićima, par godina dok ne stanete na svoje noge, vam ne gine. Ali to treba uraditi. Ako to ne uradite na vreme i zakasnite makar malo, nikada nećete ni uraditi. Zato...

    Ja sam od svojih roditelja otišao sa 15 godina i tek sam sada došao u situaciju da ja njima mogu da pomognem, a sad mi je 35.

    Živimo u jako nezgodnim vremenima.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  5. #5

    Odgovor: Malo komplikovana situacija

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Šta bi ti falilo da se prijaviš i za taj kulturno istorijski događaj?

    Možda i nađeš "novog" dečka koji će ti kupiti stan u centru sa sve garažom i kolima u njoj.

    Jako komplikovana situacija. Pravo - baš se i nisi usrećila, sve dok ne nađeš neku vezu i ne ubaciš se u neku dobru firmu ili sud. A onda te čeka posao od jutra da mraka, tako da ti stan praktično i neće trebati.

    Samo polako. Malo ko je krenuo sa kraja.
    Treba stisnuti petlju i krenuti iz početka. Odvojiti se od roditelja i sigurnosti doma nije lako. Ali se mora kad tad. Fakultet, vežbe i predavanja uz posao, vucaranje po podstanarskim stanovima i stančićima, par godina dok ne stanete na svoje noge, vam ne gine. Ali to treba uraditi. Ako to ne uradite na vreme i zakasnite makar malo, nikada nećete ni uraditi. Zato...

    Ja sam od svojih roditelja otišao sa 15 godina i tek sam sada došao u situaciju da ja njima mogu da pomognem, a sad mi je 35.

    Živimo u jako nezgodnim vremenima.
    Evo jedan normalan savet.

    Samo da ga zavrsim, veze nisu problem, veza ima.

    No do tada..... to je problemchic.... Cak i da ne nadjem u struci posao, samo da imam tu diplomu...

    Ne da zivimo u odvratnim vremenima, vec je to katastrofa. Ali u pravu si, treba se odvajati, sto pre. Istrpeti nekako, pa biti svoj covek.
    I to cu i da uradim. Jednostavno, ja znam sta zelim i znam sta mogu. Kad se to dvoje razdvoje, onda crpim svu mogucu snagu da priblizim zelje mogucnostima. Glupost mi je da ja moje roditelje savetujem kako i sta, a izgleda da je dotle doslo. U deckov odnos s roditeljima njegovim necu da se mesam, to je njegovo, on ih najbolje poznaje. Ne bih samo volela da me gledaju danas-sutra popreko, u fazonu- ti si ta zbog koje se on preselio umesto da uziva u svom stanu na nasoj grbaci.

    A najjaca stvar mi bude kad neko kaze- gde zuris s faksom, boli te uvo, sad su ti najlepsi dani! Mislim, jesu s jedne strane, ali kad treba mamu i tatu da pitam da mi daju pare da kupim novine, e onda..... Primala sam ja stipendije, sad toga nema. Jednostavno, necu da zavisim od nekoga. A moja mama meni danas preko telefona- hoces, ti ces uvek zavisiti od nas! Ok, mama, ali ne i materijalno, zaista ne bih da zavisim, pogotovo da za neke stvari izvisim pod nekim ucenama.

    Primera radi, trazim sociva u boji (dunulo mi), nece da mi kupi! Ima pare, ali nece da mi kupi! Njoj je to glupo! A da sam trazila da kupim vunene gace od 2 000 dinara (toliko i sociva kostaju) ali da se njoj svidja, e tad bi mi vec dala da ih kupim.

    I svaki dan trubljenje- sto si zamenila noc za dan? Alo! Imam ispit, mani me, ne mogu drugacije. e, da, ofarbala sam se u plavo-svaki je*eni dan mi je kljucala kako sam uzas, kako sam zuta kao pile, zadnji put je to rekla i pred frizerom..... Trudim se da odrzavam fin odnos koji sam imala sa njom kao mala, ali razlikujemo se kao nebo i zemlja.


    Odoh ja izgleda na drugi problem.

    Da preimenujem temu u Pomozite meni sa mojim problemima? Dobro, lepo sam rekla u uvodnom postu, ima ovde vise problema.

  6. #6

    Odgovor: Malo komplikovana situacija

    ...veoma je lako...kazes im ono sto matori zele da cuju...a radis po svome...znaci deco...preselite se,zivite zajedno,zaposlite se...i prcajte se k'o mrsave svinje...nema nista lepse...
    Poruku je izmenio Najgora, 04.09.2008 u 00:07 Razlog: ne treba ti citat brate...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #7

    Odgovor: Malo komplikovana situacija

    Khm, od ljubavi se ne zivi.... Nesto ce morati da trpi. Ili faks ili lova tj. moji roditelji.
    Zajedno sa znanjem raste i sumnja.

  8. #8

    Odgovor: Malo komplikovana situacija

    ...uvek nesto ili neko trpi u zivotu...polako...mlada si,saznaces...
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #9

    Odgovor: Malo komplikovana situacija

    Roditelji ti kupuju stan!

    Sta je tui problem?

    Stan u izgradnji je jeftiniji, zar ne?

    Tvoje jeste da ucis i da ne radis. Februar je blizu... Dotle mozes se nekako istrpeti pa makar i da ne zivis dotle zajedno sa deckom.

    Jedno uvek znaj, tvoji ti uvek zele najbolje, i iskusniji su!
    Kad god mozes, ti ih poslusaj!


    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: Malo komplikovana situacija

    Ma oni tek krecu u potragu za stanom u izgradnji iza NG. I to ce da se otegne do...... A znas kako to otezu vec unazad godinama.

    Dobro, jeftiniji su, ali ima rizike- losa gradnja, izolacija, instalacije, fiktivne agencije.

    Dotle bih ja cekala- do februara, ali fora je da bi to po njihovom bio februar 2010.

    Bem ti onda i vezu i sve. Cimanje vamo tamo. A treba mi i zbog faksa.

    Mislim, bolje placati ratu za kredit nego kiriju, ne?
    A zamisli situaciju da placaju i kamatu za kredit npr. i meni kiriju?
    A ja faks u najboljem slucaju zavrsavam tek u junu.
    Zajedno sa znanjem raste i sumnja.

Slične teme

  1. Veliko i malo
    Autor miloradv u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 05.09.2015, 23:31
  2. Malo zabave za neurotične
    Autor Lady S u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.10.2006, 23:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •