Niče o muškarcima i njihovim igračkama
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Upravo sam pročitala jedan aforizam F.Ničea koji glasi:''Pravi muškarac želi dve stvari:opasnost i razonodu.Zato on želi ženu,najopasniju igračku.''
    Koliko su muškarci podeljeni na one koji vremenom prihvate ovu istinu i unaprede svoj odnos prema dojučerašnjim igračkama iz odnosa koji se bazira nad podčinjavanjem igračke(žene)kako bi se njome vladalo,u odnos koji se zasniva na ljubavi kada nam je neko potreban jer ga volimo,a ne volimo ga jer nam treba?Kada opasnost i razonoda zaista prerastaju u ljubav?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Дал је Ниче рекао: Човек је створен за рат, жена за одмор ратника, све остало је лудост?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Upravo sam pročitala jedan aforizam F.Ničea koji glasi:''Pravi muškarac želi dve stvari:opasnost i razonodu.Zato on želi ženu,najopasniju igračku.''
    Koliko su muškarci podeljeni na one koji vremenom prihvate ovu istinu i unaprede svoj odnos prema dojučerašnjim igračkama iz odnosa koji se bazira nad podčinjavanjem igračke(žene)kako bi se njome vladalo,u odnos koji se zasniva na ljubavi kada nam je neko potreban jer ga volimo,a ne volimo ga jer nam treba?Kada opasnost i razonoda zaista prerastaju u ljubav?
    Kada je "igracka" bas dobra, osladi mu se igranje, pa postane zavisnik

    No, prvo bih se ja posvadjala s Niceom zbog termina igracka , pa tek onda usla u raspravu. Opasnost i razonoda... Pa on kao da govori o svalerkama, bre... Ok, svakako da je muskima zensko drustvo inspirativno, primamljivo, pa i opasno jer itekako mogu zbog zene rizikovati i pamet, i srce, ugled, imanje, drzavu... Vec sta ko ima da rizikuje...
    Ali stvarno ne znam da li se taj proces moze nekako generalizovati pa reci kada to (interesno) zanimanje za zenu prerasta u emocije. Mozda muskarci znaju odgovor...
    Vrag odneo šnalu...

  4. #4

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Upravo sam pročitala jedan aforizam F.Ničea koji glasi:''Pravi muškarac želi dve stvari:opasnost i razonodu.Zato on želi ženu,najopasniju igračku.''
    jBG
    da je zziv
    ja bi ga sad pito
    da li je to bash tako reko?
    Nije li vremenom doshlo do neke sitne al bitne korekcije prvobitnog originalnog mu teksta?
    Nije li neko zzensko cheljade tu mozzda malo neshto doprzzilo /oce to one feministkinje oce/?

    Ako je vec rekao:
    ''Pravi muškarac želi dve stvari:opasnost i razonodu" shto je vishe nego tachno
    onda mi je nekako logichnije da sledi:
    "Zato on želi ženu, najopasniju razonodu.''

    Alo bre
    Igrachka ume i da obelezzi neki /duzzi ili kraci/ period, ume da znachi, da se chuva, da se pamti
    a razonoda.... po potrebi /kad ti je bash dosadno/ ... udjesh izadjesh i gotovo !

    Time bi bilo objashnjeno sve /ili skoro sve/ . Treba li josh da objash



    Koooh
    nemoj molim teeee
    ne troshi uludo te paradajzeeeee
    nisam sarkastichaaaan
    ni cinichaaaan
    ni ironichaaaan
    ni egzibicionichaaaaan
    samo sam se /opet/ malo shalio sa tobooooooom ...




    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #5

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Kao prvo,hvala što ste odgovorili na ovu temu.Ova tema je otkrila kako i žene i muškarci vole ''igru'':ChichaGlisha voli igru zvanu humor,Izabellita ima oštro oko za odnose među polovima,eto i yossarian je dodao nešto na ovu temu,pomalo ratnički...hmm....baš u njegovom stilu.
    Mislim kako Niče nije hteo da ''uvredi'' ženski pol nazivajući ga ''igračkom''.Mislim da se tu više radi o pronalaženju pravog izraza za žene kakvim ih muškarci(prema Ničeu) posmatraju.Lično,ponekad imam osećaj kako muškarci razdvajaju svoj život na dva nivo:prvi nivo je njihovo delovanje,kretanje;znači posao,novac,fizička aktivnost.Drugi nivo su žene koje se,prema muškarcima,pridobijaju sredstvima osvojenim na onom prvom nivou:novcem,pripadništvom određenoj društvenoj lestvici i naravno fizičkom spremnošću-lepotom tela,muževnošću koja iz takve lepote proističe(a može ta lepota biti grubost kao vrhovni dokaz ''muževnosti'').
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  6. #6

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    prezziveh.

    Opasno igranje "igrachkom " pod imenom Koh !




    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    ChichaGlisha se dobro provukao.... još malo pa će me nagovoriti da prestanem sa uobičajenim ozbiljnim tonom!Još će me naterati da krenem u napad ''lukavstvom jedne prave igračke''...eto,ode mi ugled...Chichglisha je kriv za to....za propast svake žene odgovoran je uvek jedan muškarac....
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  8. #8

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Kada opasnost i razonoda zaista prerastaju u ljubav?
    Duga će biti kratka .Upravo me je to isto zanimalo,i u razgovoru sa prijateljem (odrasli smo zajedno),od njega saznam sledeće:onda kad ga počne zanimati,šta to ona ima da kaže...

  9. #9

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    F. Niče, uvažavan od zapadnog sveta, a bogohulnik i tvorac nihilizma, za mene ne zaslužuje da bih ga komentarisao, jer kao takvo nakardno trabunjalo, je i smislio nakaradnu postavku odnosa muškarca i žene!
    In vinas veritas

  10. #10

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    ChichaGlisha se dobro provukao.... još malo pa će me nagovoriti da prestanem sa uobičajenim ozbiljnim tonom!Još će me naterati da krenem u napad ''lukavstvom jedne prave igračke''...eto,ode mi ugled...Chichglisha je kriv za to....za propast svake žene odgovoran je uvek jedan muškarac....
    ...šta će biti kad još par nas upoznaš... ...počeće postove da ti brišu...

    ...umalo da zaboravim na temu da odgovorim......ne znam kako to da mi se desi...

    ...generalno mislim da su više (kvazi)muškarci igračke u ženskim rukama... ...a mi ostali smo uglavnom ređi primerci...

  11. #11

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    F. Niče, uvažavan od zapadnog sveta, a bogohulnik i tvorac nihilizma, za mene ne zaslužuje da bih ga komentarisao, jer kao takvo nakardno trabunjalo, je i smislio nakaradnu postavku odnosa muškarca i žene!
    Ja tako napisah o Ničeu izražavajući svoje mišljenje o njemu, a samim tim o njegovim"razmišljanjima" i trabunjanjima, i gle čuda: Neko se naljutio a ja se obradovah i to istinski kada videh ovu crvenu reputaciju i komentar:
    "lizi i ti,ali nesto drugo.Ili ga sisaj."
    Ali davalac reputa je anonimus, pa ga javno pitam šta ovo znači jer stvarno nerazumem!?
    In vinas veritas

  12. #12

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Vidim da je tema krenula,ali kao i uvek ''nekim svojim tokom''.Verovatno je to zbog toga što je Niče naveden kao autor aforizma.
    Iako idejni tvorac nihilizma,čak i Niče je verovatno voleo neku ženu,ili mu se barem tako činilo,zar ne,morrib-e?
    Ne znam ko je toliko neumesan,pa šalje morrib-u onakvu vrstu poruke?morrib ima pravo na svoje mišljenje.Ako se morrib-u Niče ,da tako kažem,''ne sviđa'',to je njegovo pravo.Uostalom,on je to i obrazložio.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  13. #13

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    zenu ne smatram igrackom

    Niche se prevario, nije imao dodira (ili mozda petlje)
    da se bavi pravim zenama...

  14. #14

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Upravo sam pročitala jedan aforizam F.Ničea koji glasi:''Pravi muškarac želi dve stvari:opasnost i razonodu.Zato on želi ženu,najopasniju igračku.''
    Koliko su muškarci podeljeni na one koji vremenom prihvate ovu istinu i unaprede svoj odnos prema dojučerašnjim igračkama iz odnosa koji se bazira nad podčinjavanjem igračke(žene)kako bi se njome vladalo,u odnos koji se zasniva na ljubavi kada nam je neko potreban jer ga volimo,a ne volimo ga jer nam treba?Kada opasnost i razonoda zaista prerastaju u ljubav?
    Par problema imam u vezi samog aforizma... Pravi muškarac? Uvek me nasmeje ova sintagma, jer pokušavam da preberem po mislima pokušavajući da se setim nekog nepravog, lažnog muškarca..ne ide. Naravno da muškarac želi ženu. Lepša je, u dobrom delu slučajeva je i zrelija, a ne treba zanemariti ni gene, oni su ti koji muškarca nedvosmisleno upućuju na ženu... (ok, u svetlu najnovije rasprave, ne uvek).

    Na našem podneblju i dalje veliki broj muškaraca nikad ne prevaziđe potrebu da ženom upravlja, da je zatoči u kući da bude majka, kuvarica, sobarica... Mislim da je van granica Balkana situacija bitno drugačija. O opasnosti...nije žena opasnost, ona je misterija koju je zadovoljstvo rešavati

  15. #15

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    mislim da bi niche pojeo sopstvenu dzigericu za ruchak da mu se deilo da ga nagoni guraju da idealizuje i obozzava neku zzenu...... chini mi se da bi afekciju ka mushkarcu lakshe podneo, mogao bi da je pravda fascinacijom njegovim umom...

    a shto se tiche ostalih mushkaraca i zzena -> nije pet'o vishe pile.
    & underpaid......

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?
    Autor memento u forumu Porodica
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 06.10.2017, 18:17
  2. Učiti na tuđim greškama...
    Autor Mish u forumu Psihologija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:32
  3. Da li delite komplimente muškarcima?
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 27.06.2012, 23:58
  4. 10 okrutnih stvari koje žene rade muškarcima
    Autor makilli u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 26.12.2011, 23:25
  5. Trećina poza iz Kama Sutre je neizvodiva
    Autor Morpheus u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.11.2009, 22:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •