Niče o muškarcima i njihovim igračkama - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 17 od ukupno 17
  1. #16

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дал је Ниче рекао: Човек је створен за рат, жена за одмор ратника, све остало је лудост?
    Rekao. Otprilike da čovek (tj. muškarac) treba biti odgajan za rat a žena za odmor ratniku. Ili "Ti ideš ka ženama? Ne zaboravi poneti bič"
    Ali, siroti Niče nije bio odgajan za ratnika. Isto tako, radije je sam bio žrtva ženskog biča nego što ga je koristio.
    Niče i njegove metafore.
    Ipak mi je draži kao filozof nego kao muškarac.

    A i Kohili je ovde sve rekla :
    Mislim kako Niče nije hteo da ''uvredi'' ženski pol nazivajući ga ''igračkom''.Mislim da se tu više radi o pronalaženju pravog izraza za žene kakvim ih muškarci(prema Ničeu) posmatraju.Lično,ponekad imam osećaj kako muškarci razdvajaju svoj život na dva nivo:prvi nivo je njihovo delovanje,kretanje;znači posao,novac,fizička aktivnost.Drugi nivo su žene koje se,prema muškarcima,pridobijaju sredstvima osvojenim na onom prvom nivou:novcem,pripadništvom određenoj društvenoj lestvici i naravno fizičkom spremnošću-lepotom tela,muževnošću koja iz takve lepote proističe(a može ta lepota biti grubost kao vrhovni dokaz ''muževnosti'').
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #17

    Odgovor: Niče o muškarcima i njihovim igračkama

    Svima je dobro poznato da je Niče,kada su žene u pitanju imao grozne seksističke stavove.Delimično možda jer je bio okružen ženama koje su bile jače od njega,naravno ne misleći pri tom u fizičkom smislu.Uzmimo primer Ničeove majke i dominantne sestre.Po Ničeu bilo je besmisleno da žene pokušavaju da liče na muškarce jer jedni druge retko razumeju,stoga je to nemoguće.Zato i piše da muškarci vide žene kao mirne i nežne,dok su one u stvari divlje.Zato i uvodi svog nadčoveka.On kreira samog sebe(nadčovek),on je nepromenljiva priroda muškarca i žene.
    A što se tiče tipa muškarca kad je Niče u pitanju,mislim da je iluzorno posmatrati to sa ove vremenske distance.Jednostavno,nema više tako nadahnutih ludaka.Niče je van tog sistema jer se o njemu ne razmišlja na taj način!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?
    Autor memento u forumu Porodica
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 06.10.2017, 18:17
  2. Učiti na tuđim greškama...
    Autor Mish u forumu Psihologija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:32
  3. Da li delite komplimente muškarcima?
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 27.06.2012, 23:58
  4. 10 okrutnih stvari koje žene rade muškarcima
    Autor makilli u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 26.12.2011, 23:25
  5. Trećina poza iz Kama Sutre je neizvodiva
    Autor Morpheus u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.11.2009, 22:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •