Sposobnost plesa u dvoje
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Sposobnost plesa u dvoje

    Svi znamo kako tango,više nego i jedan drugi ples,zbližava plesače:vrlo često pogled posmatrača ne može da razdvoji tela-ono što su na početku bile dve osobe,u samo jednom trenu pretvorilo se u jedno telo,u jedan pokret.U savršenoj usklađenosti pokreta,dvoje ljudi pokazuju jedinstvenu veštinu,sposobnost plesanja u dvoje na jedan takav način koji mene,lično,podseća na onu vrstu razumevanja koju moraju imati ljudi kako bi bili zajedno,kako bi funcionisali u paru.Tango me podseća na sve ono što bi dvoje ljudi morali deliti ne samo na fizičkom planu,već i duhovnom.
    Kako je Niče primetio:''Oboje(muškarac i žena) moraju biti sposobni da plešu glavom kao i nogama.Koliko smo sposobni da plešemo u dvoje-glavom i nogama..
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: sposobnost plesa u dvoje

    zato se ja ne usudjujem da u ovim godinama plesem tango, da mi srce ne bi prolupalo, ne zbog ritma, vec zbog stiska. Ja i dok samo gledam plesace tanga, sve mi se koza jezi eeeehhhh, sto nisam igrala tango dok sam bila mladja
    neunistiva zlojebaba!

  3. #3

    Odgovor: Sposobnost plesa u dvoje

    Mene je asocijacija na dobar tango podsetila na "Miris zene" i fenomenalnog Al Pacina...
    Nemam pojma kako idu tacni, skolski koraci, niti me zanima. Glumim da znam , i snalazim se bez vecih problema. Doduse, sve zavisi i sa kim igram... U rukama Mandusica Vuka... ja i tango proigram ko prava...
    Vrag odneo šnalu...

  4. #4

    Odgovor: Sposobnost plesa u dvoje

    Tango je ples ljubavi i zahteva dvoje,

    bez partnera taj ples nema smisla,

    nema čak ni ime.

    Ali, ako su partneri koji se vole "gluvi", a plešu tango, onda će to i dalje biti divan ples, čak i ako je pogrešna muzika.

    Ako nema ljubavi onda može da se čuje muzika i na drugi kraj sveta, i da bude najlepši tango koji su ikada čuli, partneri i dalje neće znati da plešu.


    Kad imaš ritam ne postoji pogrešan korak.
    I kad voliš ili si voljen, ti imaš ritam.
    Bez ritma ne vredi.
    Ništa.

    Ćuti i prenesi dalje....

  5. #5

    Odgovor: Sposobnost plesa u dvoje

    Ja bih kao nešto napisala, al' ne znam šta pošto sam pročitala post iznad. Ne bih ja tu ništa dir'o.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Sposobnost plesa u dvoje

    Ja trenutno učim da igram tango - to je neopisivo DOBAR osjećaj - imati tijelo muškarca koji Te vodi i pratiti ga u stopu...
    Osluškujem Ja njega, osluškuje i On mene, pokreti su skladni i elegantni... Energija koja postoji među nama u tom trenutku je toliko jaka da Ja zaista uživam u svakom taktu...

    Ima jedna rečenica koja govori SVE o tangu - Tango je tužna misao koja se pleše...

  7. #7

    Odgovor: Sposobnost plesa u dvoje

    Oduvek sam bila solista...
    Ne znam, ne mogu...ili, povrh svega, ne želim, ne želim da pratim, još manje imam ambicija da budem praćena...
    To mi ne treba...
    Drugi solista, poseban i samo svoj...koji diše u ritmu sličnom ritmu mog daha... to bi bila muzika za moje srce
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  8. #8

    Odgovor: Sposobnost plesa u dvoje

    Lepo je...baš je lepo kada neko ume i kada ima sa kim...ja još uvek učim neke korake...

  9. #9

    Odgovor: Sposobnost plesa u dvoje

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Kako je Niče primetio:''Oboje(muškarac i žena) moraju biti sposobni da plešu glavom kao i nogama.
    Što se rada nogu tiče OK. .. u pravu je Niče.
    Ali što se glave tiče Ničeeeee .. dođi deder malo kod Chiche...

    da ti Glisha nešto objasni ......




    jbNLititvojTango

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #10

    Odgovor: Sposobnost plesa u dvoje

    Za dobar tango, dvoje ne moraju biti ljubavnici, ali je potrebno razumevanje, poznavanje u dušu, nesebično predavanje..ponekad se čini da mora neko da vodi, a drugi da ga prati, međutim nije tako..nema vođenja, samo predavanja jer u toj igri nema vođe, to je igra ravnopravnosti, poptune..samo tada je tango pravi..

    a kad dve duše kroz igru postanu jedno i kad sem očiju nasuprot vaših ništa drugo ne postoji, naučili ste korake..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #11

    Odgovor: Sposobnost plesa u dvoje

    ...volimo plestati...sem muzike i nas nista drugo ne postoji....osecamo muziku i bez ikakvih teskoca plesemo....na podijumu za ples smo uvek jedno ...za opusten...dobar ples....bitno je da osecate muziku i partnera ....
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

Slične teme

  1. Sposobnost opazanja sveta oko sebe..
    Autor leptirić u forumu Psihologija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.10.2009, 02:53
  2. Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 14.09.2009, 11:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •