Osećaj apsolutne kontrole nad osećajem za sreću - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 17 od ukupno 17
  1. #16

    Odgovor: Osećaj apsolutne kontrole nad osećajem za sreću

    Kako ja shvatih temu...to je naša interpretacija i naša volja tumačenja okruženja.
    Jako cenim ljude koji umeju da kažu nešto tipa :
    - Ovo i ovo ne valja, ovo je delimično realizovano ali ovo nam je dobro i možemo ga iskoristiti kao temelj za dalje.
    Možda sam konfuzan ali Dijenekov odgovor (na pretnju Ksersovih zapovednika da ih ima "da će strelama zakloniti sunce"):
    - Odlično. Bar ćemo se boriti u hladovini ...je ušao u istoriju.
    Upravo stoga što govori o čovekovoj moći da sagleda i potencira ono što mu može dati podstrek i snagu nasuprot realnosti koja preti da ga smoždi (i koju ne može promeniti).
    Govori o našem izboru šta ćemo staviti u prvi plan:
    - Realnost i na osnovu nje unapred sebi stvarati odstupnicu (što će reći...unapred se predati i tražiti sažaljenje)
    - Zrno nade koje , ipak, govori da postoji nešto bolje i šansa da se napravi čudo.

    Jednom je Napoleon rekao da ishod bitke ne zavisi od generala, koliko od toga šta će ljudi u prvim redovima reći:
    - Važnije je da li su rekli "Napred" ili "Bežimo".
    Tako i mi...i sebi i drugima šaljemo poruku na koju možemo da utičemo.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #17

    Odgovor: Osećaj apsolutne kontrole nad osećajem za sreću

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Ima dana kada osećamo kako smo nepobedivi,kako apsolutno gospodarimo svojim osećajem za sreću,da to ne može pokvariti čak ni činjenica da smo potrošni.Jednostavan osećaj,osećaj izazvan zrakom sunca,notama jedne pesme,ili nečijim pogledom.
    Ima dana kada ustanem i počnem da pevušim ovo:
    Citat TBF kaže:
    ...Ništa mi neće ovi dan pokvarit', nikakvi crnjaci ni ružne stvari. Ništa mi neće ovi dan pokvarit', ni lupeži, barbari, ni glupi političari, ni umisljene čunke ni zli komentari, ni generali ni svijetski vladari. U carstvu ladovine ne želin ni vidit' novine, ni muziku ni sport dok motan novi ovi, ne želin niti jedan suvišan podatak, ne želin u mozgu spoj kratak. ...
    I nema to veze sa tim da li imam optimističan ili pesimističan pogled na svet, niti koliko mi briga leži na plećima. To je moja rešenost da imam neku Svetu Subotu, Svetu Sredu ili nešto Sveto Moje. I ne dam da mi je to neko uzme ili da mi neko ili nešto poremeti.
    A o trajanju?
    Kao što i pevušim, dan. Posle toga ostaje želja, namera, trud, ali ne i apsolutna kontrola.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.02.2015, 02:34
  2. Dete sa poremećajem pažnje (ADHD)
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 29.10.2010, 21:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •