Žudnja za nepoznatim
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 31
  1. #1

    Žudnja za nepoznatim

    Ovo bih još nazvala i ''nostalgiom za daljinama'',ali nije nužno povezano sa kretanjem,sa pravcima.Ono što može biti jedna takva žudnja jeste upravo to:žudnja za nečim što nikada nismo upoznali,ponekad i za onim što ne znamo da li uopšte postoji,ili je tek uobličeno našom maštom.Koliko puta se čovek zapita nije li mogao upoznati neke '' u emocionalnom smislu''?Neke druge ljude,neke druge osobe?U našoj mašti često dobijaju obrise ''fantastične osobe'',karakteri koje ne možemo da uporedimo sa već dobro poznatim karakterima ljudi oko sebe.To vrlo često izaziva tugu,setu i melanholiju,osećaj potištenosti i neostvarenosti.Ako postoji nešto što je zaista bolno u ljudskom postojanju ,jeste upravo ta svest o još uvek neupoznatim obala,neviđenim daljinama.Kolika je naša seta u trenutku dok posmatramo,poput Gabrijela iz Džojsovih ''Dablinaca'',jedno lice koje bismo trebali da poznajemo,a ne poznajemo ga iz prostog razloga jer je to lice žudelo za daljinama koje nisu u nama,za daljinama koje i mi sami tražimo izvan lica koje posmatramo,izvan tela koje dodirujemo,izvan ulice u kojoj živimo!
    Kolika je zapravo naša žudnja za neoznatim?Gde nas ona može dovesti,do kolikih ''brodoloma'',ili trenutnih ushićenja?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Ovo bih još nazvala i ''nostalgiom za daljinama'',ali nije nužno povezano sa kretanjem,sa pravcima.Ono što može biti jedna takva žudnja jeste upravo to:žudnja za nečim što nikada nismo upoznali,ponekad i za onim što ne znamo da li uopšte postoji,ili je tek uobličeno našom maštom.Koliko puta se čovek zapita nije li mogao upoznati neke '' u emocionalnom smislu''?Neke druge ljude,neke druge osobe?U našoj mašti često dobijaju obrise ''fantastične osobe'',karakteri koje ne možemo da uporedimo sa već dobro poznatim karakterima ljudi oko sebe.To vrlo često izaziva tugu,setu i melanholiju,osećaj potištenosti i neostvarenosti.Ako postoji nešto što je zaista bolno u ljudskom postojanju ,jeste upravo ta svest o još uvek neupoznatim obala,neviđenim daljinama.Kolika je naša seta u trenutku dok posmatramo,poput Gabrijela iz Džojsovih ''Dablinaca'',jedno lice koje bismo trebali da poznajemo,a ne poznajemo ga iz prostog razloga jer je to lice žudelo za daljinama koje nisu u nama,za daljinama koje i mi sami tražimo izvan lica koje posmatramo,izvan tela koje dodirujemo,izvan ulice u kojoj živimo!
    Kolika je zapravo naša žudnja za neoznatim?Gde nas ona može dovesti,do kolikih ''brodoloma'',ili trenutnih ushićenja?
    ...za mene je zudnja vecna... da znam gde me moze odvesti...i sta mi prirediti...onda ne bih nikada ni zudeo...
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #3

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...za mene je zudnja vecna... da znam gde me moze odvesti...i sta mi prirediti...onda ne bih nikada ni zudeo...
    svidja mi se. za mene to kao put u nepoznato a moze da bude poucno uzbudljivo
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #4

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Za mene je zudnja za nepoznatim snaga za pomicanje vlastitih granica. Ono sto me vodi ka spoznaji same sebe.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  5. #5

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Sve u svoje vreme. Kada sam bio mlađi bilo je i toga. Ponekad i u varijantama blizu ekstrema. Sada? Uglavnom mi se hebe za većinom nepoznatih stvari. Ponekad , možda, neko novo žensko lice...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Kod mene je zudnja velika
    jednom me odvela kod nje na vikendicu ...
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #7

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Ovog puta bit cu krajnje iskren.
    Nigde ne zelim otici i nista ne zelim videti, mada volim putovati, bilo gde.

    Smatram da sam video dosta, smatram da sam u periodu zivota ziveo punim zivotom, uzivajuci u svakom trenutku i svakom doimanju, cak i najsitnijeg oko mene.
    Znam da je sreca zivota u nama samima, te sretni mozemo i moramo biti i sedeci u svom kaucu i obicna svakodnevnica takodje moze nuditi beskrajnu srecu i zadovoljstvo.

    Zato odavno ne zelim da se krecem, da sebe izlazem maltretiranju manje ili vise komercijaliziranom turizmu. Imam TV i iz kreveta vidim sve, net i posao me zasitio upoznavanja raznih ljudi, imam sve, ne zelim i ne treba mi nista.
    Umesto toga odmaram dusu i treniram misli. Kreiram hipoteze, modeliram temu svojih misli, istrazujem teorijski, trazim potvrdjivanja u praksi.

    Bio bi jako iskren kada bi priznao, da za svoje telo i dusu jos trazim dve avanture:
    da probam makar jednom let u svemir i trojku u krevetu (sa 2 dame).
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Ovo bih još nazvala i ''nostalgiom za daljinama'',ali nije nužno povezano sa kretanjem,sa pravcima.Ono što može biti jedna takva žudnja jeste upravo to:žudnja za nečim što nikada nismo upoznali,ponekad i za onim što ne znamo da li uopšte postoji,ili je tek uobličeno našom maštom.Koliko puta se čovek zapita nije li mogao upoznati neke '' u emocionalnom smislu''?Neke druge ljude,neke druge osobe?U našoj mašti često dobijaju obrise ''fantastične osobe'',karakteri koje ne možemo da uporedimo sa već dobro poznatim karakterima ljudi oko sebe.To vrlo često izaziva tugu,setu i melanholiju,osećaj potištenosti i neostvarenosti.Ako postoji nešto što je zaista bolno u ljudskom postojanju ,jeste upravo ta svest o još uvek neupoznatim obala,neviđenim daljinama.Kolika je naša seta u trenutku dok posmatramo,poput Gabrijela iz Džojsovih ''Dablinaca'',jedno lice koje bismo trebali da poznajemo,a ne poznajemo ga iz prostog razloga jer je to lice žudelo za daljinama koje nisu u nama,za daljinama koje i mi sami tražimo izvan lica koje posmatramo,izvan tela koje dodirujemo,izvan ulice u kojoj živimo!
    Kolika je zapravo naša žudnja za neoznatim?Gde nas ona može dovesti,do kolikih ''brodoloma'',ili trenutnih ushićenja?
    Sve ovo mi piše u Ličnoj Karti.
    U nešto skraćenijem obliku. Kao brojčana šifra.
    Pod : Lični Broj








    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #9

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    i uvek je tu a i da ne znamo ta zudnja tj. ONA.

  10. #10

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Za mene je zudnja za nepoznatim snaga za pomicanje vlastitih granica. Ono sto me vodi ka spoznaji same sebe.
    I ne samo ka spoznaji već i ka promenama koje nas nemora učiniti drugačijima, nego će samo nijansirati našu ličnost.

    Kolotečina, svakodnevnica, depresija.To je bio moj život.
    Toga sam postala svesna tek kada sam se izvukla iz svega i malo se osvrnula oko sebe.
    Tada se pojavila žudnja.
    Žudnja za idenjem dalje.
    Žudnja za otkrivanjem ko sam i šta me učinilo takvom kakva jesam.
    Žudnja da promenim ono što ne valja i nestrpljivost i iščekivanje rezultata.
    Ne, nisam poznavala to depresivno lice, nisam znala ko je ta osoba kojoj je svaki dan isti, ispunjen i isprazan.
    Žudnja me je probudila, pokazala mi kojim putem treba da idem, pokazala mi da nema granice...

    Otkada sam spoznala osećaj žudnje ja sam srećna osoba koja ima život i cilj.
    Žudim i živa sam.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  11. #11

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    ta žudnja za nepoznatim, novim je upravo ono što me pokreće..ne bih volela tu želju nikada da izgubim..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #12

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Ja ne zudim, a ipak sam ziva......
    neunistiva zlojebaba!

  13. #13

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    ja zudim,i jos sam ziva....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ja zudim,i jos sam ziva....
    E... pa ne moze i jedno i drugo
    neunistiva zlojebaba!

  15. #15

    Odgovor: Žudnja za nepoznatim

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    E... pa ne moze i jedno i drugo
    moze ,moze...jer,Ploviti se mora i bez broda....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •