Odluka i kako je doneti
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40
  1. #1

    Odluka i kako je doneti

    Svakodnevno smo u prilici da o nečemu odlučujemo. Većinu tih naših odluka donosimo po nekom automatizmu, jer su nam poznati svi parametri koji utiču na njihovo donošenje, kao i posledice takvog odlučivanja. Međutim, u životu postoje i situacije koje iziskuju donošenje odluka za koje nismo baš sigurni kako će se odraziti na neki proces, ili ljude, odnosno na neke buduće događaje...

    Odluku nije lako doneti, ali je moguće. Kako?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    To pushtam da odradi moj mehanizam
    Ko ce sa tim tricama josh da se bakce


    Tako ispada da odluke donosim
    u hodu.

    Ja hodam a mehanizam saopshtava
    shta mi je
    u kom koraku
    chiniti.


    Izgleda shashavo
    ali mene uopshte ne boli glava
    Poruku je izmenio Kalina, 27.08.2008 u 15:51 Razlog: vulgarnost

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #3

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    odluke uglavnom donosim po intuiciji, po hercu..
    retko kad sednem i promislim o tome, ne vagam pre et contra.. takav nacin odlucivanja se meni bar pokazao kao blagorodan, posto mi u 80% slucajeva zamisao uspe..
    ali doduse, do sada nisam imala nijednu iole toliko tesku odluku da sam morala da sednem i razmislim veoma dobro pre nego sam istu i donela..
    ali i bez obzira na to, mislim da odluke treba donositi po savesti i srcu, intuiciji.. verujem da ce takve odluke uglavnom biti bolje od onih suvise promisljenih..
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Odluke...pa zavisi..uglavnom je potrebna petlja,ako je neka teža u pitanju.

    Te teže presečem,kad dođe vreme za to...bitan je i momenat.

    Posledice?...prate me ceo moj život ,jer sam često donoseći neke bitne odluke,ugađala drugima...pa ovih dana donosim odluku..da ne mere više tako...

  5. #5

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Druga strana donošenja odluka je preuzimanje odgovornosti. Što veća odgovornost - to teža odluka.
    Najteže životne odluke sam puno vagala. Lepo je znati željeni pravac, ali treba biti svestan i mogućih scenarija istih i premeriti da li si spreman da nosiš odgovornost za sva ta scenarija. Puno mozganja, puno neodlučnosti, zašto ne reći straha, slabosti... I onda se najčešće nađeš u vremenskom škripcu kada najčešće intuitivno izabereš jedan od dva preostala, neeliminisana moguća rešenja.
    Posledice svojih odluka nosim, neke s ponosom, neke za nauk. Ali odgovornost za iste ne delim jer su odluke bile moje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    U takvim situacijama jedino resenje je biti odlucan,stisnuti petlju,i imati m***!
    Ako se pokaze da je odluka bila pogresna,treba imati sve ovo navedeno,i sam
    "muski" snositi posledice.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  7. #7

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    u principu,odmah imam instalirano misljenje i odluku samim tim,u mom prwom iskazu odluka je donesena

  8. #8

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    ja po onoj-tri puta meri jedanput seci-
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #9

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    ja po onoj-tri puta meri jedanput seci-
    Nasmeja me i prosuh vodu usput Nema veze ni sa tobom ni sa temom, al' se setih neke ribe koju je jedan drug upoznao sa nama (ekipom, jel...) predstavljajući je kao svoju devojku i ona je mlela mlela mlela celo veče nešto i između ostalog reče kako se drži uvek te - tri puta meri jednom seci, na šta jedna moja budala reče onako tiho kroz ugao iskrivljenih usana u mom pravcu - Bato, ko mu je bre ovaj geometar?



    Imam jasno definisane prioritete, principe kojih se držim tvrdoglavo, osmotrim i ispitam sve aspekte koristi i štete koje mogu da sagledam u datom trenutku, ali ne vagam dugo, tako da:

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    ispada da odluke donosim u hodu.


    ... po savesti i intuiciji

    U hodu i ispravljam šta se ispraviti može kad se zajebem. Kad ne može - to premestim u folder - iskustvo - i giljam dalje.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    kako za posao ?? Ko reskira taj profitira

  11. #11

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    ...bacam novčić uglavnom...

  12. #12

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    O bitnim odlukama razmišljam danima, konsultujem se sa drugom polovinom, a o nekim manje bitnim presečem odmah...

  13. #13

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Neke sam najteze odluke donosila lako, a umela sam bas da se sapletem oko sitnica. Isla sam i glavom kroz zid, a nekad sam pravila ustupke i sebi i drugima, pa odluke odugovlacila, premeravala, procenjivala do iscrpljenosti. Mislim da je najlakse izvagati kada su u pitanju krajnosti, a kada strane nisu samo crne ili bele tu je teze izaci sa sobom na kraj. Na zalost, u zivotu su bas takvi buckurisi najcesci...

  14. #14

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Neke sam najteze odluke donosila lako, a umela sam bas da se sapletem oko sitnica. Isla sam i glavom kroz zid, a nekad sam pravila ustupke i sebi i drugima, pa odluke odugovlacila, premeravala, procenjivala do iscrpljenosti. Mislim da je najlakse izvagati kada su u pitanju krajnosti, a kada strane nisu samo crne ili bele tu je teze izaci sa sobom na kraj. Na zalost, u zivotu su bas takvi buckurisi najcesci...
    ..da ti pozajmim ja moj novčić...

  15. #15

    Odgovor: Odluka i kako je doneti

    znam iz iskustva, sto se vise mislis o odluci, sve je teze donosis!
    neunistiva zlojebaba!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odluka Ustavnog suda Srbije o Statutu AP Vojvodina
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Spomenar
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 20:03
  2. Šta će doneti ".rs" domeni?
    Autor SQUAW u forumu WWW
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 18:49
  3. NIS - politicka ili ekonomska odluka?
    Autor maleni u forumu Politika
    Odgovora: 110
    Poslednja poruka: 18.05.2009, 20:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •