Sećam se..
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 117

Tema: Sećam se..

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Sećam se..

    danas je majka napravila neku supu od paradajza.. miris te supe me neverovatno podsetio na vrtic kroz glavu su mi u trenu preletile slike iz tog perioda.. neverovatno sta moze da uradi samo jedan miris obicne supe od paradajza a tako dugo nisam razmisljala o tome.. xexeee..


    cega se vi secate?

  2. #2

    Odgovor: Secam se..

    Ja mnogo volim da jedem poparu i kačamak. I kad god ta dva smuljam, o'ma se setim bake Mirisi me nepogrešivo bacaju u razna razdoblja mog života. Isto tako me određeni miris ruža za usne, odma ubaci u sledeći kadar: Ja malecka i šuškam po kevinom neseseru za šminku ne bi li napravila od sebe nešto koristila je keva tada i neku Lankomovu toaletnu vodu, e nju kad negde nanjušim, odma se setim svog onog grljenja i maženja po krevetu sa njom...

    Ma ima još svašta... javiću se kad nanjušim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Secam se..

    miris nivea body lotion..uvek na more
    miris tosta..na neke lepe dane kada sam doruchkovala kod kuce pre shkolice
    moj mali providni kishobran sa crvenim srcetima na dane u vrticu
    moj dzemperak sa irvasima na grudvanje sa sestricinama
    moje slomljene sunchane naochare na jedno loodo putovanje
    pohabani privezak za kljucheve na mom radnom stolu na jedno divno poznanstvo
    crvena majca sa gicom na moju dobru prijateljicu,koju retko vidjam

    miris paradajz chorbe na to da sam kao mala nabila lakat u nju!imala sam opekotinu!
    klompe..da sam se skotrljala zbog njih niz stepenice i zbog istih upala u hidrofor
    merdevine..da sam skoro pala sa treshnje
    miris kuvanog vina..na ispit iz lingvistike

    itd.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  4. #4

    Odgovor: Secam se..

    Nivea baby vlazne maramice na porodiliste jer sam iste imala kod sebe za brisanje ruku.Taj miris me automatski vraca u sobu br.10.
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Secam se..

    Miris tople čokolade me vraća na početak jedne ljubavi koja još uvek traje...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #6

    Odgovor: Secam se..

    ...kad god cujem divlje golubove,osetim miris ljubicice u vazduhu,setim se kuce...svaki dan
    No me toques

  7. #7

    Odgovor: Secam se..

    Veliku vecinu onoga sto mi se desilo posle 1986 godine (tj. Od moje nepune 3-ce godine) se secam. Glupo je navoditi, jer ima toga bas bas prilicno, ali eto par stvari-Mozda najbolje u secanju su mi ostali izgledi korica knjiga koje su moji tad citali meni I seki pred spavanje, I omiljena igrackica kupljena kod dzidzara neka narandzasta duvaljka koju kad dunes okrece se vozic kroz tunelcic napravljen na njoj.Omiljena majica zeleno bela sa slikom formule koju sam dobio za treci rodjendan od kume. Secam se starije sestre kao pionira, a I kako je izgledao bedz koji smo nosili mi iz generacije 1983 na prvi dan u prvom razredu. Mase ljudi koja me je slusala dok sam recitovao Petlicu pevacu sutra me probudi ,prvi dan u skolu da tin e zakasnim, Secam se velike vecine pesmica, a najvise mi se po glavi vrti Golubovi kruze oko nase skole, bela krila sire , kroz prozore vire, jedan guce, deca uce-uce, drugi guce,.
    Secam se jogurta zelene boje u piramidalnim pakovanjima I sestougaonim plavi plasticnim kutijama. Pezz bombonica sa glavatim kuticama u koje su se stavljale. Cunga lunga zvaka, zelenih autobusa gradskog saobracaja, Mandine emisije za decu koja se pustala na 3Kanalu u kojoj su pevali, a u sklopu nje pustali se I crtaci, transformersa,Hi-mena, crno belih televizora, radiona velicine omanjeg frizidera.Klikeranja-zesce popularne igre u vreme pre 15-20 godina za koje smo koristili od kamencica, klikera , lagera, sve sto se kotrljalo, a eto ima vec oho ho koliko godina kako nisam video ikog od klinaca da igra tu igru. Prvih BMX bicikla, zena sa tufnastim odelima i naramenicama kao u ragbiste, I jos milion stvari I dogadjaja.
    ...................

  8. #8

  9. #9

    Odgovor: Secam se..

    vozim neko jutro Bumbara (bajs), vracam se iz shole.. ono sparno, sve se lepi za kozhu.. milina prolazim kroz park (mnogo mi je lep put do shole ) i vidim savesni Mali Zeleni chiste korov, sade cvece, grabe, metu, ovo ono.. i pomislim se "jebote, nije vam lako na ovoj zhegi to raditi".. a onda se odjednom setim kako smo ko klinci provodili ljetne raspuste kod bake i deke na selu ujo je uvek dolazio sa originalnim idejama ne znam samo odakle ih je vishe izvlachio tako smo ljeti obavezno prekidali veranje po stablima i ostale vratolomije da bi se -- farbala ograda.. ono uprzhi sunce, a ti mackash i topish se na onoj prashini i .. a ograda kilometarska.. ili se to bar nama tako chinilo iz one perspektive zajebana ograda bila.. to mackanje bi se obichno oduzhilo nedelju dana, jerbo se stalno neshto dodatno trebalo raditi

    najdrazhe nam je bilo, isto obavezno jednom tokom ljeta, pranje cilima i tepisona jer smo onda mogli da se shpricamo i prskamo do mile volje tako bi baba dala naredbu "sutra nakon doruchka -- pranje cilima" a mi bi si odmah dali pogled ispod obrva i vec smo kontali ko ce koga prvi prvo bi ih dobro nasapunali, onda bi ih pola dana ribali na kolenima.. zajebani i ti cilimi bili bash ih mnogo bilo i onda kad bi doshao red na ispiranje -- mene se uvek prvu zalivali one starije barabe, jerbo sam bila najmladja od sve dece ujedno i najlaksha meta i onda raspashoj ostatak dana

    do jajaa nam je bilo
    moomoo meee jooouu

  10. #10

    Odgovor: Secam se..

    у она стара добра времена... у ово време, у касне поподневне сате... ишао сам код ње... са осмехом на лицу,очаран... док пијем ово црно вино и слушам
    dream a little dream of me...
    сећања навиру... као да је било... некад. ех,шта су сећања
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  11. #11

    Odgovor: Secam se..

    Prisecam se nekih intervjua, nekih tv emisija,nekih otkazanih koncerata Pavarotijevih.I zao mi je sto ni tolika ljudina sa psihosomatikom nije umela da se bori na pravi nacin.Sta li bi tek onda iz tog grla izlazilo,da nije blokirao zbog...gluposti?Steta,neoprostiva steta.

  12. #12

    Odgovor: Secam se...

    Setim se pre neki dan ruža za usne. I to ne nekog običnog, specijalni jedan ruž bila sam ljuta klinka al' tad su počela prva ona šminkanja i ako slučajno nemaš Samanta 17, pa ti si 0 riba. Svi su furali taj isti, mrtvačko sedef svetlo roze ruž, crna plastika a poklopac providan, ma sećam se kao da je juče bilo
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Secam se..

    Joj i ja se secam Samante,ali broja onog cuvenog rozLa, kog smo mazale i na usta i obraze i kapke Markins slovenacki mi je bio dostupniji, a i nekako otmeniji(crn,pa sa zlatnim slovom "M"!) -posalju me u C market po bilo sta,a ja na onaj deo za mackalice i pola sata gledam i gledam...I to mi je bilo fenomenalno.Puno boja,mirisa,malih pakovanja ko zna cega-nisam pitala tada,samo sam gledala.Pitala sam cesce moje : "aaa...jel' treba nesto mozda da trknem da kupim" i nikada nisu provalili sta je.Kozmetika kao tajna
    Ali i kao prisecanje.Hvala na tome,sabajle

  14. #14

    Odgovor: Secate li se?

    Sećam se ukusa...najlepših malina na svetu ubranih u bašti moje bake,duda na kojem sam visila stalno..njene baštice u cveću...bezbrižnosti,njene ljubavi...sećam se da nikad nisam čula da je povisila ton...sećam se njenog blagog pogleda,u času kada je moj bio tužan jer se vraćam kući..njenih reči,saveta..svakog slova koje je izgovorila..prsluka i čarapa koje je plela za mene...sećam se njenog teškog života..sa večitim osmehom na licu...

  15. #15

    Odgovor: Secam se..

    Sećam se prve četiri knjige - enciklopedije koje sam preslila od brata kod mene i čitala kao sunđer(sunđer? ).
    Bile su pisane ćiriličnim pismom,pa sam sricala.Ne zna se koju sam više volela,a pamtim dobro samo bajke i knjigu o životinjama.

    To su one u četiri boje,pa na tvrdim koricama imaju fotografiju da dete zna da se orjentiše koja je koja,a i piše lepo:

    Чудесни светови Волта Дизнија
    (па у поднаслову,нпр.)
    Тајни живот животиња

    Seća li se neko?Treća je garant bila o biljkama,ali četvrta...?

    Ti si koje pamti.Pogledaj šta je u crvenoj.Istorija,garant.A nandzarasta-biljke.
    Poruku je izmenio DrinChe, 15.05.2008 u 00:14 Razlog: srce

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •