Privatni ili drzavni fakulteti

Prikaz rezultata glasanja: Koji fakultet bi pre zavrsili?

Učesnika ankete do sada
58. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Drzavni

    44 75.86%
  • Privatni

    14 24.14%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Privatni ili drzavni fakulteti

    Na kom biste pre studirali?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    U normalnom svetu privatni fakultet nema isto znacenje kao i kod nas. U normalnom svetu ljudi jedva cekaju da svoju decu upisu u privatne skole i fakultete, jer ce tamo dobiti tretman za koji plate. Kod nas privatni fakultet najcesce znaci - ne uciti nista! Iz tog razloga je nekako neprikladno praviti poredjenje te dve vrste ustanova u Srbiji. Na drzavnom faksu se uglavnom ubijas od ucenja, na privatnom imas bogatog tatu. Ne bih zelela da uvredim nekoga ko je eventualno na privatnom fakultetu, izuzetka uvek ima, ali svi znaju da stvari jednostavno stoje tako kako stoje.

  3. #3

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat Juice kaže:
    U normalnom svetu privatni fakultet nema isto znacenje kao i kod nas. U normalnom svetu ljudi jedva cekaju da svoju decu upisu u privatne skole i fakultete, jer ce tamo dobiti tretman za koji plate. Kod nas privatni fakultet najcesce znaci - ne uciti nista! Iz tog razloga je nekako neprikladno praviti poredjenje te dve vrste ustanova u Srbiji. Na drzavnom faksu se uglavnom ubijas od ucenja, na privatnom imas bogatog tatu. Ne bih zelela da uvredim nekoga ko je eventualno na privatnom fakultetu, izuzetka uvek ima, ali svi znaju da stvari jednostavno stoje tako kako stoje.

    Ista stvar je ovdje.

  4. #4

    12 Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat Juice kaže:
    Na drzavnom faksu se uglavnom ubijas od ucenja, na privatnom imas bogatog tatu.
    Tačno. Privatnim fakultetima je glavno da uzmu lovu. Imam nekoliko prijatelja/ica koji studiraju na različitim privatnim fakultetima i kod svih, ama baš kod svih, ispiti se polažu resavski, a neki čak i javnim stavljanjem knjiga na sto i prepisivanjem odgovora iz istih. Naravno, uslov je da si tu knjigu kupio od profesora kod koga polažeš. U protivnom, ne gine ti padanje, pa makar znao sve od prve do poslednje stranice. Usmeni ispiti su retki, a i kad ih ima, zahtevano znanje je na niskom nivou.

  5. #5

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Apsolutno se slazem sa gore navedenim, nema smisla da isti ponavljam.

  6. #6

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat Phoenix kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, uslov je da si tu knjigu kupio od profesora kod koga polažeš. U protivnom, ne gine ti padanje, pa makar znao sve od prve do poslednje stranice.
    Završila sam državni fakultet, ali smo imali profesore kod kojih je uslov da izađeš na ispit bio da kupiš njegovu knjigu. Znam i za slučajeve (takođe na državnim fakultetima) gde se obaraju studenti jer nisu kupili poslednje (neznatno izmenjeno i dopunjeno) izdanje, ili slučajeve gde se knjiga kupuje direktno od profesora koji te upisuje u svoj spisak i piše posvetu na prvoj strani. Stoga ovo ne može biti argument za/protiv privatnih/državnih fakulteta. Prosto, slučajeva ima na obe strane.
    Ne smatram da i sa privatnih fakulteta ne izlaze kvalitetni diplomci, niti smatram da svi koji završavaju državne fakultete imaju više kvaliteta od onih koji završavaju privatne. Ali, da se ponovo upisujem, opet bih upisala državni fakultet. Ono zbog čega mu danas dajem prednost je što još uvek poslodavci kao uslov pri zapošljavanju postavljaju "završen državni fakultet". Do god završeni studenti privatnih fakulteta ne uspeju da razbiju predrasude o njima samima (a to će moži tek kada se na mišiće uguraju negde da rade i pokažu se kvalitetnijim ili jednako kvalitetnim od onih sa državnih fakulteta) ljudi će davati prednost državnim fakultetima.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat Juice kaže:
    Kod nas privatni fakultet najcesce znaci - ne uciti nista!...... Na drzavnom faksu se uglavnom ubijas od ucenja, na privatnom imas bogatog tatu.
    tuzno ali istinito

    ipak ima u svemu tome svetla tacka-uci se za sebe tj za zivot,a ne za druge i naravno fakultet nije obavezan

  8. #8

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Jos uvek drzavni, bar dok privatni ne uspostave neke kriterijume.

  9. #9

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Znate sta,...najbitnije je da neko ima volju za znanjem i da zavrsi neki fakultet,pa sad,bio to drzavni ili privatni,...i na jednom i na drugom ima svakojakih propusta i malverzacija.
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Sve jedno je danas. Ne daje se neki veci znacaj drzavnim faxovima. Gde god da odes ako neces da ucis dzaba ti diploma.
    Inquisitor

  11. #11

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Ja sam na drzavnom fakultetu ( ali imamo vetje shkolarine d privatnih) i bez obzira na sve, ne bih se odluchila za privatni, da treba sada da odluchujem...

    Pa drugarica koja je za dve godine na pravima dala 1 ispit, sad na privatnom upisala tretju godinu bez problema... njena sestra isto... drug isto...
    znachi... plati pa prolazish...... strashno.....

    Da se razumemo, ne bih imala nishta protiv privatnih fakulteta da imaju makar neke kriterijume... ali oni preterashe...
    pa svi oni koji nisu na drzavnim fakultetima dali ni uslov za drugu, u nekoliko godina studija, na privatnim fakultetima "blistaju"...... uzas!
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  12. #12

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Završila sam državnu Višu školu, i planiram da upišem državni fakultet - valjda je jasno za koju sam opciju .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  13. #13

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Puce tikva profesorska, i nadjose se na pravnim mukama, kako da se odbrane, mislim da ce se odbraniti jer imaju sa cime. Pa mislim da kad se sve poznato uzme u obzir, BOLJI JE PRIVATNI FAKULTET. Zamislite one mucenike koji su ucili i ucili ali nisu imali onu pesmu od ABBA-e, pa ne polozise. I ko sad garantuje da neko od sudija nije sa pravnog fakulteta iz KG, pa kako ce se suditi?

  14. #14

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Znate sta,...najbitnije je da neko ima volju za znanjem i da zavrsi neki fakultet,pa sad,bio to drzavni ili privatni,...i na jednom i na drugom ima svakojakih propusta i malverzacija.
    nebih da ponavljam ....potpuno se slazem..

  15. #15

    Odgovor: Privatni ili drzavni fakulteti

    U vreme kada sam ja studirala, privatnih fakulteta nije ni bilo!
    Danas, kada ih ima, pa, mislim da je to stvar lične procene. Ako neko želi da stekne znanje, nebitno je na kom je fakultetu, da li državnom, ili privatnom. Mnogi profesori koji predaju na državnim fakultetima, to isto rade i na privatnim.
    Možda je privatni fakultet bolja opcija, utoliko što su profesori bolje plaćeni, pa više vremena posvećuju studentima. Ne mora da znači, ali tako bi trebalo da bude... Bar je tako u belom svetu.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Privatni fakulteti - Kvalitet?
    Autor sanja_l u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 18:17
  2. Privatni časovi u srednjim školama?!
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.09.2011, 12:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •