Ozakonjen zločin - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Ozakonjen zločin

    koh
    nije bilo ni malo sarkazma
    a josh manje egzibicionizma

    samo sam se malo nashalio

    sa tobom.


    Zapravo,
    kroz shalu napisao shta ustvari mislim
    sada
    nakon svih svojih
    vrlo lichnih
    dozzivljenih i prezzivljenih "zlochina".
    U neku ruku moglo bi se chak reci i - ozakonjenih.

    Ne ljuti se.
    ok




    Plus
    uopshte nemam obrusheni kucerak
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 28.08.2008 u 01:41

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #17

    Odgovor: Ozakonjen zločin



    Zapravo,
    kroz shalu napisao shta ustvari mislim
    sada
    nakon svih svojih
    vrlo lichnih
    dozzivljenih i prezzivljenih "zlochina".
    U neku ruku moglo bi se chak reci i - ozakonjenih.
    Ne ljuti se.
    ok
    Pa,moglo bi se reći da sam se,na svu sreću!prevarila u oceni tvog karaktera ChichaGlisho-mislila sam kako ti površnost ne dozvoljava da ozbiljnije odgovriš na temu,već te tera da jednostavno 'peckaš'' diskutante.Sada si pokazao i drugu stranu svoje ličnosti,onu savesnu..
    Ne,ne ljutim se.Sve je OK.Retko se ljutim,ljutim se samo kada su ''površnosti'' u pitanju.Možda i ja nisam trebala tako naglo da odgovaram?Vidiš...savest radi...gricka...preispituje...i kori me vrlo često..
    Poruku je izmenio Kalina, 30.08.2008 u 21:46 Razlog: ..citat i bold

  3. #18

    Odgovor: Ozakonjen zločin

    Svakim danom svet postaje manji i manji, dok ne postane mala kuglica. Sa svim danasnjim medijima, televizijom, radijima, internetom, satelitima, mobilnim telefonima ... odjednom svi imaju pregled na ceo svet. Lako mozes saznati sta se desava na drugom kraju sveta. U ono ... ONO vreme, kad nam je to sve bilo limitirano na neki nacin, manje dostupno, nismo ni znali sta se desava u nekoj maloj drzavici u africi, aziji ...

    Zla je uvek bilo. Mozda mi samo nismo znali sta se desavalo, ali verujem da je bilo. Nema toliko tuge i suza u jednoj osobi, da suoseca sa svima u celom svetu koji pate. Patices sebe ... unistices se.

    Kad pricamo o ljudskom zivotu ... Mene sto uzasava najvise, je kad neki ljudi vrednuju jedan zivot vise od drugog. Kako neko moze da kaze ... nema veze sto ove osobe vise nema, ali bi bilo strasno ako ove druge osobe ne bude ... osobe, naroda, rase ...

  4. #19

    Odgovor: Ozakonjen zločin

    Citat Vamp73 kaže: Pogledaj poruku

    Kad pricamo o ljudskom zivotu ... Mene sto uzasava najvise, je kad neki ljudi vrednuju jedan zivot vise od drugog. Kako neko moze da kaze ... nema veze sto ove osobe vise nema, ali bi bilo strasno ako ove druge osobe ne bude ... osobe, naroda, rase ...
    Da,Vamp je ovde tačno odredio jedan od najverovatnijih i najkorišćenijih izgovora za ozakonjivanje jednog zločina-naša sopstvena netrpeljivost prema jednoj jedinki,ili grup koju vazdižemo na nivo vrednosti.Svi znamo da se kasnije prema jednoj ''uspostavljenoj'' vrednosti uspostavlja novi moralni kodeks,da se prema vrednostima usvajaju norme ponašnja.Tako fino opravdamo svoje postupke jer tobože bilo je iz ''viših ciljeva''.Čim nekoga svrstamo u red ''nižeg oblika života'' dajemo sebi za pravo da isti eliminišemo,ili barem prihvatimo ravnodušno njegovo nestajanje.U stanju smo da izbrišemo ceo jedan narod sa lica Zemlje,prihvatajući tu činjenicu tako jednostavno,lako.Ozakonjen zločin je u interesu savremenog čoveka-nažalost.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  5. #20

    Odgovor: Ozakonjen zločin

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da sam dužna da objasnim yossarian-u kako Tbilisi za mene nije ''tamo nekakav Tbilisi''.Nisam ga spomenula iz pomodarstva jer se istog jednostavno rečeno gadim.U Tbilisiju žive ljudi koje poznajem.Sa tim ljudima sam pila vino,jela grožđe,lotose i narove.Po čitavoj Gruziji postoje ljudi koje znam,a koji možda u ovom trenutku nemaju krov nad glavom.Započela sam ovu temu Tbilisijem jer je to najsvežiji primer,a mogla sam je započeti bilo kojim gradom Balkana,kavkaske oblasti,Rusije...jer u svim tim zemljama postoje ljudi koje poznajem.
    Започињање теме Тбилисијем носи и одређену политичку поруку. Као што сам већ рекао, господар Тбилисија је послао зло на један народ, с којим ти изгледа ниси јела грожђе, лотосе и нарове. То што ти с њима ниси јела за мене не значи да је њихова патња мање важна. Нити умањује кривицу господара Тбилисија.

    Poznajem te ljude lično,a ne sa CNN-a.yossarian je dao svoje viđenje ove teme i hvala mu,kao i svima ostalima,premda jedan tako definisan patriotizam kakav on pokazuje,ograničava i sužava poglede.
    Напротив, патриотизам какав ја показујем обезграничава и шири погледе.

    Imam utisak da o Gruziji zna tek iz knjiga,kao i o Jermenima i Rusima,a ja sam tik do njih živela i jako ih dobro poznajem,kao što dobro poznajem i delove Hrvatske iz kojih su proterani Srbi,a naravno i same Srbe prognane odande.
    Морам да признам да, рецимо, геноциду над Јерменима 1914. нисам лично присуствовао.

    Lično,mislim da yossarian o mnogo toga piše kao jedan đak kome se zavrtelo u glavi od biflanja zadate lekcije.
    То није истина, Јоссариан дивно пише, надахнут је и инспиративан, а некад унесе и дозу емоција таман толико да се осети људскост и блискост, животност... не, у много чему не могу да се сложим с твојим описима Јоссариана. Мислим да ту постоји и зрнце зависти...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #21

    Odgovor: Ozakonjen zločin

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Започињање теме Тбилисијем носи и одређену политичку поруку. Као што сам већ рекао, господар Тбилисија је послао зло на један народ, с којим ти изгледа ниси јела грожђе, лотосе и нарове. То што ти с њима ниси јела за мене не значи да је њихова патња мање важна. Нити умањује кривицу господара Тбилисија.


    yossarian-e,i sa ovim drugim narodom sam jela,ali ne grožđe,već svinjetinu i boršč,a pili smo kefir.I uvek sam bila dobrodošla.To što Vi pokušavate da sve svedete na lični plan,ne znači da je potrebno da i ja to učinim.Ne pišem ja u ovom postu o Putinu i njegovom ''blizancu'' Medvedovu,kao što ne pišem o Sakašviliju,niti o njegovom predhodniku,mada se to može i na taj način posmatrati.Pišem o patnjama malih ljudi.Vi odgajate ironiju kao stil,pazite moglo bi Vam preći u ružnu naviku,pa ćete ostati bez prijatelja.




    Морам да признам да, рецимо, геноциду над Јерменима 1914. нисам лично присуствовао.

    Nisam ni mislila da ste prisustvovali.Ono što sam ja htela da kažem jeste kako ja narode kavkaskog područja i Rusije poznajem,jer poznajem pripadnike tih naroda koji su od krvi i mesa.Za mene oni nisu fotografije iz enciklopedije.



    То није истина, Јоссариан дивно пише, надахнут је и инспиративан, а некад унесе и дозу емоција таман толико да се осети људскост и блискост, животност... не, у много чему не могу да се сложим с твојим описима Јоссариана. Мислим да ту постоји и зрнце зависти...
    ''Ako postoji nešto o čemu čovek voli da priča,to je onda o sebi samom..'',F.M.Dostojevski.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  7. #22

    Odgovor: Ozakonjen zločin

    Mnogo je zla na svetu.
    Strasno je sto su mnogi prema tom zlu ravnodusni.
    Vecina gleda svoja posla.
    Kad krenemo od sitnica, da ne pomognemo bliznjem u nevolji, da pokazemo bar malo empatije.
    Ko na zlo pristaje, i taj zlo cini.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •