Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    i josh bih dodao
    "Svaka ptica svome jatu leti" ili "Svaka vreca svoju zakrpu pronadje"
    slobodni prevod
    Da ne postoje "mazohisti" /uslovno recheno/ ni "sadista" / - ll - / ne bi bilo.
    Može biti...kad tako postaviš stvari.Ali ne može svaka ptica svome jatu da poleti,tada bi sve bilo savršeno,ne bi postojali problemi u vezama .

    Neko valjda to voli
    tako

    Jer
    uvek postoji opcija NE dam! NEma shanse! NEce da mozze! STOPing! etc
    Pa poneko i voli,verovatno ...i te opcije,ok,ali ne bude sve tako jednostavno,kao kad se kucka...u praksi stvari malo drugačije izgledaju,nekad nemaš mogućnost izbora,pa trpiš...

  2. #32

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    narawno,swaki dogowor wazi ali uz moja prawila

  3. #33

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pa poneko i voli,verovatno ...i te opcije,ok,ali ne bude sve tako jednostavno,kao kad se kucka...u praksi stvari malo drugačije izgledaju,nekad nemaš mogućnost izbora,pa trpiš...
    Ne bih se složila.
    Čovek uvek ima mogućnost izbora. Ako je neko već odlučio da nešto trpi to znači da je svoj izbor i napravio.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #34

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih se složila.
    Čovek uvek ima mogućnost izbora. Ako je neko već odlučio da nešto trpi to znači da je svoj izbor i napravio.
    Slazem se. Ko sta trazi to i nadje!
    neunistiva zlojebaba!

  5. #35

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih se složila.
    Čovek uvek ima mogućnost izbora. Ako je neko već odlučio da nešto trpi to znači da je svoj izbor i napravio.
    Ja mislim da mogućnost izbora ima u Švajcarskoj,recimo...kod nas ljudi leba nemaju da jedu ni kad su u zajednici,pa se ni ne razilaze,iz raznih razloga...banalan primer,ali je stvarnost takva.Nedavno,čujem kako dve koleginice komentarišu koliko košta jedan razvod...znajući kolika je njena plata,sa troje dece,ona treba da se potura kao podstanar,a plata ni to ne pokriva...a gde je još i razvod,sudski troškovi,nema nikoga,ničiju podršku,nema gde..ona nema izbora.

    Takve žene su odlučile da trpe,silom prilika,i to nije usamljeni slučaj,nažalost.

  6. #36

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Takve žene su odlučile da trpe,silom prilika,i to nije usamljeni slučaj,nažalost.
    Pa da, lakše je trpeti nasilje, nemaštinu, odlazak i bez razvoda ili bilo šta drugo nego biti podstanar i to istrpeti dok se ne snađeš nekako ili raditi dva posla. Uvaliti se kod nekog kome treba nega i topli obrok, a ko nudi prostor za život, snaći se bilo kako. Žao mi je, ne slažem se, a sve aspekte umem da sagledam i ja, nisam slepa i znam kako ljudi žive, ne kod nas, svuda. Najlakše je brinuti o svom dupetu i kako da njemu udobno bude, a da što manje mrdaš. I to je pozadina mnogih tih slučajeva, lenjost.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #37

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo,ali bice kako ja kazem

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    I to je pozadina mnogih tih slučajeva, lenjost.
    Eto ja se delimično slažem,pored lenjosti,dodala bi i nedostatak hrabrosti,da se suoče sa onim što ih čeka.Naravno ne generalizujem.

    Nekako ne mogu da se otmem utisku,da mnogi biraju liniju manjeg otpora...zarad skupe garderobe u ormarima,udobnog auta,letovanja...i gube svoje ''ja'',da bi bilo kako onaj ''drugi kaže''.I još gora bi bila varijanta,da se ''uvale'' u drugi,brak,vezu,da ne bi gubili te udobnosti.

    ...koji dogovor ...tu je ljubav davno rekla zbogom...a i karakter je klimav prilično...

  8. #38

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem

    Što god koja žena da na ovu temu kaže - čudno, ali svaka je u pravu. Na svoj način. I iz svog ugla.
    Sve mi imamo:
    i mišljenja
    i znanja
    i iskustva
    i stavove.

    E, kvaka je u stavovima.
    U lepezi njihove različitosti.
    Ako znamo da se stav bazira (pre svega) na snazi ( pod snagom ne mislim na mišićnu masu, već na odlučnost, borbenost, hrabrost, ...ajde da ne diram u ponos - imamo ga svi- ali i on ima svoje gradacije, zatim snalažljivost,
    pa po malo i na tvrdoglavost ... itd . ) onda je jasno i to :
    da će neka trpeti, druga neće
    da će neka ćutati, druga neće
    i konačno - da će neka gutati, dok druga neće ( ZNAM ovde se garant kače lav71 i kal el sa izlivima
    emocija svojih i organa im polnih )


    Pa čak i takva će se "snažna" žena teško i dugo odlučivati na "otcepljenje",
    (zbog svih bla bla ... unutrašnjih sadržaja i spoljašnjih faktora koji jedan brak - brakom čine),
    ali će to ipak - O D L U Č I T I ! Daleko brže i mnoooogo lakše od neke nazovi "slabije".

    E sada šta će je na tom putu snalaziti, naći i snaći, nek joj je Bog u pomoć, mada to ni sam Bog ne može da zna.

    Naročito ne može da zna u ovom našem Društvenom Sistemu,

    gde se o ženi :
    (trudnoj, porodilji, udatoj, neudatoj, zapošljenoj, nezapošljenoj, razvedenoj, samohranoj, udovici ...)

    i deci :
    (rođenoj, nerođenoj, zdravoj, bolesnoj, bračnoj, vanbračnoj, napuštenoj, ostavljenoj, nezbrinutoj ...)

    .. uglavnom MISLI, ĆASKA, PREDLAŽE i PRIČA, a malo RADI.
    A mi smo se eto, zadesile baš TU.

    S' druge strane i sa muškarcima je toliko sličan slučaj, ma skoro pa identičan.
    Opet - iz njihove perspektive naravno.
    A ne bi se (na prvi pogled) reklo.

    I tako .... kako god i šta god se mi (muškarci i žene) uzajamno dogovarali,
    uvek na kraju ipak bude onako kako "tata" kaže.
    (A TATKO nam je svima taj Začarani Krug - naš mili Društveni Sistem.)



    ...i neverovatno (a istinito) o čemu god da pričamo, mic po mic, reč po reč ... eto nas opet u politici.
    U sred Skupštine.

    Mislim ... u sred najveće JAVNE KUĆE .
    BITCH !!!
    jebojojpasmater

    (idi ....) AMIN !

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #39

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem

    Eh to malo tezeu vezi oba partnera treba prvenstveno da imaju zajednicki jezik,i da odluke donose zajedno.Nikada ne bih dozvolila da mi neko naredjuje,i da se ja osecam potcinjenoZnam puno njih koje trpe sve i svasta,pa kad mi jos pojedinci kazu kako mi je zao,sve radi po njegovomJa kazem,zasto bih zalila nekog ko sam hoce tako da zivi?Svako ima svoj izbor,pa nek zivi kako je izabrao.Mada ima i situacija kada je osoba i prinudjena na takve stvari,ali vecinom zbog psihicke labilnosti,gubitka samopouzdanja itd...

  10. #40

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem

    Uglavnom je bilo kako on kaže...konačno sam i ja progovorila...i gotovo...
    Mislim...više nemamo šta i o čemu da pričamo...
    Zar ja smem imati svoje mišljenje?

  11. #41

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem

    Kada se konačno i to desilo..čak je i ljubav trebala da mi se naredi...

    ..znaš ono kad ti u snove dolazi nezvan...

    ...i želi ljubav da naredi...

    ..manipuliše mislima,osećanjima...a nije svestan,koliko je obuzet sobom..da se udaljavaš..bežiš...

    ..ne ide to.. ljubav ne može da se naredi..nikada..
    Poruku je izmenio Goga, 25.12.2008 u 01:08 Razlog: citat

  12. #42

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem

    Već 18 godina smo (a od tih 18, 12 u sretnom braku) moj muž i ja zajedno. Verujem da idealne veze ne postoje odnosno ono što ja podrazumevam idealnim nije za drugog i obrnuto. Suprug i ja imamo ujednačenu vezu, mislim u nekim stvarima on je glavni a u nekima ja - u onima koje nam bolje leže. Mislim da ne bih trpela ponižavanja, fizička maltretiranja ne mislim znam sigurno. Opet , lako mi je da teoretišem kad mi se ništa takvo ne događa. Nekada sam osuđivala sve mučenice i paćenice a danas sam po tom pitanju vrlo uzdržana. Volela bih da mi problemi i dalje budu samo teorija...
    Mislim da se dobra veza mora graditi, moraš biti iskren oko najbitnijih životnih stavova od prvog momennta a ne kada već imaš dvoje dece i treće na putu. Nikad nisam pokušala da menjam mog muža (ovde ne mislim na onaj grozni džemper koji sam slučajno iskuvala :-))) ) a ni ja nisam pristajala na menjanje. Ili se volimo sa svim vrlinama i manama ili se ne volimo...
    Opet, lako mi je da teoretišem...

  13. #43

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem

    Uvek imaju oni koji vode i oni koji prate..
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  14. #44

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem

    Prvo..sjajna tema jer dotiče jednu oblast koja, ako se ne reši na početku, kasnije može sve razneti u paramparčad.
    Lično, moje viđenje bilo kakve zajednice je da najkvalitetnije su baš one koju čine jake i samosvesne osobe. Onaj ko ne ume da bude sam nije dobar ni za zajednicu. Zašto ? Zato...što onima iskompleksiranima koji bi da "bude po njihovom" uvek treba neko ko će im "titrati" (znači treba im "žrtva") dok onim bezbojnim i "tutumracima" treba "vođa". Ali...ukoliko se dve samosvesne , jake i sigurne osobe odluče na zajednicu, ona je kvalitetnija, jača i sretnija iako postoji početno "osvajanje teritorije". Naime, umetnost je u tome da "svoj resor" dobije sposobniji partner u tome. Kada to jednom rešite (na obostrano zadovoljstvo) onda neće biti sukoba oko nadležnosti a konačan rezultat je bolji za oboje. Nažalost, da bi nekome priznali da je bolji u nečemu treba i sam biti realan, objektivan i svestan da "neće pasti nebo" ako prepustimo partneru "uzde" tamo gde je bolji.
    Moj utisak je da mnogo toga ne štima upravo kada neko insistira, bez pokrića u stvarnosti i sposobnostima, na kontroli nečega gde je partner superiorniji. Usput, slažem se sa Skwojkom da "uvek imamo izbor". Retko ko nam je "kriv" što "ne mrdamo dupetom". Ono što je dobro, pre stvaranja zajednice, je definisati "10 božijih zapovesti" (kako ih interno zovem ) tj. reći jedno drugome šta su "granice". Jako se lako shvati...da sve što nije ni blizu njih...je vaš prostor manevrisanja i samim tim obostranog dogovora (jer je "ničija zemlja").
    Oko zadnjeg pasusa ...nikada nisam shvatao one koji bi samo "posedovali" , jer mi to mnogo govori o nesigurnosti, svođenju osoba na stvari ili robove, lečenju kompleksa i sl..Ja ne posedujem bilo koga, ona koja je sa mnom tu je jer sama tako želi, ima slobodu i razumevanje. Niti bih želeo da bilo koga "posedujem" niti ću ikada biti "podanik".
    P.S. Funkcionisanje u zajednici su lepo ilustrovali i stari Spartanci u svojoj falangi. Moj štit štiti moju levu stranu i desnu saborca sa leve strane. Neka par funkcioniše tako da vanjski uvek bude postavljena najbolja postavka (on je bolji vozač, ona je bolja kuvarica; ona je veštija sa novcem, on je bolji u popravkama....etc..).
    Poruku je izmenio Sivi, 09.08.2010 u 23:46 Razlog: slovca
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #45

    Odgovor: Hajde da se dogovorimo, ali bice kako ja kazem

    Rizikujući da budem kod pripadnica lepšeg pola omražen, kod mene je uglavnom (dobro, ne baš uvek, sa ponosom priznajem) tako - Hajde da se dogovorimo, ali biće kako ja kažem!!!

    Šta mogu kada sam staromodan!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Hajde da se hvalimo
    Autor cvishna u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 201
    Poslednja poruka: 13.04.2020, 16:51
  2. Nisam stigao da ti kazem....
    Autor Angus u forumu Porodica
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 21.05.2016, 14:55
  3. Hajde da vidimo šta vas je danas snašlo...
    Autor Bishop u forumu Pričaonica
    Odgovora: 1086
    Poslednja poruka: 16.11.2015, 13:14
  4. Hajde da ih malo hvalimo
    Autor leptirić u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 23.02.2015, 13:49
  5. Hajde da se igramo rata
    Autor shacky u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.06.2010, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •