Moj maturski rad je bio...
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 49
  1. #1

    Moj maturski rad je bio...

    ...iz književnosti. Tema je glasila „Ljubav Marije i Roberta Džordana, uzvišenost apsolutno suprotna fašizmu“. Hemingvej je tada moja velika preokupacija, kao i sve te priče o izgubljenoj generaciji. Ni sanjao nisam tada da ću i ja biti uvučen u rat i biti predstavnik jedne druge, takođe u velikoj meri, izgubljene generacije...

    Da, dobio sam četiri, što je bio veliki uspeh pošto sam bio pripit, a i rad je bio na nepunih pet stranica, od čega je čitava jedna strana otpala na biografiju pisca. Moja profesorka jednostavno nije mogla da veruje svojim očima kada je videla šta sam priložio. Da je rad bio samo duži, čak puno lošijeg kvaliteta dobio bih pet. Rekla je posle ispita...

    Sećate li se mature i svoga maturskog rada?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    Sećam se, kao da je juče bilo.
    Predmet: računovodstvo.
    Tema: kupci i dobavljači.
    Tada je polaganje mature više bila formalnost.
    (rat... sankcije... )

    Znala sam da ću da dobijem peticu ,
    predmet sam držala ''u malom prstu''.


    Kada malo bolje razmislim,
    svi smo iz tog predmeta dobili najveće ocene.
    Neki uz manje, neki uz više truda...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    znam da sam se bas bila svojski potrudila oko svog maturskog rada. naravno, uzela sam temu iz mog omiljenog predmeta, ali cudno je bilo to sto sam odabrala jezik, a ne knjizevnost. tema je bila "znacenjski i formalni odnos medju leksemama". znam i to da se profesorici jako dopalo jer je rad u velikoj meri bio istrazivacke prirode. secam se da sam kratko nesto branila rad, sto mi je malo smetalo jer sam imala toliko toga da kazem tada na tu temu. bas sam nekako ponosna na taj svoj prvi uspesno odradjen posao.

  4. #4

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    U srednjoj školi maturski rad je bio: Projekat puta na brdovito planinskom terenu.
    Iz rada sam dobila 5,a iz odbrane 4.Profesorica nije mogla da me smisli,tražila je sat vremena šta ne znam,i nije me ni pitala mnogo vezano za sam rad,nego provozala kroz celo gradivo treće i četvrte godine.

    Na višoj mi je tema bila:Vaspitanje dece u tradicionalnoj srpskoj porodici.Čista desetka je pala za rad koji je kucan na 50 strana(font 10).
    Nakon doškolavanja,još jedan diplomski sa temom :Socijalni i motorni razvoj deteta u predškolskoj ustanovi.Ovaj put mnogo skromnije,ali ipak 10.
    Poruku je izmenio euridika, 24.08.2008 u 15:44 Razlog: greškica
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  5. #5

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...


    Moj maturski rad je bio iz biologije, tema "Krvne grupe". Svojski sam se potrudila da ga uradim najbolje moguće, odlazila u Dom zdravlja i sa vrlo predusretljivim osobljem radila eksperimente određivanja krvnih grupa, analize krvi i sl. i iskoristila svu raspoloživu literaturu. "Razbila" sam usmeni deo ispita, što i ne smatram preterano teškim činom jer sam sama radila rad; samim tim bila sam puna samopouzdanja koje iz toga proizilazi, dobila najvišu ocenu i pohvalu za odlično urađen rad


    Kako bih to mogla zaboraviti ... bila sam jedini gimnazijalac koji je zaspao na dan polaganja mature
    Ja, koja uvek stižem na vreme, ako ne i ranije

    Ovom prilikom želim da se zahvalim ljubaznom čiki koga sam to jutro ustopirala i koji me je, kada je čuo koje su mi muke, odvezao do Gimnazije
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  6. #6

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    Из историје "Босански устанак 1875-78". Ортак ми је збавио књигу са научног оделења библиотеке о том догађају чини ми се баш под тим насловом, издату негде 1922, аутор Васо Чубриловић, донео је кући, углавном сам прекуцао на комп најзанимљивије делове, додао неке личне опсервације које су се свиделе комисији... сећам се да сам куцао ћирилицом, а болиди који су ми штампали су одштампали латиницом, ваљда нису имали тру тајп фонтове, шта ли... па је тако свако џ постало х, свако љ q, свако њ w... кад год прочитам име Осман Веџихи паше ја читам као Осман Веиксихи паша
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    da... naravno da se secam... to je bilo ove godine (:
    radila sam maturski iz biologije na temu "Anatomija i fiziologija cula sluha kod coveka i zastita"
    18 strana, malo istrazivackog rada oko zastite uha i 5ice za odbranu i rad (:
    Citius, Altius, Fortius.

  8. #8

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    Iz geografije " geografski prikaz opštine ...",uživala sam radeći ga i dobila 5
    Don't tease me if you can't please me!

  9. #9

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    Mleko u prahu, proces proizvodnje. Ne sećam se ni kako sam ga pisala, ni kol'ko strana, ne sećam se ni odbrane.. Sećam se da sam ga dala drugarici da prepiše nešto pošto je ona imala temu -surutka u prahu-, a to skoro pa isto sve i nije mi ga nikad vratila..

    E da.. i dobila ocenu 4.
    Poruku je izmenio Zvonchica, 23.08.2008 u 22:52 Razlog: dodala ocenu

  10. #10

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    Sartrovo shvatanje slobode
    Tad sam još uvek bila u fazonu da upišem filozofiju..na sreću, brzo sam se predomislila ali rad na žalost, nisam sačuvala...
    Mislim da i nije bio specijalan, obzirom na godine u kojim sam pisala
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #11

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    Akceleratori (cestica, Fizika)

    I dan danas smatram da sam zadatak obavio na nivou i ponosan sam na to.
    A akceleratori su i danas ostala moja nedostizna i daleka ljubav...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #12

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    Sećam se, kao kroz maglu... Tema je bila "Telesne tečnosti - krv i limfa".
    Možda malo neobično beše to što je na prvoj strani bio sledeći citat:

    "- Kad budeš mrtav...
    - Da, pa šta?
    - Kad budeš mrtav, zvezde neće popadati sa noćnog neba i zavesa u hramu se razderati nadvoje s vrha do dna, kao ona u kojoj je reč u Jevandjelju. Poginućeš od metka ili hladnog oružja, u bilo koje doba dana. To se neće čuti ni znati dalje od mesta nakome se desilo; ceo dogadjaj neće imati naročit oblik ni neko ime. To će biti činjenica medju činjenicama, nešto što je pre ili posle moralo da bude, a svejedno kada i kako.
    Krv iz tvojih vena ostvariće, najposle, svoju stalnu težnju; da probije zidove svoje tamnice i otvori sebi stazu na sunce, pa da se izgubi u zemlji ili ispari u vazduhu, sasuši i pretvori u malo crne prašine koja može krenuti sa prvim podesnim vetrom u bilo kojem pravcu. Jer krv, kao uopšte svaka tečnost, ima težnju da se kreće, da putuje i osvaja prostor ispunjavajući svaku prazninu. A kako je naše telo pretežnim delom od vlage i tečnosti, brzo će početi da vetri i nestaje. Sluzaste veze izmedju kostiju i mišića, konci i rskavice, prestaće da dejstvuju i ubrzo će izvetriti, sasušiti se i nestati potpuno. Pomešaće se i dodirnuti pojednini delovi tela, i to mestima gde se nikad za života nisu dodirnuli, i tu će i najpre početi da trunu. Kad ogoli, kostur će se rastaviti i propasti u sastavne delove. Tek tada će se videti - kako je telo slabo gradjeno i od koliko je delova sastavljeno. A još pre toga, i mnogo brže, izgubiće oblik i boju i sva tvoja mnogobrojna svojstva koja su nekad, negde, nekom mogla izgledati čudesna i večna..."

    Ostatak rada - strogo po PS-u.



  13. #13

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    Мој матурски рад био је израда главног и извођачког плана стамбене зграде П+1 у габариту 10 пута 12 метара са вањским једнокраким степеништем.

    Одличан рад. Бар тако каже оцена .
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  14. #14

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    Maturski rad je bio je "Generalna opravka diferencijalnog prenosnika - Zastava 101". A bas to nisam zeleo da dobijem . Uradio sam ga za 10, ali od 5-ice nisam mogao vise da dobijem. Procitao sve sto sam mogao da nadjem na tu temu, uradio odlicne skice i crteze. Usmena odbrana je bila formalnost, jer sam imao zagarantovanu 5-icu zbog ucesca na takmicenjima iz tog predmeta. A na prakticnu odbranu sam zakasnio dobrih 1h vremena i nije se bilo dovoljno vremena da pokazem sta sam naucio, srecom tu se zadesila druga profesorka i pohvalila me, - jer sam joj auto popravljao par puta i da je zadovoljna i da je sigurna da ja znam matursku temu. Pa je i taj deo ispita bio formalnost. Konacna ocena 5, da je bilo manje ne bi valjalo, zbog ulozenog truda.

    Inace, taj rad mi je kasnije pomogao na faxu, na jednom ispitu sam dobio pitanje koje je bilo slicno mom maturskom radu, par minuta se secao sta sam tamo nazvrljao i nepravda je ispravljena, pala odlicna ocena
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  15. #15

    Odgovor: Moj maturski rad je bio...

    ah maturski rad.. tema "konvulzije kod djece do 5 godina".. tako nekako tema je bila usko specifichna za matursku praksu na pedijatriji.. ne secam se tachno naslova.. znam da sam imala mesec dana prakse (i isto toliko vremena da napishem rad) a ja sam to pisala zadnji chas.. nisam spavala 3 dana dok sam sve iskuckala .. mada sam znala o chemu pishem, jerbo sam samo praksu pretochila na papir ne secam ni se ni broj stranica, znam da ih je bilo poprilichno mislim da sam pobrala desetku iz rada i devetku iz obrane ili beshe obrnuto
    moomoo meee jooouu

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •