Branili su mi! - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 52 od ukupno 52
  1. #46

    Odgovor: Branili su mi!

    Meni su branili da jedem sladoled dok ne upeče juli mesec i branili su mi da nosim majice na kratke rukave do polovine juna,što me je bacalo u očaj.Ni danas mi nisu jasni ti glupavi razlozi kojim su pravdali ta "branjenja" a sve u stilu: " Sladoled se ne liže s proleća nego samo leti ,može ti grlo stradati" i "Što duže nosiš duge rukave zaštitićeš se duže od prehlade.Nisu još dani toliko topli.Moglo bi da te produva."

    Kakve nebuloze
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  2. #47

    Odgovor: Branili su mi!

    Kaže se da se uči primerom ili kontrapimerom.
    Mnogo toga sam uradio i naučio zahvaljujući kontrapimeru ukućana.
    Sećam se..mnogo toga:
    - šta će ti gitara,
    - šta će ti telefon (stabilni),
    - koji će ti TV,
    - što si navalio da izlaziš u grad,
    - i pre se živelo ali bez toga...
    Mali milion stvari sam uradio unatoč protivljenju roditelja a nijedna nije bila ništa nerazumno da bi bila "anatemisana". Čak mnogo češći slučaj je bio da, odjednom, "ne mogu bez nečega" pošto sam to ja nabavio iako su uskogrudo bili protiv skoro svake promene.
    Hvala im...upravo takav stav me je napravio samostalnim čovekom. Naime već sa manje od 15 g sam se izborio da sam vodim svoj život, bez polaganja računa njima o svakom mom koraku.
    Nisam bio "ker" pa sam često im govorio šta ću uraditi ili nabaviti. Ali dosta puta sam samo ćutao i uradio šta sam zamislio pa se kasnije ispostavljalo da su ponosni na to (a nikome ne pominju da su danima "solili pamet" i bili protiv).
    Kako god...taj "otpor" mi je davao snagu i volju da završim zamišljeno.
    Jbt...moram reći sinu, da ako ikada "pođem stopama svojih roditelja" u tom smislu, da me ne zarezuje .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #48

    Odgovor: Branili su mi!

    Klasika,da izlazim napolje s mokrom kosom,tek istusirana,da pijem hladnu vodu znojava,da sedim na betonu,jedem zelene sljive,da okrecem glavu kad strine i ujne navale da me ljube ,da odbrusim komsinici...

  4. #49

    Odgovor: Branili su mi!

    Joj, kakvo okretanje glave te neko ljubi. Mene su terali da ljubim raznorazne tetke, strine, ujne, babe...

    Kornet kod Nešića (jedna kugla) posle prvog maja, sladoled (jedna kugla) prvo juna, sladoled (dve kugle) tek na moru (dakle, u julu), kad počinje škola - nema više sladoleda. Da se deca ne prehlade.
    A da ne kažem da hladan sok - nikad. Neverovatno, nisu mi pak podgrevali jogurt iz frižidera, to sam mogla da pijem.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #50

    Odgovor: Branili su mi!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Joj, kakvo okretanje glave te neko ljubi. Mene su terali da ljubim raznorazne tetke, strine, ujne, babe...
    Nije me niko terao ali nekim neobjašnjivim spletom okolnosti sam došla u situaciju da, sa šest godina, ljubim mrtvu babu u sanduku. Svi su oko mene to uradili i valjda sam mislila da je manje zlo da cmoknem babu nego da se izdvajam od okoline. Kasnije, kad sam ojačala, sam razvila ovu svojeglavost sa kojom se susrećete. I dan danas imam napad anksioznosti kad osetim miris ruzmarina i kontam da mi je to od tada jer se sećam jakog mirisa ruzmarina na tom babinom večnom krevetištu. Radi se o mojoj babi.

    Ne mogu sad da se setim šta su mi branili ako zanemarim uobičajene stvari. Branili su mi jednog momka kad sam bila tinejdžer. Poslednji šamar, sa 17 godina, sam dobila zbog njega.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #51

    Odgovor: Branili su mi!

    Čitam vas...i sve se mislim...pa meni nisu ništa od toga branili...
    Nikada...
    Ali sam bila vaspitana da sama prozrem/saznam/spoznam/naslutim...ma nepogrešivo sam znala šta mi je a šta jok činjEti
    PoJenta je bila da u svakom časku shvatim da je svako moje (ne)delovanje isključivo moja odluka...
    I nije bilo mesta zabranama...jednostavno ja to nisam 'tela...i šlus
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #52

    Odgovor: Branili su mi!

    Da imam psa su mi opasno branili...
    I imala sam ga 😉 toliko o zabrani

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •