Branili su mi! - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 52
  1. #31

    Odgovor: Branili su mi!

    branili mi da izlazim kasnije od 11 sati i to tokom leta i jos nisam smela svako vece. naravno sa drugaricama smo nalaizi razne fore da uspemo svako vece da izadjemo i to do parka u nasem mestu, gde je bilo najlepse okupljanje.
    branili mi da pricam telefonom duze od 15 minuta,
    da idem u skolu biciklom
    da se sminkam do mature
    da trcim i skacem....
    ...i jos neke stvari


  2. #32

    Odgovor: Branili su mi!

    Moj tata, ispada, je bio 'tiranin'

    Branio mi je kupaći kostim (onaj koji pokriva gornji dio tijela) pa do.. 11? Ne znam točno ali znam sam već jesam bila propupala

    Branio mi je izostanak sa treninga što meni nije smetalo jer, kada on ne bi treningu prisustvovao, tko je mene mogao natjerati da vježbam? Sjećam se kako bih poslije 'treninga' svaki put malo smočila kosu i lupila se po obrazu da se zacrvenim

    Ima toga još.. Thinking in progress
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #33

    Odgovor: Branili su mi!

    Mene su uspješno obuzdavali do neke 13 ili 14 godine, a onda im više nije polazilo za rukom )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  4. #34

    Odgovor: Branili su mi!

    Sjećam se da sam obožavala nasuti malo, ok, puno Cedevite u čašicu, i onda ju papati na suho. Branili su mi to. A ja jednostavno nisam shvaćala zašto... I dan danas mi je to fino...

    Sada kada pogledam, te zabrane nisu bile od nekog značaja osim samo njima važnog.

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #35

    Odgovor: Branili su mi!

    Nisu mi branili ništa.

    Mogao sam da budem razmažen koliko sam hteo.

    Da sam hteo.

  6. #36

    Odgovor: Branili su mi!

    Malo šta su mi branili...možda je to loše, po mene bilo.
    Ali u ono malo što su mi branili jeste da imam bmx (tata:polomit ćeš se) ...pa sam dobila poni, a ja sam bila dovoljno cool za bmx-a.
    Da imam onog kengurka..što su svi imali, kengurko kengurko drug je moj drug je tvoj, skače, igra, pleše, cupka, sve to može kengurkoooo ..isto, da se ne polomim.
    Da nastavim sa jelom ako nisam pojela supu, e to mi je najteže palo..ali kao što Believer reče, ima rupa uvijek...srećom oba roditelja ne misle isto.

    Nikad mi nisu branili izlaske, niti naglašavali da ne pijem, da se ne drogiram, to se sve podrazumijevalo... Eh, a ja sam vragolanče uvijek bila...ali kući uvijek uzorno dijete.

    Ja takva osoba, da ako mi braniš nešto, ja ću to uraditi po svaku cijenu.
    Možda su moji dobili uputstvo uz mnom.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #37

    Odgovor: Branili su mi!

    Branila mi majka pre nekih 10-ak godina dakle imao sam 14,15 da polazem za motor i da upisem policiju.Toga se secam bilo je tada i guzve na Kosovu i tako to pa mi nisu dali.Tek sad kad sam odrastao shvatio sam taj otpor roditelja i ja sam im zahvalan za to.
    Da sam bio Policajac kad bi ovo sto imam posedovao? Ko to zna,mozda nikad

  8. #38

    Odgovor: Branili su mi!

    Branili su mi jesti špek jer sam imala više kila od svoje starije seke
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #39

    Odgovor: Branili su mi!

    Kad vratim slike svog života unazad, shvatim da mi nikad ništa nije bilo zabranjeno. Jako sam bila ponosna na to, jer je mojim drugaricama crna lista bila poduža. Ja, tako ponosna kako mogu sve što poželim da uradim, pravila sam sama selekciju šta je to što ne treba u životu uraditi. Jednostavno sam se trudila da ogromno poverenje mojih (za ono vreme neverovatno tolerantnih) roditelja nikad ne izneverim. O svemu sam mogla da pričam sa njima (u pravom smislu ove reči). Bilo je samo potrebno reći- gde idem, sa kim idem i kad se vraćam kući. Limit vremena nije postojao. Nisam ih izneverila nikada i drago mi je zbog toga. Jos draže mi je što su mi dozvolili da sama koračam kroz svoj život. Oni su uvek bili tu negde, iza mene, ako zatreba da priskoče u pomoć. Znala sam to, no ni jednom nisam upotrebila džokera....

  10. #40

    Odgovor: Branili su mi!

    ...da fotografišem pa da trošim film, al kad sam se ja dohvatio...
    Poruku je izmenio Mish, 14.02.2015 u 01:32
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  11. #41

    Odgovor: Branili su mi!

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    da grickam nokte
    E bash ovo. I to u tolikoj meri da su svi iz moje blize okoline poceli da me opominju kad me vide s prstima u ustima. Dodju gosti-nemoj da grickas nokte. Odem kod drugarice-njena mama me opomene. Prodavacica u dragstoru, komsije, najcesce brat...
    Sve ih je moja stara majka istrenirala I nije pomoglo.
    Dok se nije pojavio gorki lak za nokte Stop n' grow

    Zatim...posto sam stalno pravila neke face i mogla da uradim nesto sto niko drugi nije mogao, na opste zgrazavanje stare majke branili su mi da prevrcem kapke i plasim decu iz komsiluka, da ukrstam oci, da pljujem kao muskarac, da se penjem na tavan i babin orman, da tucem Djordjeta jer nije hteo da se zaljubi u mene, da se igram sibicama u blizini slame kod dede na selu, da kradem svece iz crkve...
    Sitnice.
    Kao i da vrebam poštara i gađam ga kuglicama od hleba kroz pljucu...
    ...da čapam i kidam kraste...
    ...da se sama šišam...
    ...da zovem one mamipare tipa horoskop, muzika, vicevi, bezobrazne tete...
    ...da okrivljujem brata kada se upišam u krevet...
    ...da dovlačim lutalice sa ulice...
    ...da recitujem pesmicu p.... peče šarana k.... gleda s tavana...za to sam par puta i ćušku dobila...
    ...da kradem ujakov motor i padam po selu...

    Kao što rekoh...sitnice.
    I kao što rekoh...nije pomoglo.
    Tek kad su prestali da mi brane sve i svašta, ja sam prestala da pravim sranjca. Više mi nije bilo zanimljivo.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #42

    Odgovor: Branili su mi!

    Meni su sve branili, Majka Hitler, ćalo odsutan
    Nemoj ovo, nemoj ono.
    Ulicu sam prelazio striktno na pešačkom, i to samo kada zasvetli zeleni čika, a ako nema semafora, čekao sam da ga ugrade
    Nikada nisam pravio sranja, bio sam mirno dete, čitao sam knjige, nisam se družio ni sa kim.
    Ćutljiv tih i podložan manipulacijama.
    Roditelji su imali nameru da od mene stvore uzornog građanina, kojii redovno plaća račune ima ženu koja zna da mesi kolače i razvlači pitu.
    Branili su mi da se družim s Jovandićem, zato što je pucao u televizor u sedmom osnovne.
    Branili su mi da idem bez sestre u grad do kasno, sve do osmog razreda.
    Branili su mi do drugog srednje da pijem i da pušim.
    Posle su mi branili da se drogiram, sreća pa me to nije nikada privlačilo, inače sam radio sve što su mi branili
    E, da branili su mi da se učlanim u sektu Jehovinih Svedoka, jer sam baš imao želju, šteta sad bismo vam ovde Cvrčak i ja sve po spisku
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #43

    Odgovor: Branili su mi!

    Da budem dete.
    Da se vraćam iz škole, bez batine ili kamenja u džepovima.
    Da spavam kod kuće.
    Da se smejem.
    Da imam psa, mačku ili bicikl.
    Nisu pobedili.



  14. #44

    Odgovor: Branili su mi!

    Da pretrcavam ulicu
    Da rucam a da pre toga nisam oprao ruke
    Da lazem
    Da kradem
    Da varam
    Da ismevam drugu decu
    Da budem sebican
    Da mrzim



    ....mama i tata....hvala vam sto ste me izvelik na pravi put..... ne znam da li cu ikada moci da pokazem koliko sam zahvalan na svemu sto ste mi branili
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  15. #45

    Odgovor: Branili su mi!

    Svašta je nešto bilo,više se i ne mogu svega setiti...Ipak,ostalo je ponešto
    *bilo mi je zabranjeno da kad sam sama kod kuće,dolazi društvo (naravno da je bila puna kuća)
    *da gledam filmove kasno (naravno da jesam)
    *da ne čitam drugo štivo dok ne iščitam lektiru (ni dan danas nisam pročitala sve sa spiska)
    *da ne lakiram nokte kad idem u školu (jesam)
    *da ne lažem (jesam,samo kad sam morala)
    *da starijima nije lepo da se kaže da ne govore istinu (uvek sam govorila)
    *da ne jedem 5-6 sladoleda dnevno
    *da ne hvatam žabe i vilin konjice,a potom prepadam mamu i sestru
    *da ne operišem mrtve mace(to smo radili iz komšiluka,bilo nam je 8g.)
    *da bicikl služi da se vozi polako,a ne skače sa mosta u reku(svi iz društva)
    *da komšiluk ne smem maltretirati pitanjima,zvonjavom i bukom
    *da se ne kupam pre početka sezone i da se zimi ne hoda po zaleđenoj vodi (jesam i upali smo nas troje iz društva)
    *da ne volim indijance(to mi je tako smetalo,imala sam 7 god.)
    *da gledam filmove Vudi Alena( krišom jesam)
    *da ne smem da imam pirsing (pre 20 god probušila nos)-to je bio šok
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •