Da li Srbi moraju moraju biti pravoslavne vere? - Strana 8
Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 141
  1. #106

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da ne moraju. Čak je poželjno da ne budu, kako to već očekuje savremeni svet oličen u EU i novom svetskom poretku. U ovom trenutku, kako stvari stoje u našim pregovorima sa tom istom Evropskom Zajednicom, najbolje bi bi bilo za Srbe da budu nepravioslavci, nesloveni, krivci za I svetski, ali i ostale ratove i druge svetske pošasti i da predaju Kosovo, ali zato da budu gej fanatici i ljubitelji kukastih krstova i ine naci koreografije kao i beskrajno odani ne znam kojem već po redu Rajhu i njenoj kancelarki...

    Svi su izgledi da ne samo što nećemo biti pravoslavci i hrišćani, nego nas neće ni biti... Ko ostane biće gej... Garant...
    Ne vidim odgovarajućeg smajlija za šalu?

    U tom slučaju je ovo izrečeno budalaština. Sve zavisi od pojedinca šta će da bude, jedino što će morati da poštuje zakone kao i svi ostali u civilizovanom i demokratskom svetu. Kod nas važe samo zakoni jačeg, odnosno onog koji raspolaže silom, batinom, iz tog razloga, čini mi se da smo izgubili iz našeg karaktera čak i inat. Ispada da je svima ovako dobro.

  2. #107

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    Citat ljiljak kaže: Pogledaj poruku
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da ne moraju. Čak je poželjno da ne budu, kako to već očekuje savremeni svet oličen u EU i novom svetskom poretku. U ovom trenutku, kako stvari stoje u našim pregovorima sa tom istom Evropskom Zajednicom, najbolje bi bi bilo za Srbe da budu nepravioslavci, nesloveni, krivci za I svetski, ali i ostale ratove i druge svetske pošasti i da predaju Kosovo, ali zato da budu gej fanatici i ljubitelji kukastih krstova i ine naci koreografije kao i beskrajno odani ne znam kojem već po redu Rajhu i njenoj kancelarki...

    Svi su izgledi da ne samo što nećemo biti pravoslavci i hrišćani, nego nas neće ni biti... Ko ostane biće gej... Garant...

    Ne vidim odgovarajućeg smajlija za šalu?

    U tom slučaju je ovo izrečeno budalaština. Sve zavisi od pojedinca šta će da bude, jedino što će morati da poštuje zakone kao i svi ostali u civilizovanom i demokratskom svetu. Kod nas važe samo zakoni jačeg, odnosno onog koji raspolaže silom, batinom, iz tog razloga, čini mi se da smo izgubili iz našeg karaktera čak i inat. Ispada da je svima ovako dobro.
    Neću da napišem niti jedan pridev niti bilo kakvu drugu odrednicu uz ovo. Mislim da nisi shvatio kontekst aktuelnog trenutka i pokoju stilsku figuru (ako mogu tako reći) u mom komentaru. Ako te zanima šta zaista mislim o ovoj temi, koliko se sećam već sam na njoj ranije postovao pa pronađi to...

    A što se tiče smajlića, mora da se šališ. Pa zar i se i oni ne mogu koristiti simbolično, ironično... i šta ti ja znam. Ili su strogo propisane sitaucije za njihovu upotrebu?!
    Poruku je izmenio memento, 10.05.2014 u 05:49
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #108

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    @ljiljak

    Kako brojni portali objavljuju, Karl Bilt, ministar spoljnih poslova Švedske (i nekadašnji visoki predstavnik UN i EU u B i H), izjavio je pre tri dana da je Rusija 90-tih bila bolja država nego danas, jer je stremila demokratiji i zapadnim vrednostima, a danas stremi pravoslavlju.

    „U današnjoj Rusiji situacija je mnogo gora. Putin demonstrira privrženost ne međunarodnim vrednostima, već pravoslavnim. Njegova podrška Asadu u Siriji može se objasniti time što je Asad štitio pravoslavne u Siriji. Pored toga, pravoslavlje je opasnije od islamskog fundamentalizma i zbog toga predstavlja najveću opasnost za zapadnu civilizaciju.“

    Nadam se da u citiranom možeš nazreti deo razloga mog postovanja na način na kojim sam to već učinio.

    Da, oprosti što nisam primetio da si dama, pošto sam ti se u prethodnom obratio kao da si muško...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #109

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    Ovako...
    Mada pitanje veroispovesti spada u LIČNA prava svedoci smo da je to samo na papiru, barem što se tiče izvikanog Zapada!
    Ko god želeo da to porekne mora uzeti u obzir činjenice:
    - Pravoslavlje nikada nije silom nametano (računam vreme od podele crkve..1054g), dok je činjenica da je Južna i Srednja Amerika ognjem i mačem prevedena u katolike!
    - Krstaške ratove je pokretao PAPA!
    - Vartolomejska noć je pokolj hugenota (protestanti) od strane katolika (Rimokatolička crkva). Zvanično su obe strane hrišćani.
    - Ortodox (grčka kovanica) znači pravo (istinsko) verovanje (mišljenje).
    Ma ko želeo povući paralelu Hrišćanskog učenja i postupaka najviših predstavnika Rimokatoličke crkve susrešće se sa milion primera nečovečnog i nehrišćanskog postupanja!
    U ime kog Boga (barem su se tako zaklanjali svi zvaničnici te crkve) su vršeni zločini? Zar je to hrišćansko učenje?
    Stoga sam sretan što je kod nas većinska religija ona koja nije činila masovne zločine zaklanjajući se iza imena Boga!
    A jasno je uvek bilo...da onaj koji greši uvek traži što veću podršku jer time umanjuje svoju odgovornost!
    Stoga...neka hvala Zapadu na "ljudskim pravima", mnogo puta sam se uverio u njihov dupli aršin!
    Nisu oni glupi pa da ne shvataju da je baš pravoslavlje mnogo odgovorno što nismo zločinci kao mnogi od njih.Iskonske vrednosti, usađene još od malena se ne zaboravljaju baš lako.
    BTW...ne shvatam poentu pokretanja teme. Po meni, mnogo toga na šta smo ponosni kao narod treba da zahvalimo baš učenju Pravoslavne crkve.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #110

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    Srbi mogu biti bilo koje religije na svetu. Ali ja imam utisak da ljudi ovde jako malo poštuju i ono što uči pravoslavna vera.

  6. #111

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    @ljiljak


    Nadam se da u citiranom možeš nazreti deo razloga mog postovanja na način na kojim sam to već učinio.

    .
    Mogu to da razumem ali ne vidim razlog za brigu kada su naša verska opredeljenja u pitanju. Ono što bode oči to je beg iz jedne krajnosti u drugu koja više liči na modni detalj otuda i ono:
    srcemoje . Ali ja imam utisak da ljudi ovde jako malo poštuju i ono što uči pravoslavna vera.
    A za smajli ste u pravu!

  7. #112

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    Srbi su svi gradjani Srbije,tako Ustav kaze,znaci,bez obzira na veru..

  8. #113

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Srbi su svi gradjani Srbije,tako Ustav kaze,znaci,bez obzira na veru..
    Устав не каже ништа слично.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #114

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    ..kaze..

  10. #115

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    ..kaze..
    Ne, Ustav tako NIKADA nije govorio (pisao). Radi ilustracije evo ti citiran baš 1 član (verujem ja da je lakše misliti da sve znaš nego barem pročitati početak)!
    "
    Član 1.

    Republika Srbija je država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima. "

    Slobodno se informiši, nije čak ni teško .
    Poruku je izmenio Sivi, 26.05.2015 u 23:15
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #116

    Re: Da li Srbi moraju moraju biti pravoslavne vere?

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Na ovo pitanje uglavnom dobijam odgovor da srbi mogu biti jedino pravoslavne veroispovesti, ali mi niko jos nije rekao zasto je to bas tako....
    Naravno da ne moraju a i nisu! Recimo Meša Selimović se predstavljao kao Srbin muslimanske veroispovesti.

    Ja sam Srbin, Jehovin Svedok!


  12. #117

    Odgovor: Re: Da li Srbi moraju moraju biti pravoslavne vere?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Na ovo pitanje uglavnom dobijam odgovor da srbi mogu biti jedino pravoslavne veroispovesti, ali mi niko jos nije rekao zasto je to bas tako....
    Naravno da ne moraju a i nisu! Recimo Meša Selimović se predstavljao kao Srbin muslimanske veroispovesti.

    Ja sam Srbin, Jehovin Svedok!

    Pozvaću te ako mi bude trebao alibi.

    Nego, da li Jehova dozvoljava internet, hotovanje, redtube i tako to?

  13. #118

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    ..kaze..
    Ne, Ustav tako NIKADA nije govorio (pisao). Radi ilustracije evo ti citiran baš 1 član (verujem ja da je lakše misliti da sve znaš nego barem pročitati početak)!
    "
    Član 1.

    Republika Srbija je država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima. "

    Slobodno se informiši, nije čak ni teško .
    Sivi,bas ti hvala.Alli to citirano ,a i boldovano,tacno potvrdjuje ono sto sam rekla.Pise li tu negde da moraju biti pravoslavne vere?Ili pise 'svih gradjana koji u njoj zive? Vidim da si se ti informisao,ali ,potrazi nekog da ti razjasni to sto pise,vazi?ako vec hoces da dajes preporuke..

  14. #119

    Re: Odgovor: Re: Da li Srbi moraju moraju biti pravoslavne vere?

    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Na ovo pitanje uglavnom dobijam odgovor da srbi mogu biti jedino pravoslavne veroispovesti, ali mi niko jos nije rekao zasto je to bas tako....
    Naravno da ne moraju a i nisu! Recimo Meša Selimović se predstavljao kao Srbin muslimanske veroispovesti.

    Ja sam Srbin, Jehovin Svedok!

    Pozvaću te ako mi bude trebao alibi.

    Nego, da li Jehova dozvoljava internet, hotovanje, redtube i tako to?
    Šteta je što ne čitaš Bibliju!

  15. #120

    Odgovor: da li srbi moraju moraju biti pravoslavne vere??

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Srbi su svi gradjani Srbije,tako Ustav kaze,znaci,bez obzira na veru..
    Ovo je TVOJA izjava koja je i osporena citatom 1 člana Ustava!!!
    Shvataš li ti da:
    1. Po tvojoj tvrdnji su svi u Srbiji Srbi? A to nikada nije bilo!
    2. U Ustavu se kaže (slično u mnogim građanskim Ustavima) da je to država srpskog naroda i SVIH KOJI SU GRAĐANI SRBIJE!
    Uopšte ne razumem tvoju potrebu da, kao, polemišeš a napravila si GAF! Pročitaj sebe, zatim reakcije drugih pa tek onda peni što te, s pravom, ispravljaju!
    Toliko..
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  2. Pravoslavne ikone i freske
    Autor duga12 u forumu Religija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 11.10.2011, 13:02
  3. SRBI gde smo to mi?
    Autor Solomun u forumu Religija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 01.11.2008, 23:35
  4. Ujedinjenje pravoslavne i katoličke crkve?
    Autor irnik u forumu Religija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 27.09.2008, 00:32
  5. Srbi gamer-i
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.05.2007, 00:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •