Promena mesta stanovanja zbog posla
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Promena mesta stanovanja zbog posla

    Dobar deo mojih kolega je bio pred izborom: zadržati posao u firmi u kojoj radi (koji je, kao i svaki drugi, kratkoročno izvestan i kratkoročno siguran), ali uz uslov da se sele u nepoznatu sredinu, 400 km daleko od kuće ili naći se na ulici sa radnom knjižicom u ruci. I preseliše se ljudi, neki sami, te porodice viđaju vikendima (putujući pet i više sati u jednom smeru), neki su se preselili sa porodicom što je značilo da je i supružnik morao da nađe posao u novoj sredini, deca da se prilagođavaju novoj školi...
    Potom, imam kolege koji svaki dan na posao putuju 60, 80 ili 100 km u jednom pravcu.
    I sama sam pre par godina bila pred izborom ostati u firmi u kojoj mi je ok, ali putovati svaki dan 80km (što je možda normalno za Evropu, ali ne mislim da nam je ifrastruktura evropska) ili se seliti zbog posla u drugi grad, ili pokušati naći nešto drugo. Izabrala sam drugu opciju. I ne žalim zbog toga.
    Da li ste spremni zbog posla menjati mesto stanovanja? Da li ste spremni zbog posla povlačiti u novu sredinu svoju porodicu? I koji su to razlozi koji bi vas naveli na takav korak?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Promena mesta stanovanja zbog posla

    Mislim da se tu opet povlači ono pitanje koliko smo spremni da prihvatimo promene... Teško je samo odlučiti se, posle sve ide mnogo lakše... Ako su uslovi rada mnogo bolji, platu i da ne spominjem, zašto se ne otisnuti u to?.. Veća mi je avantura sve to imati na umu, a ipak ostati na starom radnom mestu...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Promena mesta stanovanja zbog posla

    Nisam sigurna bih li i ja bila spremna da promjenim mjesto stanovanja.. Da se odvojim od svoje familije ili da i njih vodim u nepoznato? Obje solucije su mi nekako strane i na ovo, vjerujem - ali nikad ne reci nikad, mislim da ne bih pristala.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Promena mesta stanovanja zbog posla

    Ti koraci, koje pominje Mish, su nadam se iza mene. Promenio sam više rpublika, još više gradova, a najviše stanova u kojima sam živeo i to sve zbog posla. Stariji sin mi je zbog toga išao u 5 osnovnih škola. Mogu misliti kako mu je bilo...

    U tom periodu svog života smislio sam i sedeći kvazi aforizam:

    - Koga mrziš sredi mu da kreči svoj stan, a koga najviše mrziš sredi mu mu da se seli!

    Međutim, bojim se da dolazi vreme u kojem će seljenje zbog posla biti uobičajena stvar...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Promena mesta stanovanja zbog posla

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste spremni zbog posla menjati mesto stanovanja? Da li ste spremni zbog posla povlačiti u novu sredinu svoju porodicu?
    Nikada nisam bila dovoljno spremna. Ja taako ne volim promene. Ali nece ni curan u svadbu pa ipak zavrsi u supi.
    Presli smo bem li ga koliko ono ima km do Kanade? 8000? Prava sitnica.
    I za par dana se ponovo selimo na drugi kraj drzave, takodjeR zbog posla. To je jos nekih 3000km. Avanturista mi je srednje ime

    I koji su to razlozi koji bi vas naveli na takav korak?
    Sta znam. Dosli smo da pokusamo da uzmemo neku kintu i da klincima obezbedimo koliko toliko normalan zivot. Sve ostalo i nije toliko bitno.

    Evo citam oglase...na Fidziju potrebni ljudi za seckanje secerne trske. Posao mojih snova. Deda neka secka, a ja cu da suncam buljson. Eh. Jednog dana...jednog dana...
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  6. #6

    Posao i mesto boravka

    Muškarci kažu da zbog posla treba promeniti mesto boravka

    Rezultati anketnog istraživanja sajta BestJobs, specijalizovanog sajta za zapošljavanje, pokazuju da bi naši ispitanici - njih 780, ipak dobro razmislili o donošenju takve odluke kakva je preseljenje zbog radnog mesta u drugi grad, premda ne zaostaju ni oni koji bi u svakom slučaju preselili iz sigurno njima znanih razloga u drugo mesto, ukoliko to nova radna pozicija zahteva.

    Pri ovom istraživanju, na raspolaganju su im bile sledeće opcije pri davanju odgovora na postavljeno pitanje:
    1. da, jer to znači poslovni napredak,
    2. da, jer nam je posao potreban,
    3. ne, jer ne bih da selim iz svog mesta,
    4. ne, jer sam zadovoljan ovim poslom,
    5. možda da, možda ne.

    Registrovani korisnici su na našu anketu odgovorili na sledeći način:
    1. da, jer to znači poslovni napredak - 31 %,
    2. da, jer nam je posao potreban - 19 %,
    3. ne, jer ne bih da selim iz svog mesta - 15 %,
    4. ne, jer sam zadovoljan ovim poslom - 2 %,
    5. možda da, možda ne - 34 %.

    Ovom anketnom istraživanju su se priključili i naši posetioci koji su prevagnuli svojim glasovima u korist preseljenja u drugo mesto:
    1. da, jer to znači poslovni napredak - 34 %,
    2. da, jer nam je posao potreban - 19 %,
    3. ne, jer ne bih da selim iz svog mesta - 17 %,
    4. ne, jer sam zadovoljan ovim poslom - 4 %,
    5. možda da, možda ne - 26 %.

    Naše ispitanice- registrovane korisnice na našem sajtu www.bestjobs.rs su se izjasnile za - možda da , možda ne - opciju u donošenju ove anketne odluke o preseljenju u drugo mesto:
    1. da, jer to znači poslovni napredak - 11.49 %,
    2. da, jer nam je posao potreban - 9.00 %,
    3. ne, jer ne bih da selim iz svog mesta - 8.24 %,
    4. ne, jer sam zadovoljan ovim poslom - 0.38 %,
    5. možda da, možda ne - 15.90 %.

    Muškarci ipak smatraju da vredi preseliti zbog novog radnog mesta u drugo mesto boravka:
    1. da, jer to znači poslovni napredak - 19.16 %,
    2. da,jer nam je posao potreban - 9.96 %,
    3. ne, jer ne bih da selim iz svog mesta - 7.09 %,
    4. ne, jer sam zadovoljan ovim poslom - 1.15 %,
    5. možda da, možda ne - 17.24 %.

    Muškarci su, sudeći po rezultatima sprovedenog istraživanja doneli odluku, o preseljenju u novo mesto boravka, smatrajući da će im isto svakako doneti poslovni napredak u karijeri.

    Izvor: BestJobs


    Dragi forumaši, šta vi mislite o ovome?
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Promena mesta stanovanja zbog posla

    Ja "radim" posao koji je drugi u istoriji, posle posla lovaca, zbog kojeg se "zaposleni" seli...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Promena mesta stanovanja zbog posla

    Tu ja vidim neka 2 osnovna pitanja u ovoj temi.

    Jedno je, dali bi promenio mesto boravka, drzavu, grad i preseliti se radi posla. No medjutim, nije tu onda vise samo pitanje posao, vec i nacin zivota u tom novom gradu/zemlji. Ne mogu nikako da razmisljam onda samo o poslu, vec i drugim vaznijim stvarima mimo posla. To su vec veliki koraci i treba dobro razmisliti.

    Drugo je, menjanje sredine da bi bio blize poslu (100-150km). Vagati ono ... dali da putujem svaki dan do posla ili nadjem neko mesto blize poslu. Imao sam srece da radim 2-3min. kolima do posla, a evo sad recimo putujem skoro 2h do posla (u jednom smeru). Ovo sad gledam kao neko privremeno resenje, jer ne ostane ti mnogo slobodnog vremena nizasta ako izgubis 4h dnevno na putu. Radna nedelja se maltene svodi na spavanje, posao, vecera i opet spavanje i sve nanovo. Vikendom taman malo dodjes sebi i onda sve ispocetka.

    I u prvom i drugom slucaju, mislim da se opet sve svodi na to kako zelis da zivis svoj zivot, kakvi su ti zivotni prioriteti. Moje razmisljanje je uvek bilo, da zivot pocinje posle posla, a ne da je zivot posao. Dodju periodi gde je potrebno da zrtvujes jedan deo sebe, za bolju buducnost i laksi zivot kasnije ... samo da ti isto to ne preuzme ceo tvoj zivot.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Promena mesta stanovanja zbog posla

    al kad je sve crno kad sve moras da menjas dobro je bar da nemas iste komsije da ne moras i njih da vodis svud po belom svetu.


    Nije zanimljivo zbog posla menjati navike cele porodice uvek neko tu prodje najlosije ili u novom poslu ili u adaptaciji a jednog dana moze neko i da ti prigovori da je eto to bilo sve zbog tebe
      Vrh

Slične teme

  1. Traženje posla
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 22:33
  2. Biti bez posla..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 21:06
  3. Promena radnog mesta
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.04.2011, 22:28
  4. Promena korisnickog imena
    Autor Joca Šuca u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.07.2010, 13:43
  5. Promena imena grada Zrenjanina
    Autor Lady S u forumu Banat
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 06.11.2009, 17:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •