Да ли сте крштени?
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 99
  1. #1

    Да ли сте крштени?

    На данашњи дан, Преображење, четврти дан по рођењу сам крштен и то у суседном селу, јер у мом родном месту никада није било цркве. Чин крштења је обавио свештеник, Рус, који је емигрирао у Србију после Октобарске револуције и који је игром случаја носио исто име које ми је кум дао. Док се обављала света тајна, кум је кријући испод моје главе држао шпил карата и налив перо, како би тиме, по веровању, покушао да утиче на моју (светлу) будућност...

    Да ли сте крштени и да ли знате шта суштински представља света тајна крштења?
    Poruku je izmenio memento, 19.08.2008 u 10:07 Razlog: словна грешка
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Ja sam krštena na Blagovesti.Jedan od najlepših praznika za mene.

    Svetom tajnom Krštenja,postajemo hrišćani,čisteći se od greha,kako ličnih,ukoliko je odrasla osoba u pitanju,tako i naslednih.

    Kum ima dužnost da podučava i da u hrišćanskom duhu vaspitava dete.

  3. #3

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Kršten sam u prvoj godini života, još kad' je Drug Tito bio živ...u vreme kad' su slike Mirka i Slavka uklonile Ikone sa zidova naših kuća
    Beše to u jednoj maloj Metodističkoj crkvi, koju su roditelji posećivali. . .Kasnije, u 22-oj g. pozvan sam da kumujem jednom prijatelju na venčanju u pravoslavnoj crkvi, kad popa reče : moraš se krstiti i kod nas, da bi mogo' biti kum.... I tako se ja još jedared krstim .... tih '90-tih ....

  4. #4

    01 Odgovor: Да ли сте крштени?

    Da brale,i to u Peckoj Patrijarsiji.Sto mi je(kao sto se i vidi),posebna cast i zadovoljstvo.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  5. #5

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Jesam sa godinu dana.
    Svi u mojoj familiji su kršteni, uključujući i moje dete iako sam ja agnostik.
    Znam šta znači Sveta tajna krštenja, ali za mene predstavlja isključivo porodičnu tradiciju.
    Nadam se da ću jednog dana, imati još jedno dete ili još dece i bez obzira na moje stavove, takodje će biti kršteni na prvi rodjendan
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #6

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Krstena sam sa 5 godina i secam se dogadjaja. Pop je dolazio svetiti vodicu kod moje babe i ona ga pitala da me krsti, pop prihvatio, ja pozvala prvu komsinicu da mi bude kuma, i ona pristala i tako se to odigralo u babinoj kuci.
    Moram napomenuti i to, da je bilo krijuci od mog oca, koji se, naravno, ni dan - danas nije pomirio sa tim.
    U svakom slucaju meni je zadovoljstvo sto jesam i da me kojim slucaju nisu krstili kao dete, ja bih sada to ucinila sigurno.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  7. #7

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    moji roditelji nisu vencani u crvki, pa nisu zeleli ni da krste mene i moju sestru, misleci da nece moci, poso ni oni sami nisu vencani u crkvi, vec samo kod maticara.. znate, doba komunizma, nema vere i tako to..
    sestra i ja vrsile smo pritisak na roditelje da se to obavi, vise zato sto smo bile jedine koje nisu krstene u drustvu..
    i krstile smo se u Pravoslavnoj crkvi u mom mestu, 24. februara 2004. godine.. ja sam za kumu izabrala najbolju prijateljicu i sestra najboljeg druga za kuma.. za taj dan, pop je rekao da je to dan mladosti u crkvi, posto je crkva bila prepuna nasim drugovima
    nije zeleo da nam daje krstena imena, rekao je da su nam imena prelepa i a ne treba dodavati nista
    mislim da krstenje treba obaviti kad si stariji.. jer pretpostavljam da je to stvar izbora..
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #8

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Brat i ja smo kršteni da dan Sv.Petke na sopstveni zahtev.
    Don't tease me if you can't please me!

  9. #9

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Krštena sam na svoj drugi rođendan,baš u najžešće doba komunizma.Mislim da su pravi vernici oni koji su tada rizikovali i posao da bi svoju decu krstili,a nisu to posle radili iz pomodarstva.

    U svakom slučaju,nikad nije kasno.

    Slažem se sa činjenicom da je možda lepše kad si više svestan samog čina.Običaj je ipak da se deca krste odmah posle šest nedelja.Ja sam moju decu krstila za njihov prvi rođendan.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  10. #10

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Моја бака ме је крстила са непуних 8 месеци, а кума ми је била њена венчана кума. Њих две су ме васпитале и упутиле у хришћанство и све оно што сам као дете требала знати. И данас веома поштујем наше обичаје и волим да причам мојим момцима како је то мени моја бака преносила...
    Иначе, моје момке сам крстила пре првог рођендана.

  11. #11

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Ne znam što me to često pitaju a jesam! I to sa par dana mog života.
    Pričao mi pokojni ćalac kako su mu vratili partijsku knjižicu zbog toga
    Decu smo krstili sa 15 dana, kažu red je

  12. #12

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Наравно! У српској православној цркви .
    Био сам млађи од 40 дана када сам крштен. Крштена кума ми је кума Марија иначе венчана кума мојих родитеља.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  13. #13

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    ...91'...treba da krenem u rat...sedimo u basti picerije...Muja,pop Deja i ja...pijani...meni padne na pamet...sta ako odem i poginem?...nekrsten?...
    ...brzo smo resili to...pop Deja skrati proceduru...krstih se...a i preziveh rat...
    ...mada...nekako...da li je sve bilo zakonski?...ono...kako Bog nalaze?...ne secam se,bio sam pijan k'o mladi tuljan...a i posle toga sam milion puta cuo...ti stvarno nisi krsten...
    ...hell ain't a bad place to be......

  14. #14

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Da, krstena sam. U Almaskoj crkvi u Novom Sadu, na dan Svetog Vasilija Ostroskog...dan mog rodjenja.
    Moje krsteno ime retko ko zna. I moja deca imaju drugacija krstena imena od prijavljenih u opstini.
    Kuma mi je objasnjavala da su se nekad deci davala druga imena na krstenju da bi ih zastitili od zla. Jer ako neko ne zna tvoje ime, ne moze ni da ti naskodi. Tako nekako.
    Sta znam, nikad nisam nesto preterano verovala u babske price, ali neki obicaji su mi zanimljivi, a i tradicija je tradicija.
    I mnogo volim moje krsteno ime. Vecno cu biti zahvalna kumi sto nije poslusala svoju babu i dala mi ime Vasilija
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  15. #15

    Odgovor: Да ли сте крштени?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Jesam sa godinu dana.
    Svi u mojoj familiji su kršteni, uključujući i moje dete iako sam ja agnostik.
    Znam šta znači Sveta tajna krštenja, ali za mene predstavlja isključivo porodičnu tradiciju.
    Nadam se da ću jednog dana, imati još jedno dete ili još dece i bez obzira na moje stavove, takodje će biti kršteni na prvi rodjendan
    o falim te Boze,da i ona progovori neku cestitu a ne samo da rezi i ujeda

    krstena sam,naravno
    i svog sina sam krstila,pred rodjendan,na Tri Jerarha....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Мали екрани наших ТВ пријемника...
    Autor yossarian u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 23:19
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  3. Срби и Други светски рат
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 12:23
  4. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •