Evrovizija - Strana 4
Strana 4 od 13 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 189

Tema: Evrovizija

  1. #46

    Odgovor: Evrovizija

    Evro-bull-wtf-shit fuj !

    Ovaj cirkus koji je blago receno "tesko sranje kroz gusto granje" stoji ovde u temi Muzika ?! ccc

    Kakve veze ovaj ultra-fensi-komercijalni-cirkus ima sa muzikom ?

    Izadju ljudi sa mikrofonom i izvode svako svoju predstavu a niko nista ne svira, niko ni nema instrument vec svi po mikrofon a gde je tu muzika zar je samo pevanje bitno ?, to im je neko drugi zbuckao i samo puste sa kompa i to se smatra muzikom ?

    Neverovatna stvar je da ljudima moze sve da se proda samo ga dobro upakuj pa makar to bilo i ono na G, svi znaju na sta mislim, prodavace se ko slatkis.
    Strasno !

  2. #47

  3. #48

    Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Izbor srpskog predstavnika za Eurosong biće održan 13. marta u Beogradu uz direktan prenos na Prvom programu Radio televizije Srbije u 21h.


    U emisiji 13. marta tri izvođača će otpevati tri pesme Gorana Bregovića, nakon čega će gledaoci biti u mogućnosti da glasaju SMS porukama i jednog od njih pošalju put Norveške na prestižno takmičenje za najbolju pesmu Evrope.

    Na kastingu bi trebalo da Bregović, uz saglasnost RTS-a, od 10 odabere tri izvođača čija će imena biti poznata do kraja februara. Bregović je ranije najavio da će nastojati da pevači budu mladi, dok će pesme nositi njegov lični pečat.

    Žrebom u Oslu nedavno je odlučeno da će Srbija nastupiti u prvom polufinalu Eurosonga 25. maja, sa Finskom, Rusijom, Slovačkom, Bosnom i Hercegovinom, Moldavijom, letonijom, Estonijom, Grčkom, Islandom, Maltom, Portugalom, Makedonijom, Belorusijom, Belgijom, Poljskom i Albanijom.

    Drugo polufinalno veče je 27. maja, a finale 29. maja.

    (Beta/MONDO)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #49

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Kandidati za Eurosong su...


    Konačno je poznato 10 kandidata koji su bili na "saslušanju" kod Brege, od kojih će se troje 13. marta boriti za naklonost publike i kartu za Pesmu Evrovizije.
    Kandidati za srpskog predstavnika na Eurosongu su: Minja Samardžić, Marija Lazić, Emina Jahović, Željko Vasić, Nenad Ćeranić, Milan Stanković, Marko Vulinović, Oliver Katić, Adil Maksutović i Jelena Marković.
    "Zvao sam one glasove koji malo 'svetle' jer su pesme vesele. Dakle, zvao sam samo pevače koji mogu da nose veselo pevanje. Nisam mislio da se takmiči ko bolje peva, jer su svi dobro pevali, nego kome će bolje pesme da 'legnu', ko će ih bolje osećati dok peva. One koje sam zvao čak i ne poznajem, tražio sam na 'You Tube' i pozvao one koji su mi se dopali", izjavio je kompozitor Goran Bregović.
    Pevači imali svega nekoliko sati da se pripreme za pesme za koje je Bregović pisao muziku, a Marina Tucaković stihove.
    "Dolazili su ujutru, a dva korepetitora i urednik su ih spremali da otpevaju tačno za prvi demo snimak. Pravili smo jedan demo ujutru, pa smo se ponovo vraćali oko pet-šest posle podne da napravimo demo koji bi bio merilo i koji ću slušati sa ljudima iz RTS-a", rekao je Bregović.
    Bregović kaže da je pesme namenio za dva pevača i jednu pevačicu, a instrumentalni deo će izvoditi njegov "Orkestar za svadbe i sahrane".
    "Naravno da idem na Eurosong, biću tamo do finala ali neću biti za finalno veče jer imam dogovoren koncert u Španiji. Ako uđemo u finale... Sve tri pesme će imati elemente naših trubača, a sviraće moji trubači jer sam navikao na njih i brže čitaju. Verovatno ću koristiti i muzičare iz nekog orkestra RTS, videćemo".
    U direktnom prenosu 13. marta gledaoci će SMS glasovima odlučivati ko će od preostala tri pevača predstavljati Srbiju na 55. Eurosongu u maju u Norveškoj.

    MONDO

    Blago nama
    Ovo će biti još gore nego prošle godine sa onom ''cipelom''...zju....

  5. #50

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Eto kuda nas vodi ovaj Grand, u propast
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #51

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    "Zvao sam one glasove koji malo 'svetle' jer su pesme vesele. Dakle, zvao sam samo pevače koji mogu da nose veselo pevanje.
    Sad se vise ne trazi 'pesak'.. Sad chemo imati ove kojima glasovi 'svetle'..
    Njegov licni pecat?

    Znaci opet ce neko tamo da ide da usklikuje 'djidji - midji", "djindji - rindji"..
    On je uspesan napolju, a s obzirom da se tamo ti i takvi uvek dobro kotiraju mozda i uradi nesto.

    Aj, videcemo i to cudo.
    Poruku je izmenio silvia, 21.02.2010 u 10:13 Razlog: kod
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #52

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Užas.

    Ja sam oduvek imao odbojan stav prema toj paradi etno-likova, a sad kad je Brega glavni, ostajem bez texta.

    Opet će nas predstaviti kao Rome seljačine.

  8. #53

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Čini mi se da će nas truba predstavljati u Evropi. Nemam ništa protiv trube, kao instrumenta, na kojoj se sviraju dela visoke umetničke vrednosti ali imam protiv "zloupotrebe " te trube u komercijalne svrhe.
    S druge strane, od celokupne predstave nazvane "Izbor za pesmu Evrovizije" ( kako se beše zvala), voleo sam samo glasanje. Neko vreme ni to ne gledam, tj. ne pratim. Stravičan je pad kvaliteta samih pesama koje konkurišu za takmičenje na evropskom nivou. Favorizovanje Bregovića, kao glavnog arbitra, od izbora pesama do izvođača, me je dodatno ubedilo da će ovo biti još jedno takmičenje koje nikom neće služiti na čast. Samo će Bregović imati koristi.
    Prvi utisak uvek vara

  9. #54

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Cim sam cula pre nekih mesec dana da je Bregovic neka palica sad za Eurosong, odmah sam znala da ce biti

    Truba? Vazi, nadam se da cemo biti poslednji.
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #55

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Kako izgleda jedna od numera za „Evroviziju”


    Bregović spremio šaljivu poskočicu



    Jedna od tri pesme koje je Goran Bregović komponovao za „Evroviziju” stilski i tekstualno veoma podseća na numeru „Moja štikla” kojom je Severina predstavljala Hrvatsku na „Evroviziji” 2006. godine, a za koju je takođe Bregović uradio aranžman.





    Ekipa „Blica” juče je čula jednu od pesama. Ritam je brz, ima puno udaraljki, truba, a tekst je šaljiv i podseća na pesmu „Moja štikla”, pogotovo deo u kom ženski glas peva i nabraja raznorazne pojmove poput: „Ding-dong, ping-pong, ti si mazan i namazan…”.
    Osim ove, Brega je komponovao još dve pesme koje su takođe brze i vesele. On i RTS će ovih dana saopštiti imena troje finalista za srpskog predstavnika na „Evrosongu”. Nakon prošlonedeljnog kastinga na kom je desetak pevača otpevalo tri Bregine pesme, slavni kompozitor je otputovao u Pariz kod svoje porodice, supruge Dženane i ćerki, a juče je zajedno sa njima otišao u vikendicu na Jahorini.
    - Brega će se po povratku sa zimovanja sastati sa ljudima sa RTS-a i zajedno će saopštiti imena finalista - priča njegov drug i dodaje da slavnom kompozitoru nije lako da od tako dobrih pevača izabere troje.
    Doskoro je pričao da su mu se najviše svideli Milan Stanković, Emina Jahović, Mina Samardžić i Marija Lazić, ali po povratku iz Pariza počeo je da osim njih, pominje i Željka Vasića i Nenada Ćeranića (učesnik Radijskog festivala).
    Kako se bliži trenutak odluke, Bregovićev spisak, umesto da bude kraći, sve je duži. Drugi problem, prema rečima našeg izvora, predstavlja to što ljudi iz RTS-a ne gledaju blagonaklono na pevače koji su u vezi sa Televizijom „Pink”. Ipak, tvrde ljudi iz Bregovićevog okruženja, njega ne zanima rivalstvo dve televizije i nikome ne dozvoljava da utiče na njega.
    Izgleda da ni na Eminu Jahović niko ne utiče, pa ona iako ekskluzivac PGP-a, hvali Milana Stankovića, kolegu iz „Granda”. Pop pevačica kaže da je mladi folk pevač moderan, interesantan i da dobro peva. „Bio bi dobar potez Milana poslati na ‘Evroviziju’, jer sam ubeđena da bi postigao veći uspeh u Evropi nego kod nas”, izjavila je Emina za magazin „Hello”.

    Ko ide iz eks-Ju

    Predstavnike za „Evroviziju” u bivšoj Jugoslaviji do sada su izabrali Makedonija, Slovenija i BiH. Makedonce će predstavljati Gojko Taneski sa pesmom „Jas ja imam silata”, a Slovence Roka Žlindre i Kalamari sa pesmom „Narodno zabavni rok”. Vukašin Brajić (učesnik „Operacije trijumf”) predstavljaće BiH na „Evroviziji”.





    blic.rs

    Baš super, Brega komponuje a neko iz Granda će pevati,....šta reći a ne zaplakati
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #56

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Bez obzira sta mislili o Bregi , ali Brega je car.
    I mislim da je ovo dobar potez.
    Ako nista drugo ima srece, uvek se doceka na noge, ima kliker , ima talenta,
    menja se i zna sta u svetu prolazi.
    To je dokazao , zar ne.?
    Ko je cuo za muziku sa ovih nasih prostora dok Brega nije otisao u svijet ?
    I zasto ga vezivati za grand ?
    Zar treba da nas predstavlja neki srceparajuci slager koji ce napisati Leontina,
    Zeljko a Joksimovic ili pevati Extra a Nena ?

    Ili velike a zvezde koji ceo zivot pevaju jednu te istu pesmu, kao
    Vlado Gergijev, Oliver Mandic.....
    Eto , slusam Olivera Mandica u Skoplju i nastavlja pesmu koju je pevao pre 24 godine,
    Sve sa solo - gitarom i deonicom dugom.

    A i ovaj festival nije toliko bitan a ko nas predstavlja je malo vise bitno za nas.

    I zato///gooo Brega!...........Mesecina....jeeeee!
    Poruku je izmenio bigrancer, 23.02.2010 u 16:07
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #57

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Izborni evrovizijski šou 13. marta na RTS-u


    Tri zvezde u igri za Oslo



    Pripreme za izbor srpskog predstavnika za „Evroviziju” ulaze u finiš, uskoro bi čelni ljudi RTS-a trebalo da saopšte koja tri imena su igri, a kako „Blic” nezvanično saznaje, od deset pevača koji su bili na kastingu kod Gorana Bregovića, u emisiji 13. marta zapevaće Emina Jahović, Milan Stanković i Željko Vasić!

    Kod Bregovića je bilo deset pevača, a osim pomenutog trojca, šanse da se okušaju da „Evroviziji” imaju, po rečima našeg sagovornika upućenog u proces kastinga, i Minja Samardžić, Marija Lazić i Nenad Ćeranić. Troje kandidata koji budu bili izabrani okušaće se u emisiji „Tri pa jedan za Oslo”, koja će se emitovati 13. marta u 21 čas na nacionalnoj televiziji, a voditeljka će biti Maja Nikolić, lice „Jutarnjeg programa”.

    - Mogu da obećam fantastičan šou-program, u svakom smislu te reči. U prvom delu emisije „Tri pa jedan za Oslo” gledaoci će moći da vide kako su izgledali kastinzi, odnosno kako je tekao sam izbor, biće im približena atmosfera u kući Gorana Bregovića i predstavljen najzanimljiviji materijal sa proba i odabira. Potom će u emisiji biti otvoreno glasanje i biće priređen fenomenalan program sa fantastičnim imenima. Za scenografiju će se pobrinuti Sava Barbuzan koji ima veliko iskustvo, a režiju će raditi Darko Kamarit - ističe Maja Nikolić koja je imala uvid u materijal snimljen tokom kastinga, te otkriva da se Bregović pokazao kao veliki profesionalac.

    - Svih deset izvođača su bili zadovoljni što su pozvani, to im je bio veliki kompliment, i svi su se trudili. Videlo se da su imali veliku želju da budu izabrani. Brega je bio potpuno fantastičan i svi su zadovoljni tom saradnjom - kaže Maja.





    blic.rs
    __________
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #58

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Grandovac, �talenat� i seksi mama kandidati za Evroviziju


    Treći kandidat Milan Stanković dolazi iz reda �Grand zvezda�...
    Srbiju će na Evroviziji predstavljati Emina Jahović, Milan Stanković ili Oliver Katić. To su kandidati koje je Goran Bregović, zajedno sa predstavnicima RTS-a, izabrao posle trodnevnog kastinga. Ko će od njih otići u Oslo, i koju će pesmu pevati, odlučiće gledaoci RTS-a 13. marta.


    NAPOKON - Pre nego što se jedan od kandida spakuje za Oslo, moraće zajedno sa Bregovićem da se vrati u studio gde će pesme biti dorađene uz nešto drugačiji aranžman i proći kroz vrhunsku produkciju. Istovremeno pre 13. marta, kada će tri pesme premijerno biti izvedene u emisiji �Tri pa jedan za Oslo�, biće osmišljene i koreografije i čitav scenski nastup koji će gledaocima pomoći da lakše izaberu ko će nas predstavljati na Evrosongu.
    Emina Jahović je nedavno u intervjuu za �24 sata� rekla da bi bila počastvovana da ode na Evrosong, ali da želi da cela Srbija glasa za nju. Ulazak Olivera Katića u finalni izbor bio je iznenađenje za njega, ali i za ovdašnju muzičku javnost, jer pevač, koji je publici poznat po učešću u emisiji �Ja imam talenat� nije važio za favorita. Treći kandidat Milan Stanković dolazi iz reda �Grand zvezda�.
    Emisija, koju će voditi Maja Nikolić, biće emitovana uživo, a izvođači će se dva puta predstaviti u okviru takmičarskog dela, pre nego krene SMS glasanje. U revijalnom delu nastupiće učesnici ranijih takmičenja � pobednica Marija Šerifović, Jelena Tomašević, Marko Kon, Zdravko Čolić, Severina i grupa Regina. Svi će oni pevati Bregovićeve pesme, a i sam kompozitor će nastupiti sa svojim Orkestrom za svadbe i sahrane.
    Zanimljivo je da je Bregović odlučio da će Jelena Marković, koju je takođe čuo na kastingu, pevati prateće vokale Katiću. Od ranije je poznato da je on spremio pesme koje su u njegovom prepoznatljivom maniru, pa nas očekuju vesele melodije, sa puno trubača.

    24sata
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  14. #59

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Evrovizija već odavno nije event koji bi me privukao... Daleko od toga da ne želim da znam ko je taj ko će nas predstavljati u tuđini, ali da provedem par sati uz TV, i pustim da mi siluju sluh i razum, to ne... Ne treba da se plašimo da ćemo ispasti naj seljačine, jer svakoj od učesnica se to (slučajno ili namerno) desilo bar jednom, a i mi smo nekako navikli na taj status. Brega već dugo, sve ono što se nama odavno ogadilo, valja po svetu prilično uspešno, tako da lako može da se desi da mu i ovoga puta prođe na ovom belosvetskom vašaru šunda i kiča, jer da se ne varamo... i ovo je još jedna Grand parada, samo malo ušminkanija i (bože pomozi na izrazu) sofisticiranija.
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  15. #60

    Odgovor: Eurosong: Predstavnika biramo 13. marta

    Srmbija je izabrala Milana Stankovića.


    Imala sam utisak da je ove godine mnogo manje para potroseno nego ranijih godina sto je dobra stvar i ona oko izgradnje sigurne kuce ako je istinita (a ja gledam i verujem)..

    Inace, ni jedna pesma mi se nije svidela tako da mi je bilo mindedj koja ce da pobedi. Eto, malo mi je drago sto nije otisla ona "Ish, ish.. Ding dong"
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 4 od 13 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Evrovizija - Eurovision 2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 28.05.2007, 11:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •