Spamovanje Foruma
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    05 Spamovanje Foruma

    Sta je spamovanje i sta se radi na forumu kad kazu da ga spamujete?

    Toliko
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Spamovanje Foruma

    Evo šta piše na sajtu Jugoslovenske antispam inicijative:

    Pojam spama je u stvari u početku označavao upravo ovu vrstu zloupotreba, međutim vremenom je taj pojam postao univerzalni termin za svaku vrstu nepoželjne elektronske pošte, pa čak i svaku vrstu zloupotrebe Interneta.

    ***
    Najčešći oblik zloupotreba je takozvani šum, diskutovanje o neodgovarajućim temama. Naime, kako je pristup konferencijama javan, one su podeljene po tematici. Predviđeno je da se, na primer, u yu.comp.hardware vode diskusije u vezi računarske opreme, njenom podešavanju, karakteristikama i slično. Svaka diskusija u ovoj konfrenciji koja nije na tu temu (off topic) naziva se šum i smatra se nepoželjnom. Ovaj oblik zloupotreba vrlo često nije nameran i nije obiman. Retki su slučajevi namernog pravljenja šuma samo radi pravljenja šuma. Najčešće takve stvari učini neki neupućen ili iritiran korisnik i takvi postupci su kratkog daha. Međutim često se namerno koristi u kombinaciji sa drugim metodama.

    ***

    # upoznajte se sa diskusijama u konferenciji. Možda je neko već imao isti problem kao i vi i već je dat odgovor na pitanje koje vi želite da postavite. Možda je neko već dao odgovor na pitanje na koje i vi želite da odgovorite?
    # nemojte slati poruku samo zato da bi ste učestvovali. Trudite se da svaka vaša poruka bude korisna i doprinese kvalitetu diskusije. Poneka šala je dobrodošla, ali onako usput, a ne da sama sebi bude svrha (osim u konferenciji koja služi upravo za zbijanje šala - ima i takvih).
    #izbegavajte učešće u žučnim diskusijama. Teško da ćete isterati svoje a samo ćete bespotrebno da nervirate i sebe i druge.
    ***

    Neželjene poruke = spam
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Spamovanje Foruma

    #izbegavajte učešće u žučnim diskusijama. Teško da ćete isterati svoje a samo ćete bespotrebno da nervirate i sebe i druge.
    Sto ne bi nervirao nekoga kada me neko nervira svojim stavovima, ponasanjem ili provocira i vredja?

    Tesko je povuci crtu izmedju spama i ne-spama, ukoliko je komentar na neki nacin vezan na temu.
    Medjutim zloupotreba je prilicno uocljiva te postoje kategorije koje se jednoznacno smatraju spamom.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Spamovanje Foruma

    Svi postovi koji su se kršili sa pravilnikom su obrisani.
    Kršenje Pravilnika je bilo u sledećem:
    - zabranjeno je postavljanje tema tipa "Zašto mi je obrisana poruka?" i slično. Za tako nešto je sigurno postojao dobar razlog. Uopšte, zabranjeno je javno komentarisanje rada moderatora, bilo da su u pitanju pohvale ili kritike. Ukoliko imate pritužbu na nekog člana/moderatora, kontaktirajte administratore putem privatnih poruka. Moderator nije dužan da obavesti člana ukoliko mu je poruka obrisana. U slučaju brisanja teme, član će dobiti obaveštenje putem privatne poruke, kao i objašnjenje.
    - sve poruke koje nemaju smisla, a služe za povećavanje broja ukupnih poruka člana, biće obrisane. Namerno pisanje ovakvih poruka ("spam" poruka) biće kažnjeno. Najstrože je zabranjeno spamovanje članova putem privatnih poruka. Mole se članovi da sve spam poruke hitno prijave administratoru.
    - zabranjena je privatna diskusija dva ili više članova na mestima koja nisu za to predviđena. Za privatni razgovor koristite forume 'Chit-Chat' i 'Upoznavanje, želje i čestitke', kao i privatne poruke. Privatna diskusija se odnosi na to kada članovi vode lični razgovor koji se ne tiče drugih članova.
    Pojedini članovi (prepoznaće se) mogu očekivati i PP.
    P.S.
    Zahvaljujem se svim članovima, bili moderatori ili ne, koji su pokušali da daju smisao diskusiji i da odgovore neupućenima (ili onima koji ne žele da čitaju Pravilnik).
    Poruku je izmenio silvia, 09.10.2011 u 10:47
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Spamovanje Foruma


    SQUAW kaže:
    Dear Kal_el,

    You have received an infraction at VojvodinaCafe Forum.

    Reason: spamovanje foruma
    -------
    Spamovanje foruma
    -------

    This infraction is worth 5 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

    All the best,
    VojvodinaCafe Forum
    Draga moja ///
    vidim da si me neşto kaznila ali şta je u pitanju nisam siguran ... ne znam engleski ...

    Ah dragi Kal_ele,

    odgovore na tvoja pitanja ćeš naći iznad ovog posta Ali da probam da docrtam, možda i drugima posluži.
    Danas sam sklonila sa foruma tvojih 10 postova, pa mi to, ako pokušam da sračunam postove koji ti se brišu svakog dana, nedelje i meseca daje cifru koja prelazi 5000, sigurna sam, a govori mi i još štošta. Recimo, da ti ona prva opomena nešto nije bila jasna, da to sve radiš namerno jer tačno znaš da ćeš biti obrisan, a još se na sve to i sprdaš na tu temu i bahatiš po forumu. Rekao bi da si strašan zajebant i provokator, a ljudi koji sklanjaju tvoje postove budale koje zbog toga i jesu na forumu, jel? Sve to na gomili i ne mora da mi da neki specijalan razlog da te kaznim kad poželim, već je dovoljan ovaj - ćef.
    Ja shvatam da si ti jako duhovit dečko bez čijih postova ovaj forum više ne bi bio isti, jer, ko bi stavljao tolike penise u svaki post, naduvavao se, crveneo, bio vlažan ili probadao k...
    ...opljem? Priceless&hilarious.... pa ti tako dajem još šansi da ispoštuješ i forum i pravilnik. Ukoliko se ovaj trend nastavi, rekoh već, ne treba mi poseban razlog, razmeni msn sa drugarima, otvori novi forum i budi mi pozdravljen.
    Ja se izvinjavam što sam tako bezobrazna pa ti šaljem te opomene i taaaakoooo.

    SQUAW
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Spamovanje Foruma

    Molio bih da mi se ispravi cifra o broju postova na 5.000
    a to şto me obrişeş ponekda i ne smeta mi kad je takav zakon
    a ti si tako stroga ali ipak mi draga ...
    zapravo ja volim mnoge moderatorke ali od svih tebe nekako najvişe
    İ ovim postavljanjem naşeg pp u javnost smatram da smo pred svima otkrili naşu tajnu vezu ...
    kakva god da je čvrsta je i neraskidiva ... ipak smo dugo zajedno na ovom forumu
    povremeno pogledam tvoju sliku i zapitam se da li si joş uvek s onim konjem ?
    İ ja lepicanera za trku imadem
    Poruku je izmenio silvia, 09.10.2011 u 10:49
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Spamovanje Foruma

    Da su ti ostali postovi sad bi imao možda 9000 ili ko zna koliko, da si čitao šta sam napisala i da imaš nameru da bilo šta promeniš video bi da se radi o broju brisanih postova.
    Nisam stroga već ni upola bezobrazna koliko si ti. Da vidiš da mogu i ja.
    Da, dugo si na forumu, greška, koja se može ispraviti. Ne znam zašto bi bio povlašćen više, ja te ne razlikujem od Mitra Mirića, suvogooze, Noleta seksomana i sličnih likova (pošto se ponašaš isto) koje svi ismevaju i jedva čekaju da budu banovani jer đubre forum kako se pojave. Što bi oni bili gori od tebe ili zašto bi manje zaslužili da budu na forumu? Ti si samo pušten, eto ne znam zbog čega, da to radiš duže. Al' sve što je lepo ima kraj iako mi je pomalo i simpatično ovo tvoje koprcanje Kad tebi nije bitno da budeš na forumu, što bi druge zamarao?
    PP je u javnosti kako se i ti i bilo ko drugi ne bi pitao što te nema, da objasnim. A i zbog drugih koji se ponašaju ili će se ponašati kao ti.

    Sad neće biti potrebe da se više piše.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Spamovanje Foruma

    ma ja nemam pojma şto se mi ovde prepucavamo
    pruzi mi şansu i pokazažu ti da mogu da budem dobar
    Poruku je izmenio silvia, 09.10.2011 u 10:49
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Spamovanje Foruma

    Sad, ne znam kako ti zvuči to moje što čitaš, al' ja se ne prepucavam. Najnormalnije te obaveštavam i odgovaram na tvoje pitanje, a možda još nekom bude nejasno. Ti si drzak na jedan način, ja na drugi, direktniji, pa ti to možda smeta u napisanom. Ne znam gde si pročitao da nemaš šansu, ima je svako pa i ti, zato opomene i postoje.

    pa ti tako dajem još šansi da ispoštuješ i forum i pravilnik.
    Niti treba da glumiš, niti da se penzionišeš, niti da prestaneš da se zabavljaš, niti da poštuješ mene, već se samo unormali i koristi za ćaskanje i besmislene postove forume koji su za to određeni, sto puta ti je rečeno. Mnogo je prosto A da ponavljam i stoprvi, neću više nikom.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Spamovanje Foruma

    To şto je tebi besmisleno mozda je meni zabavno ... a mozda i ne razumeş moj način zivota ...
    Tako sam dobio i prvo upozorenje za prvi post koji sam napisao na forumu ...
    i ja sam deo ovog Vojvodjanskog naroda
    a ta merila normalno i nenormalno zaboravi ... postoje pravila pa kaznjavaj po njima
    Nije lako pravedno deliti pravdu , ali ovo je ipak mesto za zabavu pa niko neće biti uvredjen ako fali koji post (ili koja hiljada postova)
    Poruku je izmenio silvia, 09.10.2011 u 10:50
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Spamovanje Foruma

    Mene bi bilo sramota da ispišem tu laž o prvom postu.
    Po pravilima si kažnjen i bićeš i na dalje, pročitaj ih ako želiš, eno gore kod Misha skraćene verzije.
    Mala pauza samo da se nasmejem na ono zaboravi: Buhihihihi.
    Ne brinem ja da li ćeš se ti vređati i ne trudim se da te razumem. Kažem, samo nastavi, no problem

    Tema je zaključana
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

Slične teme

  1. Uticaj foruma na emotivni život forumaša!?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 30.04.2017, 06:41
  2. Epitaf za forumaša
    Autor Uriel u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 09.04.2016, 21:11
  3. Šta sanjaju forumaši?
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 345
    Poslednja poruka: 25.10.2013, 12:04
  4. Forumaški jezik
    Autor love hunter u forumu Pričaonica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 00:06
  5. Templejt foruma
    Autor sussi u forumu Spomenar
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 04.10.2008, 23:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •