Koliko ste intuitivni? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 49 od ukupno 49
  1. #46

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Što se nekih događaja i situacija tiče...poprilično.
    Naročito kada sve to ima negativan ishod.
    Što se ljudskih bića tiče...nisam nikako.
    Naročito kada ima negativan ishod...
    Isto takođe
    Može da me prevesla kako ko stigne...
    biće da je latentni mazohizam.
    Ili narodski rečeno, glupost


    ih,ta nemojte kasti....
    navedeno bi moglo da se protumaci kao da te ljudi preveslaju a ti im verujes....a zapravo,kome verujes?
    i uopste,moze da me prevesla samo neko kome svesno dozvolim ili neko kome bezrezervno verujem
    a ja necu biti tako "naivna" kao Isahara,no cu otvoreno reci da malo kome verujem,ili gotovo nikom....

    a intuicija mi radi...ja sam i neko ko ume da promatra ljude iz prikrajka i citam male znakove kraj puta....i obicno me ne vara prvi utisak......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #47

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Hmmmm.. ...intuicija.Baš o tome danas razmišljam ceo dan.Imam neki predosećaj već jedno izvesno vreme i stalno ga "guram pod tepih" i svaki dan pokušavam da ga poništim nekim jakim i čvrstim dokazima.Pokušavam da dam šansu zrelom rasudjivanju,potkrepljenom činjenicama ali AVAJ! ,ta prokletnica se vraća kao nezvani gost ili bolje reći kao najbolja prijateljica koja pokušava da mi uvali njoj neodgovarajući ruž ,sa divnim osmehom na licu i objašnjenjem da će meni baš dobro stajati i da ću napraviti pravi korak ukoliko ga počnem upotrebljavati i ako nije "moja boja".

    E tako se jutros ponovo vratila ta prokleta intuicija i nepozvana me stala ubedjivati.Sve znakove,sve rečenice izmedju redova i sve gestove mi je izbacila na sto ....i ja sam je poslušala konačno.Pitam se ....jesam li donela pogrešan zaključak ili me je baš on spasao mnoštva neprospavanih noći ,tamo ...nekad u budućnosti.

    U prošlosti me je intuicija vodila do pravih zaključaka i odluka.Sada..je dugo bila usnula.Da li se dovoljno rasanila...videćemo
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  3. #48

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Мислим да сам поприлично интуитиван. Имао сам чак и звездане тренутке и доношењу интуитивних одлука. Међутим, знао сам и да погрешим.

    Али, рекао бих нешто и о самој интуицији, јер ми се чини да се у обичном животу (па и на овом форуму) интуиција понекад схвата у погрешном контексту и да се меша са предосећањем, инстиктом, односно шестим чулом.

    Сви ми користимо и интуитивно мишљење и није мало одлука које доносимо на основу таквог начина размишљања. Интуицију користимо онда када немамо услове да донесемо потпуно рационалну одлуку, а то су нејасне ситуације у којима немамо довољно елемената, а често ни времена, да потпуно апслорвирамо проблем и извршимо рационалну анализу пре одлучивања.

    Интуицију, дакле, користимо у непознатим, или недовољно познатим ситуацијама и то кроз процес којег у значајној мери нисмо ни свесни. Темељи интуиције су наше нагомилано искутво и степен могућности апстраховања проблема, односно способност одабира најбољег решења од могућих алтернатива.

    Интуитивно мишљење није шесто чуло, иако подсећа на њега и оно је, рекао бих, један од могућих најефектнијих феноменолошких израза нечије интелигенције. Одлуке које се добијају њиме нису ни изблиза пуко набадање, односно последица нечијег надахнућа, већ су озбиљан резултат сложеног и релативно дугог мисаоног процеса.

    До исправног мишљења у смислу логике, као науке, можемо најпоузданије доћи индукцијом и, мени омиљеном, дедукцијом. Сви остали начини имају доста већу могућност грешке па и закључивање интуицијом. Дакле, као што сам већ раније напоменуо, интуиција има, на неки начин, свој несвесни део, који се заснива на ирационалним способностима сваког од нас, али се интуиција ни у којем случају не може негирати да постоји и не користи доста више него што то људи обично и мисле.

    Интуиција се може побољшавати. Постоје методи и начини којима се она диже на виши, поузданији степен.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #49

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    istančano sam intuitivna ...imam senzore koji me draškaju
    po celom telu non-stop a u glavi mi je svetleći alarm poput velike sijalice štediše...
    ..da što duže trajem uz minimalnu potrošnju...Osećam se kao biće iz druge dimenzije.
    Ja sam 7-element i očekujem da me paparazo Andrijan
    ulovi u nekoj nemogućoj misiji
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Koliko smo se promjenili???
    Autor swba u forumu Dijaspora
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 15.12.2011, 20:57
  2. test: koliko ste gej?
    Autor maqa u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 19.09.2011, 21:28
  3. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 09:44
  4. ...koliko je duboka...
    Autor lav71 u forumu Spomenar
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 28.02.2009, 16:08
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •