Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 64
  1. #1

    Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Ne jednom sam video da vrlo ozbiljne i odgovorne osobe ponekad naprave iskorak i otisnu se u, obično kratkotrajnu, ljubavnu avanturu. Posle toga su gotovo po pravilu nastavljale da budu dobri bračni partneri i roditelji, odnosno iste one osobe kao i pre učinjenog iskoraka...

    Priznajem da avanturi nisam ni ja odoleo i pitam se šta je to što je ponekad čini tako privlačnom i šta to u njoj potiče ljude na iracionalno ponašanje, kojim reskiraju da izgube mnogo više nego što zaista mogu dobiti? U čemu leži taj magnetizam avanture?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ne jednom sam video da vrlo ozbiljne i odgovorne osobe ponekad naprave iskorak i otisnu se u, obično kratkotrajnu, ljubavnu avanturu. Posle toga su gotovo po pravilu nastavljale da budu dobri bračni partneri i roditelji, odnosno iste one osobe kao i pre učinjenog iskoraka...

    Priznajem da avanturi nisam ni ja odoleo i pitam se šta je to što je ponekad čini tako privlačnom i šta to u njoj potiče ljude na iracionalno ponašanje, kojim reskiraju da izgube mnogo više nego što zaista mogu dobiti? U čemu leži taj magnetizam avanture?
    ...pa sad zavisi ako je ona samo rezultat čisto misaonog procesa..verovatno se ne gubi

    ...u čemu leži taj magnetizam ? bez neke dublje analize problema,odgovor je neverovatno prost: takva fela ..

    ...ja ne priznajem ništa

  3. #3

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Mislim da je u pitanju životinjski instikt Ipak mi nismo bića rođena samo za jednog partnera nego je moral taj koji nam to odredjuje.
    Teško je (da kažem nemoguće) živeti sa nekim 20, 30 ili 40 godina i sve to vreme osećati isti intezitet ljubavi privlačnosti Zato se javlja ta radoznalost prema drugima...
    Ja mislim da u tom grmu leži odgovor...a zeka je na puš pauzi!

  4. #4

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Ono sto ne mozemo naci kod kuce, trazimo drugde.
    Svi mi tezimo da ostvarimo sami sebe, da nadjemo odgovore na sva nasa pitanja, da podmirimo sve nase zelje, tj da postanemo zadovoljni sobom i zivotom.
    Ljubav sa strane tj. avantura, dobroj vezi ne moze naskoditi. Cak naprotiv, smiruje tenzije i povecava harmoniju stalne veze.
    Problem je opterecivanje sa drustvenim konvencijama i to preko samog partnera koji ponekad iz straha od gubitka, ili osecaja ponizavanja moze da srusi vezu.
    Sta i kako uciniti, pa svako mora da presudi sam.

    Mislim da svaki covek moze da bude jaci od svojih seksualnih zelja, ali da li treba da bude jaci od svojih emocija?
    I zasto bi morao voleti samo jednu osobu, kada punu dusu rezultuje samo potpuna ljubav a to cesto mozemo dobiti samo kada volimo i voli nas vise osoba?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da svaki covek moze da bude jaci od svojih seksualnih zelja, ali da li treba da bude jaci od svojih emocija?
    I zasto bi morao voleti samo jednu osobu, kada punu dusu rezultuje samo potpuna ljubav a to cesto mozemo dobiti samo kada volimo i voli nas vise osoba?
    Ok, samo ne znam da li bi isto ovako mislio da si ti taj koji gleda sa strane kako tvoje voljeno biće voli još nekog... Lično, pre bih oprostila seksualne orgije nego zaljubljenost u neku drugu...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #6

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Lično, pre bih oprostila seksualne orgije nego zaljubljenost u neku drugu...
    Ako već moram da biram...misljenje bi bilo isto...

  7. #7

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Ako već moram da biram...misljenje bi bilo isto...

  8. #8

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ok, samo ne znam da li bi isto ovako mislio da si ti taj koji gleda sa strane kako tvoje voljeno biće voli još nekog... Lično, pre bih oprostila seksualne orgije nego zaljubljenost u neku drugu...
    Ljubav je jaca od svega. Ako neka druga moze da izazove vecu ljubav, to znaci da nesto vec odavno nije u redu u vezi...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #9

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Ljubav je nešto najbolje što može čoveku da se desi... Kakvo predivno magnovenje!!! Sve oko tebe je vrtlog koji jasno i ne primećuješ jer centar tvog svemira, ljubav tvoja, okupira svaku misao u tvojoj glavi, a svaki damar tvoga tela peva u njenu čast... I to traje i traje... Ti si srećan, svet je predivno mesto jer je iznedrio vas dvoje tako dobro skrojenih jedno za drugo... Za to vreme, neko zbog koga si se nekada davno već tako osećao, oseti to tvoje hormonsko (?!) strujanje upravljeno u suprotnom smeru... Neko, koga si sa godinama počeo da prihvataš zdravo za gotovo, potpuno poznata i istražena teritorija, nedovoljno interesantna da bi se i dalje zadržavao na njoj... Neću da kažem da to nije fer, jer znam da osećanjima ne možeš vladati, ali mogu da potpišem da i najistraženije teritorije kriju po neko iznenađenje koje može biti veoma otrežnjujuće...Uvek će se naći neko kome će biti nova, uzbudljiva, zanosna, fascinantna... Neko kome bi mogla da uzvrati istom merom... Iskreno, da li bi i tada mogao tako `ladno da digneš ruke od nje zato "što nešto više ne štima"? Ili bi uzvratio onako kako obično reaguje neko kad mu neznanac uzurpira posed, ne mogu a da se ne zapitam... Koliko bi ti mogao da budeš fer i hladne glave u tom slučaju?
    Molim te da sve ovo što sam nakuckala ne shvatiš kao kritiku... Ovo je više neka brza reakcija na tvoje postovanje ovde... Niko od nas nema pravo da sudi, jer niko nije bezgrešan po tom pitanju... Svako od nas ima nekog posebnog koga čuva kao "najtajniju tajnu" i kome se sa setom povremeno vraća... Nije ni toga loše setiti se povremeno...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #10

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Ma dragi moji, sve je to lepo, ali ovde nisu teme moral, da li je nešto fer ili ne, ljubav, ljubomora i ostalo. Ovde se pokušava razlučiti šta to ponekad tera poneke osobe obe pola na avanturu, kratkotrajni izlet ili iskorak iz bračne i ostale svakodnevnice, i šta je čini tako privlačnom iako je rizična, jer u sebi krije brojne opasnosti koje mogu doneti nesagledivo štetne posledice, a nije trajno rešenje, jer se posle nje osobe koje su je doživele vraćaju u potpunu normalu i vole i dalje svog partnera i svoju porpdicu...

    Nemojte mi pričati da to ne postoji, jer ja sam je nebrojano puta uočio, a i slušao sam o tome od više osoba koji su je doživeli...

    Naravno da je takvo ponašanje, gledano sa aspekta morala i običajnih normi, licemerno, sebično, nepošteno i šta ti ja znam sve. Ali, naravno da ona i dalje postoji i uvek će postojati i ne vrujem da su baš svi ljudi koji su je doživeli kurve, nemoralni, loši, neodgovorni itd, itd...

    Lično mi je objašnjenje koje je ponudila Najgora najpribližnije nekoj mojoj projekciji kako shvatam uzroke neodoljivog šarma avanture...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #11

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Ja se i nisam bavila moralnim aspektima preljube... Mislim da sam samo malo opširnije iznela šta se obično dešava u takvim slučajevima... Momak je zanesen dok ne shvati da je đavo odneo šalu... E ONDA bi nazad, a nazad najčešće nema...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #12

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ja se i nisam bavila moralnim aspektima preljube... Mislim da sam samo malo opširnije iznela šta se obično dešava u takvim slučajevima... Momak je zanesen dok ne shvati da je đavo odneo šalu... E ONDA bi nazad, a nazad najčešće nema...
    Draga gospođo, shvatio sam ja Vas odlično. Kako na osnovu ovog Vašeg stava, ali i brojnih drugih koje svakodnevno iznosite na ovom forumu, mislim da neću pogrešiti ako kažem da bi mnogi muškarci želeli da i njihove partnerke razmišljaju, ako ne baš kao Vi, a ono vrlo, vrlo slično...

    Međutim, ovde se radi o diskreciji. Ovde se ne zna za preljubu. Sve ostaje u sobi hotela gde se održavao seminar, recimo. Partner ništa ne zna o tome, čak dobija poklon sa putovanja. Zvuči ružno? Da, ali to nije tema, već šta je to u nama što nas izbaci iz takta. Možda ono što kaže Najgora, ili Biter, ili možda Mitke u Žalu za mladost...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #13

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je u pitanju životinjski instikt Ipak mi nismo bića rođena samo za jednog partnera nego je moral taj koji nam to odredjuje.
    Teško je (da kažem nemoguće) živeti sa nekim 20, 30 ili 40 godina i sve to vreme osećati isti intezitet ljubavi privlačnosti Zato se javlja ta radoznalost prema drugima...
    Ja mislim da u tom grmu leži odgovor...a zeka je na puš pauzi!
    ...kad smo vec kod zivotinjskih insEkata...u teranju sam...
    ...ustvari...ja sam uvek u teranju...
    ...moze se odoleti avanturi...ali tesko...svako poklekne...kad tad...o moralu...drugi put...
    ...hell ain't a bad place to be......

  14. #14

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    svecano priznajem da nisam poklekla jos nijednom..
    sad cekam da mi malo stariji kazu da imam vremena da pokleknem
    mislim da to zavisi od osobe do osobe.. i sam razlog zasto smo poklekli je bitan.. da li nedostaje ljubavi, da li nedostaje paznje.. takodje je bitno sta je tu avanturu uzrokovalo, isto kao i sama avantura..
    verujem da pored etickih normi neke osobe sa avanture moze da te sputa i ako imas sve od one osobe sa kojom si..
    a da te natera na nju ako ti bitan deo veze nedostaje sa osobom sa kojom si..
    pretpostavljam da je i vreme faktor, sama navika i zelja da se nesto promeni u zivotu.. ali isto mozes da menjas i sa osobom s kojom si.. samo treba volje
    ali ako nesto zaista ne stima, ne treba se ni muciti sa istom i ostajati.. pa avanturu pretpvoriti u nesto lepse..
    ali avantura je prevara.. i kao sto rekoh, od samih moralnih nacela neke osobe zavisi dobar deo da li ce do nje i doci.. mada i najmoralniji ponekad pokleknu..
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #15

    Odgovor: Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?

    nemam neki generalni stav o tome
    preljuba je tako licna stvar....niti smo svi istog kova,niti istog senzibiliteta,niti gledamo svi u istom smeru...
    moj deda Zika je umeo da kaze,komentarishuci slichne situacije,slezuci ramenima: Pa,....koj si shta voli.......
    svemu se moze i odoleti i odupreti
    al opet...more bit` ai ne mora....
    koj si shta voli......
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •