Ljubomora
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 121

Tema: Ljubomora

  1. #1

    Ljubomora

    Desila mi se pre nekog vremena jedna interesantna situacija, koja me je podstakla da pokrenem ovu temu... Osetila sam neciju neopravdanu ljubomoru i bez obzira na to sto sam na sve nacine pokusala da objasnim da doticna osoba nije u pravu, nije mi uspelo. Sta vi mislite po pitanju ljubomore? Pri tom, ne pitam za ljubomoru u vezi. Za nju smatram da je cak i pozitivna ukoliko je u umerenim kolicinama. Pitam vas za ljubomoru od strane nekoga sa kim ste bili u vezi, nekog ko je "potencijalni", ili cak i nekoga ko samo umislja da je "potencijalni"...

  2. #2

    12 Odgovor: Ljubomora

    Citat Muckota kaže:
    Pitam vas za ljubomoru od strane nekoga sa kim ste bili u vezi, nekog ko je "potencijalni", ili cak i nekoga ko samo umislja da je "potencijalni"...
    To nije ljubomora. To je ometanje, sputavanje, a moze da bude i bolest - emocionalna nezrelost. Nema sta tu da se misli - jednostavno, za izbegavanje.

  3. #3

    Odgovor: Ljubomora

    Meni nijedan vid ljubomore nije pozitivan. Bezala sam od nje i takvih k'o djavo od krsta. To je kao da mi stavis ruke oko vrata i stezes i stezes i stezes. Zato mi se nikada nije desilo da budem sa nekim ko ima te porive. Valjda smo se ja i ti "potencijalni" nekako prepoznavali... lepo nam je bilo zajedno, ali svako je imao svoj zivot. Tako su mi sve bivse veze ostale u lepoj uspomeni.
    Neki tamo Otelo moze da davi svoju Dezdemonu, njihov problem. Indijanca molim vas, zaobidjite, da ne bi videli sta je tragedija.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Ljubomora

    Ja stvarno imam tu srecu da nikad nisam osetila ljubomoru na svojoj koži. Pre par dana mi je drugarica kukala na svog momka koji je zesce ljubomoran, a ja ne mogu da pojmim ni da tako nesto postoji Ljubomora je nesto sto nenormalno gusi coveka i imam blagi osecaj da to ne bih mogla da trpim na duze staze, posebno one radove sa uzimanjem mobilnog telefona radi provere i slicne gluposti
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Ljubomora

    Ljubomora + posesivnost= mnogo, ali mnogo losa kombinacija!
    Od kad znam za sebe imam problema sa ljubomorom- pocev od prvog decka, svaki mi je "vodu vadio" zbog najnebuloznijih gluposti!
    Ne znam da li je to nesto do mene ili mi se jednostavno 'oce da na takve nalecem tek- to je bezmalo jedino pravilo bez izuzetaka sto se mojih veza tice.
    Kako to izgleda: Podigni dekolte, ne moras bas da se cmaces sa svima koji ti pridju da se pozdrave, ko ti je sad pa taj drug, kako su ti neumesne bile one sale sa ...., sto bas moras da ga "lozis" da izgleda kao andjeo, a jesam li i ja lijep kao andjeo..., koliko ces dugo cuvati te poruke, tvoj imenik je pun muskih imena, zasto ti smeta da pogledam tvjo telefon.. daj mi sifre e-mail adresa, profila na forumima, etc...
    A posesivnost: Zasto njima posvecujes vise paznje nego meni, zasto ti smeta da smo stalno zajedno, a sta fali da mi sedis u krilu iako je stolica do slobodna.. U toku razgovora njima si posvecivala vise paznje nego meni...
    ---------
    To stvarno zna da ubije ljubav

  6. #6

    Odgovor: Ljubomora

    Postoji određena doza zdrave, čak i poželjne ljubomore. Pod time mislim na onu koja te tera da budeš uvek doboljno dobar svom partneru, da nikad ne prestaješ da se trudiš i nadograđuješ vašu vezu, odnosno gde podižući kvalitet sebe samog i veze u kojoj si činiš sve da tvog partnera /ljubomorno/ sačuvaš samo za sebe, odnosno da on nikad ni ne poželi nekog drugog.
    Svaki drugi vid ljubomore je po meni destruktivan. Osetila sam svoju ljubomoru kojom doduše nisam opterećivala drugu stranu, ali me je izjedala iznutra. I rušila poverenje. Osetila sam i tuđu ljubomoru na sebi, i to kako onu kojom me je neko drugi gušio i sputavao, tako i onu za koju sam znala da partnera izjeda, a težnja da je ne pokaže i da me njome ne guši ga je terala da su udaljava od mene.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Ljubomora

    Citat Muckota kaže:
    Pitam vas za ljubomoru od strane nekoga sa kim ste bili u vezi, nekog ko je "potencijalni", ili cak i nekoga ko samo umislja da je "potencijalni"...
    Dzaba im bila sva ljubomora, ja srecan, zaljubljen, zadovoljan, pomalo lud, pomalo tjatja, a oni mogu samo da mi pljunu pod prozor, sto kaze moja baba.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  8. #8

    Odgovor: Ljubomora

    Citat Muckota kaže:
    Pitam vas za ljubomoru od strane nekoga sa kim ste bili u vezi, nekog ko je "potencijalni", ili cak i nekoga ko samo umislja da je "potencijalni"...
    Desavalo se da je neki moj bivsi (i ostale nabrojane kategorije) bio ljubomoran, ali nikada ni jedan nije pravio ruzne i/ili neprijatne scene. A sto se tice njegovih bivsih ili onih koje umisljaju da su potencijalne (za one koje zaista jesu potencijalne, ja ne znati ), bilo je nekih mrkih pogleda, ili ne skidanja pogleda sa mene a ja ili u potpunosti iskuliram ili se jos vise

  9. #9

    Odgovor: Ljubomora

    Ah... Ljubomora...

    Imam tu sretju, da moja lepsha polovina nije ljubomorna, ili ako jeste, extremno to veshto krije... Samo, ona nije te sretje... Nedavno sam primetio kod sebe, da postajem vrlo ljubomoran, i to je pochelo nekih 2, 3 meseca po pochetku zabavljanja sa mojom sretjom... U pochetku je to bila ona pozitivna ljubomora, ili ljubomorica, ali sad se sve vishe pojachava, a ja apsolutno nemam pojma shto... Znam da mogu da joj verujem, tj. verujem joj 100%, a opet neki pundravci mi mira ne daju... Do sad mi se to nikad nije deshavalo...

    Ja kao pokushavam to da sakrijem, ali nekad ispliva, pa se malo podzhapamo, ali sretjom, brzo prodje... I svadja, i taj napad ljubomore...

    Ljudi, pomagajte, ako boga znate, koji mi je ochin?


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  10. #10

    Odgovor: Ljubomora

    Citat Galahad kaže:
    Ah... Ljubomora...
    Nedavno sam primetio kod sebe, da postajem vrlo ljubomoran, i to je pochelo nekih 2, 3 meseca po pochetku zabavljanja sa mojom sretjom... U pochetku je to bila ona pozitivna ljubomora, ili ljubomorica, ali sad se sve vishe pojachava, a ja apsolutno nemam pojma shto... Znam da mogu da joj verujem, tj. verujem joj 100%, a opet neki pundravci mi mira ne daju... Do sad mi se to nikad nije deshavalo...
    Poucen iskustvom skorasnjim, a veoma slicnim, popricao sam sa psihologom, gle srece, ja sam psiholog, a i moja ljubav pa je sledio terapeutski razgovor. Jedan od zakljucaka je i "ljubomora se javlja bez obzira na to koliko verujes partneru, pa i kada sumnja nepostoji", na ovo bi ja jos dodao da intenzitet ljubomore moze da zavisi od toga koliko ti je osoba draga, koliko ti je stalo do nje i takodje koliko je volis. Sakrivati ljubomoru samo vodi u jos goru situaciju jer ce ona izaci na drugi nacin, pa nastaje pomenuto podzhapavanje.

    Moj savet, je da sednes lepo sa devojkom i da o svemu civilizovano i ozbiljno popricate bez sakrivanja preskakanja i precutkivanja, to je po meni i po mom iskustvu najbolji nacin.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  11. #11

    05 Ljubomora?

    Ljubomora postoji od kada je sveta i veka. Ni danas nisu tako retki zlocini iz strasti.Kako god je formulisali na ljubomoru niko nije imun,pa cak ni oni koji deluju tako hladnokrvno i samouvereno.Jedino sto razlikuje muskarca i zenu jeste to sto muskarci mogu lakse da je sakriju ali zene mogu svesno taktikom da dovedu muskarca u pomraceno stanje svesti.
    Da li ste misljenja da su zene ljubomornije od muskarca,tacnije da su sklonije da svoju ljubomoru pokazuju burnije od muskarca?

  12. #12

    Odgovor: Ljubomora?

    Za mene je ljubomora ustvari nesigurnost, u sebe.

  13. #13

    Odgovor: Ljubomora

    U sustini svako od nas ima dozu ljubomore,za sebe mislim da jesam ljubomoran ali u nekim granicama svestan sam cinjenice ako hoce da me prevari to moze uciniti makar koliko kontrolisao.Ali pokusavam da smanjim tu dozu ljubomore na neko prihvatljiv nivo jednostavno toliko da joj samo stavim do znanja da mi je stalo.

  14. #14

    Odgovor: Ljubomora

    Ljubomora je bolest i ne prija ni u blagom,a kamoli jačem obliku!
    Osetila sam ljubomoru i nikada je više ne bih trpela,ni u početnoj fazi veze,kada se kaže da je to slatka ljubomora,kao,vidi,stalo mu je do mene!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  15. #15

    Odgovor: Ljubomora

    Pojava ljubomore nuzno ne pretpostavlja i postojanje ljubavi. Ona moze da se javlja zbog straha od rivala ili trece osobe. Do nje dolazi bez obzira na situaciju, kad se pojedinci boje da ce nesto izgubiti.
    Ljubomora je emocionalna reakcija koja se javlja kad jedan partner smatra da ce izgubiti odnose s drugim partnerom i da ce njegovo mesto preuzeti treca osoba.
    Partner zeli biti vazan i potreban drugom partneru, sto u njihovoj slici o sebi daje potvrdu telesne i psiholoske atraktivnosti.Ako se pojavi treca osoba, bice ugrozena njihova vaznost i kao spontana reakcija pojavi ce se ljubomora.Partneri ulazu u vezu, ali to moze biti i nejednako ulaganje.Ako je ulaganje nejednako, dolazi do frustracije kod oba partnera. Zato treba voditi racuna o ravnotezi. Takodje, nejednako investiranje dovodi do ljubomore.
    Zato je vazno da na vreme prepoznamo ljubomoru koja se manifestuje na nekoliko nacina.Izazvana ljubomora, javlja se kao negativna reakcija na partnerovo ponasanje (flertovnje, zavodjenje ili preljubu). Ne radi se tu o sumnji partnera, nego o reakciji utemeljenoj na ponasanju partnera.
    Neuroticna ljubomora, i to je osobina pojedinca koji masta kako je partner neveran. Ti pojedinci imaju zivu mastu, cesto "nalaze" dokaze, i naposletku preventivna ljubomora ciji
    intenzitet zavisi o tom da li partner poznaje rivala. Posebno ce ljubomora biti intenzivna ako rival ima osobine koje nema partner/partnerka.
    nomen est omen

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubomora starijeg deteta
    Autor nenin u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.08.2011, 20:11
  2. Vi i ljubomora
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 24.04.2009, 01:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •