Imate li fobiju? - Strana 2
Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 122
  1. #16

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Ja se bojim samo dve stvari: svega i svačega.
    I da počnem da nabrajam:
    1. grmljavine
    2. gamadi (insekata, ponajviše komaraca)
    3. gubitka tla pod nogama
    4. gubitka dragih
    5. nemoći
    Hoćete još?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #17

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Ne znam kako sam ga prošli put zaboravila nabrojati, jer je jak i uvek prisutan.
    6. strah od usamljenosti
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Moj najveci strah je zubar!!!
    Remember my name, You'll be screaming it later!

  4. #19

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Moj najveci strah je da cu vremenom postati
    prosecan/no:
    -inteligentan
    -kreativan
    -sputan
    -pogubljem

    Uffff, to me uzasava
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  5. #20

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Iskreno, sad mi je tesko da se setim, tj. da izdvojim nesto cega se psebno plasim ili tacnije receno, stravim.

    Recimo neka to bude usamljenost, mislim da je to uzasno, nikako ne bih volela da ostanem bez ikoga, to me pomalo uzasava!

    E sad, ako bi izdvojila jos nesto, to bi bilo, nehigijena, uzasava me prljavstina, a samim tim i sve sto ide uz nju!

    Mada sve to nije tako strasno, mislim nemam bas fobiju, u smislu koji ona podrazumeva, to je valjda zbog normalnog detinjstva

  6. #21

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Ja se uzasno plasim guzve, mase ljudi na jednom mestu, ako je to zatvoren prostor, onda obavezno moram da izlazim napolje s' vremena na vreme. Ostali neki tragovi od godina provedenih guzvajuci se po ulicama i trgovima. I u poslednje verme sam pocela da se plasim letenja, ne znam zasto, moram da radim na tome da se to nekako iskoreni.

  7. #22

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Citat euridika kaže:
    Ja se uzasno plasim guzve, mase ljudi na jednom mestu, ako je to zatvoren prostor, onda obavezno moram da izlazim napolje s' vremena na vreme. Ostali neki tragovi od godina provedenih guzvajuci se po ulicama i trgovima. I u poslednje verme sam pocela da se plasim letenja, ne znam zasto, moram da radim na tome da se to nekako iskoreni.
    Ako smem neki savet Bihejvioralna terapija je prava stvar za tvoje strahove
    Evo, promenila sam potpis

  8. #23

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Citat Lady in red kaže:
    Ako smem neki savet
    Naravno da sme savet, narocito od buduceg psihologa, ako sam dobro razumela Samo uz savet, jel' moze i malo pojasnjenje? Sta mu to dodje? Koliko je ozbiljan moj slucaj ?

  9. #24

    Odgovor: Imate li fobiju?

    To mu dodje psihoterapija kojom se lece fobije i depresija, ako se ja dobro secam
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #25

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Citat Meggy kaže:
    To mu dodje psihoterapija kojom se lece fobije i depresija, ako se ja dobro secam

    Dobro se secas, ali svakom terapijom se lece fobije i psihicki poremecaji. Postoji mnogo pravaca psihoterapije i svaka ima svoj nacin rada. Za fobije, po mom misljenju, najbolja je bihejvioralna.


    Citat Mis kaže:
    Naravno da sme savet, narocito od buduceg psihologa, ako sam dobro razumela Samo uz savet, jel' moze i malo pojasnjenje? Sta mu to dodje? Koliko je ozbiljan moj slucaj ?
    Koliko je tvoj slucaj ozbiljan ja stvarno nisam kompetentna da procenim, niti se to moze proceniti bez licnog kontakta i razgovora. I da, jesam buduci psiholog (ako ikada polozim psihometriju ), nadam se i buduci psihoterapeut, sve me nesto vuce u tom pravcu...

    Pokusacu da budem sto kraca i jasnija. Dakle...
    Najznačajnija, najviše korišćena i najefikasnija tehnika bihejvioralne terapije jeste direktno izlaganje traumatskom doživljaju. Postoje dve varijante:
    1. Zamišljeno izlaganje situacijama i objektima zbog kojih je došlo do traume i relaksacija pre izlaganja, jer se na taj način smanjuje mogućnost doživljavanja straha prilikom izlaganja
    2. Izlaganje in vivo tj. uzivo

    Pošto se ova tehnika zamisljanjem nije pokazala najefikasnijom kombinuje se sa tehnikom in vivo, koja se češće koristi u lečenju. Ova tehnika se zove Metoda preplavljivanja ili flooding. Zasnovana je na prisilnom suočavanju sa situacijom straha. U ovom savremenom obliku postupak se sastoju u tome da se pacijent izloži, u imaginaciji ili in vivo, situaciji u kojoj je doživeo traumu i da se u njoj zadrži sve dok se emocija straha ne ’’ispuca’’ i ne dođe do potpunog smirenja. Drugim rečima pacijent je ’’preplavljen’’ ili ’’zasipan’’ dražima kojih se boji. Vrlo je značajan činilac dužina psihoterapeutske seanse. Ona treba da traje sve dok se snažna emocionalna reakcija potpuno ne smiri. Za to je nekada potreban samo jedan sat, a nekad se seansa produži i do 8 časova. Bitno je naglasiti da je prekidanje seanse u stanju straha ili panike veoma opasno: strah se može još više pojačati pod takvim uslovima. Ova terapija je veoma mucna za pacijenta, ali je do sada dala izvanredne rezultate... Evo jednog primera kroz koji ce biti jasnije sta ustvari ova tehnika podrazumeva

    Od jedne pacijentkinje koja je imala post-traumatski stresni poremecaj posle trauma koje je doživela u ratu, tačnije emocionalna reakcija straha i panike javljala se na svaki zvuk koji podseća na zvuk granate, bombe i pucnjave. Od nje je traženo da zamisli kako stoji u sred poljane a oko nje padaju bombe i granate, ali ona nema gde da pobegne. Nakon što pacijentkinja habituira na datu predstavljenu situaciju zamišljaju se nove varijante sa bombama. Odmah nakon ove seanse pacijentkinja se direktno dovodi u situaciju koja izaziva strah. Ona je odvođena na vojne vežbe gde je in vivo bila izložena zvukovima granata, bombi i pucnjave. Strah je u početku bio snažan ali je posle izvesnog vremena negativna emocija splasnula. Već posle prvog pokušaja nastalo je značajno poboljšanje. Ova seansa ponovljena je nekoliko puta.
    Evo, promenila sam potpis

  11. #26

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Imam fobiju od "partija" i od fizicke i psihicke nemoci, kad me zakaci gripa!

  12. #27

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Plasim se samoce,gubitka najblizih,smrti(mada mislim da se mi svi bar malo plasimo svega sto nam je nepoznato),teskih bolesti i imam jednu problematicnu fobiju a to je da necu moci da disem i da cu se ugusiti!
    SVAKI NOVI DAN JE NOVA SANSA!

  13. #28

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Uskoro će Sajam knjiga..Mnogo mu se radujem, ali kada pomislim na gužvanjac, koji će da bude, počinje već sada da mi se vrti u glavi...

  14. #29

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Od pčela i osa. Bukvalno se parališem, srce počne ubrzano da mi lupa, oblije me znoj. Užasan osećaj.

    Imam fobiju i od visine, ali intenzitet varira i nije srazmeran sa samom visinom. Recimo, bez problema se naginjem nad strmom liticom, a ne smem nad ogradom terase na drugom spratu.
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  15. #30

    Odgovor: Imate li fobiju?

    Imam neke sitne,a jedna je od injekcija.

Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta imate u kucistu?
    Autor Kunic u forumu Hardver
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 26.04.2020, 13:31
  2. Da li imate kućnog ljubimca?
    Autor Kunic u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 168
    Poslednja poruka: 10.12.2018, 09:32
  3. Da li imate hobi?
    Autor Kunic u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 12.08.2011, 00:25
  4. Mis'im, imate li uzrečicu?
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 21.06.2011, 11:50
  5. Imate li jelku?
    Autor yige_gui u forumu Spomenar
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.01.2008, 16:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •